Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Ιουλίου 2014


ElenaCrete

Recommended Posts

Πήγα σε αυτόν του Γενάρη εγώ! Ήταν πολύ χρήσιμο!! Τώρα δεν ξαναδηλώνω συμμετοχή καθότι όλες οι επόμενες θα είναι λέει το ίδιο οπότε δεν χρειάζεται να ξαναδηλώσουμε...

Ηταν καλο? Εμαθες πραγματακια?


lty0p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ειμαι τρεις ωρες στη τραπεζα και κοντευω να κοιμηθω...Εσεις τι κανετε κοριτσια;Δεν ειναι πολυ νωρις για τετοια σεμιναρια;;Εγω σκεφτομαθ να παω στο Ελενας αργοτερα για ανωδυνο τοκετο.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τρεις ωρες στη τραπεζα και κοντευω να κοιμηθω...Εσεις τι κανετε κοριτσια;Δεν ειναι πολυ νωρις για τετοια σεμιναρια;;Εγω σκεφτομαθ να παω στο Ελενας αργοτερα για ανωδυνο τοκετο.

Ποτέ δεν είναι αργα! και εγώ θέλω να ΞΑΝΑΚΑΝΩ!!!πάμε και μαζί αν μπορώ.

Cacao έχεις πμ..!


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Hello girls!Σήμερα όλο το πρωί βόλταρα στο Έλενα για το περιβόητο α τεστ αλλά και 100 άλλες εξετάσεις(τεστ παπ,καλλιέργεια κολπ.,μικροβιολογικές). Ο υπέρηχος έδειξε πάλι αγόρι οπότε μάλλον είμαι πλέον εντελώς μπλε!Επίσης το τέρας μου φαίνεται μία εβδομάδα μεγαλύτερο(ξέρω ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη καθώς ήταν ένα...στιγμιαίο λάθος!!! ) και 220γρ πολύ μεγάλο ρε παιδί μου ανησυχώ..

Ο γιατρός μου έκλεισε κ β επιπέδου την οποία δεν ξέρω ακόμα που να κάνω στο Έλενα ή στο προγένεσις???Έχει κάνει κα΄νενα κορίτσι ποτέ β επιπέδου στο έλενα ή έχετε ακούσει κάτι?Επίσης μου έκλεισε και μία άλλη εξέταση που λέγεται u/s καρδ.λειτουργίας εμβρύου, μου είπε ότι το καλύτερο είναι να γίνει ειδικά σε καρδιολόγο και ότι δίνει λεπτομέρεις για την καρδιά του εμβρύου.Εσείς θα την κάνετε αυτή την εξέταση?Ωωωωωωωωχ έχω κουραστεί με τόσες εξετάσεις(τις βαριέμαι) και μέχρι να πώ ξεμπέρδεψα...τσουπ βγαίνουν άλλες τόσες!!

p.s. Πολλά ευχαριστώ στο τέλειο βίντεό για το ticker!!!


eeogp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello girls!Σήμερα όλο το πρωί βόλταρα στο Έλενα για το περιβόητο α τεστ αλλά και 100 άλλες εξετάσεις(τεστ παπ,καλλιέργεια κολπ.,μικροβιολογικές). Ο υπέρηχος έδειξε πάλι αγόρι οπότε μάλλον είμαι πλέον εντελώς μπλε!Επίσης το τέρας μου φαίνεται μία εβδομάδα μεγαλύτερο(ξέρω ακριβώς πότε έγινε η σύλληψη καθώς ήταν ένα...στιγμιαίο λάθος!!! ) και 220γρ πολύ μεγάλο ρε παιδί μου ανησυχώ..

Ο γιατρός μου έκλεισε κ β επιπέδου την οποία δεν ξέρω ακόμα που να κάνω στο Έλενα ή στο προγένεσις???Έχει κάνει κα΄νενα κορίτσι ποτέ β επιπέδου στο έλενα ή έχετε ακούσει κάτι?Επίσης μου έκλεισε και μία άλλη εξέταση που λέγεται u/s καρδ.λειτουργίας εμβρύου, μου είπε ότι το καλύτερο είναι να γίνει ειδικά σε καρδιολόγο και ότι δίνει λεπτομέρεις για την καρδιά του εμβρύου.Εσείς θα την κάνετε αυτή την εξέταση?Ωωωωωωωωχ έχω κουραστεί με τόσες εξετάσεις(τις βαριέμαι) και μέχρι να πώ ξεμπέρδεψα...τσουπ βγαίνουν άλλες τόσες!!

p.s. Πολλά ευχαριστώ στο τέλειο βίντεό για το ticker!!!

