Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Κοριτσάκι να σου πώ ότι εππειδή έχω παρακολουθήσει κάποια σεμινάρια θηλασμού, και επειδή με ενδιαφέρει να κάνω αποκλειστικό θηλασμό, το οποίο σημαίνει ότι θηλάζεις και μόνο, ούτε νερό, ούτε χαμομήλι ούτε τίποτα, να σε ενημερώσω ότι το γάλα ΣΟΥ είναι υπέρ αρκετό για να ταισεις και ξεδιψασεις το μικρό σου όταν έρθει η ώρα. Τουλάχιστον μέχρι 6 μηνών, δεν δίνεις ούτε νερό, ούτε χαμομήλι, ούτε και ΤΙΠΟΤΑ άλλο πέρα από το γάλα σου...:D

Με κάλυψες απόλυτα.... σε βλέπω να κάνεις μαραθώνιους θηλασμούς κοριτσάκι μου!!!!:P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οποτε να παρω κανα 2 στην αρχη για ρεζερβα? καλα καταλαβα? οκτωβρη θα δουλευω και γω οποτε οπως ειπα πιο πανω θα βγαζω γαλα και θα το βαζω σε μπουκαλακια για να το ταιζει η πεθερα μου,οποτε αργοτερα θα παρω κιαλα αναγκαστικα..μακαρι να μπορουσα να παω και γω σε κανα σεμηναριο αλλα δεν εχει εδω τετοιες πολυτελιες! αλλα εχω διαβασει τα παντα για το θηλασμο! χθες ειχα παλι μια διαφωνια με μια φιλη μου που μου ελεγε μην τοχεις σιγουρο οτι θα θηλασεις γιατι μπορει να μην εχεις γαλα και τετοια..εσεις που εχετε παει και στα σεμηναρια δεν ισχυει αυτο που ξερω οτι παντα εχεις γαλα αρκει να θηλαζεις? και οσο πιο πολυ τοσο παραπανω εχεις? της φιλης μου της κοπηκε αλλα νομιζω εφταιγε οτι απο την αρχη το ταιζε με το ρολοι μπροστα της (διαφωνω και σαυτο) και μετα παντα του εδεινε και εξτρα..νομιζω οτι αυτο εφταιγε και της κοπηκε..ασε που μετα βαριοταν καμια φορα και απλα του εδεινε σκονη...εγω παντως σκευτομαι θετικα οτι θα θηλασω..βαριεμαι δεν βαριεμαι..πονεσω δεν πονεσω..οπως μεγαλωσα εγω μονο με γαλα της μαμας μου και αργοτερα χωρις ουτε μια φορα κρεμες ετοιμες ετσ θελω να μεγαλωσω και το παιδι μου.

πο πο το μητρικο ενστικτο μου εχει ξυπνησει για τα καλα..που να γεννησω κιολας!:D

Αυτό που είπαν στο σεμινάριο (αλήθεια υπάρχει και online σεμινάριο για το θηλασμό μέσα στο Μάρτη αν θες να σου στείλω πού θα μπεις να κάνεις αίτηση για να το παρακολουθήσεις) ότι αφορά το θηλασμό ισχύει ο νόμος της ζήτησης. Όσο πιο πολύ θηλάζεις τόσο πιο πολύ παράγεις. Δεν τίθεται θέμα δεν έχω γάλα ΟΛΕΣ έχουν, τις πρώτες μέρες είναι πολύ λίγο αλλά τόσο θέλει το μικρό, καθώς το στομαχάκι του την 1η μέρα είναι όσο ένα κερασάκι, οπότε δεν χωράει και πολλά. Στην αρχή επίσης θα πονέσεις λιγάκι αλλά το θέμα είναι να μην εγκαταλείψεις!

