Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

α εσείς θα πολλαπλασιαστείτε σύντομα όλα μαζί ε???:rolleyes::D:D:D!!!!!!!!!

τι ωραία που έχεις όλα αυτά τα ζωάκια!!!! και το σημαντικότερο όλων ότι σου προσφερουν πέρα από την τροφή τους και πολλή χαρά που τα βλέπεις να κυκλοφορούν και να κάνουν τα δικά τους!!!!!!!!!! δενεσαι μαζί τους!!!!!!!!!!!!

την τροφη δεν θελω να την πολυσκευτομαι..τα λυπαμαι..οκ τα αυγα δεν εχω προβλημα..αλλα το κρεας παθαινω ενα ψυχολογικο..απ οταν εφερε ο ανδρας μου τα κουνελια στο σπιτι (στο κηπο οχι μεσα;)) δεν ξαναεφαγα κουνελι..τα δικα μας δεν προκειτε να τα φαω με τιποτα..τωρα κοτες αρνια κτλ τρωω αλλα κατι με πιανει..βεβαια μετα λες απο το να το αγοραζεις μιας και δεν ειμαι χοροφαγος καλητερα τα δικα μας μιας και ξερεις τι ειναι και εχουν και μια καλη ζωη οσο ζουνε..ενω τα αγοραστα συνηθως γεννιουνται και ζουνε σε κλουβια... τι ωραια συζητηση πρωι πρωι...χαχααχα παντος ειναι πολυ καλη παρεα..ειδικα οι σκυλοι..καθε πρωι μολις ξυπνησω ανοιγω την πορτα και καλημεριζω τα σκυλια μου που με περιμενουν απ εξω..αφου ο αντρας μου, μου κανει παραπονα οτι ουτε αυτον δεν καλημεριζω με τοση χαρα καθε πρωι!!!:eek:


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

new baby Παντως και εγω τα λυπαμαι τα καημενα αλλα οτι μπορω να φαω απο τη θεια μου και τα πεθερικα μου που εχουν δικα τους τα τρωω. Ξερεις τι τρως βρε παιδι μου! Τα αγοραστα εκτος του οτι τα εχουν μαντρωμενα δεν ξερεις και τι τα ταιζουν...


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

new baby Παντως και εγω τα λυπαμαι τα καημενα αλλα οτι μπορω να φαω απο τη θεια μου και τα πεθερικα μου που εχουν δικα τους τα τρωω. Ξερεις τι τρως βρε παιδι μου! Τα αγοραστα εκτος του οτι τα εχουν μαντρωμενα δεν ξερεις και τι τα ταιζουν...

μαλλον γραφαμε συγχρονος..αυτο ειπα και γω μολις τωρα:D


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

την τροφη δεν θελω να την πολυσκευτομαι..τα λυπαμαι..οκ τα αυγα δεν εχω προβλημα..αλλα το κρεας παθαινω ενα ψυχολογικο..απ οταν εφερε ο ανδρας μου τα κουνελια στο σπιτι (στο κηπο οχι μεσα;)) δεν ξαναεφαγα κουνελι..τα δικα μας δεν προκειτε να τα φαω με τιποτα..τωρα κοτες αρνια κτλ τρωω αλλα κατι με πιανει..βεβαια μετα λες απο το να το αγοραζεις μιας και δεν ειμαι χοροφαγος καλητερα τα δικα μας μιας και ξερεις τι ειναι και εχουν και μια καλη ζωη οσο ζουνε..ενω τα αγοραστα συνηθως γεννιουνται και ζουνε σε κλουβια... τι ωραια συζητηση πρωι πρωι...χαχααχα παντος ειναι πολυ καλη παρεα..ειδικα οι σκυλοι..καθε πρωι μολις ξυπνησω ανοιγω την πορτα και καλημεριζω τα σκυλια μου που με περιμενουν απ εξω..αφου ο αντρας μου, μου κανει παραπονα οτι ουτε αυτον δεν καλημεριζω με τοση χαρα καθε πρωι!!!:eek:

για τροφή καλή μου μιλαγα μόνο για τα αυγά και τα κοτοπουλάκια που και αυτά τα λυπάμαι....θα μου πεις την ώρα που τα τρως δεν τα λυπάσαι αλλά καταλαβαίνεις πως το εννοώ.....

