Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα A miracle please και καλησπέρα σε όλες!

      Κι εγώ είχα τις ίδιες σκέψεις, αλλά φαίνεται ότι η ηλικία είναι πολύ καθοριστική. Έκανα μια προσπάθεια με δικά μου ωράρια και είχαμε 3 πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες που όλες είχαν χρωμοσωμικη ανωμαλία, όπως προέκυψε από τον προεμφυτευτικο έλεγχο και δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα. Εκτός από την ηλικία (42.5) όλες μου οι εξετάσεις ήταν τέλειες. Ο γιατρός αναπαραγωγής ήταν της άποψης να ξαναπροσπαθησω τουλάχιστον άλλη μια φορά.

      Ακολούθησα το ένστικτο μου και προχώρησα με δωρεά.ώΤώρα είμαι στη 12 εβδομάδα με δίδυμα και so far so good 😊 Ήμουν στο ΙΑ με τον Βασ. Και πήραμε ωάρια από την ovobank της Ισπανίας.

      Καλή επιτυχία κορίτσια σε όλες!!!!

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

μποτσακι μου!!!!!!!!!!!!ολα θα ειναι τελειαααααααααα!!!!!!!!!!!!!σε 4 ωρες θα παω και εγω!!!!!!εχουμε να πουμε νεακια για τα παιδακια μας!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κι εμενα εχει η μαμα μου αλλα στην εγκυμοσυνη ειναι απο τα πρωτα πραγματα που πρεπει να κοιτας γιατι ανακατευονται οι ορμονες κι ο θυρ. ειναι ορμονες.Καλο ειναι να κανεις μια εξεταση.

Σ' ευχαρτιστώ μποτσάκι μου..στις 12 που έχω το επόμενο ραντεβού θα ειναι το πρώτο που θα πω στον ντοκτορ!!!

Κοριτσάκια μου τα καλύτερα νέα να μας φέρετε από τους γιατρούς σας σήμερα εύχομαι! Σας σκεφτόμαστε και θα περιμένουμε με αγωνία!!!! :D:D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

thalia89 καλώς την! Πώς είσαι;

Αυτές τις μερες θα παω σε νεο γυναικολογο να τα βαλουμε κατω πάλι από την αρχή!!! Μου τον συστησε η ενδοκρινολος μου, και η αληθεια ειναι οτι επειδη ειναι στην πολη μου, θα παω και σε αυτόν. Γιατί πραγματικά δεν έχω το κουράγιο να τρεχω σε άλλη πόλη....

Και πρεπει να παω και στην ενδοκρινολόγο, που εχει ειδίκευση σε γυναίκες με προβληματα όπως τα δικά μου (είχε δουλέψει και στο ΕΛΕΝΑ το μαιευτηριο). Ειχα πάει πριν 3 μηνες και μου ειχε πει ότι αν μεινω εγκυος, θα παρω χαπι για θυροειδή και είχε αντίρρηση σε αυτά που μου ελεγε ο γυναικολογος που με παρακολουθεί από 2011.

Όταν εχουν διαφορετικές γνωμες οι γιατροι σου, τί κανεις;;;;:?

Ωχ, γιατί να μην έμενα έγκυος όπως στο πρώτο μου παιδάκι;;;:cry: Πάνε που πάνε χάλια τα οικονομικά μας, έχουμε τα προβλήματά μας και τα άγχη μας, να δυσκολευομαστε και για την σύλληψη 2ου;;; Είμαι απαγοητευμένη...αλλά ευτυχώς εχω την κόρη μου και αυτή είναι που μας δίνει δύναμη και ελπίδα!!!!!!!

Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει την ιστορία μου κάπου. Έμεινα έγκυος στην κόρη μου στα 33 μου στον τρίτο μήνα προσπαθειών μας. Αμέσως μετά την γέννα διεγνώσθη με θυροειδίτιδα HASHIMOTO ξεκίνησα θεραπεία 3 χρόνων όπου και ρυθμίστηκε παντελώς και χωρίς χάπι 2 χρόνια τώρα παραμένουν οι τιμές εντός ορίων. Δεν ξέρω αν έφταιγε αυτό εγώ ξέρω ότι έμεινα ξαφνικά έγκυος πριν 3,5 μήνες έπειτα από 5 χρόνια προσπαθειών (απόταν ήταν 9 μηνών η κόρη μας) μετά από πολύ στεναχώρια 2 σετ παρακαολουθήσεων ωορρηξίας για 4-5 μήνες με serpafar και μία σπερματέγχυση. Κι όμως τίποτα απόλα αυτά δεν έπιασε και ήρθε μόνο του σε μία εποχή μάλιστα πολύ δύσκολη γιατί ο άντρας μου κλείνει 1 χρόνο άνεργος στις 3/7. Παρόλα αυτά είμαστε πολύ χαρούμενοι και πιστεύουμε ότι το μωρό αυτό θα φέρει και δουλειά στον μπαμπά του. Ο Θεός μας χάρισε αυτό το δώρο, δεν μπορεί να το αφήσει να πεινάσει έτσι δεν είναι.

Έχε πίστη κοπέλα μου και θα μείνεις. Έτσι μου έλεγαν κάποιοι γιατροί και έλεγα και θύμωνα ότι όχι κάποιο πρόβλημα υπάρχει και πρέπει να το βρούμε. Έχασα κόπο, χρόνο και χρήμα νοιώθοντας μισή που δεν μπορούσα να χαρίσω αδελφάκι στο παιδί μου. Τώρα ακόμα δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω και είμαι πολύ επιφυλακτική να πάνε όλα καλά να το κρατήσω και μετά να το βροντοφωνάξω "Ναι τα κατάφερα στα 40 μου!!!". ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ αν το θέλεις πολύ φυσικά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

μποτσακι μου!!!!!!!!!!!!ολα θα ειναι τελειαααααααααα!!!!!!!!!!!!!σε 4 ωρες θα παω και εγω!!!!!!εχουμε να πουμε νεακια για τα παιδακια μας!!!!!!!!!

Αχ τυχερούλα κι εσύ θα πας ε; Mε το καλό λοιπόν κι εσύ να το δεις και να μην ξεχάσετε και οι δύο να ρωτήσετε φύλο να ξέρουμε για τί μιλάμε;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πατουσιτσα μου περιμενουμεεεεε....!!!!!!!

Γιολιτσα καλα εισαι...???. Πως τα περασατε....??????

Κοαλάκι όνειρο ήταν και τελείωσε. Πήγαμε για ένα γάμο, μείναμε και 2 μέρες συν για να κάνουμε απόσβεση τα ακριβά εισιτήρια. Βρεθήκαμε επιτέλους με τον άντρα μου και το παιδί μου, έκανα τα μπανάκια μου, ανανεώθηκα. Να φανταστείτε εκεί ήμουν στην παραλία τόσες ώρες, τρώγαμε 1530-1630. 1700 ξαπλώναμε για 1.30 ώρα και μετά πάλι θάλασσα μέχρι τις 2000 και ντους και έξω βόλτα στην χώρα μέχρι τις 1200 κι όμως δεν έκανα βαχ. Κι εδώ στο γραφείο καθισμένη στην κωλοκαρέκλα υποφέρω από τις 1200 με πονάκια.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοαλάκι όνειρο ήταν και τελείωσε. Πήγαμε για ένα γάμο, μείναμε και 2 μέρες συν για να κάνουμε απόσβεση τα ακριβά εισιτήρια. Βρεθήκαμε επιτέλους με τον άντρα μου και το παιδί μου, έκανα τα μπανάκια μου, ανανεώθηκα. Να φανταστείτε εκεί ήμουν στην παραλία τόσες ώρες, τρώγαμε 1530-1630. 1700 ξαπλώναμε για 1.30 ώρα και μετά πάλι θάλασσα μέχρι τις 2000 και ντους και έξω βόλτα στην χώρα μέχρι τις 1200 κι όμως δεν έκανα βαχ. Κι εδώ στο γραφείο καθισμένη στην κωλοκαρέκλα υποφέρω από τις 1200 με πονάκια.