Και το άλλο... δεν θηλάζεις ανα τόση ώρα, δεν υπάρχει αυτό, και μάλιστα λέει καλό θα είναι πριν καν κλάψει το παιδί να το βάλεις στο στήθος, γιατί εαν φτάσει να κλάψει θα πεινάει ήδη εδώ και ώρα και ίσως δεν θέλει να κάτσει στο στήθος... Οπότε στις αρχές το έχεις όλη την ώρα στο στήθος σου... Σιγά σιγά προσαρμόζεται, αλλά ποτέ δεν σημαίνει ότι ανα 2 ωρες π.χ. θα πρέπει να θηλάζεις... αυτό δεν υπάρχει...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες απόλυτα.... σε βλέπω να κάνεις μαραθώνιους θηλασμούς κοριτσάκι μου!!!!:P

Χαίρομαι ιδιαιτέρως!!! Ναι το έχω πάρει πολύ ζεστά, και είμαι αποφασισμένη να θηλάσω ΟΤΙ και να γίνει!!! Ελπίζω να το καταφέρω!!!:D:D:D:D


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω την ταπεινή μου άποψη μετά από συνολικά 5 χρόνια θηλασμού και 3 καισαρικές. Πριν τα 2 μεγάλα μου δεν είχα ΙΔΕΑ για τον θηλασμό, δεν είχα παρακολουθήσει ΚΑΝΕΝΑ σεμινάριο, ούτε και ήμουν στο φόρουμ.(από ένα χρόνο θήλασα τα 2 μεγάλα μου και 3 χρόνια τον τρίτο).

Ο Θηλασμός είναι αγάπη, είναι εσωτερική επιθυμία και προσωπική υπόθεση της κάθε μάνας...

Σαφώς και παίζει ρόλο το υποστηρικτικό περιβάλλον μετά την γέννηση αλλά και η προετοιμασία πριν από την γέννα. Στη δική μου περίπτωση υπήρξε μόνο το πρώτο...καμία προετοιμασία πριν, δεν ήξερα πού πανε τα τέσσερα, κοινώς....

Όμως με το που πήρα το πρώτο μου παιδί στα χέρια το πρώτο και το πιο φυσικό ήταν να το βάλω στο στήθος....προερχόμουν από 15 ώρες ταλαιπωρίας για να γεννήσω και στο τέλος αφού έφαγα κανονικά τους πόνους έκανα και την επείγουσα καισαρική...

Θυμάμαι τις πρώτες μέρες...τι αγώνας για να πιάσει η κόρη μου τη θηλή....μέχρι και μισή ώρα είχα φτάσει να προσπαθώ για να πιάσει, εκείνη να κλαίει και να οδύρεται αλλά εγώ εκεί....μέχρι που τελικά μετά από τις πρώτες 40 μέρες όλα μπήκαν σε μια σειρά και εγκαταστάθηκε ο θηλασμός....

Τα πράγματα δεν είναι ποτέ ρόδινα στο θηλασμό...ούτε εύκολα! Δυσκολίες πάντα υπάρχουν αρκεί να έχεις υπομονή, επιμονή και μεγάλη επιθυμία να τα καταφέρεις.

Υπάρχουν γυναίκες που 'βαριούνται' όπως η φίλη της New Baby και δεν έχουν χρόνο και διάθεση να αφιερώσουν....σεβαστό! Αυτό ναι, το δέχομαι! Αυτό που δεν δέχομαι είναι αυτό που λένε ότι είναι μερικές γυναίκες που δεν έχουν γάλα....Διάθεση μπορεί να μην .εχεις, ναι, το σέβομαι αλλά γάλα, όχι δεν το δέχομαι....με τους σωστούς χειρισμούς κατεβαίνει το γάλα. Εκτός και αν συντρέχουν ιατρικοί λόγοι που ορισμένες φορές καθιστούν αδύνατο το θηλασμό.