εγώ εδώ ένα καναρινάκι είχα μικρή και όταν πέθανε έριξα πολύ κλάμα.....δεν ξέρω πως θα αντιμετώπιζα το χαμό ενός σκυλιού πχ.....

και είναι και ο λόγος που αποφεύγω να πάρουμε κατοικίδιο....γιατί θα γίνουμε ένα μαζί του και μετά ποιος μας μαζεύει...:rolleyes:


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!Τι κανετε?Και εμεις εχτες το τσικνησαμε,σημερα πρεπει να κανουμε αποτοξινωση νομιζω!Μιας και λετε για β επιπεδου και εμεις εχουμε ραντεβου στις 7 μαρτιου!

Καλημερα κοριτσια μου ομορφα.

Κι εμεις Β επιπεδου στις 7/3 εχουμε και δεν περνανε οι μερες, 2 εβδομαδες ακομα.

Ο μικρος κανει τρελα παρτυ μεσα στην κοιλια μου και βρε κοριτσια δεν ξερω μπορει να ειναι και η ιδεα μου αλλα οταν του μιλαω ανταποκρινεται σαν να με καταλαβαινει και το πρωι οταν ξυπναω που μου λεει καλημερα ο μπαμπας του αρχιζει τις κλωτσιες σαν να λεει " εεε και εγω ξυπνησα" :tongue: χαζομαμα απο τωρα...


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

new baby το ειδα οτι ειχες γραψει το ιδιο αλλα ο εγκεφαλος μου δεν επικοινωνει 100% τους τελευτους μηνες!χαχαχα Οποτε επαναλαμβανω και χωρις να το καταλαβω!:D

;) χαχαχαχα


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς έχουμε χρυσόψαρο!!! Χαχα!!! Παλιότερα είχα δυο γατούλες!

Βρε αστεράκι μου, πάλι αίμα; Μα γιατι; και απο ότι είπες έχει ανέβει, έτσι δεν είναι;Αυτός ειναιο εφιάλτης μου...να δω αίμα! Κάθε φορά που πάω τουαλέτα ψάχνομαι...βλέπεις εμένα αν ξεκινήσει να δίνει αίμα....δεν θα σταματήσει εύκολα....έτσι είναι οι επιπωματικοί...εσένα,δόξα τω Θεώ είναι πιο πάνω έχει ανέβει...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!! Τι κανουν τα μωράκια μας???

Εμείς χθες είχαμε γιατρό και το είδαμε το ζουζουνάκι μας... είναι σίγουρα αγοράκι, ζωηρούλη και κουνούσε χεράκια ποδαράκια... ήταν τέλεια!!!

Τώρα θα το ξαναδούμε στη β'επιπέδου :( στις 26-3... να δω πως θα περάσει ο καιρός!

Πήγαμε και ενδοκρινολόγο και μου είπε να κάνω μετρήσεις του σακχάρου ... και μια ψιλοδιατροφή...

Αυτά τα νεάκια μας.

Πολλά φιλιά


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εμείς έχουμε χρυσόψαρο!!! Χαχα!!! Παλιότερα είχα δυο γατούλες!

Βρε αστεράκι μου, πάλι αίμα; Μα γιατι; και απο ότι είπες έχει ανέβει, έτσι δεν είναι;Αυτός ειναιο εφιάλτης μου...να δω αίμα! Κάθε φορά που πάω τουαλέτα ψάχνομαι...βλέπεις εμένα αν ξεκινήσει να δίνει αίμα....δεν θα σταματήσει εύκολα....έτσι είναι οι επιπωματικοί...εσένα,δόξα τω Θεώ είναι πιο πάνω έχει ανέβει...

ναι αλλά σημαίνει ότι ξανακατέβηκε πάλι βρε vasdeli μου.....έτσι πιστεύω...

δεν ξέρω πάντως το έχω ψιλοαποδεκτεί....το μόνο που φοβάμαι είναι να μην γίνει όπως και ο δικός σου και να μου πει πάμε για καισαρική....εκεί θα μείνω όπως είμαι....τρέμω και μόνο στην ιδέα του χειρουργείου....

αλλά είναι πολύ κουλ ο ντοκ και δεν ξερω αν είναι καλό αυτό....άσε που πονάω συνέχεια την κοιλιά μου...και όχι λόγω των κινήσεων της μικρής....:confused::confused:

εσύ είσαι καλά???? δε θα δεις αίμα στο λέω εγώ!!!! κάτι ξέρω!!;)


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!!!! Τι κανουν τα μωράκια μας???

