Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα A miracle please και καλησπέρα σε όλες!

      Κι εγώ είχα τις ίδιες σκέψεις, αλλά φαίνεται ότι η ηλικία είναι πολύ καθοριστική. Έκανα μια προσπάθεια με δικά μου ωράρια και είχαμε 3 πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες που όλες είχαν χρωμοσωμικη ανωμαλία, όπως προέκυψε από τον προεμφυτευτικο έλεγχο και δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα. Εκτός από την ηλικία (42.5) όλες μου οι εξετάσεις ήταν τέλειες. Ο γιατρός αναπαραγωγής ήταν της άποψης να ξαναπροσπαθησω τουλάχιστον άλλη μια φορά.

      Ακολούθησα το ένστικτο μου και προχώρησα με δωρεά.ώΤώρα είμαι στη 12 εβδομάδα με δίδυμα και so far so good 😊 Ήμουν στο ΙΑ με τον Βασ. Και πήραμε ωάρια από την ovobank της Ισπανίας.

      Καλή επιτυχία κορίτσια σε όλες!!!!

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

τσαααααα!! εκπεμπω απο παραλια!!! ο μικρος κοιμαται στο καροτσι και εγω καθομαι στην καφετερια!!! μολις ξυπνησει θα κανει μπλουμ!!! Εγκυουλες που σημερα εχετε ραντεβου καλα αποτελεσματαααα!!!!!!! Ηλιοβασιλεμα μου υπομονη και συντομα θα ερθει το μωρακι. Αφου τα καταφερες μια φορα ειναι πολυ πιθανο να τα καταφερεις και 2η. Ελπιζω να σε καθοδηγησει και να σε καθησυχασει ο γιατρος. Σημερα μιλουσα με τη φιλη μου που κανει εξωσωματικη και ηταν πολυ χαρουμενη γιατι προχωρα καλα. Ελπιζω να γινει το ιδιο και για εσας!!! Σιγουρα η εξωσωματικη ειναι αλλο θεμα απλα σας ταυτιζω πολλες φορες επειδη βλεπω την αγωνια και τη λαχταρα σας να αποκτησετε ενα μωρακι!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Συμπεθεεεεεερα καφεδακι....???? τι ωραια...!!!!!! Στο καινουργιο καροτσι κοιμαται ο ινδιανακος....??????

ναιιιιι!!! μια χαρα αν και του πεφτει λιγο μεγαλο σε σχεση με το προηγουμενο μιας και αυτο ειναι μεχρι 3 χρονων, εχει άπλα το παιδι,χαχαχα!!! του το επλυνα το πρωι και στεγνωσε αμεσως, αλλα προσπαθησα να βγαλω τα υφασματα αλλα μαλλον δε βγαινουν ε?? δεν προλαβαινα να το ψαξω και πολυ γιατι ανυπομονουσα να το ετοιμασω!! το επλυνα με το λαστιχο στο μπαλκονι και περασα αμεσως τα μεταλλικα σημεια με στργνο πανι!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ναιιιιι!!! μια χαρα αν και του πεφτει λιγο μεγαλο σε σχεση με το προηγουμενο μιας και αυτο ειναι μεχρι 3 χρονων, εχει άπλα το παιδι,χαχαχα!!! του το επλυνα το πρωι και στεγνωσε αμεσως, αλλα προσπαθησα να βγαλω τα υφασματα αλλα μαλλον δε βγαινουν ε?? δεν προλαβαινα να το ψαξω και πολυ γιατι ανυπομονουσα να το ετοιμασω!! το επλυνα με το λαστιχο στο μπαλκονι και περασα αμεσως τα μεταλλικα σημεια με στργνο πανι!!

Ναι αυτο ειναι το μειονεκτημα, δεν βγαινουν απο ολα τα καλυπτομενα σημεια.

Συνηθως ετσι ειναι τα μπαστουνια κατασκευαστικα οσον αφορα τα καλυματα, αλλα υπαρχουν και καλοκαιρινα που βγαινουν ολα.