Το πρόβλημα είναι βαθύτερο....Είναι ο Δυτικός τρόπος ζωής που μας έχει βάλει στο τριπάκι ότι το νεογέννητο πρέπει από νωρίς να μπει στο πρόγραμμα, να τρώει με το ρολόι(τι ανεγκέφαλη τακτική), ότι πρέπει από νωρίς να κοιμάται στην κούνια του και στο δικό του δωμάτιο κτλ, κτλ....

Σε μερικές ίσως ηχήσουν παράξενα τα λόγια μου....Το ξέρω...Αλλά από τότε που κατάλαβα πως ο θηλασμός είναι τελικά ιδιοσυγκρασία και στάση ζωής από τοτε και αφέθηκα ελεύθερη....

μαλλον με παρεξηγησες! δεν θα βαριομουν ποτε να θηλασω το παιδι μου!!!! το ειπα εννοοντας τα εντος εισαγωγικων γιατι ειναι αυτα που ακους(τουλαχιστον ακουω εγω απο τους γυρω μου) ειπα και πιο πανω οτι θελω θα θηλασω αποκλειστικα και θα κανω τα παντα για να το πετυχω!!! γενικα ειμαι του φυσικου! δεν θελω σκευασματα ουτε σε κρεμες ουτε σε γαλατα ουτε καν στην εγκυμοσυνη! γιαυτο και οπως ειχα πει παλαιοτερα εδω στο φορουμ ειμαι και κατα της επισκληριδιου...δεν ξερω για καποιο λογο πιστευω οτι δεν πρεπει να πολυεπεμβαινουμε στη φυση!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαλλον με παρεξηγησες! δεν θα βαριομουν ποτε να θηλασω το παιδι μου!!!! το ειπα εννοοντας τα εντος εισαγωγικων γιατι ειναι αυτα που ακους(τουλαχιστον ακουω εγω απο τους γυρω μου) ειπα και πιο πανω οτι θελω θα θηλασω αποκλειστικα και θα κανω τα παντα για να το πετυχω!!! γενικα ειμαι του φυσικου! δεν θελω σκευασματα ουτε σε κρεμες ουτε σε γαλατα ουτε καν στην εγκυμοσυνη! γιαυτο και οπως ειχα πει παλαιοτερα εδω στο φορουμ ειμαι και κατα της επισκληριδιου...δεν ξερω για καποιο λογο πιστευω οτι δεν πρεπει να πολυεπεμβαινουμε στη φυση!

Αχ βρε new baby....:-(

Εσύ παρεξήγησες εμένα!:)

Αυτά που έγραψα δεν απευθυνόταν σε σένα! Ίσα ίσα, επικροτώ την επιθυμία σου να θηλάσεις και πιστεύω ότι αφού το θέλεις τόσο πολύ θα τα καταφέρεις.Μάλιστα σε ό,τι έγραψες συμφωνώ σχετικά με την ώρα του θηλασμού(ότι δεν πρέπει να ταίζεις με την ώρα κτλ).

Το μήνυμά μου ήταν η απάντηση στην φίλη σου και σε κάθε φίλη που βρίσκει μια έγκυο και την αποθαρρύνει αντί να της τονώσει την επιθυμία για θηλασμό...! Στη φίλη σου και σε κάθε φίλη που βαριέται να θηλασει!!! Και σε όλες αυτές τις ασυναρτησίες που σου είπε ότι δεν πρέπει να θεωρείς δεδομένο το ότι θα θηλάσεις! Όχι, δεν το θεωρούμε δεδομένο, αγαπητή φίλη της New baby και κάθε φίλη, αλλά σε μια έγκυο ποτέ δεν μιλάμε έτσι, ίσα ίσα την ενθαρρύνουμε και της λέμε ότι θα τα καταφέρει!!!

(Ή μήπως επειδή εσύ δεν τα κατάφερες, αγαπητή φίλη της New baby, ξορκίζεις έτσι την δική σου περίπτωση;):rolleyes:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για να μην παρεξηγηθώ και πάλι...