Η ανανεωση γιολιτσα μου ειναι που μας κανει να μην κανουμε "βαχ", εφοσον περασατε καλα αυτο μετραει και για το παιδι σου αλλα και για εσενα....!!!!!!!

Αχ ποσο θελω και εγω να παω διακοπες....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτές ήταν μίνι διακοπές γιατί μέχρι να πάμε γυρίσαμε. Να ταν κι άλλες μέρες αλλά δύσκολο με τόσα έξοδα.

Εσείς θα πάτε φέτος πουθενά;

Γιολιτσα μου εγω περσυ ημουν εγκυος και δεν πηγαμε, προπερσυ η πεθερα μου ηταν για 3 μηνες στο νοσοκομειο, οποτε καλο θα ηταν να πηγαιναμε φετος αλλα δεν ξερω αν τα καταφερουμε. Δεν ειναι το οικονομικο (ευτυχως απο τη μια) απλα ειναι αλλα προβληματα που με κανουν ακομα να σκεφτομαι αν θα παμε φετος διακοπες....!!!!!

Θα δειξει...!!!!!!

Ναι ναι για λιγες μερες δεν ευχαριστιεσαι.....!!!!!!! Βασικα δεν ξεκουραζεσαι γιατι η εννοια "διακοπες" αυτο το νοημα εχει....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι μια πολύ μεγάλη μέρα για τρεις φιλενάδες που θα πατε στο γιατρό- ΤΥΧΕΡΟΥΛΕΣ!!!!!!- και περιμένουμε να μας φέρετε τα καλύτερα νέα και αν γίνεται και το φύλο, να μιλάμε πλέον με δεδομένα!!!

Εγώ την Τετάρτη.... Αιώνας μου φαίνεται!!

Διάβασα τα νεάκια σας κ περί ξυρίσματος το μόνο που θέλω να προσθέσω είναι οτι ενώ είχα πάει από αισθητικό αποτριχωμένη μια χαρά με κερί, οι μαίες στο ΙΑΣΩ, ξυρίσαν το ελάχιστο που βρήκαν! Έλεος! Αυτή τη φορά θα πάω γουλί..!

Γιόλα μου, υπέροχη η ανανέωση! Καλωσήρθες! Είδες η ρουτίνα τί μας κάνει..

Κορίτσια πάσχοντα με θυροειδή, ΄η με κληρονομικότητες κτλ!

Σας εφιστώ την προσοχή! Είναι ο αδένας με τη μεγαλύτερη επιρροή σε όλα τα όργανα του σώματος! Η μή ρύθμισή του προκαλεί άπειρα προβλήματα.

Εγω όπως σας εχω πει έχω χασιμότο, είμαι πλήρως ρυθμισμένη τώρα με την εγκυμοσύνη, όμως όταν γέννησα την κόρη μου, μετά τον τοκετό, επειδή κρατησε πολλές ώρες ανέβηκε η TSH 10,5. Η τιμή αυτή ρυθμίστηκε. Μετά, έπεσα με τα μούτρα στο μωρό κ αμέλησα να κάνω εξετάσεις με αποτέλεσμα να συνεχίσω γις 4 μήνες να παίρνω αυξημένη δόση χαπιού που έπαιρνα στο τέλις της κύησης. Το αποτέλεσμα ήταν οτι ο οργανισμός για να μη σας τα πολυλογώ έπαθε μεγάλη ζημιά, έκλαιγα όλη μέρα, ίδρωνα τόσο (γενάρη γέννησα), που άφηνα στάμπες στο κρεβάτι και το επόμενο λεπτό τουρτούριζα, ταχυκαρδίες και και και... Όταν έκανα εξετάσεις- πολύ αργά πια- η TSH ήταν 0,001. Έκανα ένα χρόνο να ξαναρυθμιστώ! Γιαυτό σας λέω! Μήν το αφήνετε!

