Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Elenacrete καλημερα!Ειδες που το ενιωσες το μικρουλι σου κ ανησυχουσες...Ποτε το ενιωσες τελικα; Εγω ελεγα για το αγχος μιας κ ακομα δν το εχω νιωσει..Αλλα που θα παει;;;

Αχ αυτο το οικονομικο ολους μας εχει τρελανει..Υπομονη κ σκεψου μονο το μπεμπακι σου!Τωρα για το πρηξιμο αφου δν ανησυχει ογιατρος σου μην αγχωνεσαι κι εσυ..Θα περασει οσο ενοχλητικοκι αν ειναι!:)


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Elenacrete καλημερα!Ειδες που το ενιωσες το μικρουλι σου κ ανησυχουσες...Ποτε το ενιωσες τελικα; Εγω ελεγα για το αγχος μιας κ ακομα δν το εχω νιωσει..Αλλα που θα παει;;;

Αχ αυτο το οικονομικο ολους μας εχει τρελανει..Υπομονη κ σκεψου μονο το μπεμπακι σου!Τωρα για το πρηξιμο αφου δν ανησυχει ογιατρος σου μην αγχωνεσαι κι εσυ..Θα περασει οσο ενοχλητικοκι αν ειναι!:)

Την επομένη που παραπονέθηκα τον ένιωσα... :) Με λυπήθηκε φαίνεται το αντράκι μου... Όσο για το πρήξιμο, δεν είναι ότι της είναι και αδιάφορο, προφανώς, αλλά μου λέει λογικά είναι επιδείνωσης του αυχενικού... Άλλωστε αν ήταν κάτι άλλο δεν θα έδειχναν ΚΑΤΙ οι εξετάσεις;;;


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νεραιδουλα καλη επιτυχια σημερα!!!:)

Πωπωω Βασντελι ερχονται τα παιδακια σου ε;Θα φυγουν και οι εφιαλτες και το αγχος απο το παραθυρο!

Ελενα σε νιωθω με το οικονομικο.Μη νομιζεις παρολο που κοιταζω πραματακια κλπ εχω πεσει εκτος προυπολογισμου και ειναι πολυ αγχωτικο...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Έλενα κάνε θετικές σκέψεις, κορίτσι μου....αυτό προσπαθώ να κάνω κι εγώ από το πρωί! Μην το βάζεις κάτω....το πρήξιμο οκ το ξέρει η γιατρός σου.... αν συνέβαινε κάτι θα σου έκρουε καμπανάκι! Όλα καλά λοιπόν! Έλα, μας βάζει ο πονηρός παλιοσκέψεις για να μην χαρούμε την εγκυμοσύνη μας!!! Αλλά όχι, δεν θα του κάνουμε τη χάρη!!!! :)

Cacao μου, ναι, έρχονται σε λίγο!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα, καλημέρα!!

τι κάνετε κοιλίτσες?

Gorgina..22 εβδομάδα από αύριο!!!τι καλά..

εγώ είμαι λίγο κουρασμένη , εχθές κοιμήθηκα στις 2 :shock: και προχθές στις 1 και σήμερα..δεν ξέρω..

δεν γκρινιάζω , με αρέσει τόσο αυτό που κάνω απλά νυστάααααζωωω...!Ο δε μικρός έβλεπε το στολισμό και μου έλεγε αυτό είναι για το πάρτι μου? :P:p

η μπέμπα εχθές αρκετή ήσυχη θα έλεγα..αλλά που να προλάβει να τεντωθεί και αυτό όταν εγώ καθαρίζω , φτιάχνω και μαζεύω μέχρι τα ξημερώματα? πππφφ

vasdeli καλώς τους δέχτηκες!!!

Elena όταν γέννησα τον γιο μου έδιωξαν τον άντρα μου από την δουλειά ! Δόξα το Θεό όμως μ αυτά και με εκείνα κατάφερνε να φέρνει κάτι λίγα στο σπίτι και μαζί με τα δικά μου τα βγάλαμε πέρα μεχρι να βρει δουλειά.