Αντε αφου σας αρεσε.....ειστε βασιλιαδες...!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια ...γράψατε πάλι πολλά...σε μίαμιση ωρίτσα έχω γιατρό...οπότε το βραδάκι σίγουρα θα έχουμε πολλά νέα!

για τα κιλά τώρα εμένα είναι το μεγάλο μου άγχος διότι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με παραπάνο κιλάκια 70κ. 1,65 ύψος!!τώρα είμαι 68 κιλά! ο ντόκτορ είναι αρκετά αυστηρός με το βάρος αλλα και εγώ δεν θέλω να φορτωθώ πολλά κιλά!αυτό που κάνω είναι πολλά μικρά γεύματα ....φυσικά έχω ξεχάσει σουβλάκια, γλυκά, πατατάκια, ψωμιά και τα σχετικά! ο στόχος μου είναι να μην πάρω βάρος μέχρι να μπώ στο 5ο και απο εκέί και πέρα 1κ κάθε μήνα!ο γιατρός μου το θεωρεί εφικτό! τώρα οτι έχασα και δυο κιλά ειναι εξτρα μπόνους!η αδερφή μου έιχε πάρει μόνο 5,5 κιλά στην εγκυμοσύνη !και έκανε μια κοράκλα 3κιλά!!

τώρα για τον θυροειδή.... εγώ με τις πρώτες εξετάσεις ανακάλυψα θυροειδίτιδα...ξεκινήσαμε την χαμηλότερη δόση φάρμακο και εξετάσεις κάθε μήνα η ενδοκρινολόγος μου είπε οτι θέλει ιδιαίτερη παρακολούθηση ειδικά τα δύο πρώτα τρίμηνα της εγκυμοσύνης αλλά και μετα την γέννα για ακόμα ένα χρόνο τακτικές εξετάσεις!στην συνέχεια ετησίος! Εγώ έμεινα έγκυος αμέσως και της έκανε εντύπωση διότι όταν υπάρχει θέμα με τον θυροειδή δεν είναι εύκολο όπως μου είπε!!οπότε έγκυες και μη τακτικό έλεγχο είναι σημαντικό

Για όσες προσπαθούν ένα έχω να πω μακρυα απο το άγχος θα γίνει, απολάυστε τον άντρα σας ...μόνο για την απόλαυση... και θα γίνει και αυτό!!τι άλλα???θέλω να πάρω καμια κρέμα για το σώμα προστασία για ραγάδες και τα σχετικά χρησιμοποιείται εσείς κάτι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι αυτο ειναι το μειονεκτημα, δεν βγαινουν απο ολα τα καλυπτομενα σημεια.

Συνηθως ετσι ειναι τα μπαστουνια κατασκευαστικα οσον αφορα τα καλυματα, αλλα υπαρχουν και καλοκαιρινα που βγαινουν ολα.

Αντε αφου σας αρεσε.....ειστε βασιλιαδες...!!!!!!!!!

καλα απο τη μια καλυτερα που δε βγαινουν, το επλυνα στο τσακ μπαμ!!! θα του πλυνω τα αλλο το καροτσι να το εχουμε ετοιμο για το χειμωνα! μονο που το μπαστουνι ειναι πιο μακρυ μιας και προοριζεται για μεγαλυτερες ηλικιες και χωρα στο αυτοκινητο μονο διαγωνια αλλα δεν πειραζει! αμα θελουμε να ταξιδεψουμε θα παιρνουμε το αλλο για να χωρανε οι βαλιτσες!!

τι κανει η φουρτουνιτσα? ετοιμαζεται για γιαουρτακια??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα απο τη μια καλυτερα που δε βγαινουν, το επλυνα στο τσακ μπαμ!!! θα του πλυνω τα αλλο το καροτσι να το εχουμε ετοιμο για το χειμωνα! μονο που το μπαστουνι ειναι πιο μακρυ μιας και προοριζεται για μεγαλυτερες ηλικιες και χωρα στο αυτοκινητο μονο διαγωνια αλλα δεν πειραζει! αμα θελουμε να ταξιδεψουμε θα παιρνουμε το αλλο για να χωρανε οι βαλιτσες!!