Ο καθένας κάνει ό,τι θεωρεί καλύτερο.

Σεβαστο το να θηλάσει.

Σεβαστο και το να μην θηλάσει.

Ο θηλασμός, αυτός καθαυτός, δεν σε κάνει καλύτερη μάνα.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε new baby....:-(

Εσύ παρεξήγησες εμένα!:)

Αυτά που έγραψα δεν απευθυνόταν σε σένα! Ίσα ίσα, επικροτώ την επιθυμία σου να θηλάσεις και πιστεύω ότι αφού το θέλεις τόσο πολύ θα τα καταφέρεις.Μάλιστα σε ό,τι έγραψες συμφωνώ σχετικά με την ώρα του θηλασμού(ότι δεν πρέπει να ταίζεις με την ώρα κτλ).

Το μήνυμά μου ήταν η απάντηση στην φίλη σου και σε κάθε φίλη που βρίσκει μια έγκυο και την αποθαρρύνει αντί να της τονώσει την επιθυμία για θηλασμό...! Στη φίλη σου και σε κάθε φίλη που βαριέται να θηλασει!!! Και σε όλες αυτές τις ασυναρτησίες που σου είπε ότι δεν πρέπει να θεωρείς δεδομένο το ότι θα θηλάσεις! Όχι, δεν το θεωρούμε δεδομένο, αγαπητή φίλη της New baby και κάθε φίλη, αλλά σε μια έγκυο ποτέ δεν μιλάμε έτσι, ίσα ίσα την ενθαρρύνουμε και της λέμε ότι θα τα καταφέρει!!!

(Ή μήπως επειδή εσύ δεν τα κατάφερες, αγαπητή φίλη της New baby, ξορκίζεις έτσι την δική σου περίπτωση;):rolleyes:

:Dουπς ναι βιαστηκα να διαβασω το μνμ και αντι να διαβασω ''οπως η φιλη ΤΗΣ'' διαβασα απλα το ''οπως η φιλη new baby'' μαλλον ειμαι και προκατελημενη γιατι ολοι εδω(που ζω οχι στο φορουμ) εχουν αλλη αποψη απο μενα ιδικα οι ιδοι μανες..η μια μου λεει λυπαμαι αυτες που γεννανε φυσιολογικα:shock: η αλλη να μην θεωρησω δεδομενο οτι θα θηλασω...οτι πιο πολλα κιλα θα παρω μετα τη γεννα παρα τωρα..γενικα μου εχουν αναψει λιγο τα λαμπακια μου! ειναι φιλες μου και δεν το λενε με κακια απλα πιστευω οτι εχουν μεγαλωσει διαφορετικα απ οτι εγω. ισως φταιει η καταγωγη μου που ειμαι απο το εξωτερικο στο να σκευτομαι διαφορετικα γιατι ειναι πραγματα που μου εχουν περασει οι δικοι μου..μιλαω και γενικα για τον τροπο ζωης..εκτος απο τα παραπανο ας πουμε δεν πινω δεπον παρα μονο αν φτασω στο αμην..αντιβιωση πηρα μια φορα στη ζωη μου κ δεν εχω σκοπο να ξαναπαρω παντα εψαχνα φυσικους τροπους να καταπολεμαω οτι εχω..ενω οι γυρω μου καταπινουν τις αντιβιωσεισ σαν τς καραμελες..τωρα που κολανε ολα αυτα? δεν ξερω τα θυμιθηκα τωρα γιατι οπως ειπα εχουν αναψει τα λαμπακια μου αυτες τις μερες! δηλαδη δεν μπορω να μην θελω να πινω φαρμακα..να μην φοβαμαι το φ.τ αλλα αντιθετα να τρομαζω και μονο στην ιδεα της καισαρικης..να θελω μονο να θηλασω..να μην θεωρω σωστο να κλειστω το κατακαλοκαιρο 40 μερες μες στο σπιτι!!! φορτοσα..θα σταματησω γιατι θα αρχισω την γκρινια και δεν θα σταματησω ποτε!:(


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα αυτιά σου σε όλους και όλα....