Θέλω να πω..πως κατά έναν μαγικό τρόπο όταν έρχεται ένα μωρό (εγώ το έχω ζήσει αυτό ..όχι μια φορά) όλα φτιάχνουν προς το καλύτερο. Και όσο και να μη το πιστεύεις θα δεις που το παιδάκι σου δεν θα στερηθεί τίποτα. Απεναντίας θα έχει όσα χρειάζεται, ίσως και παραπάνω!!;););)


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!Τι μου κανετε???

Vasdeli με το καλο να τους υποδεχθεις!!Φανταζομαι τη χαρα σου!!!

Eλενα μου κ εμεις ειμαστε αρκετα χαλια οικονομικα κ πραγματικα με αγχωνει πολυ το πως θα πληρωσουμε το μαιευτηριο(για τον γιατρο δεν στεναχωριεμαι γιατι μας ειπε οποτε και αν μπορουμε)αλλα και παλι τα λεφτα για το μαιευτηριο ειναι απο μονα τους παρα πολλα.Λεω θα σκεφτομαι θετικα και ολο και κατι θα γινει!!!

Πω πω βρε Τινα χαρα στο κουραγιο σου με τοσες ετοιμασιες!Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι αψογα στο παρτι!!:D

Τα νεα απο τον μπεμπακο μας ειναι πολυ καλα!Η β επιπεδου τελεια και το αγορι μας ντροπαλο και ναζιαρικο μας εβαζε τα χερακια του στο προσωπο να μην βγαλουμε φωτογραφια.....πολυ γελιο!!!!Ειμαστε 430γρ παιδαροι!!!Αμε!!!

Μου ειπε μια φορα την εβδομαδα απο εδω κ περα να παιρνω την πιεση μου κ μαζι ενα κουτακι με στικακια για να τσεκαρω για πρωτεινη στα ουρα......

Αυτα τα λιγα κ απο εμενα!!!;)

Μολις συνειδητοποιησα οτι 22η εβδομαδα ειναι 6ος μηνας.Ουαου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Άντε σήμερα να φεύγει αυτός ο Φλεβάρης να μπαίνουμε από αύριο στην άνοιξη!!! Να ανθίσουν κι οι καρδιές μας...

Neraidoula μου να σου ζήσει λοιπόν κι επισήμως ο παίδαρος!! :D

Για τα οικονομικά βρε κορίτσια, το ξερω ότι είναι δύσκολα για τον περισσότερο κόσμο... Ξέρω καλά πως δεν είμαι η μόνη, και πως υπάρχουν και καλύτερα αλλά και χειρότερα από εμένα... Απλώς... όταν φτάνει στα μισά ο μήνας και δεν έχεις να περάσεις εσύ κι ο καλός σου... ε νομίζω δικαιολογημένα σε πιάνει πανικός... Αλλά πού θα πάει... με πιέζω πολύ να μην τα σκέφτομαι αυτά και να ειμαι σε πιο θετικό mood αλλά όχι πάντα με επιτυχία... Είναι πολλά βασικά που δεν τα βλέπω να γίνονται και με παίρνει πολύ από κάτω... Αφού χθες όλο το απόγευμα ήμουν μες στα κλάματα και με μάλωνε ο μπαμπάς του μπέμπη, και προσπαθούσε να με συνεφέρει... Τί να πώ.... απλώς θα το προσπαθώ...

Η αλήθεια είναι ότι το έχω στο αίμα μου να αγχώνομαι κι εύκολα...:confused:


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Άντε σήμερα να φεύγει αυτός ο Φλεβάρης να μπαίνουμε από αύριο στην άνοιξη!!! Να ανθίσουν κι οι καρδιές μας...

