Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

άσχετο αλλά σε ζηλεύω πολύ, πάντα ήθελα να μείνω στο ηράκλειο, η κολλητή μου είναι εκεί(δουλεύει στο ΠΑΓΝΗ!), παλιά ερχομουν 1 φορά στους 2 μήνες τώρα πουυυυυυυ χρόνος!!!Θα κατέβω όμως μάλλον ή φλεβάρη ή μαρτη να τη δω πάλι!!!
δεν μενω Ηρακλειο Ηρακλειο ειμαι νοτια κοντα στα Ματαλα αν ξέρεις.:D θα γεννησω στο ΠΑΓΝΗ!!!

xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

α! πέρνω χάπι για θυροειδή όμως,δε ξέρω μήπως επηρεάζει!!!

Καμια σχεση με του θυρεοειδη...Ασε που στην ουσια το τ4 δεν ειναι ακριβως φαρμακο.Ειναι κατι που σου λειπει και το παιρνεις σε χαπακι.Ουτε ειβαι στανταρ εξεταση ο υπερηχος καρδιας εμβρυου.Απο οσο εχω πληροφορηθει κοστιζει καπου 100 και κατι και δεν γινεται με εοπυυ.Καλα εγω ειμαι ετσι κι αλλιως ανασφαλιστη...Παντως πρωτα σου κανουν τη β επιπεδου και μετα κρινουν αν χρειαζεται ειδικη εξεταση.Εγω αν δεν επαιρνα φαρμακα δεν θα την εκανα παντως.Και ακομα δεν ξερω σιγουρα γτ παιζει να μην εχω χρηματα και γι αυτο.Εκτος κι αν δειξει κατι η β επιπεδου βεβαια εκει δεν εχω περιθωρια επιλογης.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω, δηλ. τώρα που είσαι ανασφάλιστη αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο να την κάνεις θα σου ζητήσουν χρήματα?γτ αν είναι να την κάνεις δωρεάν ή με μεγάλη διαφορά στην τιμή, τότε κάνε μία προσπάθεια στο αττικό , ογιατρός μου μου τόνισε ότι εκει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά ο εμβρυοκαρδιολόγος. Επίσης αν δεν είναι δωρεάν μη φανταστείς...ούτε κ εγώ θα την κάνω ;)


eeogp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α επειδη τωρα προσεξα οτι με ρωτησες συγκεκριμενα για το ωνασειο εχω την εντυπωση οτι αν δεν την καλυπτει ο εοπυυ δεν την καλυπτει ουτε και στα δημοσια.Μπορει να κανω και λαθος αλλα εχω την εντυπωση οτι και στο δημοσιο πληρωνεις β επιπεδου κλπ;;;Δεν εχω σκοπο να κανω καμια εξεταση στο Ελενα παντως.Θελω εκει που θα παω να εχω εμπιστοσυνη κι επειδη ειμαι πρωταρα εκει μεσα δεν εχω....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτήσω, δηλ. τώρα που είσαι ανασφάλιστη αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο να την κάνεις θα σου ζητήσουν χρήματα?γτ αν είναι να την κάνεις δωρεάν ή με μεγάλη διαφορά στην τιμή, τότε κάνε μία προσπάθεια στο αττικό , ογιατρός μου μου τόνισε ότι εκει κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά ο εμβρυοκαρδιολόγος. Επίσης αν δεν είναι δωρεάν μη φανταστείς...ούτε κ εγώ θα την κάνω ;)

Εννοειται οτι θα την πληρωσω και στο δημοσιο αλλα νομιζω οπως εγραψα και παραπανω οτι δεν καλυπτεται ετσι κι αλλιως.Παντως θα προτιμησω το ωνασειο γτ ξερω σιγουρα οτι εχει καλους γιατρους.Εχω παει κι εγω για δικα μου θεματα και τους εμπιστευομαι.Θεωρω πως εχει απο τους καλυτερους γιατρους κι εμενα απο το Ιπποκρατειο εκει νε ειχαν στειλει και οχι σε καποιο αλλο δημοσιο....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α επειδη τωρα προσεξα οτι με ρωτησες συγκεκριμενα για το ωνασειο εχω την εντυπωση οτι αν δεν την καλυπτει ο εοπυυ δεν την καλυπτει ουτε και στα δημοσια.Μπορει να κανω και λαθος αλλα εχω την εντυπωση οτι και στο δημοσιο πληρωνεις β επιπεδου κλπ;;;Δεν εχω σκοπο να κανω καμια εξεταση στο Ελενα παντως.Θελω εκει που θα παω να εχω εμπιστοσυνη κι επειδη ειμαι πρωταρα εκει μεσα δεν εχω....