τι ειναι ολες αυτες οι εξετασεις???? εγω παντως δεν εχω κανει τιποτα απο αυτα..εκτος απο τις μικροβιολογικες και ουρον..αν δεν κανω λαθος εχω διαβασει σε διαφορα forum οτι οταν εισαι εγκυος δεν κανεις παπ..μηπως εννοεις κατι αλλο? εγω παπ και καλλιεργεια ειχα κανει το καλοκαιρι..μου κανει εντυπωση γιατι πρωτη φορα το ακουω στην εγκυμοσυνη οπως και το α τεστ δεν το ειχα ξανακουσει.. εγω μονο αυχενικη εχω κανει μαζι με το papp a και θα κανω β επιπεδου τον Μαρτιο..κατι αλλο δεν μου εχουν πει..εκτος απο κανα υπερυχο στο ενδιαμεσω και καμια εξεταση μικροβιολογικη που κανω σχεδον καθε μηνα.


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι ολες αυτες οι εξετασεις???? εγω παντως δεν εχω κανει τιποτα απο αυτα..εκτος απο τις μικροβιολογικες και ουρον..αν δεν κανω λαθος εχω διαβασει σε διαφορα forum οτι οταν εισαι εγκυος δεν κανεις παπ..μηπως εννοεις κατι αλλο? εγω παπ και καλλιεργεια ειχα κανει το καλοκαιρι..μου κανει εντυπωση γιατι πρωτη φορα το ακουω στην εγκυμοσυνη οπως και το α τεστ δεν το ειχα ξανακουσει.. εγω μονο αυχενικη εχω κανει μαζι με το papp a και θα κανω β επιπεδου τον Μαρτιο..κατι αλλο δεν μου εχουν πει..εκτος απο κανα υπερυχο στο ενδιαμεσω και καμια εξεταση μικροβιολογικη που κανω σχεδον καθε μηνα.

pap και καλλιέργεια μπορείς να κάνεις αν είσαι έγκυος καλύτερα όμως μετά το πρώτο 3μηνο(το ξέρω αυτό γτ δούλευα σε διαγνωστικό και ερχόταν πολλές εγκυες για pap κλπ).Εμένα μου τα έκανε γτ είχα να κάνω 1 μιση χρόνο και είναι πολύς ο καιρός!Είσαι τυχερή που είχες προλαβει και το έκανες;)Όσο για το α τεστ είναι όπως είχα ξαναπει u/s σε συνδυασμό με αίματος (τύπου αυχενική) που γίνεται σε αυτές τις εβδομάδες και αυξάνει το ποσοστά πρόβλεψης της αυχενικής. Τώρα για τον υπέρηχο καρδιάς εμβρύου τι να σου πω...σήμερα πρώτη φορά μου το ξεφούρνισε!!!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν προβληματίζομαι και εν τέλει επιλέγω να τις κάνω όλες διότι είναι όλες σχεδόν δωρεάν οπότε λέω τι έχω να χάσω:cool:Αλλά κατά τα άλλα it's all greek to me γι'αυτό ρωτάω κατά εδώ μεριά μήπως υπάρχει κάποια που να ξέρει κάτι extra!!!


eeogp2.png
Link to comment
Share on other sites

pap και καλλιέργεια μπορείς να κάνεις αν είσαι έγκυος καλύτερα όμως μετά το πρώτο 3μηνο(το ξέρω αυτό γτ δούλευα σε διαγνωστικό και ερχόταν πολλές εγκυες για pap κλπ).Εμένα μου τα έκανε γτ είχα να κάνω 1 μιση χρόνο και είναι πολύς ο καιρός!Είσαι τυχερή που είχες προλαβει και το έκανες;)Όσο για το α τεστ είναι όπως είχα ξαναπει u/s σε συνδυασμό με αίματος (τύπου αυχενική) που γίνεται σε αυτές τις εβδομάδες και αυξάνει το ποσοστά πρόβλεψης της αυχενικής. Τώρα για τον υπέρηχο καρδιάς εμβρύου τι να σου πω...σήμερα πρώτη φορά μου το ξεφούρνισε!!!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν προβληματίζομαι και εν τέλει επιλέγω να τις κάνω όλες διότι είναι όλες σχεδόν δωρεάν οπότε λέω τι έχω να χάσω:cool:Αλλά κατά τα άλλα it's all greek to me γι'αυτό ρωτάω κατά εδώ μεριά μήπως υπάρχει κάποια που να ξέρει κάτι extra!!!

