Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Μολις γυρισα απο το γιατρο.Το ειδαμε το σοκολατακι :) ειδαμε και μπουτακια πατουσακια κεφαλακι κλπ κλπ.Μια χαρα ειναι το μικρουλι μου απλως οντως λιγο μικρουλι καπου 160κατι γρ ειναι και ειναι σιγουρα κοριτσακι :)

Κοριτσια τωρα με πηρε τηλ ο γιατρος και μου ειπε σταματαω τις αντιπηκτικες...Απο τη μια χαιρομαι γτ τις πληρωνω και απο την αλλη φοβαμαι...Μου ειπε απο τη στιγμη που δεν υπαρχει πλεον αιματωμα δεν υπαρχει λογος να τις κανω.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ποια ρωτησε για τον σιδηρο;Νομιζω θελει παραπανω ωρα απο ενα μισαωρο για γαλα κλπ Εγω πινω πρωτα το γαλα μου το βραδυ και μετα απο ενα δυωρο παιρνω τον σιδηρο.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Cacao! TΈλεια νέα!

Σε καταλαβαίνω για τις αντιπηκτικές....και μένα που μου είπε να τις μειώσω και τις μείωσα....αλλά με έτρωγε στην αρχη! Ευτυχώς που το καταλαβαίνω κάθε μέρα πλέον και δεν ανησυχώ....αλλά και πάλι ο νους ταξιδεύει!!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μιλησει με αιματολογο πριν μεινω εγκυος ξερω πως δεν τις χρειαζομαι και πραγματικα τις ξεκινησα απο το αιματωμα και μετα.Αλλα ενταξει τωρα μου περνανε διαφορα απο το μυαλο.Αν ημουν ασφαλισμενη για ψυχολογικους λογους και μονο θα τις συνεχιζα αλλα τωρα δε λεει.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω....

Κι εγώ για τους ψυχολογικούς λόγους τις κάνω....στις πρώτες δυο μου εγκυμοσύνες δεν έκανα καθόλου....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι για ψυχολογικους λογους δεν θα τις ξεκινησουσα.Αλλιως θα τις εκανα και εξ αρχης απο την εμβρυομεταφορα.Αλλα για ψυχολογικους λογους θα τις συνεχιζα αφου τις πηρα.

Τελοσπαντων τωρα αφου κανονισαμε ετσι θα τις κοψω.Χθες νομιζω καταλαβα το μωρακι.Μια φορα μεσα στη μερα και αρκετη ωρα το βραδυ.Αλλα τωρα δεν ενιωσα τοκ τοκ αλλα ενα σπρωξιμο θα το ελεγα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ σημερα που το συζητησα εκει με ενημερωααν οτι δημιουργουν οστεοπορωση...Απλα ενημερωτικα επειδη ακουω απο πολλες κοπελες οτι δεν βλαπτουν.Απλα πρεπει λεει να παιρνεις μαζι και ασβεστιο για καλο και για κακο.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εκανα και εγω αιματολογικες χθες και αποτι μου ειπαν τηλεφωνικα ηταν ολα καλα..το ζαχαρο μου καθε φορα πεφτει..ευτυχως δηλαδη γιατι ξεκινησα στις πρωτες εξετασεις με 98 νυστικη μετα τον επομενο μηνα 91 και σημερα πηγε 84! ευτυχως γιατι ειχα αγχοθει οτι θα πρεπει να κανω καμια διατροφη αλλα τωρα νομιζω ειναι οκ στο 84.. η tsh μου ανεβηκε λιγο ειναι καπου στο 3 κατι..νομιζω για εγκυμοσυνη ειναι λιγο ψηλα..θα παρω τις επομενες μερες την ενδοκρινολογο τηλ να δω τι θα μου πει..υποθετω οτι θα μου αυξησει λιγο το χαπι..κατα ταλα ολα καλα..ετσι μου ειπαν τουλαχιστον γιατι δεν τις εχω παρει ακομα στα χερια μου. οσο για το σιδιρο εμενα μου εδωσε ενα που μπορω να το πινω και με γεματο στομαχι..το γαλα το αποφευγω κανα 2 ωρο πριν και μετα..για το φιλισιν ξερετε αν εχει σημασια το γαλα? επισεις το σιδιρο πρεπει να περασουν 4 ωρες απο το χαπι του θυροειδη..αυτα ξερω.. κατι αλλο δεν πινω ευτυχως ωστε να μπερδευομαι και ελπιζω να μην χρειαστει κιολας ουτε αργοτερα! οσο για το μωρακι νομιζω το νιωθω τωρα και 2 μερες..κατι σαν μπουρμπουλυθρες θα ελεγα οτι ειναι..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου New baby!!!Ευτυχως πεφτει και σε καποιον το ζαχαρο :) Ποιο σιδηρο παιρνεις και μπορςις και φαγωμενη;Εγω παιρνω viofer και καποιο διαστημα ferum που το ειχα στο σπιτι.Επειδη πρεπει να εχει αποσταση απο το τ4 το σιδηρο το παιρνω βραδυ εγω.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου New baby!!!Ευτυχως πεφτει και σε καποιον το ζαχαρο :) Ποιο σιδηρο παιρνεις και μπορςις και φαγωμενη;Εγω παιρνω viofer και καποιο διαστημα ferum που το ειχα στο σπιτι.Επειδη πρεπει να εχει αποσταση απο το τ4 το σιδηρο το παιρνω βραδυ εγω.

