Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Καλημέραααααα!!!!!

Τέλεια νέα venisak!!!

Να σου πω γιατί δεν αλλάζεις το τικερακι σου αφού είναι τόσο μπροστά το μωράκι σου; Σου είπε να κρατήσεις την ΠΗΤ σύμφωνα με ΤΕΡ ;

Τζέλιφις χαρά στο κουράγιο σουνα βλέπεις τέτοια σειρά!!! Έπ ουδενι δεν θα το έκανα,ειδικά τώρα....χαχα, φοβιτσιάρα είμαι!!

Ητανε κατηγορηματικος οπως και ο δικος μου ο γιατρος οτι ΠΗΤ δεν αλλαζουμε για κανενα λογο, απλα ξερουμε οτι πιθανοτητα θα ειναι πιο νωρις αλλωστε μου ειπαν και οι 2 το ιδιο πραγμα οτι γι αυτο τον λογο ονομαζεται Πιθανη Ημερομηνια και οχι σιγουρη. :(


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ε! Αφού ήταν και οι δύο κατηγορηματικοί.... :)

Τι να σου πω βρε αγαπη η αληθεια ειναι οτι κι εγω θα ελεγα οτι πρεπει να αλλαξει η ημερομηνια γιατι αλλο δειχνει ο υπερηχος αλλα δεν αποφασιζω εγω.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Ωραια που βρηκες γιατρο Venisak.Για πες στα απογευματινα σε ειδε;Εγω θα παω τη Δευτερα στα πρωινα να μου ανοιξουν καρτελα.

Κατα τ αλλα τα νευρα μου παλι με το ζαχαρο εχω...Γτ ολο στενοχωριεμαι οταν ανεβαινει και μετα σαν το ζωο το ξεχναω και ξανατρωω και μετα παλι ξαναστενοχωριεμαι και με τρωνε οι τυψεις.Τετοιο βοδι ειμαι!Τρεις μερες εχω ξεφυγει τελειως :(


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Α κι εμενα στον υπερηχο το μωρουλι το βγαζουν μικροτερο αλλα πητ δεν μου εχει αλλαξει κανενας γιατρος κι εχω παει σε τρεις...Γτ να το αλλαξουν ρε κοριτσια;Μετα στο τελος αν εγω πχ φτασω 42 βδομαδες το μωρακι μπορει να φαινεται λιγο μικροτερο αλλα δεν θα κανει να μεινει αλλο.Κανω λαθος;Λογικα θα πρεπει να μετραμε απο την ωρα της συλληψης κανονικα τι σχεση εχει το μεγεθος;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!Ωραια που βρηκες γιατρο Venisak.Για πες στα απογευματινα σε ειδε;Εγω θα παω τη Δευτερα στα πρωινα να μου ανοιξουν καρτελα.

Κατα τ αλλα τα νευρα μου παλι με το ζαχαρο εχω...Γτ ολο στενοχωριεμαι οταν ανεβαινει και μετα σαν το ζωο το ξεχναω και ξανατρωω και μετα παλι ξαναστενοχωριεμαι και με τρωνε οι τυψεις.Τετοιο βοδι ειμαι!Τρεις μερες εχω ξεφυγει τελειως :(

Στα απογευματινα ιατρεια ναι, ειχα κλεισει ραντεβου και πληρωσα 56 ευρω. Αμαν βρε κοριτσακι σαν εμενα γουρουνιαζεις και μετα τυψεις αλλα δεν γινεται τιποτα εεεε χαχαχα. Σε καταλαβαινω χωρις το κομματι του ζαχαρου βεβαια.


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Cacao είναι άτιμο το ζάχαρο και το ξέρεις...

Κι εγώ άκρη δεν μπορώ να βγάλω, ευτυχώς όλα καλά μέχρι στιγμής με τις μετρήσεις μου...αν εξαιρέσεις εκείνο το 170 μετά τη φασολάδα....που δεν ξαναέφαγα...