Neraidoula μου να σου ζήσει λοιπόν κι επισήμως ο παίδαρος!! :D

Για τα οικονομικά βρε κορίτσια, το ξερω ότι είναι δύσκολα για τον περισσότερο κόσμο... Ξέρω καλά πως δεν είμαι η μόνη, και πως υπάρχουν και καλύτερα αλλά και χειρότερα από εμένα... Απλώς... όταν φτάνει στα μισά ο μήνας και δεν έχεις να περάσεις εσύ κι ο καλός σου... ε νομίζω δικαιολογημένα σε πιάνει πανικός... Αλλά πού θα πάει... με πιέζω πολύ να μην τα σκέφτομαι αυτά και να ειμαι σε πιο θετικό mood αλλά όχι πάντα με επιτυχία... Είναι πολλά βασικά που δεν τα βλέπω να γίνονται και με παίρνει πολύ από κάτω... Αφού χθες όλο το απόγευμα ήμουν μες στα κλάματα και με μάλωνε ο μπαμπάς του μπέμπη, και προσπαθούσε να με συνεφέρει... Τί να πώ.... απλώς θα το προσπαθώ...

Η αλήθεια είναι ότι το έχω στο αίμα μου να αγχώνομαι κι εύκολα...:confused:

Καλημερα κοριτσια μου,

Ελενα μου σε καταλαβαινω απολυτα, εγω ειμαι με το κομπιουτερακι στα χερια και κανω λογαριασμους, ο Μαρτιος δεν βγαινει με τιποτα, ουτε στο κλαρι δεν μπορω να βγω γιατι ετσι οπως εχω φουσκωσει δεν θα με παρει κανεις χαχαχα!!!

Υπομονη και μια φιλικη συμβουλη, ο αντρουλης σου νοιωθει πολυ πιο ασχημα απο οτι δειχνει, καλο ειναι να μην σε βλεπει ετσι γιατι κατηγορει τον εαυτο του οτι δεν μπορει να σας προσφαιρει αυτα που πρεπει. Η ψυχολογια στον αντρα ειναι το Α και το Ω δεν ειναι σαν εμας που τα καταφερνουμε. ;)


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχούλες σας!

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας !!!

Τι κάνετε κορίτσια? Πιάσατε μεγάλο θέμα είδα, το οικονομικό...και ποιον δεν πονάει αυτό το θέμα?

Κι εγώ το σκέφτομαι πολύ έντονα όταν θα έρθει και το δεύτερο μωρό πως θα τα καταφέρουμε, αλλά μετά λέω έχει ο θεός... να είμαστε καλά και όλα θα γίνουν.

Τι να πω, πολλά τα έξοδα!

Μου είπε η γιατρός μου ότι το Μητέρα έχει πλέον πακέτα 1 μέρας, 2 και 3 ημερών για να βγαίνει πιο οικονομικά. Αλλά βρε κορίτσια 1 μέρα? Δηλαδή γεννάς και φεύγεις... έλεος ! Φοβάμαι να πάρω το μωρό 1 μέρας στο σπίτι, ίσως είναι και χαζομάρα μου δεν ξέρω αλλά φοβάμαι.

Αχ... όποτε έρχεται η πεθερά μου στο σπίτι, με γονατίζει. Χθες ήμουν χάλια όλη μέρα... πονούσε το στομάχι μου και η κοιλιά μου απίστευτα... δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι και φυσικά ούτε να φάω μπορούσα... το άφησα νηστικούλη το μικρούλη μου :(

Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το θέμα... και θα την ξαναδω αύριο που έχουμε το πάρτυ του μικρού... τι να κάνω να βάλω κανένα σκόρδο?

Εχω να φτιάξω και την τούρτα μας σήμερα... να δούμε πως θα βγει... είναι η πρωτη μου φορά!!!

Σας φιλώ τα λέμε αργότερα


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω πολυ Ελενα μου!!Που θα παει θα ισιωσουμε κ εμεις καποια στιγμη με τα παλιο οικονομικα.......

