Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Ποσο να πηγαινει το μαλλι για το σπιτι;Παντως εγω εχω ενα σωρο θεματα με την υγεια μου σιγα μην με αναλαμβαναν.

Πλακα πλακα λεω σημερα στον ειδικευομενο για την μερα τελευταιας περιοδου οτι μου την εχουν αλλαξει λογω εξωσωματικης και μου λεει εχετε κανονισει για καισαρικη;Ντοιοιοινκ συνεννοηση μπουζουκι.

Τρεχαγυρευοπουλος ο ειδικευομενος :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Προσωπικά δεν θα μπορούσα να γεννήσω στο σπίτι....

Πάντως σε αυτό που λες σχετικά με τα θέματα υγείας, η αλήθεια είναι πως δεν αναλαμβάνουν εύκολα αν δεν είναι όλα φυσιολογικά....πάντως αν θες δεν χάνεις να ρωτήσεις...

Όσο για την εξωσωματική, ναι, δυστυχώς οι περισσότερες γεννάνε με καισαρική....για να είμαι ειλικρινής όσες ξέρω που έχουν κάνει εξωσωματική έχουν γεννήσει με καισαρική. Βέβαια μπορεί να υπάρχουν και οι εξαιρέσεις....

Βεβαια δεν εχει καμια σχεση ο τροπος συλληψης με τον τροπο που θα γεννησεις.Εκτος κι αν μιλαμε για πολυδιμη κυηση που δυσκολα βλεπεις να κανουν φυσιολογικο τοκετο.Αλλα στην Ελλαδα για ψυλλου πηδημα καισαρικη κανουν.Δεν θα εκαναν επειδη εκανες εξωσωματικη;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δεν ειναι ολοι οι ειδικευομενοι το ιδιο..εγω θα γεννησω με ειδηκευομενη και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη..παρατηρισε πραγματα που η ιδιοτης γιατρος μου δεν ειχε παρατηρισει (η οποια ειναι και απο τις πιο φημισμενες εδω) τωρα για το νοσοκομειο και εγω δεν ξερω πως λειτουργουνε.. την πρωτη φορα περιμενα απο της 10 το πρωι και μπηκα στης 4! μετα την επομενη με ειδε η ειδικευομενη σε αλλο γραφειο και ξεμπερδεψα τσακ μπακ..τωρα επειδη τελειωνει αλλαζει ποστο και θα πρεπει να παω να παρω το φακελο μου(δεν εχω καταλαβει απο που)και να παω να την βρω(παλι δεν εχω καταλαβει που) αλλα θα της στειλω μνμ να μου πει ξανα αναλυτικα! γιατι αλλιος με βλεπω να με στελνουν παλι απο δω και απο κει!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δεν ειναι ολοι οι ειδικευομενοι το ιδιο..εγω θα γεννησω με ειδηκευομενη και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη..παρατηρισε πραγματα που η ιδιοτης γιατρος μου δεν ειχε παρατηρισει (η οποια ειναι και απο τις πιο φημισμενες εδω) τωρα για το νοσοκομειο και εγω δεν ξερω πως λειτουργουνε.. την πρωτη φορα περιμενα απο της 10 το πρωι και μπηκα στης 4! μετα την επομενη με ειδε η ειδικευομενη σε αλλο γραφειο και ξεμπερδεψα τσακ μπακ..τωρα επειδη τελειωνει αλλαζει ποστο και θα πρεπει να παω να παρω το φακελο μου(δεν εχω καταλαβει απο που)και να παω να την βρω(παλι δεν εχω καταλαβει που) αλλα θα της στειλω μνμ να μου πει ξανα αναλυτικα! γιατι αλλιος με βλεπω να με στελνουν παλι απο δω και απο κει!