Εμείς χθες είχαμε γιατρό και το είδαμε το ζουζουνάκι μας... είναι σίγουρα αγοράκι, ζωηρούλη και κουνούσε χεράκια ποδαράκια... ήταν τέλεια!!!

Τώρα θα το ξαναδούμε στη β'επιπέδου :( στις 26-3... να δω πως θα περάσει ο καιρός!

Πήγαμε και ενδοκρινολόγο και μου είπε να κάνω μετρήσεις του σακχάρου ... και μια ψιλοδιατροφή...

Αυτά τα νεάκια μας.

Πολλά φιλιά

μπράβο βρε κορίτσι μου!!! έτσι να ακούμε για κινητικά μωράκια και χαρούμενες μαμάδες!!!!

θα περάσουν οι μερες, αργά αλλά θα περάσουν!!!!

και είναι και αγόραρος!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cacao μου, μιλάς λίγο γενικά και αόριστα. Δεν ξέρω για πιο φάρμακο μιλάς και δεν είσαι υποχρεωμένη να το πεις, αλλά χωρίς να γνωρίζω δεν μπορώ να σου πω.

:P:p:p:p:p:p:p Άντε μπράβο! Θα δεις! Σε λίγες μέρες θα τρως κλωτσοπατινάδα και θα σου αρέσει!

Επαναλαμβάνω....μιλάς αόριστα! Δεν γνωρίζω για ποιο φάρμακο μιλάς! Πώς να το δω!:rolleyes:

Καλεεε!Μιλαω γενικα γι αυτο μιλαω και αοριστα.Δεν ειπα να δεις και να μου πεις για το φςρμακο που λεω.Απλα μιας και ο αντρας σου ειναι γιατρος θα μπορουσε να μας πει τη γνωμη του κατα ποσο στεκουν αυτα που λεει το σαιτ.

Δε ξερω ρε κοριτσια εμενα μου φαινεται πως το να θηλασω ενω παιρνω φαρμακα σαν να του δινω φαρμακο και χωρις να το χρειαζεται κιολας.Δεν μπορω να το αποδεχτω ααν εικονα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσουδια!

εμεις εχουμε ενα μικρο ξεροκεφαλο γουεστακι(αγορακι κ αυτο :) )

αστερακι παλι αιμα κοριτσακι μου.ξεκουρασου κ ολα θα πανε καλα αφου κ ο γιατρος σου ειναι κουλ οπως ειπες.

σημερα ειδα στο φατσοβιβλιο εχει β επιπεδου η mama4you ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑ! αντε σιγα σιγα παιρνουμε ολες σειρα.εμεις εχουμε σε 10 μερες ραντεβου με τον γιατρο κ τοτε θα μας δωσει ημ/νια. πω πω ανυπομονωω! Τελικα κοριτσια την κορτιζονη δεν την γλυτωσα μου ειπαν να την παρω για κανα μηνα σιγουρα κ βλεπουμε.Αντε παλι αναλατα κ αγλυκα μπλιαααξ. Δεν πειραζει να ειναι καλα ο μπεμπης μου κ ολα τ αλλα ειναι ασημαντα.

Προχθες το απογευμα ειχα εναν οξυ πονο χαμηλα που κρατησε κανα 5λεπτο. ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω. απο τι μπορει να ηταν συμβαινει δλδ στις εγκυμοσυνες?


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσουδια!

εμεις εχουμε ενα μικρο ξεροκεφαλο γουεστακι(αγορακι κ αυτο :) )

αστερακι παλι αιμα κοριτσακι μου.ξεκουρασου κ ολα θα πανε καλα αφου κ ο γιατρος σου ειναι κουλ οπως ειπες.

σημερα ειδα στο φατσοβιβλιο εχει β επιπεδου η mama4you ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑ! αντε σιγα σιγα παιρνουμε ολες σειρα.εμεις εχουμε σε 10 μερες ραντεβου με τον γιατρο κ τοτε θα μας δωσει ημ/νια. πω πω ανυπομονωω! Τελικα κοριτσια την κορτιζονη δεν την γλυτωσα μου ειπαν να την παρω για κανα μηνα σιγουρα κ βλεπουμε.Αντε παλι αναλατα κ αγλυκα μπλιαααξ. Δεν πειραζει να ειναι καλα ο μπεμπης μου κ ολα τ αλλα ειναι ασημαντα.

