Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω εχω ιδρωσει οπως και εχω και ταση για εμετο σπανια.Αλλα μιλαμε για τα προθυρα της λιποθυμιας απο υποταση και οχι απλα ζαλαδα ή αδιαθεσια.Και στο σουπερ μαρκετ ειχα ιδρωσει και με ρωτησε και ο γιατρος που ηρθε εκει να με δει.Μετα κρυωνα οσο συνερχομουνα απο τον ιδρωτα...

Ποιο κοκκινο εικονιδιο καλε;

Εμένα όλο αυτό που περιγράφεις μου θυμίζει την υπογλυκαιμία που έπαθα όταν είχα κάνει καμπύλη ζαχάρου στην 2η εγκυμοσύνη μου και κανείς δεν μου είχε πει ότι μετά την εξέταση έπρεπε αμέσως να φάω κάτι οπωσδήποτε....

Είναι ένα κόκκινο εικονίδιο πάνω από το προηγούμενο μήνυμά σου και επειδή έχω netbook μικρό δεν διακρίνω....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλο αυτό που περιγράφεις μου θυμίζει την υπογλυκαιμία που έπαθα όταν είχα κάνει καμπύλη ζαχάρου στην 2η εγκυμοσύνη μου και κανείς δεν μου είχε πει ότι μετά την εξέταση έπρεπε αμέσως να φάω κάτι οπωσδήποτε....

Είναι ένα κόκκινο εικονίδιο πάνω από το προηγούμενο μήνυμά σου και επειδή έχω netbook μικρό δεν διακρίνω....

Ναι το ξερω κι εγω κανω μετα τη καμπυλη αλλα επειδη το εχω περασει και στην υποταση το ξεχωριζω.Ασε που δεν κανω υπογλυκαιμιες περα απο οταν κανω τη καμπυλη.Γενικα εχω πιεση 9 με 6 οποτε πεφτει ευκολα και ειδικα οταν σηκωνομαι αποτομα και φανταζομαι απο τον υπνο θα ειναι ακομα πιο χαμηλη.Φαντασου χθες που με ειχαν κανει τουρμπο στο νοσοκομειο ειχα 10 με 7.

Ναι το ειδα το εβγαλα πατηθηκε κατα λαθος πριν.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ερωτηση;Απο ωρα που ειμαι καθιστη πλεον στο σπιτι νιωθω μια υγρασια απο κατω.Μου περνανε διαφορα απο το μυαλο.Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατ απο τη πρωαη που ειζα;Η αληθεια ειναι οτι τρανταχτηκα αλλα δεν επεσα και κατω να σωριαστω...Πηρα το γιατρο αλλα ακομα δεν με εχει παρει πισω.Δεν θα θελα να βγω εξω σημερα ομως προτιμω να μεινω απιτι να συνελθω...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημέρα ....

Διάβασα τα νεα σας

Κακάο τι να πω κοριτσι μου ;;:(( Δημόσια κ δωρεάν υγεία !!!!!

Κ να φανταστείς ότι ειχα πρότεινει στον άντρα μου να πάμε σε δημόσιο αυτή τη φορά κ δεν το συζητάει καν!! Υπομονή τι να κάνεις!!!! Όσο για τη γέννα στο σπιτι εγω προσωπικά δεν θα το τολμούσα το θεωρώ επικυνδινο κ αφού εχουμε τα μέσα σήμερα γιατί να πάρω το ρίσκο !!!!

Να σας πω κ τα δικά μας τα ωραία . Απο την αρχή της εγκυμοσυνης πάσχω απο ρινίτιδα εγκυμοσυνης( κλειστή μύτη που με τρώει συνέχεια κ φτερνίζομαι όλη μερα ) ειναι σαν αλλεργία !!! Αυτο σε συνδιασμο με το κρυωμα του γιου κ του συζύγου πήρα κ κάποιο κρυωμα κ ήρθε κ έδεσε. Αποτέλεσμα να ξυπνήσω το ξημερώματα με ενα στόμα κομμάτια να εχει ξεφλουδίσει εσωτερικά σαν λέπια ενα πράγμα λόγω ότι ανεπνεα μονο στοματικα!!! Σύρθηκα στη τουαλέτα με ζαλάδες κ φοβερό πονοκοιλο .... Στο δρόμο για το κρεβάτι έπεσα σχεδόν λιπόθυμη στον καναπέ όταν άνοιξα τα ματιά μου είχε πετάει καμποση ώρα κ ένιωθα παγωμένη δεν ειχα τη δύναμη να φωνάξω τον καλο μου ο οποία με βρήκε στον καναπέ το πρωί με ανοικτό στόμα με το ζόρι να αναπνέω !!!! Πήραμε το γιατρό κ μου είπε να πάω παθολόγο. Πήγα στο κέντρο υγείας με ακροαστηκαν κ μου είπαν πως δεν εχω κάτι το σοβαρό λίγο κρυωμένος αλλα ειμαι έτσι λόγω της ρινιτιδας της εγκυμοσυνης . Είπα δεν πάω κ σε γυναικολόγο λόγω των πόνων κ πήγα.