Γεια σου New baby!!:)

Οχι σιγουρα δεν ειναι ολοι το ιδιο.Απλα αν οταν παω πχ να γεννησω και θα πετυχω τον ακυρο καηκα....Επειτα ο καθε ειδικευομενος δεν μπορεις να ξερειςαν ειναι καινουργιος ειδικευονενος ή λιγο πριν παρει το πτυχιο.Καταλαβαινεις τι εννοω;

Εγω μεσα σε ολα σπαστηκα πολυ που μου ειπαν κιολας οτι επειδη εχει ζυγο νουμερο η καρτα μου δρν μπορω να δω τη γιατρο που με εστελνε ο γιατρος που με παρακολουθει εκει.Για ονομα δλδ.Εγω φταιω λεει επρεπε να τους το πω νωριτερα....100 φορες τους ανεφερα το ονομα του γιατρου μου εκει που ειναι στη συγκεκριμενη μαιευτικη...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου New baby!!:)

Οχι σιγουρα δεν ειναι ολοι το ιδιο.Απλα αν οταν παω πχ να γεννησω και θα πετυχω τον ακυρο καηκα....Επειτα ο καθε ειδικευομενος δεν μπορεις να ξερειςαν ειναι καινουργιος ειδικευονενος ή λιγο πριν παρει το πτυχιο.Καταλαβαινεις τι εννοω;

Εγω μεσα σε ολα σπαστηκα πολυ που μου ειπαν κιολας οτι επειδη εχει ζυγο νουμερο η καρτα μου δρν μπορω να δω τη γιατρο που με εστελνε ο γιατρος που με παρακολουθει εκει.Για ονομα δλδ.Εγω φταιω λεει επρεπε να τους το πω νωριτερα....100 φορες τους ανεφερα το ονομα του γιατρου μου εκει που ειναι στη συγκεκριμενη μαιευτικη...

παντα υπαρχει και ο εφημερευον γιατρος σε περιπτωση που στραβωσει κατι. οσο για τον τραχηλο εμενα δεν μου εχουν μετρησει κατι..κολπικο εκανα μονο στις 4 εβδομαδες που ειδαμε σακο..απο κει και περα εκτος απο απλο υπερυχο δεν εχω κανει κατι αλλο..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σαφώς και δεν είναι όλοι ίδιοι...σαφώς και υπάρχουν άνθρωποι, new baby.

Το ζήτημα είναι μην πέσεις στον άσχετο....αυτό λέμε.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

παντα υπαρχει και ο εφημερευον γιατρος σε περιπτωση που στραβωσει κατι. οσο για τον τραχηλο εμενα δεν μου εχουν μετρησει κατι..κολπικο εκανα μονο στις 4 εβδομαδες που ειδαμε σακο..απο κει και περα εκτος απο απλο υπερυχο δεν εχω κανει κατι αλλο..

Ετσι ειναι οπως το λες.Ξερεις ομως τι σκεφτηκα οσο διαβαζα οτι εγραψες;Ο ειδικευομενος δεν ειναι μαριονετα του ειδικευμενου.Πολυ απλα σε στιγμη που θα πρεπει να δρασει αμεσα θα πρεπει να δρασει χωρις τον "δασκαλο" του να το πω κι ετσι.Κι αμα γινει στραβη επειδη κανει μ@λ@κι@ ο ειδικευομενος;Θα ειναι ειναι και καποιος αλλος εκει θα μου πεις.Ασε προτιμω να μην το ρισκαρω...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειναι να μην μπλεξεις ασε...Και τωρα ειχα ξεψαρωσει και καπως γτ εχω παει και μια φορα για υπεργχο κι αλλη μια για την καρτα που δεν μου εβγαλαν τελικα και εκλεισα το ραντεβου για σημερα.Αν ειχα παει σημερα πρωτη μερα ακομα εκει θα ημουν και θα εψαχνα που να παω.

Ρε συ Ελενα ουτε κι εσενα σου κανει κολπικο υπερηχο η γιατρος σου για να μετρησει τον τραχηλο;

οχι δεν μου κανει κοριτσακι... μονο στην αυχενικη το ειχαν κοιταξει


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μου κανει κοριτσακι... μονο στην αυχενικη το ειχαν κοιταξει

Αν ειναι ετσι να μην νιωθω οτι κατι δεν μου κανει ο γιατρος στο δημοσιο.Προφανως απλα ο δικος μου κανει κατι παραπανω απο αλλους για δικους του λογους.Παντως μου ειπαν οτι και στη β επιπεδου θα μου κανουν.Τωρα θα δειξει οταν θα παω.Ωπ!Το σοκολατακι χαιρεταει κοριτσια :):):)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!

τι κάνετε???

