Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Καλή Τσικνοπέμπτη να έχουμε σήμερα!:tongue: Με τα γλυκά προχθες μας είχαν φέρει ομολογουμένως ένα θεεικο προφιτερολ και ίσα που έφαγα ένα μικρό κομμάτι... Το μπωλ πλεον δεν υπάρχει καθώς το έφαγε ο μπαμπάς!! χιχιχιχι

Ότι αφορά το μπέμπη μου, ρε κορίτσια ακόμα να τον νιώσω κι εγώ... Ενίοτε έχω μια αίσθηση ότι κάτι κινείται εκεί μέσα αλλά δεν ξέρω εαν είναι το έντερο ή ο μπέμπης...:confused: Στη γιατρό που είχαμε πάει την περασμένη Πέμπτη μου λέει είναι πολύ ζωηρός ο μικρός και περίμενε να τον ακούσεις σε 10-15 μέρες κοινώς τη βδομάδα που έρχεται περίπου... Επισήμως χθες μπήκαμε και εμείς στον 5ο μήνα και είμαι να σκάσω που ακόμα δεν τον ακούω ρε κορίτσια... Οκ ξέρω είναι το πρώτο και αργείς να το αντιληφθείς κυρίως και γιατί δεν ξέρεις τί είναι αυτό που περιμένεις να νιώσεις, και γιατί η μήτρα είναι πιο σκληρή σε σχέση με επόμενη εγκυμοσύνη... αλλά είμαι και περίεργη και ανυπόμονη θα σκάσω!!! Κριαράκι βλέπετε, αυτά δεν τα ελέγχω... χιχιχιχιχι:tongue::tongue::tongue:

Κι εγω σαν Ταυρακι τα ιδια ειμαι. οπου να 'ναι θα το νοιωσεις, εγω τον ενοιωσα 18 και 5 ημερων.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια και απο εμενα και καλη τσικνοπεμπτη!Εγω το μωρακι μου το καταλαβα οταν μπηκα στην 19η εβδομαδα χωρις να ειμαι σιγουρη οτι ηταν αυτο,βεβαια οταν το ξανακαταλαβα προχτες βεβαιωθηκα! jellyfishch τι ειναι αυτο το rottweileraki στην υπογραφη σου?


cS3Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα! ΧΑθηκα αλλα ταειχε παιξει ο υπολογιστης και τον ειχα δωσει για σερβις. ειχα και τον μικρο μου λιγο αρρωστουλη. πεσαν ολα μαζι

δε προλαβα να σας διαβασω ολες. θελω μονο να πω στις jellyfish και cacao περαστικα και ΠΡΟΣΟΧΗ! δεν ειμαστε για ατυχηματα τετοιες μερες.πρεπει να κανουμε ολες αργες και μαλακες κινησεις.

να σας πω και τα νεα απο το γιατρο μας. ειδαμε χθες την κορη μας! ναι ναι, ειναι σιγουρο λοιπον, ενα κοριτσι ακομη στην παρεα!!!ειμαστε 223 ολοκληρα γρ!!!! το μωρο ειναι μια χαρα,αλλα η μητρα μου ειχε λιγεςκραμπες,και μου ειπε να ξεκουραζομαι αρκετα.ποσο πια????? δε μπορω αλλο εσωκλειστη και στον καναπε! μου την εχει βαρεσει! :mad:κατι μου λεει ετσι θα τη βγαλω κι αυτη την εγκυμοσυνη μου. οταν με πιανουν οι μαυρες μου νιωθω οτι δε χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου καθηλωμενη στον καναπε. anyway...4 μηνεςμειναν ακομη.......υπομονη......στις 19/3 θα παμε για τη Βεπιπεδου.

