Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια και μπεμπάκια!!!!

Τι καιρός είναι αυτός;;; Α πα πα .... δεν παλεύεται....

Ξεκίνησαν οι κολικοί μας!!! Κλαίμε, μαζευόμαστε, τεντωνόμαστε, πονάμε, όλα μας φταίνε και φυσικά ξενυχτάμε τη μαμά και τον μπαμπά και θέλουμε όλο αγκαλίτσες!!! Ρε κορίτσια αισθάνομαι κουρασμένη, αλλά πειράζει που μ'αρέσει όλη αυτή η διαδικασία;;; Βέβαι τις ώρες που η μικρή μου είναι χάλια είμαι κι εγώ και αισθάνομαι περίεργα και κυρίως ανύμπορη να την βοηθήσω, αλλά όταν περνάει αυτή η φάση και βλέπω τη μικρή να στάζει όλο μέλι δεν μπορώ...λιώνω....

Καλημερα κοριτσια.τωρα καταφερα να μπω επιτελους.εγω γεννησα στις 17/05 την μπεμπουλα μου 2680 γραμμαρια με κ.τ μετα απο 5 ωρες προσπαθειας με τεχνητους.το μωρο ειχε τριπλη περιτυλιξη στο λαιμουδακι κ μια στην κοιιτσα οποτε δεν θα κατεβαινε με τιποτα.δεν πειραζει ομως δεν με νοιαζει καθολου.περασαμε μια περιπετεια κ νοσηλευθηκε στην μοναδα κ γυρισαμε χθες σπιτι μας επιτελους.τωρα αρχιζω να ζω.ελπιζω κ ευχομαι στην Παναγια κ στον Θεουλη να ειναι περαστικα αυτα που περασαμε.ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που γεννησαν να σας ζησουν τα μωρακια σας γερα κ δυνατα.εμεις δεν θηλαζουμε κ βγαζω οσο εχω με το θηλαστρο.

Να σου ζήσει!!! Άλλη μια κόρη στην παρέα!!! Εύχομαι να είναι πάντα γερή, δυνατή και υγιής και να μην σας ξαναβρεί τέτοια ταλαιπωρία! Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν και για εσένα και τη μικρή σου!

Α...τώρα το είδα....οι μικρές μας έχουν την ίδια μέρα γεννέθλια!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε? Μαμα να σου ζησει κοριτσι μου το μπεμπακι γερο κ καλοτυχο να ειναι ,καλο σαραντισμο να εχετε!:D:D. Εμενα ομπεμπης εχει συγκαει πολυ ασχημα σε τετοιο βαθμο ποτ βγαζει κ λιγο αιματακι στο ποπουδακι του.Εχω στεναχωρηθει γιατι κατι φταιει στο γαλα μου κ εχω αρχισει να αποκλειω αρκετες ομαδες τροφιμων να δω τι φταιει.Κανουμε κακα σε καθε γευμα κ στα ενδιαμεσα, εχωδοκιμασει τα παντα απο αλοιφες .....τα κακακια του ειναι σαν διαρροια συνεχεια κ ειμαστε ετσι δυο εβδομαδες...:( Αφου σκεφτηκα να του δωσω ξενο γαλα να σφιξουν τα κακα αλλα η παιδιατρος ηταν καθετη για το δικο μου γαλα δεν θελει να :mad:τοτκοψω το δικο μου. Αριστεα εσεις επιτελους κανατε κακα .....εμεις ειμαστε στο αλλο ακρο.....

Στειλτε μου κ εμενα πμ εχω fb αλλα εκει δεν μπαινω συχνα.

Ευχαριστω πολυ Μαρακι μου...Και εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου και να εχετε καλο σαραντισμο!!!

Μαμα τελος καλο ολα καλα με την γεννα.Χρειαστηκε να σου κανοτν κατι στην μητρα για να σταματησει η αιμορραγια η απο μονη της σταματαει?Νομιζα οτι συνεβαινε μονο στον φτ αυτο.Η μπεμπουλα σου τι βαρος εχει τωρα? Θηλαστρο χρησιμοποιω κ γω σε καθε γευμα κ του το δινω με μπιμπερο τον βαζω κ στηθος αλλα αποκοιμιεται στο λεπτο.Ελπιζω να μεγαλωσει λιγο κ να κοψουμε το θηλαστρο να τρωει απευθειας χωρις να κοιμαται γτ δεν την παλευω με το θηλαστρο καθε τριωρο....