τι κανει η φουρτουνιτσα? ετοιμαζεται για γιαουρτακια??

Ναι ναι τα εφαγε κιολας...!!!!!!

Δεν ξερω αλλα το αλλο ειναι πλενομενο που εχουμε αλλα με το μπαστουνι θα δω τι μπορω να κανω για να το καθαριζω εκτος απο στεγνο καθαρισμα που ηδη κανω.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Σοτσαφι μου το παν ειναι να ενυδατωνεται σωστα το δερμα και μετα και οι κρεμουλες παιζουν και αυτες το ρολο τους. Βασικος παραγοντας ειναι και η προδιαθεση του δερματος ως προς την χαλαρωση γενικοτερα.....!!!!!!

Σαφως και τα παραπανω κιλα ειναι αρνητικος παραγοντας για το δερμα..!!!!!

Πολυυυυυυ νεροοοοοοο και μια καλη κρεμουλα....η λαδακι....!!!!!!!!!

Περιμενουμε και απο εσενα νεααααα ομορφααααα....!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Σοτσαφι μου το παν ειναι να ενυδατωνεται σωστα το δερμα και μετα και οι κρεμουλες παιζουν και αυτες το ρολο τους. Βασικος παραγοντας ειναι και η προδιαθεση του δερματος ως προς την χαλαρωση γενικοτερα.....!!!!!!

Σαφως και τα παραπανω κιλα ειναι αρνητικος παραγοντας για το δερμα..!!!!!

Πολυυυυυυ νεροοοοοοο και μια καλη κρεμουλα....η λαδακι....!!!!!!!!!

Περιμενουμε και απο εσενα νεααααα ομορφααααα....!!!!!!!!!!

Πίνω νερά ...πίνω πίνω...αν ακι δεν έπινα ποτέ αλλα αυτό το μωρό άλλαξε πολλά και αυτό μαζί!!θα σας πω το βραδάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λαθος είναι το θέμα που είχα γραψει στην αρχή της εγκυμισυνης μου αλλά ήταν εγκαταλελειμμένο. Βλέπω όμως ότι έχει καιρό που αναπνέει και έχει γεμίσει ζωή! Με λενε Έλλη με ΠΗΤ 2 Δεκεμβρίου. Και έχω ένα τερατακι που δεν θέλει να μας δείξει το φύλο. Μας είχαν πει αγοράκι μάλλον στην αυχενικη αλλά την προιγουμενη φορά που πηγα κοινοταν με το δάχτυλο στο στόμα και δεν ήθελε να ξυπνήσει όσο και να το σκουντουσε ο γιατρός. Επίσης μας είπε πως και αυτος για αγόρι το είχε αλλα φοβηθηκε να μας πει. Οπότε στης 5 του μηνός που έχω παλι ραντεβού ελπίζω να μας κάνει τη χάρη γιατί με έχει φάει η αγωνία. Έχω ακόμα πρόβλημα με το στομάχι. Αναγουλες, καουρες, στομαχοπονο. Οι αναγουλες ελατωθηκαν τις 2 τελευταίες βδομάδες. Και λογικά και η συχνοουρια επρεπε να ελλατωθει. Επίσης νιώθω καθε φορά που είμαι ξαπλωμένη σαν να εχω μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά μου! Και επειδή σαν πολλά να έγραψα οι κοπέλες που γέννησαν να χαιρονται τα αστεράκια τους και με έναν πόνο σε ενας τις υπόλοιπες!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει την ιστορία μου κάπου. Έμεινα έγκυος στην κόρη μου στα 33 μου στον τρίτο μήνα προσπαθειών μας. Αμέσως μετά την γέννα διεγνώσθη με θυροειδίτιδα HASHIMOTO ξεκίνησα θεραπεία 3 χρόνων όπου και ρυθμίστηκε παντελώς και χωρίς χάπι 2 χρόνια τώρα παραμένουν οι τιμές εντός ορίων. Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό εγώ ξέρω ότι έμεινα ξαφνικά έγκυος πριν 3,5 μήνες έπειτα από 5 χρόνια προσπαθειών (απόταν ήταν 9 μηνών η κόρη μας) μετά από πολύ στεναχώρια 2 σετ παρακαολουθήσεων ωορρηξίας για 4-5 μήνες με serpafar και μία σπερματέγχυση. Κι όμως τίποτα απόλα αυτά δεν έπιασε και ήρθε μόνο του σε μία εποχή μάλιστα πολύ δύσκολη γιατί ο άντρας μου κλείνει 1 χρόνο άνεργος στις 3/7. Παρόλα αυτά είμαστε πολύ χαρούμενοι και πιστεύουμε ότι το μωρό αυτό θα φέρει και δουλειά στον μπαμπά του. Ο Θεός μας χάρισε αυτό το δώρο, δεν μπορεί να το αφήσει να πεινάσει έτσι δεν είναι.