όντως αν ο εοπυυ δεν το καλύπτει πληρώνεις και στο δημόσιο. π.χ. αυχενική είτε σε δημόσιο είτε έξω έχουν ίδια τιμή. Η β επιπέδου έξω έχει γύρωστα 120ευρώ, στο έλενα 50. είναι σημαντικό να ξέρεις και να επιλέγεις όντως αν μία εξέταση θα την κάνεις σε δημόσιο ή όχι(αφενός για να μην ξοδεύεις χρήματα αν δεν είναι αναγκαίο και αφετέρου γιατί σε κάποιους τομείς υπερτερούν τα δημόσια και σε άλλους τα ιδιωτικά!!). Ευτυχώς είμαι τυχερή γιατί λόγω ιατρικής σχολής που ήμουν στην Αθήνα.γνωρίζω αρκετούς γιατρούς...οπότε κάπως νιώθω ασφαλής λόγω προσωπικής σχέσης ότι με στέλνουν κάπου που είναι έμπιστα πιστεύω:P. Κατά τα άλλα μη με ρωτάτε τίποτα για ιατρικά...ερευνήτρια ήμουν στην ιατρική σχολή καθότι βιολόγος(το έχετε καταλάβει εξάλλου αφού κάνω μονίμως ερωτήσεις για τις εξετάσεις!!);)


eeogp2.png
Link to comment
Share on other sites

όντως αν ο εοπυυ δεν το καλύπτει πληρώνεις και στο δημόσιο. π.χ. αυχενική είτε σε δημόσιο είτε έξω έχουν ίδια τιμή. Η β επιπέδου έξω έχει γύρωστα 120ευρώ, στο έλενα 50. είναι σημαντικό να ξέρεις και να επιλέγεις όντως αν μία εξέταση θα την κάνεις σε δημόσιο ή όχι(αφενός για να μην ξοδεύεις χρήματα αν δεν είναι αναγκαίο και αφετέρου γιατί σε κάποιους τομείς υπερτερούν τα δημόσια και σε άλλους τα ιδιωτικά!!). Ευτυχώς είμαι τυχερή γιατί λόγω ιατρικής σχολής που ήμουν στην Αθήνα.γνωρίζω αρκετούς γιατρούς...οπότε κάπως νιώθω ασφαλής λόγω προσωπικής σχέσης ότι με στέλνουν κάπου που είναι έμπιστα πιστεύω:P. Κατά τα άλλα μη με ρωτάτε τίποτα για ιατρικά...ερευνήτρια ήμουν στην ιατρική σχολή καθότι βιολόγος(το έχετε καταλάβει εξάλλου αφού κάνω μονίμως ερωτήσεις για τις εξετάσεις!!);)

Και ποσο βλακεια ειναι αν σκεφτει κανεις οτι αυτες οι εξετασεις ειναι πολυ αναγκαιες και πρεπει να γινουν. Πως ειναι δυνατο να μην καλυπτονται απο τα ταμεια. Ειναι απλα ντροπη, για να τα περνουν απο παντου!!!


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites

όντως αν ο εοπυυ δεν το καλύπτει πληρώνεις και στο δημόσιο. π.χ. αυχενική είτε σε δημόσιο είτε έξω έχουν ίδια τιμή. Η β επιπέδου έξω έχει γύρωστα 120ευρώ, στο έλενα 50. είναι σημαντικό να ξέρεις και να επιλέγεις όντως αν μία εξέταση θα την κάνεις σε δημόσιο ή όχι(αφενός για να μην ξοδεύεις χρήματα αν δεν είναι αναγκαίο και αφετέρου γιατί σε κάποιους τομείς υπερτερούν τα δημόσια και σε άλλους τα ιδιωτικά!!). Ευτυχώς είμαι τυχερή γιατί λόγω ιατρικής σχολής που ήμουν στην Αθήνα.γνωρίζω αρκετούς γιατρούς...οπότε κάπως νιώθω ασφαλής λόγω προσωπικής σχέσης ότι με στέλνουν κάπου που είναι έμπιστα πιστεύω:P. Κατά τα άλλα μη με ρωτάτε τίποτα για ιατρικά...ερευνήτρια ήμουν στην ιατρική σχολή καθότι βιολόγος(το έχετε καταλάβει εξάλλου αφού κάνω μονίμως ερωτήσεις για τις εξετάσεις!!);)

Καθαρα ψυχολογικοι λογοι παντως που δεν θα παω στο Ελενα για τη β επιπεδου.Μπορει να ειναι και φαντασικος ο γιατρος που την κανει απλα φοβαμαι μη πεσω σε κανενα περιεργο και ειτε δεν μου εξηγει ειτε μου πει καμια μπαρουφα και με αγχωσει αδικα πχ.Μου εκανε εντυπωση παντως που καποιοι γιατροι απο το Ελενα σε στελνουν εξω γι αυτες τις εξετασεις.Εμενα ο δικος μου μου ειπε αν θελω να την κανω ειτε εκει ειτε εξω αν προτιμω.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Και ποσο βλακεια ειναι αν σκεφτει κανεις οτι αυτες οι εξετασεις ειναι πολυ αναγκαιες και πρεπει να γινουν. Πως ειναι δυνατο να μην καλυπτονται απο τα ταμεια. Ειναι απλα ντροπη, για να τα περνουν απο παντου!!!