α...μου βρηκαν στα ουρα ιχνη λευκωματος. ο γιατρος ηταν καθυσηχαστικος,μου ειπε απλα να κοψω το αλατι (γιατι αυτον τον μηνα τα πατατακια και οι ξηροι καρποι πηγαν συννεφο).αλλα διαβασα οτι αυτος ειναι ο δεικτης για την ανοδο της πιεσης προς το τελος. κινδυνος δλδ να εμφανισω προεκλαμψια :shock:δεν ειχα ποτε θεμα με την πιεση μου, ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου.

ειχε καμια σας κατι αναλογο, γιατι αρχισα να ανησυχω λιγακι

σας φιλω :D


E2dQp2.png

3XaBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα! ΧΑθηκα αλλα ταειχε παιξει ο υπολογιστης και τον ειχα δωσει για σερβις. ειχα και τον μικρο μου λιγο αρρωστουλη. πεσαν ολα μαζι

δε προλαβα να σας διαβασω ολες. θελω μονο να πω στις jellyfish και cacao περαστικα και ΠΡΟΣΟΧΗ! δεν ειμαστε για ατυχηματα τετοιες μερες.πρεπει να κανουμε ολες αργες και μαλακες κινησεις.

να σας πω και τα νεα απο το γιατρο μας. ειδαμε χθες την κορη μας! ναι ναι, ειναι σιγουρο λοιπον, ενα κοριτσι ακομη στην παρεα!!!ειμαστε 223 ολοκληρα γρ!!!! το μωρο ειναι μια χαρα,αλλα η μητρα μου ειχε λιγεςκραμπες,και μου ειπε να ξεκουραζομαι αρκετα.ποσο πια????? δε μπορω αλλο εσωκλειστη και στον καναπε! μου την εχει βαρεσει! :mad:κατι μου λεει ετσι θα τη βγαλω κι αυτη την εγκυμοσυνη μου. οταν με πιανουν οι μαυρες μου νιωθω οτι δε χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου καθηλωμενη στον καναπε. anyway...4 μηνεςμειναν ακομη.......υπομονη......στις 19/3 θα παμε για τη Βεπιπεδου.

α...μου βρηκαν στα ουρα ιχνη λευκωματος. ο γιατρος ηταν καθυσηχαστικος,μου ειπε απλα να κοψω το αλατι (γιατι αυτον τον μηνα τα πατατακια και οι ξηροι καρποι πηγαν συννεφο).αλλα διαβασα οτι αυτος ειναι ο δεικτης για την ανοδο της πιεσης προς το τελος. κινδυνος δλδ να εμφανισω προεκλαμψια :shock:δεν ειχα ποτε θεμα με την πιεση μου, ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου.

ειχε καμια σας κατι αναλογο, γιατι αρχισα να ανησυχω λιγακι

σας φιλω :D

Πού είσαι εσύ βρε κορίτσι;;; Αρχίσαμε να ανησυχούμε τόσο καιρό!!!! Χαίρομαι που όλα είναι καλά...:tongue: Με το καλό να έρθει και η κοράκλα σου!!!:D:D:D

Στα ούρα τις προάλλες μου βρήκε λίιιιγο αίμα, δεν ξέρω εαν αυτό είναι το λεύκωμα που λέγαμε, αλλά μου είπε ότι είναι μάλλον από την άμμο στα νεφρά που έχω χρόνια τώρα... Πίεση εγώ εδώ και 2 χρόνια παίζω από 12-14 η μεγάλη και από 8-8.9 η μικρή, κοντά 90 παλμοί καρδιάς... δεν ξέρω γιατί παίζω τόσο ψηλά, αλλά μου λέει τουλάχιστον μας καθυσηχάζει ότι ήσουν έτσι και πριν την εγκυμοσύνη... Αλάτι μου λέει κομμένο μαχαίρι! Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ το τελευταίο τότε διάστημα το είχα φάει αρκετές φορές πατατάκια και ξηρούς καρπούς... Δεν ξέρω εαν μου είπε για αυτό, που είπε και σε σενα αλλά εγώ έγω τις παλάμες πρησμένες 2 βδομάδες τώρα, ίσως και 3, και μου είπε κομμένα γιατί ως το τέλος θα γίνεις κομμάτια... Τα χέρια πρησμένα εμένα ίσως είναι και από αυχενικό που έχω και καρπιαίο... Πάντως για προεκλαμψία δεν μου έχει αναφέρει κάτι ούτε τώρα ούτε πιο πριν... Τί να πω δεν ξέρω... Προσπαθώ απλά πλέον να μην τρώω παρά ελάχιστο αλάτι, ρε κορίτσια καθόλου ΔΕΝ τρώγεται τίποτα... Αλλά ακόμα και να υπάρχει αυξημένος κίνδυνος δεν σημαίνει ότι θα γίνει και πράξη έτσι;; Μην αγχώνεσαι λοιπόν και προσπάθησε όσο μπορείς να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού...