Έχε πίστη κοπέλα μου και θα μείνεις. Έτσι μου έλεγαν κάποιοι γιατροί και έλεγα και θύμωνα ότι όχι κάποιο πρόβλημα υπάρχει και πρέπει να το βρούμε. Έχασα κόπο, χρόνο και χρήμα νοιώθοντας μισή που δεν μπορούσα να χαρίσω αδελφάκι στο παιδί μου. Τώρα ακόμα δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω και είμαι πολύ επιφυλακτική να πάνε όλα καλά να το κρατήσω και μετά να το βροντοφωνάξω "Ναι τα κατάφερα στα 40 μου!!!". ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ αν το θέλεις πολύ φυσικά.

Ευχαριστώ που μοιράστηκες ξανά την ιστορία σου ...

Σε πολλά σημεία της έχει ομοιότητες με την δική μου και ελπίζω να έχει την ίδια κατάληξη με την δική σου και η δικιά μου περίπτωση!!!


Link to comment
Share on other sites

Πίνω νερά ...πίνω πίνω...αν ακι δεν έπινα ποτέ αλλα αυτό το μωρό άλλαξε πολλά και αυτό μαζί!!θα σας πω το βραδάκι!!!

Άκουσα καλά λόγια για το αμυγδαλελαιο. Και κάπου είχα ακούσει ότι και το ελαιόλαδο βοηθαει. Το θέμα είναι να ειναι ενσωματωμένο το δέρμα για να έχει ελαστικότητα. Αλλά στο τελος λένε πως ότι και να κανείς είναι θέμα σώματος. ειέχει ταση για ραγάδες θα κανεις. Απλα αν είναι ενσωματωμένο-πασαλειμενο (!) δεν θα κανείς τόσες όσες θα εκανες.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια ...γράψατε πάλι πολλά...σε μίαμιση ωρίτσα έχω γιατρό...οπότε το βραδάκι σίγουρα θα έχουμε πολλά νέα!

για τα κιλά τώρα εμένα είναι το μεγάλο μου άγχος διότι ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με παραπάνο κιλάκια 70κ. 1,65 ύψος!!τώρα είμαι 68 κιλά! ο ντόκτορ είναι αρκετά αυστηρός με το βάρος αλλα και εγώ δεν θέλω να φορτωθώ πολλά κιλά!αυτό που κάνω είναι πολλά μικρά γεύματα ....φυσικά έχω ξεχάσει σουβλάκια, γλυκά, πατατάκια, ψωμιά και τα σχετικά! ο στόχος μου είναι να μην πάρω βάρος μέχρι να μπώ στο 5ο και απο εκέί και πέρα 1κ κάθε μήνα!ο γιατρός μου το θεωρεί εφικτό! τώρα οτι έχασα και δυο κιλά ειναι εξτρα μπόνους!η αδερφή μου έιχε πάρει μόνο 5,5 κιλά στην εγκυμοσύνη !και έκανε μια κοράκλα 3κιλά!!

