Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Περίπου 27-28 βδομάδα, αν θυμάμαι καλά εκτός και αν ο γιατρός σου κρίνει ότι πρέπει να γίνει πιο μπροστά...

ΝΑι, είναι εξέταση ρουτίνας στην εγκυμοσύνη, όλες οι εγκυούλες την κάνουν.

σε κανα 2 μηνο δηλαδη...εχω μελλον ακομα..;) νομιζα οτι γινετε στον 5.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Περίεργο πράγμα αυτό το ζάχαρο ρε να πάρει...:(

Μπορεί να φας αύριο το ίδιο φαγητό και η μέτρηση να είναι άκρως φυσιολογική....

Οτι να ναι.Παντως το ρυζι ειναι χειροτερο απο τα μακαρονια.Χθες επειδη τα εφαγα με καρμποναρα εφτιαξα ολικης.Το μεσημερι ηταν 107 νομιζω και το βραδυ 97.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε σημερα? Λοιπον εγω μεσα στο γενικο πανικο μου να πανε ολα καλα, εχω ενα φοβο με το τοξοπλασμα...Εχθες λοιπον καθαρισα ενα καροτο για να φτιαξω χυμο και ενω το ξεφλουδισα, μεσα στη βιασυνη μου δεν θυμαμαι ανα το ξεπλυνα μετα ήεαν εμεινε κανενα κομματι φλουδας επανω στο καροτο που δεν το προσεξα...Το εφαγα λοιπον και μετα με πιασανε τυψεις...Ειμαι υπερβολικη μαλλον εεεεε?

2014.pngMake a pregnancy ticker


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε σημερα? Λοιπον εγω μεσα στο γενικο πανικο μου να πανε ολα καλα, εχω ενα φοβο με το τοξοπλασμα...Εχθες λοιπον καθαρισα ενα καροτο για να φτιαξω χυμο και ενω το ξεφλουδισα, μεσα στη βιασυνη μου δεν θυμαμαι ανα το ξεπλυνα μετα ήεαν εμεινε κανενα κομματι φλουδας επανω στο καροτο που δεν το προσεξα...Το εφαγα λοιπον και μετα με πιασανε τυψεις...Ειμαι υπερβολικη μαλλον εεεεε?

2014.pngMake a pregnancy ticker

Καλημερα evaki !Τι κανετε κοριτσια ? Μην ανησυχεις τοσο πολυ καλο ειναι να φυλαγομαστε αλλα να μην το παρακανουμε κιολας οποτε μην το σκεφτεσαι !


cS3Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Ευακι συνηθως τς καροτα ακομα κι αν δεν τα πλυνεις εσυ ειναι καθαρα απ εξω.Εκτος κι αν δεν τα αγορασες και ειναι δικα σας.

Παιδια σημερα πηρα πρεφα οτι οταν σκουνταει το μωρακι φαινεται στη κοιλια μου απ εξω και ψοφισα στα γελια :) χιχιχι


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περίπου 27-28 βδομάδα, αν θυμάμαι καλά εκτός και αν ο γιατρός σου κρίνει ότι πρέπει να γίνει πιο μπροστά...

ΝΑι, είναι εξέταση ρουτίνας στην εγκυμοσύνη, όλες οι εγκυούλες την κάνουν.

Εμένα μου την έγραψε να την κάνω περίπου 10 Μάρτη κοντά που θα κάνω και την Β επιπέδου... γιατί άραγε;;:confused:


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Cacao Τα αγορασα αλλα δν ηταν απο τα συσκευασμενα που συνηθως ειναι πλυμενα. Ειχαν χωμα απεξω... Βεβαια τα ξεφλουδισα αλλα επειδη βιαζομουν δν ημουν κ πολυ σχολαστικη στο να τσεκαρω αν εμεινε τιποτα πανω....

Τεσπα ειμαι πολυ υπερβολικη το ξερω...Θα το σκεφτομαι 2-3 μερες κ μετα θα μου περασει....

Πρεπει να εχει πολυ πλακα να βλεπεις την κοιλια σου να κουνιεται.Φανταζομαι κι ο αντρας σου θα εκστασιαστει:D Μετα απο ποσες μερες που το ενοιωσες πρωτη φορα το ειδες κιολας:?:


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Cacao Τα αγορασα αλλα δν ηταν απο τα συσκευασμενα που συνηθως ειναι πλυμενα. Ειχαν χωμα απεξω... Βεβαια τα ξεφλουδισα αλλα επειδη βιαζομουν δν ημουν κ πολυ σχολαστικη στο να τσεκαρω αν εμεινε τιποτα πανω....