Είδαμε το μωρό όλα καλά μου είπε !! Μου έδωσε αντιβίωση και σπρέι για τη μύτη !!

Ειμαι σε άθλια κατάσταση δεν μπορώ να μιλήσω να αναπνευσω κ τωρα ανεβάζω κ πυρετό κ όλο αυτο ειναι σύμπτωμα εγκυμοσυνη ;;;;!!!!! Τι να πω ;;; Ειναι λέει πεσμένο το ανοσοποιητικό σύστημα !!!!

Μέσα σε όλο αυτο ο γιατρός μας είπε ότι μαλλον περιμένουμε κοριτσάκι !!!!

Αυτά τα νεα μας !!!!

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια!!

Γεωργία μου περαστικά σου κουκλίτσα μου! Είναι ζόρι το ξέρω... Εγώ την αλλεργική ρινίτιδα την έχω κάτι λίγα χρόνια τώρα, και μου διεγνώσθει όταν ήμουν διακοπές ένα καλοκαίρι σηκώθηκα 6 το πρωι και πηγαμε στο νοσοκομειο γιατι δεν μπορουσα να αναπνευω... Μου είπε ότι δεν θεραπεύεται είναι λίγο πολύ όπως όλες οι αλλεργίες και ότι όποτε έχει υγρασία εγώ θα τυρρανιέμαι... Μου είχε δώσει τότε κάποιο σπρευ να ανακουφίσει τα συμπτώματα και βοήθησε πολύ... Απο τότε δεν το ξαναπήρα μεν, αλλά έχω πάρει τα αυτοκόλλητα breath right που δεν έχουν τίποτα σε φάρμακο, είναι απλώς αυτοκόλλητο που το βάζεις στα ρουθούνια και ανοίγει τους αγωγούς εκεί και αναπνέεις νομίζεις για πρώτη φορά!! :D:D Εγώ είδα τρομερή διαφορά με αυτά και με έσωσαν τώρα που όπως καταλαβαίνεις με πιάνει κι εμένα, το μόνο κακό είναι ότι δεν είναι και φθηνά, αλλά αξίζει και δεν επιβαρύνεσαι καθώς δεν είναι φάρμακο!:tongue: Περαστικά σου και πάλι!!

Τα ιδια χαλια, ποναω πολυ αλλα προσπαθω, σηκωνομαι ολη την ωρα και ξεπιανομαι, ξεκιναω πισινα την αλλη εβδομαδα και ελπιζω να με βοηθησει γιατι πραγματικα αν παει ετσι μεχρι το τελος με βλεπω τεζα σε κρεββατι.

Κοριτσάκι περαστικά και σε σένα καλή μου!!! Αρχίζεις δηλαδή κολυμβητήριο;; Αχχχ πολύ θα το ήθελα κι εγώ... Αλλά δεν...

Ρε κοριτσια σημερα ξυπνησα ζαλισμενη και το πρωι μεσα στον υπνο μου πηγα τουαλετα και εχασα την ισοροπια μου ενω καθομουν...Πως γινεται αυτο δεν ξερω επεσα πανω στη μπανιερα που ειναι διπλα στη λεκανη και μετα μεσα συη μπανιερα...Στο μεταξυ ξανακοιμηθηκα και το θυμηθηκα τωρα που νιωθω ενα πιασιμο στη κοιλια μου κοντα στα πλευρα δεξια.Δεν παμε καλα..

Βρε τί θα κάνουμε με εσένα;;; Πρόσεχε λιγάκι κουκλίτσα μου!! Και όποτε είναι να σηκωθείς μην το κάνεις αμέσως... Μείνε λίγα λεπτά καθιστή και μετά σήκω, να μη σε πιάνουν αυτά όσο γίνεται...


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου κατσε τωρα οτι αυτη η υγρασια που νιωθω δεν ειναι καλο.Αν και περισσοτερο τρανταχτηκα παρα επεσα αφου εκατσα πρωτα στη λεκανη και μετα προς τη μπανιερα.Υπαρχει περιπτωση να ειναι αμνυακο υγρο αυτο τωρα;Γενικα εχω υγρα αλλα ειναι πιο κολλωδες και προς τι λευκο χρωμα(σορυ για την αναλυση...)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου κατσε τωρα οτι αυτη η υγρασια που νιωθω δεν ειναι καλο.Αν και περισσοτερο τρανταχτηκα παρα επεσα αφου εκατσα πρωτα στη λεκανη και μετα προς τη μπανιερα.Υπαρχει περιπτωση να ειναι αμνυακο υγρο αυτο τωρα;Γενικα εχω υγρα αλλα ειναι πιο κολλωδες και προς τι λευκο χρωμα(σορυ για την αναλυση...)