Κανανε απολινωση το αγγειο που αιμορραγουσε και καλη συρραφη...Τωρα ειναι οκ η μητρα...Εχει κατεβει εντελως!

Η μπεμπα προχθες που την ζυγισα στην δικη μου ζυγαρια την εδειξε 3100 αλλα δεν πιστευω να ειναι τοσο...2900 την κοβω να ειναι!!!

Ασε κι εγω βγαζω με το θηλαστρο αλλα δινω και ξενο δυστυχως...Επισης ακομα την θηλαζω με τις ψευδοθηλες....

Ταλαιπωρηθηκες με τον τοκετο αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα.

Απο φαγητο σουπερ τωρα πια, μια χαρα τα πηγαινετε, μπραβο,

Να ειναι γερη και να την χαιρεστε!!!!

Περασμενα ξεχασμενα πλεον!!!

Ευτυχως μου τρωει καλα και ετσι δεν εγχωνομαι και γι'αυτο!

Πραγματικα ο καιρος εχει τρελαθει εντελως...

Ποτε θα βγαλουμε τα μπουτια μας εξω;;;

Τσαμπα της πηρα τοσα κοντομανικα φορμακια;;;;:mad::mad::mad::mad:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και μπεμπάκια!!!!

Τι καιρός είναι αυτός;;; Α πα πα .... δεν παλεύεται....

Ξεκίνησαν οι κολικοί μας!!! Κλαίμε, μαζευόμαστε, τεντωνόμαστε, πονάμε, όλα μας φταίνε και φυσικά ξενυχτάμε τη μαμά και τον μπαμπά και θέλουμε όλο αγκαλίτσες!!! Ρε κορίτσια αισθάνομαι κουρασμένη, αλλά πειράζει που μ'αρέσει όλη αυτή η διαδικασία;;; Βέβαι τις ώρες που η μικρή μου είναι χάλια είμαι κι εγώ και αισθάνομαι περίεργα και κυρίως ανύμπορη να την βοηθήσω, αλλά όταν περνάει αυτή η φάση και βλέπω τη μικρή να στάζει όλο μέλι δεν μπορώ...λιώνω....

Να σου ζήσει!!! Άλλη μια κόρη στην παρέα!!! Εύχομαι να είναι πάντα γερή, δυνατή και υγιής και να μην σας ξαναβρεί τέτοια ταλαιπωρία! Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν και για εσένα και τη μικρή σου!

Α...τώρα το είδα....οι μικρές μας έχουν την ίδια μέρα γεννέθλια!

Κι εμεις τα ιδια 2 βραδυα τωρα...Μας ξενυχταει για τα καλα...

Κι εγω νοιωθω ζομπι κυριολεκτικα!

Υπομονη ελπιζω να μην κρατησουν πολυ οι κολικοι και να επανελθουμε σε καλους ρυθμους!!!!

Κουραγιο μανα!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.τωρα καταφερα να μπω επιτελους.εγω γεννησα στις 17/05 την μπεμπουλα μου 2680 γραμμαρια με κ.τ μετα απο 5 ωρες προσπαθειας με τεχνητους.το μωρο ειχε τριπλη περιτυλιξη στο λαιμουδακι κ μια στην κοιιτσα οποτε δεν θα κατεβαινε με τιποτα.δεν πειραζει ομως δεν με νοιαζει καθολου.περασαμε μια περιπετεια κ νοσηλευθηκε στην μοναδα κ γυρισαμε χθες σπιτι μας επιτελους.τωρα αρχιζω να ζω.ελπιζω κ ευχομαι στην Παναγια κ στον Θεουλη να ειναι περαστικα αυτα που περασαμε.ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που γεννησαν να σας ζησουν τα μωρακια σας γερα κ δυνατα.εμεις δεν θηλαζουμε κ βγαζω οσο εχω με το θηλαστρο.

Μαρακι να σου ζησει το κοριτσακι σου.Γερη κ καλοτυχη στην ζωη της να ειναι.Ολα τα μωρακια εχουν ενα αγγελακι παντα διπλα τους να τα προστατευει,αρκει κ εμεις να παρακαλαμε τον Θεουλη κ την Παναγιτσα για αυτα...Ευχομαι να ηταν η τελευταια περιπετεια που περνα στην ζωη του.