Τεσπα ειμαι πολυ υπερβολικη το ξερω...Θα το σκεφτομαι 2-3 μερες κ μετα θα μου περασει....

Πρεπει να εχει πολυ πλακα να βλεπεις την κοιλια σου να κουνιεται.Φανταζομαι κι ο αντρας σου θα εκστασιαστει:D Μετα απο ποσες μερες που το ενοιωσες πρωτη φορα το ειδες κιολας:?:

Ειναι αρκετος καιρος.Πρωτη φορα το καταλαβα δυο φορες τη 15η βδομαδα και μετα ξανα τη 17η.Απο τη 17η στη 18η ειδα διαφορα.Εχουν γινει πολυ εντονα τα σκουντηματακια :)

Ο αντρας μου δυστυχως δεν ειναι εδω αλλα θα του φτιαξω περιποιημενο βιντεακι οταν θα το νιωθω πιο συχνα.

Τωρα για το καροτο σε καταλαβαινω.Κι εγω επλυνα ενα μαρουλι με νερο και ξυδι μια μερα και μετα ειδα οτι το ξυδι δεν ηταν ξυδι αλλα κατι αλλο σαν ξυδι και δεν ξερω αν απολυμανε τπτ.Βεβαια το ειχα ηδη φαει και ηταν αργα.Τωρα παει εγινε οποτε ξεχνα το.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα το λες βρε cacao μου...Οτι εγινε εγινε...ΜΟνον τι διαθεση μας χαλαμε και κανουμε κακο και στο μπεμπε.... χεχε ανυπομονω να με κλοτσισει και μενα...

Και μιας και λεμε για καροτα...ψηνομαι να φτιαξω μια σαλατουλα.Εχω ενα ωραιο μαραφετι που το κανει στο τριφτη και ροδελες :)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα μου την έγραψε να την κάνω περίπου 10 Μάρτη κοντά που θα κάνω και την Β επιπέδου... γιατί άραγε;;:confused:

Έλενα, μην ανησυχείς. Νομίζω ήταν στο ίδιο μήνυμά μου αλλά λίγο πιο κάτω που έλεγα ότι ο κάθε γιατρός μπορεί να ζητήσει και στο άσχετο καμπύλη ζαχάρου, ανάλογα με το τι κρίνει εκείνος.

Εμένα,πχ, στην τρίτη μου εγκυμοσύνη μου ζήτησε 2 φορές καμπύλη ζαχάρου, μια στην 9η βδ κύησης και μια στην 27.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Cacao Τα αγορασα αλλα δν ηταν απο τα συσκευασμενα που συνηθως ειναι πλυμενα. Ειχαν χωμα απεξω... Βεβαια τα ξεφλουδισα αλλα επειδη βιαζομουν δν ημουν κ πολυ σχολαστικη στο να τσεκαρω αν εμεινε τιποτα πανω....

Τεσπα ειμαι πολυ υπερβολικη το ξερω...Θα το σκεφτομαι 2-3 μερες κ μετα θα μου περασει....

Πρεπει να εχει πολυ πλακα να βλεπεις την κοιλια σου να κουνιεται.Φανταζομαι κι ο αντρας σου θα εκστασιαστει:D Μετα απο ποσες μερες που το ενοιωσες πρωτη φορα το ειδες κιολας:?:

δεν νομιζω να επαθες τιποτα..εγω μεγαλωσα μες στις γατες (αδεσποτες του χωριου παντα επεζα μαζι τους) επισεις ετρωγα πολλες φορες λαχανικα απευθειας απο τον κηπο μας και ημουν σιγουρη οτι τωρα πια αφου μεγαλωσα ετσι θα ειχα αντισωματα τοκοπλασματος και ομως δεν ειχα..ποσο πιθανοτητες υπαρχουν τωρα με το να φας μια φορα ενα καροτο..δεν νομιζω να υπαρχει λογος ανησυχιας.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ο μπεμπουλης στην αυχενικη διαφανεια στις 13 εβδομαδες..

Καλα και εγω εννοειται οτι μικρη ολο αγκαλιες και φιλια ημουν με τις γατες και τις αδεσποτες και του σπιτιου...και γεματη γρατζουνιες.Και ημουν και εγω σιγουρη οτι θα ειχα αντισωματα αλλα να που δεν εχω..Αρα μαλλον ειναι εντελως απιθανο ενα τοσο δα μικρο καροτακι να κανει τετοια ζημια:D Απλα ειμαι υπερβολικη και φοβιτσιαρα χαχαχ:shock:


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...