Για να μην μιλησω για το κρατος προνοιας που πηγα και ρωτησα στον οαεδ και μου ειπαβ πως μπορω να ασφαλιστω στην εγκυμοσυνη και οταν πηγα στο ικα μου λενε με ενα υφακι αυτο δεν ειναι κριτηριο(η εγκυμοσυνη).Κι επειδη κανω παραταση στο βιβλιαριο καθε εξαμηνο για να παιρνω τα φαρμακα μου με εοπυυ δεν με συμφερει να βγαλω βιβλιαριο αποριας μιας και τα νοσοκομεια δεν εχουν φαρμακα....


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

ο γιατρός στο έλενα δε με στέλνει έξω , με έστειλε τώρα έξω για εμβρυοκαρδιολόγο γιατί όπως είπα και πιο πανω, αυτή που ήταν στο έλενα συνταξιοδοτήθηκε και δε φέραν άλλη, οπότε έπρεπε κάπου να πάω!!!Ότι να ναι...κράτος πρόνοιας που λες κ εσύ!!!Και σκέψου από ότι κατάλαβα από την περιήγηση στα forum π.χ. τον υπέρηχο καρδιάς εμβρύου τον δικαιολογούσαν τα ταμεία πριν 1 μιση χρόνο περίπου...Σε λίγο θα γεννάμε στο σπίτι για πιο φθηνά!


eeogp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο γιατρός στο έλενα δε με στέλνει έξω , με έστειλε τώρα έξω για εμβρυοκαρδιολόγο γιατί όπως είπα και πιο πανω, αυτή που ήταν στο έλενα συνταξιοδοτήθηκε και δε φέραν άλλη, οπότε έπρεπε κάπου να πάω!!!Ότι να ναι...κράτος πρόνοιας που λες κ εσύ!!!Και σκέψου από ότι κατάλαβα από την περιήγηση στα forum π.χ. τον υπέρηχο καρδιάς εμβρύου τον δικαιολογούσαν τα ταμεία πριν 1 μιση χρόνο περίπου...Σε λίγο θα γεννάμε στο σπίτι για πιο φθηνά!

Καλα δεν ειπα για ολους τους γιατρους.Μια φιλη μου παντως τωρα τελευταια εξω την εστειλαν.

Οχι μη γεννησεις στο σπιτι ξερεις ποσο κοστιζει το τεστ dna;Θα το ζητανε λεει τωρα για να δηλωσεις το παιδι αν γεννησεις σπιτι :D:D


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ήξερα μέχρι τώρα ότι την εξέταση αυτή που λέτε την κάνουν μόνο μετά από παραπομπή γιατρού αν δει πρόβλημα στη Β επιπέδου. Δεν γνωρίζω τίποτα άλλο και ελπίζω να μην χρειαστεί να την κάνω!!!

Μαε έχουν τρελάνει στην τελική!!! Τι να πω...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ήξερα μέχρι τώρα ότι την εξέταση αυτή που λέτε την κάνουν μόνο μετά από παραπομπή γιατρού αν δει πρόβλημα στη Β επιπέδου. Δεν γνωρίζω τίποτα άλλο και ελπίζω να μην χρειαστεί να την κάνω!!!

Μαε έχουν τρελάνει στην τελική!!! Τι να πω...

Κι εγω το ιδιο ξερω.Απλα εμενα για τους λογους που ανεφερα παραπανω μου το προτεινε ο γιατρος που μου εκανε την αυχενικη και θα μου κανει και τη β επιπεδου.Αν βγει καλη η β επιπεδου και δεν εχω τα χρηματα ομως μπορει να μην την κανω.Ετσι χωρις λογο πρωτη φορα ακουω να βαζουν να τη κανεις...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά θα είναι και δεν θα χρειαστεί να την κάνεις!!!

Μακαρι!Βεβαια το καλυτερο σεναριο θα ηταν να ειναι ολα καλα και να εχω και τα χρηματα να την κανω ετσι για να μου φυγει η ιδεα :)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...