Άσχετο αλλά μιας που μαζευτήκατε κι άλλες που είχατε καιρό να μπείτε, να σας ενημερώσω και πάλι ότι έχουμε κι ένα γκρουπάκι μυστικό στο facebook όπου δεν μπορεί να δεί κανείς ότι υπάρχει και κανείς εκτός από τα μέλη του δεν μπορεί να δεί τις δημοσιεύσεις. Οπότε εαν θέλετε να συμμετέχετε κι εκεί, στείλτε μου pm να σας προσθέσω. Να σημειώσω ότι προς αποφυγήν παρεξηγήσεων συμμετέχουμε ΜΟΝΟ με το προσωπικό μας ονομαστικό προφίλ και όχι με κάτι άλλο. Θα χαρούμε να σας δούμε και από εκεί!!

Φιλάκια!!!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις εφυγε ο κτηνιατρος.Εχει μια πληγουλα στα χειλια η γατουλα μου και τον εφερα να τη δει.Πηρε και 50 ευρουλακια...

Πολύ δράμα αυτό... Θυμάμαι όταν είχα την σκυλίτσα μου, ενίοτε τα έξοδα ξέφευγαν πολύ, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν τα λογάριαζα προκειμένου να γίνει καλά... Θα έκοβα από κάτι άλλο για να τα δώσω για εκείνη... Έτσι κάνει κανείς με όλα τα μέλη της οικογένειάς του... <3


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!!!!

Μετά από μια απουσία 2 ημερών περίπου επανέρχομαι!

Είχα λίγο βηχάκι και επειδή στη φάση που είμαι δεν κάνει να βήχω ξεκουράστηκα , πλακώθηκα στις γαργάρες με αλατόνερο(ΣΩΤΗΡΙΕΣ!!!!!!!!!!) και στα πορτοκάλια, στο νερό και ναμαι και πάλι ακμαία!!!! ΚΑι χωρίς βήχα!

Στο τσακ ήμουν να πάρω ντεπόν αλλά δεν....

Για τα γλυκά που λέγατε....

Είναι μια ιδέα...στον 3ο μου έλεγα θα γενν΄'ησω και θα φάω μια τούρτα...κορίτσια, δεν κατέβαινε!!!! Ήμουν τόσο συνεπαρμένη με το μωρό που είχα τσατιστεί με τον εαυτό μου γιατί δεν μπορώ να φάω την ονειρεμένη μου καραμέλα τούρτα!!!!:D:D:D:D:tongue:

Δε βαριέσαι...και τώρα αν είχα μία θα την έσκιζα αλλά δεν έχω....σκόπιμη ξεραΐλα στο σπίτι! Και δόξα τω Θεώ οι μετρήσεις πάνε σφαιράτες!!!!

Ο φασολάκος κάνει αισθητή την παρουσία του καθημερινά...παιδιά με έχει τρελάνει...χθες ακούμπησα το χέρι μου πάνω στην κοιλιά μου και μου έριξε μια κλωτσιά, σα να μου έλεγε ότι τον ενόχλησα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Κοριτσακια μου καλησπερα! ΧΑθηκα αλλα ταειχε παιξει ο υπολογιστης και τον ειχα δωσει για σερβις. ειχα και τον μικρο μου λιγο αρρωστουλη. πεσαν ολα μαζι

δε προλαβα να σας διαβασω ολες. θελω μονο να πω στις jellyfish και cacao περαστικα και ΠΡΟΣΟΧΗ! δεν ειμαστε για ατυχηματα τετοιες μερες.πρεπει να κανουμε ολες αργες και μαλακες κινησεις.