Οσο προλαβαινεις να κανεις πολλες αντλησεις να του δινεις το δικο σου γαλατακι για να δυναμωσει το μωρακι σου.Ειναι οτι καλυτερο ...κ αν πιανει να το βαζεις κ στο στηθος.

Αν θελησεις καποια στιγμη γραψε μας την περιπετεια σου για να νοιωσεις καλυτερα ...


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!! Επιτέλους ηλιόλουστη μέρα!!!

Σήμερα έχουμε ξυπνήσει κανονικά από τις 7 και η μικρή δεν έχει ξανακοιμηθεί! Παρ'όλα αυτά κι εγώ και ο άντρας μου αισθανόμαστε απίστευτη ενέργεια, λες κι έχουμε πιει 10 καφέδες!

Κι εμεις τα ιδια 2 βραδυα τωρα...Μας ξενυχταει για τα καλα...

Κι εγω νοιωθω ζομπι κυριολεκτικα!

Υπομονη ελπιζω να μην κρατησουν πολυ οι κολικοι και να επανελθουμε σε καλους ρυθμους!!!!

Κουραγιο μανα!!!!

Αχ...απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί!!!

Υπομονη με τον καιρο...το σκ ακουσα καλο καιρο με θερμοκρασια 30 κ οχι βροχες...να ανεβουμε λιγο ψυχολογικα να κανουμε κ καμια βολτιτσα...:D:D:D

Μακάρι!!! Πάντως και σήμερα έχει ξεκινήσει ωραία η μέρα, για αύριο νομίζω άκουσα ότι μπορεί να ξαναβρέξει, αλλά το σκ θα βελτιωθεί. Για να δούμε...

Κορίτσια αύριο γινόμαστε 20 ημερών και σκεφτόμαστε να πάμε να πάρουμε τη μισή ευχή. Ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα με τον παπά της ενορίας μας, γιατί έχω ακούσει πως κάποιοι δεν τη δίνουν και λένε να πας στις 40 μέρες.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι ~~~~~~~ 22/4 - κτ - 2810γρ.

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα ~~~~~~~~ 24/4 - φτ - 3520γρ. - 51εκ.

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~~~ 06/5 - φτ - 3300γρ.

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ ~~~~~ 07/5 - φτ - 3140γρ. - 52εκ.

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ ~~~~~~~ 9/5 - κτ - 3370γρ. - 51εκ.

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία ~~~~~~~ 11/5 - 2900γρ. - 50εκ.

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ ~~~~~~ 14/5 - φτ - 3580γρ. - 52εκ.

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ ~~~~~ 17/5 - κτ - 2680γρ.

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία ~~~~~~ 17/5 - 3040γρ. - 51εκ.

babyofmine ~ 23/5 - αγόρι - Γένεσις ~~~ 18/5 - φτ -

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν.Ρόδου ~ 19/5 - κτ - 2800γρ. - 51εκ.

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου ~ 21/5 - κτ - 2350γρ.

------------------------------------------------------------------------------

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μαρια κου να σου ζησει το κοριτσακι σου!!

Τελος καλο ολα καλα με την περιπετεια σας, αληθεια γιατι εμεινε τοσες μερες στη μοναδα;

maraki πως παει ο μικρος με το συγκαμα;

Μηπως ειναι απο τις πανες;

Παντως αν νομιζεις οτι τον πειραζει κατι απ αυτα που τρως μην αποπειραθεις να του δωσεις ξενο γιατι πιθανον να πυροδοτησεις καποια αλλεργια.

Πολλες μανουλες ξεκινανε αποχη απο τα γαλακτοκομικα.

Σημερα ο μικρος μου ειχε πολλες γουλιες :rolleyes::rolleyes:

Επισης εχει βγαλει κατι πολυ μικρα σπιθουρακια στη πλατη με ασπρο κεφαλακι, τι να ειναι αραγε;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μαρια κου να σου ζησει το κοριτσακι σου!!

Τελος καλο ολα καλα με την περιπετεια σας, αληθεια γιατι εμεινε τοσες μερες στη μοναδα;

maraki πως παει ο μικρος με το συγκαμα;

Μηπως ειναι απο τις πανες;

Παντως αν νομιζεις οτι τον πειραζει κατι απ αυτα που τρως μην αποπειραθεις να του δωσεις ξενο γιατι πιθανον να πυροδοτησεις καποια αλλεργια.