βρε κακαο μου τι ταλαιπωρία αυτή η χθεσινή??? είναι για να τους τα ρίχνεις όλα κάτω....πάντως μην ακούς τίποτα για αυτά και καλά που είδανε στην αυχενική!!!! στο γιο μου που είχα πάει σε σούπερ ουάου γιατρό που κάνει μόνο αυτές τις εξετάσεις-υπερήχους, βρήκε ένα άσπρο πραγματάκι στην καρδιά του το οποίο το σχολίασε στα αποτελέσματα του και εννοείτε πως δε μου εξήγησε τίποτα.....

ο γυναικολόγος επίσης μου λέει α δεν είναι τίποτα σίγουρο, μπορεί να έχει πρόβλημα μπορεί και όχι:shock::shock::shock:τέτοια εξήγηση ......

τελικά το παιδάκι μου μια χαρά είναι και απλά ήθελα να τους πλακώσω στο ξύλο αλλά κρατήθηκα γιατί τότε ήμουν πιο ψαρωμένη και δε μίλαγα...τώρα σκίζω πανιά......

μην ακούς κανέναν και μην αφήνεις και κανέναν να σε αγχώνει!!!!

το σοκαλατάκι σου μια χαρά είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

νεραιδούλα μου και πάλι περαστικά σας, η αλήθεια είναι ότι αν δεν τον πήγαινα στην παιδίατρό θα καταλήγαμε και εμείς με πνευμονία.....ήταν απελπιστικά χάλια το κεφαλάκι του......ευτυχώς με τις μασκούλες όλα καλά πια!!!!

vasdeli μου πήρες μια γερή δόση από την οικογένεια σου καλό μου ε??? τι χαρά σου φαντάζομαι και χαίρομαι!!!!!!!!!

πάντα να σας έχει καλά ο θεός όλους σας!!!!!!!!!

είσαι καλά???

κακάο ούτε εμένα κοιτάζει τον τράχηλο ο ντοκ.....μόνο στον 1ο υπέρηχο με είδε κολπικά και μετά τέλος......


dAADp2.png

aeNkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοιλιτσες μεγαλες πια :P

Τι κανετε σημερα? Τι ωραια μερα που εχει, θελω να παω για καφε και να κατσω να εξω να λιαστω!!! Αλλα που τετοια τυχη ... γραφειο και παλι γραφειο :( αλλα δεν πειραζει, δουλεια να υπαρχει.

Το αγορακι μου εχει βγει πολυ ζωηρο, ολη την ημερα κουνιεται περα δοθε χαχαχα ησυχια δεν εχει, τι υπεροχη αισθηση ειναι αυτη.

Κλεισαμε και Β επιπεδου και περιμενουμε μεχρι τις 7/3 για να τελειωνει και αυτο. Vasdeli mou εσυ που τα ξερεις πολυ καλα, μετα απο την Β επιπεδου τι αλλη εξεταση ετσι μεγαλη εχουμε?


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες μεγαλες πια :P

Τι κανετε σημερα? Τι ωραια μερα που εχει, θελω να παω για καφε και να κατσω να εξω να λιαστω!!! Αλλα που τετοια τυχη ... γραφειο και παλι γραφειο :( αλλα δεν πειραζει, δουλεια να υπαρχει.

Το αγορακι μου εχει βγει πολυ ζωηρο, ολη την ημερα κουνιεται περα δοθε χαχαχα ησυχια δεν εχει, τι υπεροχη αισθηση ειναι αυτη.

Κλεισαμε και Β επιπεδου και περιμενουμε μεχρι τις 7/3 για να τελειωνει και αυτο. Vasdeli mou εσυ που τα ξερεις πολυ καλα, μετα απο την Β επιπεδου τι αλλη εξεταση ετσι μεγαλη εχουμε?

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! και εδω εχουμε καλοκαιρινη μερα παλι σημερα! βλεπω οτι ολες νιωθετε το μωρακι σας..εγω που δεν το νιωθω ακομα να ανησυχισω??? :-(εγω εχω κολλησει στο νετ και ψαχνω για στηθοδεσμο, λεω να παρω κατευθειαν θυλασμου γιατι δεν παει αλλο...ηταν που ηταν καποιου μεγεθους τωρα δεν χωρανε πια πουθενα... :shock: βρηκα κατι οικονομικα στα Η&Μ μαλλον θα το πω της μανας μου να μου στειλει απο εξω..γιατι στην κρητη δεν εχουμε ακομα και δεν εχει και Online να παραγγειλω...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

vasdeli μου πήρες μια γερή δόση από την οικογένεια σου καλό μου ε??? τι χαρά σου φαντάζομαι και χαίρομαι!!!!!!!!!