Εμπιστεύσου το ένστικτό σου....

Και πράξε αυτό που σε εκφράζει...

Ξέρεις τι έχω ακούσει που θήλαζα τον τρίτο μου μέχρι τα 3; Από το ένα έμπαινε από το άλλο έβγαινε....εγώ εκεί, το δικό μου!:P Αυτοί εκεί, να λένε....μέχρι που βαρέθηκαν την άγνοιά μου....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα μπιμπερό που ρώταγες, ναι να πάρεις αφού σκέφτεσαι να βγάζεις και γάλα σου και να το δίνει άλλος.

Η γνώμη μου είναι να προτιμήσεις γυάλινα, Chicco, Avent κτλ. Tα Dr Brown δεν τα ξέρω καθόλου...μια φίλη που τα χρησιμοποίησε δεν ενθουσιάστηκε ωστόσο ασε που είναι και πιο ακριβά....

Φυσικά θα χρειαστείς και έναν βραστήρα....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα αυτιά σου σε όλους και όλα....

Εμπιστεύσου το ένστικτό σου....

Και πράξε αυτό που σε εκφράζει...

Ξέρεις τι έχω ακούσει που θήλαζα τον τρίτο μου μέχρι τα 3; Από το ένα έμπαινε από το άλλο έβγαινε....εγώ εκεί, το δικό μου!:P Αυτοί εκεί, να λένε....μέχρι που βαρέθηκαν την άγνοιά μου....

ευτυχως που κ γω οσο μου το λενε τοσο θελω να τους αποδειξω οτι κανουν λαθος και οτι θα καταφερω να μεγαλωσω το παιδι μου οπως νομιζω εγω σωστο, αλλα δεν παυει να με στεναχωρει..... και αναρωτιεμαι ποσα εχω να ακουσω ακομα...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όσο για τα μπιμπερό που ρώταγες, ναι να πάρεις αφού σκέφτεσαι να βγάζεις και γάλα σου και να το δίνει άλλος.

Η γνώμη μου είναι να προτιμήσεις γυάλινα, Chicco, Avent κτλ. Tα Dr Brown δεν τα ξέρω καθόλου...μια φίλη που τα χρησιμοποίησε δεν ενθουσιάστηκε ωστόσο ασε που είναι και πιο ακριβά....

Φυσικά θα χρειαστείς και έναν βραστήρα....

βραστηρα εχω ετσι και αλλιως και θα μου δωσουν αποστειρωτη.. απο μια ερευνα που εκανα νομιζω κατεληξα στα chicco που εχει και θηλαστρο και μπουκαλακια φυλαξης..τι να κανω μακαρι να μπορουσα να του δινω μονο εγω αλλα δεν με περνει να μην δουλεψω και δεν δικαιουμε και καμια αδεια στην δουλεια μου..ευτυχως τουλαχιστον που μου εκατσε ετσι η εγκυμοσυνη..τελος ιουνη κλεινει η σχολη για διακοπες( σε σχολη χορου δουλευω) και ανοιγει 1 οκτωβρη οποτε παλι καλα! ε και μετα θα δω πως θα ειναι το προγραμμα..παντως δεν θα ειναι πανω απο 3-4 φορες τη βδομαδα που θα χρειαστω το θηλαστρο.. εκτος και αν διπλασιαστουν τα τμηματα του χρονου!;)


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, καλημέρα και καλή εβδομάδα!

τι κάνετε κοριτσάκια?

δεν πρόλαβα να σας διαβάσω..

σας φιλώ..:D


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες!Καλη εβδομαδα!!!

Χαθηκα παλι αλλα μας φαγανε οι βολτες το ΣΚ με τον μικρο μου!!!

