Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Χαχαχα ρε venisak!:D:D:D

Πολλοί γιατροί κάνουνε μαζί αυτές τις εξετάσεις...δεν χρειάζεται δηλαδή να πας ξεχωριστά στο ιατρείο τους... Συνήθως το doppler γίνεται μαζί με το βιοφυσικό προφίλ!

Ο καρδιοτοκογράφος είναι η γνωστή κορδέλα στην κοιλιά....Σε βάζουν για κανένα 20λεπτο τάβλα με την κορδέλα στην κοιλιά για να παρακολουθήσουν πώς ανταποκρίνεται το μωρό σε σχέση με την δραστηριότητα της μήτρας....πολύ σημαντική εξέταση!

Πώς πάνε οι πόνοι στα πλευρά;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα καλημέρα ....

Διάβασα τα νεα σας

Κακάο τι να πω κοριτσι μου ;;:(( Δημόσια κ δωρεάν υγεία !!!!!

Κ να φανταστείς ότι ειχα πρότεινει στον άντρα μου να πάμε σε δημόσιο αυτή τη φορά κ δεν το συζητάει καν!! Υπομονή τι να κάνεις!!!! Όσο για τη γέννα στο σπιτι εγω προσωπικά δεν θα το τολμούσα το θεωρώ επικυνδινο κ αφού εχουμε τα μέσα σήμερα γιατί να πάρω το ρίσκο !!!!

Να σας πω κ τα δικά μας τα ωραία . Απο την αρχή της εγκυμοσυνης πάσχω απο ρινίτιδα εγκυμοσυνης( κλειστή μύτη που με τρώει συνέχεια κ φτερνίζομαι όλη μερα ) ειναι σαν αλλεργία !!! Αυτο σε συνδιασμο με το κρυωμα του γιου κ του συζύγου πήρα κ κάποιο κρυωμα κ ήρθε κ έδεσε. Αποτέλεσμα να ξυπνήσω το ξημερώματα με ενα στόμα κομμάτια να εχει ξεφλουδίσει εσωτερικά σαν λέπια ενα πράγμα λόγω ότι ανεπνεα μονο στοματικα!!! Σύρθηκα στη τουαλέτα με ζαλάδες κ φοβερό πονοκοιλο .... Στο δρόμο για το κρεβάτι έπεσα σχεδόν λιπόθυμη στον καναπέ όταν άνοιξα τα ματιά μου είχε πετάει καμποση ώρα κ ένιωθα παγωμένη δεν ειχα τη δύναμη να φωνάξω τον καλο μου ο οποία με βρήκε στον καναπέ το πρωί με ανοικτό στόμα με το ζόρι να αναπνέω !!!! Πήραμε το γιατρό κ μου είπε να πάω παθολόγο. Πήγα στο κέντρο υγείας με ακροαστηκαν κ μου είπαν πως δεν εχω κάτι το σοβαρό λίγο κρυωμένος αλλα ειμαι έτσι λόγω της ρινιτιδας της εγκυμοσυνης . Είπα δεν πάω κ σε γυναικολόγο λόγω των πόνων κ πήγα.

Είδαμε το μωρό όλα καλά μου είπε !! Μου έδωσε αντιβίωση και σπρέι για τη μύτη !!

Ειμαι σε άθλια κατάσταση δεν μπορώ να μιλήσω να αναπνευσω κ τωρα ανεβάζω κ πυρετό κ όλο αυτο ειναι σύμπτωμα εγκυμοσυνη ;;;;!!!!! Τι να πω ;;; Ειναι λέει πεσμένο το ανοσοποιητικό σύστημα !!!!

Μέσα σε όλο αυτο ο γιατρός μας είπε ότι μαλλον περιμένουμε κοριτσάκι !!!!

Αυτά τα νεα μας !!!!


EqyEp2.png

Cv4Wp2.png

bjqOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ρε venisak!:D:D:D

Πολλοί γιατροί κάνουνε μαζί αυτές τις εξετάσεις...δεν χρειάζεται δηλαδή να πας ξεχωριστά στο ιατρείο τους... Συνήθως το doppler γίνεται μαζί με το βιοφυσικό προφίλ!

Ο καρδιοτοκογράφος είναι η γνωστή κορδέλα στην κοιλιά....Σε βάζουν για κανένα 20λεπτο τάβλα με την κορδέλα στην κοιλιά για να παρακολουθήσουν πώς ανταποκρίνεται το μωρό σε σχέση με την δραστηριότητα της μήτρας....πολύ σημαντική εξέταση!