πάντα να σας έχει καλά ο θεός όλους σας!!!!!!!!!

είσαι καλά???

Γεια σου αστεράκι μου!!!

Καλά είμαι δόξα τω Θεώ! Σβήνω μέρες, χαχα!:D:D

Κορίτσια αν φτάσω τις 32 βδομάδες θα ανακουφιστώ, λέμε! Είναι σημαντικό ορόσημο!!!!

Καλημερα κοιλιτσες μεγαλες πια :P

Τι κανετε σημερα? Τι ωραια μερα που εχει, θελω να παω για καφε και να κατσω να εξω να λιαστω!!! Αλλα που τετοια τυχη ... γραφειο και παλι γραφειο :( αλλα δεν πειραζει, δουλεια να υπαρχει.

Το αγορακι μου εχει βγει πολυ ζωηρο, ολη την ημερα κουνιεται περα δοθε χαχαχα ησυχια δεν εχει, τι υπεροχη αισθηση ειναι αυτη.

Κλεισαμε και Β επιπεδου και περιμενουμε μεχρι τις 7/3 για να τελειωνει και αυτο. Vasdeli mou εσυ που τα ξερεις πολυ καλα, μετα απο την Β επιπεδου τι αλλη εξεταση ετσι μεγαλη εχουμε?

Είναι το doppler, ο καρδιοτοκογράφος και το βιοφυσικό προφίλ, καλή μου, που γίνονται στο γ' τρίμηνο της κύησης! Εξαρτάται από τον κάθε γιατρό....

Το doppler δείχνει τη ροή του αίματος στα αγγεία του μωρού, μερικές φορές γίνεται και πιο μπροστά, ανάλογα με τον γιατρό.

Ο καρδιοτοκογράφος δείχνει την δραστηριότητα του εμβρύου και την λειτουργία της καρδιάς του και πώς αυτή ανταποκρίνεται ανάλογα με την δραστηριότητα της μήτρας(όταν είναι ήρεμη η καρδιά του εμβρύου πρέπει να είναι ήρεμη, όταν έχει συσπάσεις ανεβαίνουν και οι χτύποι του μωρού). Γίνεται και λίγο πριν την γέννα και πιο μπροστά.

Το βιοφυσικό προφίλ, αν θυμάμαι καλά ελέγχει τα αμνιακά υγρά και την γενικότερη λειτουργία του εμβρύου.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου αστεράκι μου!!!

Καλά είμαι δόξα τω Θεώ! Σβήνω μέρες, χαχα!:D:D

Κορίτσια αν φτάσω τις 32 βδομάδες θα ανακουφιστώ, λέμε! Είναι σημαντικό ορόσημο!!!!

Είναι το doppler, ο καρδιοτοκογράφος και το βιοφυσικό προφίλ, καλή μου, που γίνονται στο γ' τρίμηνο της κύησης! Εξαρτάται από τον κάθε γιατρό....

Το doppler δείχνει τη ροή του αίματος στα αγγεία του μωρού, μερικές φορές γίνεται και πιο μπροστά, ανάλογα με τον γιατρό.

Ο καρδιοτοκογράφος δείχνει την δραστηριότητα του εμβρύου και την λειτουργία της καρδιάς του και πώς αυτή ανταποκρίνεται ανάλογα με την δραστηριότητα της μήτρας(όταν είναι ήρεμη η καρδιά του εμβρύου πρέπει να είναι ήρεμη, όταν έχει συσπάσεις ανεβαίνουν και οι χτύποι του μωρού). Γίνεται και λίγο πριν την γέννα και πιο μπροστά.

Το βιοφυσικό προφίλ, αν θυμάμαι καλά ελέγχει τα αμνιακά υγρά και την γενικότερη λειτουργία του εμβρύου.

Ημουν σιγουρη οτι μονο σε εσενα μπορουσα να βασιστω για απαντηση χαχαχαχα, χωρις παρεξηγηση κοριτσια μου αλλα ο βετερανος εχει αλλη χαρη!!!


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

New baby σε ζηλεύω πραγματικά που μπορείς online να παραγγείλεις σουτιέν εγκυμοσύνης....

Εγώ αν δεν πάω από το μαγαζί δεν μπορώ να βρω με τίποτα....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...