Κοριτσακι μου σιγουρα θα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου... Ακομα να σε παρει πισω;; Ωστοσο δεν νομιζω να ειναι αυτο που φοβασαι, γιατι αν ηταν κατι τετοιο νομιζω θα το ειχες απο την αρχη εκεινη τη στιγμη κι οχι μετα... Ωστοσο, μεχρι να μιλησεις και με το γιατρο μεινε ξαπλωμενη και ξεκουρασου! Θα περιμενουμε νεα σου! Ολα καλα θα πανε θα δεις!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Με πηρε και μου ειπε δεν ειναι τπτ...Ειχα και κατι τσιμπηματακια απο κατω το πρωι και τα συνδιασα ολα στο μυαλο μου.Κλασικα επιστημονικη φαντασια...

Παντως εκατσα στραβα στη λεκανη οπως επεσα και χτυπησα διπλα απο τον κολπο και μπορει και γι αυτο να ειχα και τα τσιμπηματακια.Οχι οτι κι αλλες φορες δεν ειχα.Ελπιζω να ειναι οπως λεει κι εκεινος οτι δεν ειναι τπτ.Απο την αλλη σκεφτομαι οτι το πιθανοτετο θα ηταν να ειχα αιμα(χτυπα ξυλο).


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Με πηρε και μου ειπε δεν ειναι τπτ...Ειχα και κατι τσιμπηματακια απο κατω το πρωι και τα συνδιασα ολα στο μυαλο μου.Κλασικα επιστημονικη φαντασια...

Παντως εκατσα στραβα στη λεκανη οπως επεσα και χτυπησα διπλα απο τον κολπο και μπορει και γι αυτο να ειχα και τα τσιμπηματακια.Οχι οτι κι αλλες φορες δεν ειχα.Ελπιζω να ειναι οπως λεει κι εκεινος οτι δεν ειναι τπτ.Απο την αλλη σκεφτομαι οτι το πιθανοτετο θα ηταν να ειχα αιμα(χτυπα ξυλο).

Μην τα σκεφτεσαι τωρα αυτα! Ολα καλα λοιπον! Μπραβοοοοοοο!!:D:D:D

Εγω θα ελεγα μεινε να ξεκουραστεις λιγες μερες και σιγουρα προσεχε πιο πολυ βρε κοριτσακι... Μη βιαζεσαι, πχ να σηκωθεις, αργες κινησεις!;)

Και μη βαζεις αλλα με το μυαλο σου! Αν κατι εστω υποψιαζοταν ο γιατρος δεν θα σου ζητουσε να σε δει;;


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι ρε Cacao!!!

Ευτυχώς σε πήρε ο γιατρός...

Τα αμνιακά δεν είναι κολώδη, είναι σα νερό! Το λέω γιατί μου έχουν σπάσει στην πρώτη γέννα και ήταν σαν νερό!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσάκια μου , τι κάνετε?

εγώ είχα μια δουλίτσα με τον μικρό εχθές, τελειώσαμε μεσημέρι και μετά βολτίτσα μιας και είχα άδεια και γύρισα σπίτι στις έξι.

Κουράστηκα εχθές, πρώτη φορά ένιωσα τέτοια κούραση.

Εσείς τι κάνετε?

Διάβασα έναν χαμό καινούργια πράγματα

cacao όλα καλά τελικά ε? αχ βρε κορίτσι πήρες τέτοια τρομάρα.

georgia μπράβο κορίτσι μου!!κοριτσάκι ε? ΤΕΛΕΙΑ!!!

περιμένω πως και πως την Δευτέρα να κάνω την αρχή της β επιπέδου (εύχομαι καλή).

venisak και εμένα άρχισε τις κωλοτούμπες. :tongue::tongue::tongue:


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί με βασανίζει μια ιχμορίτιδα!!! Δεν ξερω πως την άρπαξα αλλά υποφέρω... Έχω συνέχεια πονοκέφαλο ... Αύριο θα δούμε το μπεμπάκι μας και μόνο αυτό με χαροποιεί!

Cacao μου μην ανησυχείς μια χαρά θα είναι το μωρούλι σου... όσο για την υγρασία εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη μου μια μέρα είχα τόση που ήταν σα να είχα κανει τσίσα μου (sorry) και με έστειλε ο γιατρός για εξεταση ρήξης αμνιακού σάκου... τελικά δεν ήταν τίποτα...

Georgina περαστικούλια σου, φαντάζομαι την ταλαιπωρία που περνάς!

Φιλιά σε όλες τα λέμε αργότερα


Το μικρό μας θαυματάκι!!!

b3Yvp3.png

Ζουζουνάκι μου ήρθες στη ζωή μας!!!

[/url]q1T2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ποναω παντου απο τη σαβουρα και τη δυναμη που εβαλα για να κρατηθω...Παντου απο τη δεξια πλευρα δλδ η αριστερη ειναι ενταξει.

Η υγρασια πιθανοτατα ηταν υγρα μετα ειδα και τα αλλα τα γνωστα...Αλλα στην αρχη ειχα ελαχιστα διαφανα σαν νερο...Θα ετυχε μαλλον...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυουλες και απο εμενα !Εχω πολυ καιρο να σας γραψω αλλα εχω διαβασει τα νεα σας!Τελικα απο οτι βλεπω ειμαι η μοναδικη που δεν εχω δει ακομα το φυλο του μωρου μου?


cS3Hp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...