Πολλες μανουλες ξεκινανε αποχη απο τα γαλακτοκομικα.

Σημερα ο μικρος μου ειχε πολλες γουλιες :rolleyes::rolleyes:

Επισης εχει βγαλει κατι πολυ μικρα σπιθουρακια στη πλατη με ασπρο κεφαλακι, τι να ειναι αραγε;;[/QUOT

Αριστέα και εμενα εχει αυτα τα σπιθουράκια με ασπρο κεφαλακι στο κεφάλι του ,στο προσωπό του και στο στήθος ,αυριο ερχετε η παιδιατρος και θα την ρωτ'ησω ,θα σας πω και απο γουλιές εχουμε γιατί πολλες φορές δεν ρεύεται επειδή τον παίρνει ο ύπνος.Άσε που το στήθος το έχει για να κοιμάται και όχι για να τρώει ,να δω πότε θα κόψω το θήλαστρο.

Εμεις ξεκινήσαμε και κολικούς απο χτες ,σημερα ομως ηταν το αποκορύφωμα ,αφου εβγαλε και δάκρυα απο το κλαμα!του εδωσα λιγο ντεπόν και ηρέμησε και κοιμηθηκε.....

Απο την διατροφή εχω κόψει ολα τα φρούτα και τα πράσινα καθώς και τα οσπρια ,δυστυχώς με το γάλα ζωωωωωωω.....αν χρειαστεί θα το κόψω....δεν θα έχω και πολλές επιλογές μετά ,έχω και δυσκοιλιότητα τώρα να δω πως θα πηγαίνω και ερεθίζονται και οι αιμοροιδες ,που απέκτησα στην εγκύμοσύνη...το ένα φέρνει το άλλο ..ουφ


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!! Επιτέλους ηλιόλουστη μέρα!!!

Σήμερα έχουμε ξυπνήσει κανονικά από τις 7 και η μικρή δεν έχει ξανακοιμηθεί! Παρ'όλα αυτά κι εγώ και ο άντρας μου αισθανόμαστε απίστευτη ενέργεια, λες κι έχουμε πιει 10 καφέδες!

Αχ...απ'το στόμα σου και στου Θεού τ'αφτί!!!

Μακάρι!!! Πάντως και σήμερα έχει ξεκινήσει ωραία η μέρα, για αύριο νομίζω άκουσα ότι μπορεί να ξαναβρέξει, αλλά το σκ θα βελτιωθεί. Για να δούμε...

Κορίτσια αύριο γινόμαστε 20 ημερών και σκεφτόμαστε να πάμε να πάρουμε τη μισή ευχή. Ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα με τον παπά της ενορίας μας, γιατί έχω ακούσει πως κάποιοι δεν τη δίνουν και λένε να πας στις 40 μέρες.

Εμείς πήραμε κανονικά την μισή ευχούλα και την άλλη μισή στις 40 μέρες.

Επίσης του έδωσε και το όνομα ,αφού το είχαμε επιλέξει. Ετσι έκανε και στην κόρη μου.Στην κόρη μου την μισή ευχή την πήραμε λίγο πιο νωρίς απο τις 20 μέρες ,δεν είχε θέμα ο παππάς αφού τον ρωτήσαμε και έτσι βγαίναμε τα πρωινά.

μπράβο βρε για την ενέργεια ,που την βρίσκετε να πάρουμε και εμείς λίγη???

ξέρω που.... απο τα μωρά μας ...που νοιώθουμε την ευτυχία και την ολοκλήρωση του να γίνεσαι γονιος. Το αισθάνεστε εσείς αυτό?

Βέβαια έχουμε βάλει αλλα πράγματα στην άκρη που πρέπει σιγά-σιγά να αρχίσουμε να βρίσκουμε πάλι τον παλιό μας ευατό.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και μωράκια τι κάνετε?

Το συγκαμά μας καλά κρατεί ...θα δούμε με την παιδίατρο αύριο τι θα κάνουμε.

Στεναχωριέμαι γιατί συνέχεια τον έπλενα ,είμαι υποχόνδρια με την καθαριότητα και τον άλλαζα τακτικά αλλα δεν φταίει αυτό.Τόσο πολύ σύγκαμα απο τις πάνες?

Οχι δεν είναι απο εκεί γιατί έχει συνέχεια διάρροια ,λες και έχει γαστρεντεριτιδα.