δεν το ηξερα αυτο για το παπ.. γιαυτο ειπα απ οτι ειχα διαβασει σε φορουμ..απ οτι εχω καταλαβει πολλα εξαρτονται κ απο το γιατρο που θα πετυχεις..η καθεμια μας κανει κ αλλα:rolleyes: οπως φανταζομαι παιζει κ ρολο το ιστορικο της καθεμιας μας, η ηλικια και ποιος ξερει τι αλλο...


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα αυτο για το παπ.. γιαυτο ειπα απ οτι ειχα διαβασει σε φορουμ..απ οτι εχω καταλαβει πολλα εξαρτονται κ απο το γιατρο που θα πετυχεις..η καθεμια μας κανει κ αλλα:rolleyes: οπως φανταζομαι παιζει κ ρολο το ιστορικο της καθεμιας μας, η ηλικια και ποιος ξερει τι αλλο...

όπως τα λες είναι αλλά για 28 χρονών,φυσιολογική εγκυμοσύνη και καθαρό ιστορικό... νιώθω λίγο ότι με έχει τεντώσει!!!:shock:σήμερα ήμουν έτοιμη να ξαναπέσω για ύπνο και να μην πάω:tongue:

β επιπέδου εσύ που θα κάνεις???


eeogp2.png
Link to comment
Share on other sites

Yellow mammy υπερηχο καρδιας για ποιο λογο θα κανεις;Κι εγω θα κανω μαλλον αλλα εγω παιρνω φαρμακα που μπορει να κανουν συγγενεις ανωμαλιες συν το ζαχαρο...Χωρις λογο γτ να το κανεις;Εγω αν το κανω θα παω στο ωνασειο.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Yellow mammy υπερηχο καρδιας για ποιο λογο θα κανεις;Κι εγω θα κανω μαλλον αλλα εγω παιρνω φαρμακα που μπορει να κανουν συγγενεις ανωμαλιες συν το ζαχαρο...Χωρις λογο γτ να το κανεις;Εγω αν το κανω θα παω στο ωνασειο.

ρε συ ούτε κ ξέρω, δεν έχω ιστορικό, ούτε παίρνω φάρμακα , ούτε ζάρο έχω..τώρα που περιπλανιέμαι στα forum τσέκαρα μία κοπέλα που γράφει ότι είναι στη στάνταρ λίστα εξετάσεων που δίνουν οι γιατροί στο έλενα γενικά, τι να σου πω!Εμένα με παρότρυνε να το κάνω στο Αττικό, ή μετά Αλεξάνδρα ή ωνάσειο γιατί στο έλενα η ειδική αυτή καρδιολόγος πήρε σύνταξη κ δε φέρανε άλλη:tongue:λέω να προσπαθήσω για αττικό μου φάνηκε θετικός για εκεί, ξέρεις αν στο ωνάσειο μας το καλύπτει η ασφάλειά μας???εοπυυ φαντάζομαι έχεις κ εσυ;)


eeogp2.png
Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες είναι αλλά για 28 χρονών,φυσιολογική εγκυμοσύνη και καθαρό ιστορικό... νιώθω λίγο ότι με έχει τεντώσει!!!:shock:σήμερα ήμουν έτοιμη να ξαναπέσω για ύπνο και να μην πάω:tongue:

β επιπέδου εσύ που θα κάνεις???

ειμαστε στην ιδια ηλικια! β επιπεδου θα κανω σε ιδιοτη εδω στο Ηρακλειο (Κρητη ειμαι) στην γιατρο που ειχα πριν ..και λεω πριν,γιατι θα γεννησω σε δημοσιο οπου βρηκα αλλη γιατρο..το παιζω διπλο ταμπλο τωρα χαχαχαχ!!


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

α! πέρνω χάπι για θυροειδή όμως,δε ξέρω μήπως επηρεάζει!!!

ουτε που ξερω τι εκανα παραπανω που σου απαντησα... και εγω πινω χαπι τ4 και εχω και αυξημενα τα αντισωματα του θυροειδη.. δεν νομιζω να εχει να κανει με αυτο..


xfppp3.png
Link to comment
Share on other sites

ουτε που ξερω τι εκανα παραπανω που σου απαντησα... και εγω πινω χαπι τ4 και εχω και αυημενα τα αντισωματα του θυροειδη.. δεν νομιζω να εχει να κανει με αυτο..

άσχετο αλλά σε ζηλεύω πολύ, πάντα ήθελα να μείνω στο ηράκλειο, η κολλητή μου είναι εκεί(δουλεύει στο ΠΑΓΝΗ!), παλιά ερχομουν 1 φορά στους 2 μήνες τώρα πουυυυυυυ χρόνος!!!Θα κατέβω όμως μάλλον ή φλεβάρη ή μαρτη να τη δω πάλι!!!


eeogp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...