Πώς πάνε οι πόνοι στα πλευρά;

Τα ιδια χαλια, ποναω πολυ αλλα προσπαθω, σηκωνομαι ολη την ωρα και ξεπιανομαι, ξεκιναω πισινα την αλλη εβδομαδα και ελπιζω να με βοηθησει γιατι πραγματικα αν παει ετσι μεχρι το τελος με βλεπω τεζα σε κρεββατι.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

New baby σε ζηλεύω πραγματικά που μπορείς online να παραγγείλεις σουτιέν εγκυμοσύνης....

Εγώ αν δεν πάω από το μαγαζί δεν μπορώ να βρω με τίποτα....

γενικα δεν ψωνιζω και εγω σουτιεν χωρις να δοκιμασω..αλλα απο τα h&m τα εχω καταβολευτει..τωρα θα ρισκαρω λιγο..αλλα βρηκα 3 στα 35 ευρω ολα μαζι..απλα θα παρω το μεγαλητερο νουμερο που υπαρχει..θα στειλω τη μανα μου που θα τα δει και θα καταλαβει στο περιπου..εδω κατω κανει τοσο το 1 και αν..ισως και παραπανω..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

New baby σε ζηλεύω πραγματικά που μπορείς online να παραγγείλεις σουτιέν εγκυμοσύνης....

Εγώ αν δεν πάω από το μαγαζί δεν μπορώ να βρω με τίποτα....

Καλημερα!!Γτ καλε δεν μπορεις να παραγγειλεις απο ιντερνετ;Μπες να βρεις οδηγο και μετρησου και θα σου ερθει μια χαρα.Εγω καπως ετσι ανακαλυψα οτι τοσα χρονια φορουαα λαθος νουμερο.Που φυσικα μου το πασαρανε γτ δεν φερνουν το νουμερο μου στην Ελλαδα συνηθως...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλημέρα ....

Διάβασα τα νεα σας

Κακάο τι να πω κοριτσι μου ;;:(( Δημόσια κ δωρεάν υγεία !!!!!

Κ να φανταστείς ότι ειχα πρότεινει στον άντρα μου να πάμε σε δημόσιο αυτή τη φορά κ δεν το συζητάει καν!! Υπομονή τι να κάνεις!!!! Όσο για τη γέννα στο σπιτι εγω προσωπικά δεν θα το τολμούσα το θεωρώ επικυνδινο κ αφού εχουμε τα μέσα σήμερα γιατί να πάρω το ρίσκο !!!!

Να σας πω κ τα δικά μας τα ωραία . Απο την αρχή της εγκυμοσυνης πάσχω απο ρινίτιδα εγκυμοσυνης( κλειστή μύτη που με τρώει συνέχεια κ φτερνίζομαι όλη μερα ) ειναι σαν αλλεργία !!! Αυτο σε συνδιασμο με το κρυωμα του γιου κ του συζύγου πήρα κ κάποιο κρυωμα κ ήρθε κ έδεσε. Αποτέλεσμα να ξυπνήσω το ξημερώματα με ενα στόμα κομμάτια να εχει ξεφλουδίσει εσωτερικά σαν λέπια ενα πράγμα λόγω ότι ανεπνεα μονο στοματικα!!! Σύρθηκα στη τουαλέτα με ζαλάδες κ φοβερό πονοκοιλο .... Στο δρόμο για το κρεβάτι έπεσα σχεδόν λιπόθυμη στον καναπέ όταν άνοιξα τα ματιά μου είχε πετάει καμποση ώρα κ ένιωθα παγωμένη δεν ειχα τη δύναμη να φωνάξω τον καλο μου ο οποία με βρήκε στον καναπέ το πρωί με ανοικτό στόμα με το ζόρι να αναπνέω !!!! Πήραμε το γιατρό κ μου είπε να πάω παθολόγο. Πήγα στο κέντρο υγείας με ακροαστηκαν κ μου είπαν πως δεν εχω κάτι το σοβαρό λίγο κρυωμένος αλλα ειμαι έτσι λόγω της ρινιτιδας της εγκυμοσυνης . Είπα δεν πάω κ σε γυναικολόγο λόγω των πόνων κ πήγα.

Είδαμε το μωρό όλα καλά μου είπε !! Μου έδωσε αντιβίωση και σπρέι για τη μύτη !!