Θα δούμε ...εντωμεταξύ τον αφήνω γυμνό για να επουλωθεί με τρεις σελτέδες απο κάτω αλλα και πάλι καταφέρνει και τα κατουράει όλα...πολύ πληντύριο...


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις οσο ησυχη μας ελεγαν στην μοναδα οτι ηταν η μπεμπα τοση γκρινιτσα εχει 2 μερες τωρα σπιτι μας.αλλαζουν πολυ γρηγορα τα μωρα.βεβαια θελω κ εγω να την εχω αγκαλια αρκετα να αναπληρωσω 12 μερες θερμοκοιτιδας.η περιπετεια μας ξεκινησε στις 21/5 που βγηκαμε απ'το μαιευτηριο.το μεσημερι μεχρι κ τις 21:00 που ηρθε η παιδιατρος εκανε 6-7 σπασμους.εβαζε τα ποδαρακια στην κοιλιτσα,τα χερακια στο προσωπο,τα ματακια αληθωριζαν προς τα κατω κοιτωντας την μυτουλα της κ σφιγκοταν κ κοκκινιζε για 3-4 δευτερολεπτα κρατωντας την ανασα της.τι να την γυρναμε στο πλαι κ να χτυπαμε την πλατουλα,τι να την γυναμε αναποδα.δεν ξεραμε τι ειναι αυτο κ νομιζαμε οτι πνιγοταν.το πρωτο επεισοδιο μου το εκανε την δευτερη μερα της γεννησης της στο δωματιο.να τρεχω πανικοβλητη στους διαδρομους για βοηθεια.ηρθαν τρεχοντας 2-3 μαιες αλλα ειχε σταματησει ο σπασμος κ ετσι εκεινες νομιζαν οτι προκειται για τις φυσιολογικες κινησεις των εμβρυων.κ ετσι φυγαμε απ'το ιασω χωρις να ξερουμε.στις 21/5 το βραδυ κ μετα απο εντολη της παιδιατρου που ειδε ενα επεισοδιο πηγαμε στο ιασω στην μοναδα οπου κ την κρατησαν για 12 και μερες κανοντας της ενα σωρο εξετασεις μεταβολικων νοσηματων,μαγνητικη εγκεφαλου,εγκεφαλογραφηματα.τελικα μετα απο 3 περιπου μερες εκανε κ εκει ενα επεισοδιο πεφτοντας κ το οξυγονο της για λιγο.απο τοτε της δινουμε φαινοβαρβιταλη κ βιταμινη β6 για να ειμαστε σιγουροι.το νεο εγκεφαλογραφημα ηταν πολυ καλυτερο με λιγοτερα ερεθισματα απ'το πρωτο.τελικα δεν εχουμε καταληξει απι τι μπορει να ειναι.θα την παρακολουθει νευρολογος κ θα βλεπουμε πως παει με το φαρμακο κ προσευχομαι στην Παναγια να μην ξανακανει τιποτα κ να ειναι ολα περαστικα.αυτα εν ολιγοις απο την περιπετεια μας.τωρα προσπαθω να συνειδητοποιησω οτι εχω γινει μανουλα.η μπεμπουλα μου ειναι ολη μου η ζωη,ολος μου ο κοσμος.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια κου τι περιπέτεια περάσατε κορίτσι μου!!!!!! :-( Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά κ είστε στο σπιτάκι σας!! Εύχομαι να μην ξανασυμβεί τίποτα τέτοιο κ μόνο καλές στιγμές να έχετε με την μπεμπούλα σου!!!!! :-)


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Μαρια μου τι ηταν αυτο που περασατε;

Ολα ειναι παρελθον τωρα... Η Παναγια να ειναι διπλα της.

Ποσο σε καταλαβαινω που θες να την εχεις αγκαλια, μην ακους κανεναν κρατα την σφιχτα να σε νοιωθει!!!!!!

Μαρακι δλδ ζητας απο τον παπα να κανει και ονοματοδοσια;

Ειχα διαβασει οτι αυτο γινεται την 7η μερα της γεννησης, αν παω στις 40 μερες θα μπορεσει να του δωσει και ονομα;

Για το συγκαμα τι να πω βρε παιδι μου, εχω ακουσει για το μελανι απο φαρμακειο οτι βοηθαει, αλλα δε ξερω αν κανει για τοσο μικρα μωρα...ρωτα καλυτερα την παιδιατρο.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...