Μπορείς να τα κατεφέρεις μια χαρά! Και εγώ έτσι ξεκίνησα με λίγα περισσότερα από σενα κιλα και πήρα 5-6 κιλά μεχρι το τελος. Γεννησα 3370 την κορη μου και βγηκα απο κλινικη με -7 κιλα!!!


Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λαθος είναι το θέμα που είχα γραψει στην αρχή της εγκυμισυνης μου αλλά ήταν εγκαταλελειμμένο. Βλέπω όμως ότι έχει καιρό που αναπνέει και έχει γεμίσει ζωή! Με λενε Έλλη με ΠΗΤ 2 Δεκεμβρίου. Και έχω ένα τερατακι που δεν θέλει να μας δείξει το φύλο. Μας είχαν πει αγοράκι μάλλον στην αυχενικη αλλά την προιγουμενη φορά που πηγα κοινοταν με το δάχτυλο στο στόμα και δεν ήθελε να ξυπνήσει όσο και να το σκουντουσε ο γιατρός. Επίσης μας είπε πως και αυτος για αγόρι το είχε αλλα φοβηθηκε να μας πει. Οπότε στης 5 του μηνός που έχω παλι ραντεβού ελπίζω να μας κάνει τη χάρη γιατί με έχει φάει η αγωνία. Έχω ακόμα πρόβλημα με το στομάχι. Αναγουλες, καουρες, στομαχοπονο. Οι αναγουλες ελατωθηκαν τις 2 τελευταίες βδομάδες. Και λογικά και η συχνοουρια επρεπε να ελλατωθει. Επίσης νιώθω καθε φορά που είμαι ξαπλωμένη σαν να εχω μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά μου! Και επειδή σαν πολλά να έγραψα οι κοπέλες που γέννησαν να χαιρονται τα αστεράκια τους και με έναν πόνο σε ενας τις υπόλοιπες!

Καλως ηρθες στη παρεα μας...!!!!!! Ευχαριστουμε για τις ευχες και με το καλο το μωρακι σου...!!!!!!

Διαφερουν πολυ τα συμπτωματα απο γυναικα σε γυναικα οποτε μην ανησυχεις.

Οσο για τις μπορμπουληθρες ειναι ο μπουρμπουληθρας σου που σε κανει να αισθανεσαι ετσι.....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λαθος είναι το θέμα που είχα γραψει στην αρχή της εγκυμισυνης μου αλλά ήταν εγκαταλελειμμένο. Βλέπω όμως ότι έχει καιρό που αναπνέει και έχει γεμίσει ζωή! Με λενε Έλλη με ΠΗΤ 2 Δεκεμβρίου. Και έχω ένα τερατακι που δεν θέλει να μας δείξει το φύλο. Μας είχαν πει αγοράκι μάλλον στην αυχενικη αλλά την προιγουμενη φορά που πηγα κοινοταν με το δάχτυλο στο στόμα και δεν ήθελε να ξυπνήσει όσο και να το σκουντουσε ο γιατρός. Επίσης μας είπε πως και αυτος για αγόρι το είχε αλλα φοβηθηκε να μας πει. Οπότε στης 5 του μηνός που έχω παλι ραντεβού ελπίζω να μας κάνει τη χάρη γιατί με έχει φάει η αγωνία. Έχω ακόμα πρόβλημα με το στομάχι. Αναγουλες, καουρες, στομαχοπονο. Οι αναγουλες ελατωθηκαν τις 2 τελευταίες βδομάδες. Και λογικά και η συχνοουρια επρεπε να ελλατωθει. Επίσης νιώθω καθε φορά που είμαι ξαπλωμένη σαν να εχω μπουρμπουλήθρες στην κοιλιά μου! Και επειδή σαν πολλά να έγραψα οι κοπέλες που γέννησαν να χαιρονται τα αστεράκια τους και με έναν πόνο σε ενας τις υπόλοιπες!

Με το καλό να αποκτήσεις το μωρό σου!

Καλως την!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...