Ειμαι σε άθλια κατάσταση δεν μπορώ να μιλήσω να αναπνευσω κ τωρα ανεβάζω κ πυρετό κ όλο αυτο ειναι σύμπτωμα εγκυμοσυνη ;;;;!!!!! Τι να πω ;;; Ειναι λέει πεσμένο το ανοσοποιητικό σύστημα !!!!

Μέσα σε όλο αυτο ο γιατρός μας είπε ότι μαλλον περιμένουμε κοριτσάκι !!!!

Αυτά τα νεα μας !!!!

Περαστικα κοριτσι μου, τι περιπετεια ειναι αυτη:-(

Κανε υπομονη τωρα με την αντιβιωη θα αρχισεις να νοιωθεις καλυτερα.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γεωργία τι έπαθες; Περαστικά σου κορίτσι μου!!!!

Όσο για τα σουτιέν, δεν ξέρω, νιώθω καλύτερα αν το δοκιμάσω πριν παρά τοο γεγονός ότι ξέρω τους οδηγούς μου....

Venisak, ελπίζω να δεις καλυτέρευση, μανάρι μου!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γεωργία τι έπαθες; Περαστικά σου κορίτσι μου!!!!

Όσο για τα σουτιέν, δεν ξέρω, νιώθω καλύτερα αν το δοκιμάσω πριν παρά τοο γεγονός ότι ξέρω τους οδηγούς μου....

Venisak, ελπίζω να δεις καλυτέρευση, μανάρι μου!

Κι εγω το ελπιζω γιατι ειναι πολυ δυσκολη η ημερα μου. Για το θεμα του σουτιεν συμφωνω μαζι σου μακαρι να μπορουσα να το παραγγειλω αλλα το φοβαμαι, ειναι περισσοτερο ανασφαλεια οτι θελω να το δοκιμασω.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κοριτσια σημερα ξυπνησα ζαλισμενη και το πρωι μεσα στον υπνο μου πηγα τουαλετα και εχασα την ισοροπια μου ενω καθομουν...Πως γινεται αυτο δεν ξερω επεσα πανω στη μπανιερα που ειναι διπλα στη λεκανη και μετα μεσα συη μπανιερα...Στο μεταξυ ξανακοιμηθηκα και το θυμηθηκα τωρα που νιωθω ενα πιασιμο στη κοιλια μου κοντα στα πλευρα δεξια.Δεν παμε καλα..


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια σημερα ξυπνησα ζαλισμενη και το πρωι μεσα στον υπνο μου πηγα τουαλετα και εχασα την ισοροπια μου ενω καθομουν...Πως γινεται αυτο δεν ξερω επεσα πανω στη μπανιερα που ειναι διπλα στη λεκανη και μετα μεσα συη μπανιερα...Στο μεταξυ ξανακοιμηθηκα και το θυμηθηκα τωρα που νιωθω ενα πιασιμο στη κοιλια μου κοντα στα πλευρα δεξια.Δεν παμε καλα..

Ουπς....υπόταση; έχεις πάρει καμιά πίεση;

Να ρωτήσω....το πρωί όταν ξύπνησες ήσουν ιδρωμένη;

Δε μέτρησες ζάχαρο υποθέτω....

Μήπως καμιά υπογλυκαιμία;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουπς....υπόταση; έχεις πάρει καμιά πίεση;

Να ρωτήσω....το πρωί όταν ξύπνησες ήσουν ιδρωμένη;

Δε μέτρησες ζάχαρο υποθέτω....

Μήπως καμιά υπογλυκαιμία;

Μπα οχι.Υποταση εχω κλασικα.Αλλα στο κοσμο μου στο μεταξυ το ξεχασα μετα που ξανακοιμηθηκα.Ευτυχως ειναι ψηλα εκει που χτυπησα και δεν πειραχτηκε το μωρακι.Να ξερεις ομως οτι και στην υποταση ιδρωνεις.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει το κόκκινο εικονίδιο; :?:

Σε υπόταση δεν έχω ιδρώσει ποτέ....

Εγω εχω ιδρωσει οπως και εχω και ταση για εμετο σπανια.Αλλα μιλαμε για τα προθυρα της λιποθυμιας απο υποταση και οχι απλα ζαλαδα ή αδιαθεσια.Και στο σουπερ μαρκετ ειχα ιδρωσει και με ρωτησε και ο γιατρος που ηρθε εκει να με δει.Μετα κρυωνα οσο συνερχομουνα απο τον ιδρωτα...

Ποιο κοκκινο εικονιδιο καλε;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...