Behappy σοβαρα εχει τετοιο πακετο το Μητερα?Δεν το ηξερα.Η αληθεια ειναι πως ειναι υποχρεωτικο να κλεισει 3 24ωρα παρακολουθησης τον νεογεννητο δεν νομιζω να εφευγα απο την 1η μερα.Οσο για την πεθερα βαλε κανενα ματοχαντρο κατι τελος παντων...αν εισαι τοσο χαλια οποτε ερχεται.......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,

Ελενα μου σε καταλαβαινω απολυτα, εγω ειμαι με το κομπιουτερακι στα χερια και κανω λογαριασμους, ο Μαρτιος δεν βγαινει με τιποτα, ουτε στο κλαρι δεν μπορω να βγω γιατι ετσι οπως εχω φουσκωσει δεν θα με παρει κανεις χαχαχα!!!

Υπομονη και μια φιλικη συμβουλη, ο αντρουλης σου νοιωθει πολυ πιο ασχημα απο οτι δειχνει, καλο ειναι να μην σε βλεπει ετσι γιατι κατηγορει τον εαυτο του οτι δεν μπορει να σας προσφαιρει αυτα που πρεπει. Η ψυχολογια στον αντρα ειναι το Α και το Ω δεν ειναι σαν εμας που τα καταφερνουμε. ;)

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ για αυτό με τα μεγάλα μας αγόρια, το είπα ήδη εγώ του δικού μου ότι δεν σε κατηγορώ για κάτι αλλά έτσι νιώθω (γιατί με έβλεπε δεν κρυβόμουν) και όταν με πίεσε να του πω έβαλα τα κλάμματα, δεν με βρήκε κλαμένη... Όπως και να έχει όμως έχεις απόλυτο δίκιο και πρέπει να μάθω να κρύβομαι πιο καλά μου φαίνεται... Παρότι του είπα ότι του είπα ξέρω ότι στεναχωρέθηκε... Κι ας μην έδειξε κάτι... Και δεν θέλω να του το κάνω αυτό... πραγματικά τον λατρεύω και δεν αντέχω στη σκέψη αυτή, αλλά κι εγώ δεν το έκανα επίτηδες...:confused:

Καλημέρα!!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχούλες σας!

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας !!!

Τι κάνετε κορίτσια? Πιάσατε μεγάλο θέμα είδα, το οικονομικό...και ποιον δεν πονάει αυτό το θέμα?

Κι εγώ το σκέφτομαι πολύ έντονα όταν θα έρθει και το δεύτερο μωρό πως θα τα καταφέρουμε, αλλά μετά λέω έχει ο θεός... να είμαστε καλά και όλα θα γίνουν.

Τι να πω, πολλά τα έξοδα!

Μου είπε η γιατρός μου ότι το Μητέρα έχει πλέον πακέτα 1 μέρας, 2 και 3 ημερών για να βγαίνει πιο οικονομικά. Αλλά βρε κορίτσια 1 μέρα? Δηλαδή γεννάς και φεύγεις... έλεος ! Φοβάμαι να πάρω το μωρό 1 μέρας στο σπίτι, ίσως είναι και χαζομάρα μου δεν ξέρω αλλά φοβάμαι.

Αχ... όποτε έρχεται η πεθερά μου στο σπίτι, με γονατίζει. Χθες ήμουν χάλια όλη μέρα... πονούσε το στομάχι μου και η κοιλιά μου απίστευτα... δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι και φυσικά ούτε να φάω μπορούσα... το άφησα νηστικούλη το μικρούλη μου :(

Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το θέμα... και θα την ξαναδω αύριο που έχουμε το πάρτυ του μικρού... τι να κάνω να βάλω κανένα σκόρδο?

Εχω να φτιάξω και την τούρτα μας σήμερα... να δούμε πως θα βγει... είναι η πρωτη μου φορά!!!