Μπορείς να μου εξηγήσεις πώς γίνεται προχθές έφαγα μια κομματάρα σοκολατίνα τούρτα και μια ώρα μετά είχα .... 92 !!!! Τι να πεις....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τώρα και μετά και κυρίως μετά την 27η εβδομάδα κινδυνεύει να ξεφύγει η κατάσταση με το ζάχαρο...γιαυτό και θέλει προσοχή εξαρχής....για να συνηθίσει κανείς...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τώρα και μετά και κυρίως μετά την 27η εβδομάδα κινδυνεύει να ξεφύγει η κατάσταση με το ζάχαρο...γιαυτό και θέλει προσοχή εξαρχής....για να συνηθίσει κανείς...

Τι να συνηθησω βρε Vasdeli;

Καλα μιλαμε εχει ξεφυγει εντελως...μετρησεις το Σαββατο 134 αν θυμαμαι καλα το βραδυνο ιδιο με το μεσημεριανο και ισως λιγο λιγοτερο που το μεσημερι ηταν 88:roll::roll::roll:

Τη Κυριακη μεσημεριανο 154 καλα το παρακανα νομιζω ομως...

Μισο κομματι μηλοπιτα της μαμας μου(αναθεμα την ωρα που το εφαγα...:evil:) 189:shock::shock::shock::shock:

και σημερα πρωινο 154:roll::roll: χθες το ιδιο πρωινο ηταν 80κατι.Δεν μας απαυτωνει λεω;;;;:evil::evil:

Να μην πω για το χυμο πορτοκαλι με ζαχαρη που μου εφεραν στο σουπερ μαρκετ το Σαββατο που μου επεσε η πιεση και παραλιγο να λιποθυμισω.Ο Θεος ξερει ποσο θα πηγε το ζαχαρο τοτε 300 ισως;;:roll:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Στα απογευματινα ιατρεια ναι, ειχα κλεισει ραντεβου και πληρωσα 56 ευρω. Αμαν βρε κοριτσακι σαν εμενα γουρουνιαζεις και μετα τυψεις αλλα δεν γινεται τιποτα εεεε χαχαχα. Σε καταλαβαινω χωρις το κομματι του ζαχαρου βεβαια.

Τα παραπανω ηταν οι γουρουνιες μου οπως βλεπεις...Δλδ παραπανω φαγητο και μισο κομματι γλυκο:roll: και νιωθω και τυψεις:evil:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα παραπανω ηταν οι γουρουνιες μου οπως βλεπεις...Δλδ παραπανω φαγητο και μισο κομματι γλυκο:roll: και νιωθω και τυψεις:evil:

Βρε κοριτσακι δες το πιο ηρεμα και ολα θα πανε τελεια θα το δεις!!!


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσακι δες το πιο ηρεμα και ολα θα πανε τελεια θα το δεις!!!

Ξερεις ποια ειναι η βλακεια;Μου φανηκε πολυ ασχημα γτ ηταν μαζεμενες οι κακες μετρησεις μεσα σε 3-4 μερες.Αλλα αμα το βλεπω ηρεμα ξεχνιεμαι και ξανατρωω ισως θα επρεπε να ειμαι τσιτωμενη με το θεμα συνεχεια τελικα.Γτ και τη διατροφη να ειχα ξεκινησει κανονικα και οχι οπως την κανω στο περιπου παλι το μισο γλυκακι θα το ετρωγα.Που να φανταστω τετοιο αποτελεσμα;Δλδ αν ετρωγα ολο το κομματι θα πηγαινε 300;:shock::shock:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Το " να συνηθίσει κανείς" αναφερόταν στο να μπει σε πρόγραμμα. Εσύ κι εγώ θα έπρεπε δια ροπάλου να κόψουμε τα γλυκά. Ας πούμε γιοκ μηλόπιτα εσύ, γιοκ σοκολατίνα εγώ....αλλά ανθρωποι είμαστε...

πάντως το δύσκολο είναι αυτο...όταν τρως τοίδιο πράγμα και τη μια φορά είναι οκ η μέτρηση και την άλλη πετάει....