Φιλιά!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα έχω πάλι αναγούλες!!! Τα νεύρα μου!!

😡😡😡😡😡😡

Από εκκρίσεις πάω καλύτερα, αλλά δεν αναθαρρώ, δεν την ξσναπατάω παριστάνοντας τον μαγκαιβερ!

Ρε κορίτσια έχει πάρει καμια απο σας πρόσφατα τα ουτρο να τη ρωτήσω κάτι;

Τα ούρα μου έχουν μια περίεργη μυρωδιά, όχι άσχημη καθόλου, περίεργη, σαν σίδερο, σαν ηλεκτροκόλληση...(χριστέ μου η πετιγραφή). Σας θυμίζει αυτό κάτι που να σας είχε συμβεί;

Επίσης κάτι άλλο!

Οι εκκρίσεις αυτες, είναι πιό πολλες το πρωί που ξυπνάω. Γιατιιιιι;;


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω πάλι αναγούλες!!! Τα νεύρα μου!!

Από εκκρίσεις πάω καλύτερα, αλλά δεν αναθαρρώ, δεν την ξσναπατάω παριστάνοντας τον μαγκαιβερ!

Ρε κορίτσια έχει πάρει καμια απο σας πρόσφατα τα ουτρο να τη ρωτήσω κάτι;

Τα ούρα μου έχουν μια περίεργη μυρωδιά, όχι άσχημη καθόλου, περίεργη, σαν σίδερο, σαν ηλεκτροκόλληση...(χριστέ μου η πετιγραφή). Σας θυμίζει αυτό κάτι που να σας είχε συμβεί;

Επίσης κάτι άλλο!

Οι εκκρίσεις αυτες, είναι πιό πολλες το πρωί που ξυπνάω. Γιατιιιιι;;

Παιρνεις και αλλα χαπακια εκτος απο τα ουτρο....?????

Και εγω ημουν ετσι αλλα απο τις αμπουλες σιδηρου.....!!!!!

Κατι αλλο δεν γνωριζω γιατι δεν πηρα ουτρο.

Οσο για τις εκκρισεις ειναι περισσοτερες οταν ξυπνας γιατι ολη τη νυχτα βρισκεσαι ξαπλωμενη λογω κατακλυσης και συνεπως "συσωρευονται μεσα στον τραχηλο" και με το που σηκωνεσαι αυτες βρισκουν διαφυγη και βγαινουν.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις και αλλα χαπακια εκτος απο τα ουτρο....?????

Και εγω ημουν ετσι αλλα απο τις αμπουλες σιδηρου.....!!!!!

Κατι αλλο δεν γνωριζω γιατι δεν πηρα ουτρο.

Οσο για τις εκκρισεις ειναι περισσοτερες οταν ξυπνας γιατι ολη τη νυχτα βρισκεσαι ξαπλωμενη λογω κατακλυσης και συνεπως "συσωρευονται μεσα στον τραχηλο" και με το που σηκωνεσαι αυτες βρισκουν διαφυγη και βγαινουν.

Σωστά κοαλάκι μου!!! Δεν το είχα σκεφτεί!!

Άλλα χάπια δεν παίρνω για την ώρα λόγω ναυτιών.


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστά κοαλάκι μου!!! Δεν το είχα σκεφτεί!!

Άλλα χάπια δεν παίρνω για την ώρα λόγω ναυτιών.

Οποτε μαλλον ειναι απο τα ουτρο.

Εγω επαιρνα σιδηρο, μαγνησιο και φιλλικο οξυ και ηταν απο το σιδηρο τα ουρα αλλα και οι κενωσεις περιεργες....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...