Σας φιλώ τα λέμε αργότερα

Καλή επιτυχία με την τούρτα!!! Σήμερα έχει γεννέθλια;;; Αν ναι, χρόνια σας πολλάαααααα

Όσο για την πεθερά, βάλε αλάτι πίσω από την πόρτα της εισόδου!!! χιχιχιχι

Γιατί σε αγχώνει τόσο πολύ αυτή η γυναίκα κοριτσάκι;;; Αν είναι γιατί σου κάνει κάτι, θα πρέπει να μιλήσεις του άντρα σου να τη βάλει αυτός στη θέση της...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ για αυτό με τα μεγάλα μας αγόρια, το είπα ήδη εγώ του δικού μου ότι δεν σε κατηγορώ για κάτι αλλά έτσι νιώθω (γιατί με έβλεπε δεν κρυβόμουν) και όταν με πίεσε να του πω έβαλα τα κλάμματα, δεν με βρήκε κλαμένη... Όπως και να έχει όμως έχεις απόλυτο δίκιο και πρέπει να μάθω να κρύβομαι πιο καλά μου φαίνεται... Παρότι του είπα ότι του είπα ξέρω ότι στεναχωρέθηκε... Κι ας μην έδειξε κάτι... Και δεν θέλω να του το κάνω αυτό... πραγματικά τον λατρεύω και δεν αντέχω στη σκέψη αυτή, αλλά κι εγώ δεν το έκανα επίτηδες...:confused:

Καλή επιτυχία με την τούρτα!!! Σήμερα έχει γεννέθλια;;; Αν ναι, χρόνια σας πολλάαααααα

Όσο για την πεθερά, βάλε αλάτι πίσω από την πόρτα της εισόδου!!! χιχιχιχι

Γιατί σε αγχώνει τόσο πολύ αυτή η γυναίκα κοριτσάκι;;; Αν είναι γιατί σου κάνει κάτι, θα πρέπει να μιλήσεις του άντρα σου να τη βάλει αυτός στη θέση της...

Εννοειται μαναρι μου οτι δεν το εκανες επιτηδες, εχω φτασει πολλες φορες στο σημειο που περιγραφεις, αλλα ειναι αντρες και οσο να 'ναι νοιωθουν μειωνεκτικα οταν μας βλεπουν χαλια για πραγματα που ουσιαστικα ειναι δικη τους ευθυνη. Αγαπη υπομονη, οτι θες ειμαστε εδω!


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο:

Τί θα γίνει βρε κορίτσια με το ραντεβού μας για καφέ στις 10/3?? δεν έχετε απαντήσει όλες στο φατσοβιβλίο, και ρωτάω κι από εδώ για να το κανονίσουμε μην τρέχουμε τελευταία μέρα...

Έλεγα αν συμφωνείτε αντί για Σύνταγμα να συναντηθούμε στο σταθμό μετρό του ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ που είναι δίπλα στις καφετέριες και εχει πολλές επιλογές να κάτσουμε χωρίς να τρέχουμε να ψάχνουμε καφετέρια... Αν συμφωνείτε πείτε το για να το φιξάρουμε...

:tongue:


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσουδια καλησπερα!!

behappy χρονια σας πολλα να χαιρεσαι το αγγελουδι σου!

Ελενα κοπελα μου σε καταλαβαινω απολυτα αν σου πω κ τα δικα μας τα οικονομικα κ τα χρεη θα φρικαρεις. πριν 2 μηνες κλεισαμε κ την επιχ/ση μας και τα πραγματα δυσκολεψαν αρκετα αφου μια επιχ/ση πληγωμενη αφηνει πισω της πολλες τρυπες. Για μεγαλο διαστημα ολη μερα εκανα υπολογισμους κ εκλαιγα. τωρα που ο καλος μου κανει ενα νεο επαγγελματικο ανοιγμα εχει επομισθει τα παντα για να μην με αγχωνει. ευτυχως μας βοηθανε οι γονεις μου αρκετα κ τα βγαζουμε περα σε καθημερινα πραγματα. Οπως βλεπεις Ελενακι σ αυτους τους δυσκολους καιρους που ζουμε δυστηχως πολλα νεα ζευγαρια στερουνται πραγματα που μεχρι πριν λιγα χρονια τα θεωρουσαμε δεδομενα. Θα ρθουνε τα ζουζουνια μας ομως το καλοκαιρι κ θα ανακαμψουμε ψυχολογικα σιγουρα! :D :D :D


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...