να σας πω και τα νεα απο το γιατρο μας. ειδαμε χθες την κορη μας! ναι ναι, ειναι σιγουρο λοιπον, ενα κοριτσι ακομη στην παρεα!!!ειμαστε 223 ολοκληρα γρ!!!! το μωρο ειναι μια χαρα,αλλα η μητρα μου ειχε λιγεςκραμπες,και μου ειπε να ξεκουραζομαι αρκετα.ποσο πια????? δε μπορω αλλο εσωκλειστη και στον καναπε! μου την εχει βαρεσει! :mad:κατι μου λεει ετσι θα τη βγαλω κι αυτη την εγκυμοσυνη μου. οταν με πιανουν οι μαυρες μου νιωθω οτι δε χαιρομαι την εγκυμοσυνη μου καθηλωμενη στον καναπε. anyway...4 μηνεςμειναν ακομη.......υπομονη......στις 19/3 θα παμε για τη Βεπιπεδου.

α...μου βρηκαν στα ουρα ιχνη λευκωματος. ο γιατρος ηταν καθυσηχαστικος,μου ειπε απλα να κοψω το αλατι (γιατι αυτον τον μηνα τα πατατακια και οι ξηροι καρποι πηγαν συννεφο).αλλα διαβασα οτι αυτος ειναι ο δεικτης για την ανοδο της πιεσης προς το τελος. κινδυνος δλδ να εμφανισω προεκλαμψια :shock:δεν ειχα ποτε θεμα με την πιεση μου, ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου.

ειχε καμια σας κατι αναλογο, γιατι αρχισα να ανησυχω λιγακι

σας φιλω :D

Τερέζα, ομολογώ ότι ανησύχησα!

Με το καλό το κοριτσάκι σου λοιπόν!!!!!

Για το λεύκωμα στα ούρα μην αγχώνεσαι...ακολούθα την συμβουλή του γιατρού σου και παρακολούθησέ το!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δράμα αυτό... Θυμάμαι όταν είχα την σκυλίτσα μου, ενίοτε τα έξοδα ξέφευγαν πολύ, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν τα λογάριαζα προκειμένου να γίνει καλά... Θα έκοβα από κάτι άλλο για να τα δώσω για εκείνη... Έτσι κάνει κανείς με όλα τα μέλη της οικογένειάς του... <3

Κι εγω εχω και τρια ζωη να χουν!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Τερεζα!Γεια σου Βασντελι.Εγω παντως για ενα ειναι σιγουρη.Οταν θα εχω γεννησει μια χαρα θα κατεβαινει η τουρτα καραμελα.Δεν εχω τετοια κολληματα εγω με το ενα χερι το μπιμπερο στο μωρο με το αλλο το κουταλι στη τουρτα χιχιχιχι


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Eύχομαι να μη χρειαστεί να κρατήσεις μπιμπερό αλλά το κεφαλάκι του σοκολατακίου !!!!! κολλημένο στο στήθος σου!:-P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τρείς φορές μπράβο σου λοιποόν!!!:tongue::tongue::tongue:

Τί είχε τελικά η μικρή;;

Μαλλον εκζεμα ειναι.Της εκανε δυο ενεσεις για σημερα και αυριο και μου εγραψε και αλοιφη και χαπακια.Φοβομουν μηπως ειχε και μεσα στο στομα πληγες αλλα μαλλον δεν εχει οσο μπορεσε να δει.Το καημενο μου το γατακι πρεπει να πονουσε καιρο κι εγω δεν το ειχα καταλαβει.Ηθελε πολυ προσοχη για να το δεις...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...