Καλως ηρθες στην παρεα μας Evaki25!Με το καλο το μωρακι σου!

Για το θεμα του θηλασμου συμφωνω απολυτα μαζι σας κοπελες μου αν κ θηλασα αποκλειστικα μολις 3 μηνες τον μικρο μου(πραγματικα δεν ξερω γιατι σταματησα μετα) αλλα τωρα λεω με το καλο θα θηλασω οσο πιο πολυ μπορω.Ειναι κατι το μοναδικο οντως!Υπεροχο συναισθημα!!!!

Βρε κοπελες να σας ρωτησω κατι....ωρες ωρες τρωω κλωτσιες πολυ χαμηλα και αναρωτιεμαι αν ειναι νορμαλ ή πρεπει να αρχισω να ανησυχω......πραγματικα λες κ ειμαι πρωταρα κ δεν θυμαμαι τιποτα απο την πρωτη εγκυμοσυνη μου.

Εσεις τρωτε κλωτσιες χαμηλα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελες!Καλη εβδομαδα!!!

Χαθηκα παλι αλλα μας φαγανε οι βολτες το ΣΚ με τον μικρο μου!!!

Καλως ηρθες στην παρεα μας Evaki25!Με το καλο το μωρακι σου!

Για το θεμα του θηλασμου συμφωνω απολυτα μαζι σας κοπελες μου αν κ θηλασα αποκλειστικα μολις 3 μηνες τον μικρο μου(πραγματικα δεν ξερω γιατι σταματησα μετα) αλλα τωρα λεω με το καλο θα θηλασω οσο πιο πολυ μπορω.Ειναι κατι το μοναδικο οντως!Υπεροχο συναισθημα!!!!

Βρε κοπελες να σας ρωτησω κατι....ωρες ωρες τρωω κλωτσιες πολυ χαμηλα και αναρωτιεμαι αν ειναι νορμαλ ή πρεπει να αρχισω να ανησυχω......πραγματικα λες κ ειμαι πρωταρα κ δεν θυμαμαι τιποτα απο την πρωτη εγκυμοσυνη μου.

Εσεις τρωτε κλωτσιες χαμηλα???

καλημέρα!

Συμφωνώ για τον θηλασμό και εγώ θήλασα το μωράκι μου και τώρα ελπίζω και το δεύτερο πιο πολύ,

ναι βρε...χαμηλά και εμένα η μικρή, τόσο χαμηλά που ορισμένες φορές νιώθω ότι βαράει ακριβώς πάνω στην καισαρική!!

μαλλον φυσιολογικό είναι.

άσε αυτό για την πρωτάρα..μη το συζητάς και εγώ αναρωτιέμαι ορισμένες φορές...:tongue::tongue: μας έφαγε το άγχος!!

Σήμερα έχω β επιπέδου!!!!! Ελπίζω να είναι όλα καλά και το βραδάκι θα μπω να σας πω και φύλο!!


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Συμφωνώ για τον θηλασμό και εγώ θήλασα το μωράκι μου και τώρα ελπίζω και το δεύτερο πιο πολύ,

ναι βρε...χαμηλά και εμένα η μικρή, τόσο χαμηλά που ορισμένες φορές νιώθω ότι βαράει ακριβώς πάνω στην καισαρική!!

μαλλον φυσιολογικό είναι.

άσε αυτό για την πρωτάρα..μη το συζητάς και εγώ αναρωτιέμαι ορισμένες φορές...:tongue::tongue: μας έφαγε το άγχος!!

Σήμερα έχω β επιπέδου!!!!! Ελπίζω να είναι όλα καλά και το βραδάκι θα μπω να σας πω και φύλο!!

Χαμηλά ναι έχει τύχει κι εγώ να τον νιώσω... Νομίζω τουλάχιστον ότι ήταν ο μπέμπης...:confused:

Με το καλό η Β επιπέδου κουκλίτσα!!:D:D


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...