όσο για το πρωινό ζάχαρο, νηστείας, εμένα η διαβητολόγος μου είπε να βάζω ξυπνητήρι αν μπορώ κατά τις 3 πμ και να τρώω μισό μήλο,μια φρυγανιά για να μη μένει οοργανισμός χωρίς τροφή πολλές ώρες. Και με βοήθησε!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το " να συνηθίσει κανείς" αναφερόταν στο να μπει σε πρόγραμμα. Εσύ κι εγώ θα έπρεπε δια ροπάλου να κόψουμε τα γλυκά. Ας πούμε γιοκ μηλόπιτα εσύ, γιοκ σοκολατίνα εγώ....αλλά ανθρωποι είμαστε...

πάντως το δύσκολο είναι αυτο...όταν τρως τοίδιο πράγμα και τη μια φορά είναι οκ η μέτρηση και την άλλη πετάει....

όσο για το πρωινό ζάχαρο, νηστείας, εμένα η διαβητολόγος μου είπε να βάζω ξυπνητήρι αν μπορώ κατά τις 3 πμ και να τρώω μισό μήλο,μια φρυγανιά για να μη μένει οοργανισμός χωρίς τροφή πολλές ώρες. Και με βοήθησε!

Α οκ καταλαβα τι ενοεις.Κοιτα εγω προσωπικα προτιμω να ξεκινησω να συνηθιζω οσο πιο αργα γινεται.Γτ μετα θα νιωθω πολυ πιο στερημενη.Δεν ξερω αν με πιανεις.

Το πρωινο που εγραψα ηταν μεταγευματικο.Το πρωινο μου ειναι παντα καλο κι αυτο ειναι καλο σημαδι.Πιστευω αν αλλαξει κατι προς το χειροτερο θα φανει εκει στη πρωινη μετρηση.Καλα αμα αρχισω να τρωω και το βραδυ καηκαμε.Ποτε θα κοιμαμαι;Ηδη παιρνω τον σιδηρο κατα τις 2 και ενα αλλο χαπακι που παιρνω γτ πρεπει να παιρνω καθε 6 ωρες για να ειμαι καλλυμενη τωρα που εχω μειωσει τη δοση...Αμα ειναι να τρωω και στις 3 θα κοιμαμαι το πρωι:rolleyes:

Εγω πινω ενα γαλα στις 12 δεν μου εχουν πει προς το παρων να τρωω και κατι αλλο πιο αργα.Ευτυχως...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Α οκ καταλαβα τι ενοεις.Κοιτα εγω προσωπικα προτιμω να ξεκινησω να συνηθιζω οσο πιο αργα γινεται.Γτ μετα θα νιωθω πολυ πιο στερημενη.Δεν ξερω αν με πιανεις.

Χαχαχα! Α ρε Cacao, σε πιάνω, πώς δε σε πιάνω!!!! :PΤο ζήτημα είναι ότι με το ζάχαρο πρέπει να είσαι συνεπής από την αρχή.....

Εύκολο να το λες, μεν, δύσκολο να το πράτεις!

Το πρωινο που εγραψα ηταν μεταγευματικο. Α! οκ!Το πρωινο μου ειναι παντα καλο κι αυτο ειναι καλο σημαδι.Πιστευω αν αλλαξει κατι προς το χειροτερο θα φανει εκει στη πρωινη μετρηση.Καλα αμα αρχισω να τρωω και το βραδυ καηκαμε.Ποτε θα κοιμαμαι;Ηδη παιρνω τον σιδηρο κατα τις 2 και ενα αλλο χαπακι που παιρνω γτ πρεπει να παιρνω καθε 6 ωρες για να ειμαι καλλυμενη τωρα που εχω μειωσει τη δοση...Αμα ειναι να τρωω και στις 3 θα κοιμαμαι το πρωι:rolleyes:

Όχι μανάρι μου, βάζεις ξυπνητήρι!!!!!:shock: και κοιμάσαι κανονικά πριν και μετά!:tongue:

Εγω πινω ενα γαλα στις 12 δεν μου εχουν πει προς το παρων να τρωω και κατι αλλο πιο αργα.Ευτυχως...

Πώς πάει το εργόχειρο;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...