το ferro sanol duodenal..εγω πινω κατα της 8.30 το t4 μετα απο μιση ωρα τρωω πρωινο και πινω τον καφε μου και κατα της 2 πινω το σιδηρο συνηθος καπου εκει τρωω και μεσημεριανο..το φιλισιν το πινω καπου στο ενδιαμεσο..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το ferro sanol duodenal..εγω πινω κατα της 8.30 το t4 μετα απο μιση ωρα τρωω πρωινο και πινω τον καφε μου και κατα της 2 πινω το σιδηρο συνηθος καπου εκει τρωω και μεσημεριανο..το φιλισιν το πινω καπου στο ενδιαμεσο..
Θα μπορουσα και απογευμα δυο ωρες μετα το φαγητο αλλα πινω τον καφε μου με γαλα και θελω να εχω την πολυτελεια της επιλογης(αν κανω κεφι να πιω καφε ή οχι).Αν τωρα μου δωσουν και δευτερο μπουκαλακι σιδηρο θα πρεπει να το παιρνω αλλη ωρα ή μπορω και τα δυο μαζι;

Για το φιλισιν δεν μου εχουν πει κατι κι επειδη το παιρνω γενιξα ασχετα με την εγκυμοσυνη θα μου το ειχαν πει οι γιατροι αν πρεπει συγκεκρινενη ωρα ή νηστικη κλπ.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσα και απογευμα δυο ωρες μετα το φαγητο αλλα πινω τον καφε μου με γαλα και θελω να εχω την πολυτελεια της επιλογης(αν κανω κεφι να πιω καφε ή οχι).Αν τωρα μου δωσουν και δευτερο μπουκαλακι σιδηρο θα πρεπει να το παιρνω αλλη ωρα ή μπορω και τα δυο μαζι;

Για το φιλισιν δεν μου εχουν πει κατι κι επειδη το παιρνω γενιξα ασχετα με την εγκυμοσυνη θα μου το ειχαν πει οι γιατροι αν πρεπει συγκεκρινενη ωρα ή νηστικη κλπ.

για το διπλο δεν ξερω...ποσους καφεδες πινεις την μερα? εγω το πρωτο τριμηνο δεν επινα γιατι φοβομουν λιγο..τωρα πινω ενα γαλικο (γερη δοση) το πρωι. και 2 φορες που ηθελα και το απογευμα σε καμια βολτα παραγγειλα ντεκαφεινε...(αν και θεωρο οτ δεν κανει και πολυ καλο...)


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

για το διπλο δεν ξερω...ποσους καφεδες πινεις την μερα? εγω το πρωτο τριμηνο δεν επινα γιατι φοβομουν λιγο..τωρα πινω ενα γαλικο (γερη δοση) το πρωι. και 2 φορες που ηθελα και το απογευμα σε καμια βολτα παραγγειλα ντεκαφεινε...(αν και θεωρο οτ δεν κανει και πολυ καλο...)

Εναν πινω και οχι και καθε μερα.Δεν ξερω τωρα που ειμαι εγκυος δεν μου κανει κεφι να πιω νες.Τον φτιαχνω πινω λιγο και τον παραταω μετα.Πιο πολυ καπουτσινο και γαλλικο πινω αλλα οχι και καθημερινα.Ντεκαφεινε δεν μπορω να πιω.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Εναν πινω και οχι και καθε μερα.Δεν ξερω τωρα που ειμαι εγκυος δεν μου κανει κεφι να πιω νες.Τον φτιαχνω πινω λιγο και τον παραταω μετα.Πιο πολυ καπουτσινο και γαλλικο πινω αλλα οχι και καθημερινα.Ντεκαφεινε δεν μπορω να πιω.

εγω αν δεν πιω με πιανει πονοκεφαλος :-( τον νες τον ειχα κοψει τωρα και κανα χρονο..μονο μια στις τοσες επινα κ τωρα καθολου.. μονο γαλικο και εσπρεσο..αντε και κανα ελληνικο αλλα σπανια γιατι δεν μου πολυαρεσει.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!:)Που ειστε κοριτσια;Εγω εχω ερθει στο νοσοκομειο στον ενδοκρινολογι και μονο μαλλι με μαλλι δεν εχουν πιαστει με τη νοσοκομα καποιοι που περιμενουν...Οτι να ναι και τις εξετασεις δεν μπορουν να τις γραψουν λεει γτ δεν παιζει συστημα.Παλι θα τα πληρωσω δλδ...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...