Προχθες το απογευμα ειχα εναν οξυ πονο χαμηλα που κρατησε κανα 5λεπτο. ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω. απο τι μπορει να ηταν συμβαινει δλδ στις εγκυμοσυνες?

γεια σου μίνα μου!!!!! :D:D:D

δεν τη γλύτωσες τελικά ε??? δεν πειράζει, όλα για τον αγόραρο σου!!! χαλάλι του!!!!

ο πόνος νομίζω ότι είναι πολύ λογικός, είτε είναι η μήτρα σου που συνεχώς μεγαλώνει, είτε έκατσε σε άβολη θέση ο μικρός και σε δυσκόλευε, είτε είναι το εντεράκι σου, είτε και κάτι εντελώς τυχαίο!!!!

εφόσον ήταν και παροδικός μην το σκέφτεσαι καν!!!!!

άντε να κλεισετε και εσείς ραντεβού για τη β επιπέδου σιγά σιγά!!!!!

περιμένουμε νέα σου mama4you!!!!!!!!!! είσαι η πρώτη από όλες μας που θα κάνεις την εξέταση!!! με το καλό!!!!!!!!!!!:D:D:D


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι Μίνα... τα μωράκια μας να είναι καλά, τι να κάνεις! Λίγη υπομονή ακόμα!

το μόνο που φοβάμαι είναι να μην γίνει όπως και ο δικός σου και να μου πει πάμε για καισαρική....εκεί θα μείνω όπως είμαι....τρέμω και μόνο στην ιδέα του χειρουργείου....

εσύ είσαι καλά???? δε θα δεις αίμα στο λέω εγώ!!!! κάτι ξέρω!!;)

Καλέ, και τι είναι ο πλακούντας να κατεβαίνει; :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: Μη φοβάσαι, μόνο ανεβαίνει αν είναι να ανέβει! Δεν κατεβαίνει....απλά, θέλει ξεκούραση και όχι βάρη!!!! Πρόσεχε! Μην σηκώνεις το μεγάλο παιδί αγκαλιά....πρόσεχε....και ούτε τραβήγματα και απότομες κινήσεις...όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι! Όλα θα πάνε καλά!

Καλεεε!Μιλαω γενικα γι αυτο μιλαω και αοριστα.Δεν ειπα να δεις και να μου πεις για το φςρμακο που λεω.Απλα μιας και ο αντρας σου ειναι γιατρος θα μπορουσε να μας πει τη γνωμη του κατα ποσο στεκουν αυτα που λεει το σαιτ.

Δε ξερω ρε κοριτσια εμενα μου φαινεται πως το να θηλασω ενω παιρνω φαρμακα σαν να του δινω φαρμακο και χωρις να το χρειαζεται κιολας.Δεν μπορω να το αποδεχτω ααν εικονα.

Cacao, εμείς το συγκεκριμένο σάιτ το εμπιστευόμαστε! (ο καλός μου κι εγώ). Το τι κάνεις εσύ είναι δική σου υπόθεση. Ο θηλασμός είναι προσωπική υπόθεση του καθενός, δεν γίνεται με το ζόρι. Αν η μάνα δεν νιώθει ότι μπορεί και θέλει να θηλάσει δεν θα θηλάσει γιατί θα της το πούνε.

Προσωπικά δεν αλλάζω με καμία την εμπειρία των τριών θηλασμών μου, η τελευταία μάλιστα κράτησε και 3 χρόνια!

Επίσης, στο ζήτημα του θηλασμού οι περισσότεροι γυναικολόγοι είναι ΑΣΧΕΤΟΙ, το λέω γιατί το έχω συναντήσει άπειρες φορές. Αυτό που λέμε πολύ συχνά εμπιστεύσου τον γιατρό σου και κάνε ότι σου πει στον θηλασμό, δεν με βρίσκει σύμφωνη. Πρέπει να απευθυνόμαστε σε ειδικούς του θέματος! Στα δέκα χρόνια που ασχολούμαι με το θεμα έχω δει άπειρες μάνες να σταματάνε θηλασμό λόγω ασχετων γιατρών, γυναικολόγων και δυστυχώς παιδιάτρων.

Αχ, κορίτσια!:D:D:D:D:D:D Τραμπάλα παίζει πάλι ο μικρούλης!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...