Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα A miracle please και καλησπέρα σε όλες!

      Κι εγώ είχα τις ίδιες σκέψεις, αλλά φαίνεται ότι η ηλικία είναι πολύ καθοριστική. Έκανα μια προσπάθεια με δικά μου ωράρια και είχαμε 3 πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστες που όλες είχαν χρωμοσωμικη ανωμαλία, όπως προέκυψε από τον προεμφυτευτικο έλεγχο και δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα. Εκτός από την ηλικία (42.5) όλες μου οι εξετάσεις ήταν τέλειες. Ο γιατρός αναπαραγωγής ήταν της άποψης να ξαναπροσπαθησω τουλάχιστον άλλη μια φορά.

      Ακολούθησα το ένστικτο μου και προχώρησα με δωρεά.ώΤώρα είμαι στη 12 εβδομάδα με δίδυμα και so far so good 😊 Ήμουν στο ΙΑ με τον Βασ. Και πήραμε ωάρια από την ovobank της Ισπανίας.

      Καλή επιτυχία κορίτσια σε όλες!!!!

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ε τότε στο εύχομαι να ξαναβρεθείς σύντομα σ αυτή τη θέση!!! Να τα κάνεις δύο τα ζουζουνάκια σου!!! :-D

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου αλλα οσο και να το θελω ειναι δυσκολο σε αυτη τη φαση που βρισκομαι.....ο συζυγος μου ζει και εργαζεται σε αλλη πολη και οι γονεις μου που μενουν εδω δουλευουν 15 ωρες καθε μερα, οποτε αν κανω δευτερο παιδακι δεν εχω βοηθεια γιατι πολυ απλα δεν θελω να ζορισω τους γονεις μου (παρολο που το θελουν) παραπανω γιατι οι 15 ωρες δουλεια δεν ειναι παιχνιδακι......!!!!!

Εχθες ειδα το τικερακι για το γαμο σου αλλα λεω δεν γραφω τιποτα μπας και κανω χαζομαρα, αλλα αφου ειδα καλα καλα σου ευχομαι βιον ανθοσπαρτον και με καλους απογονους που ειναι ηδη στο δρομο.....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασίλεμά μου ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ???? Ότι όποια δεν ήταν αδύνατη πριν την εγκυμοσύνη δεν έχει καμία ελπίδα???????:shock::shock::shock: ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑ!!!!!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!!!!!!!

Μην ανησυχείς, xrydim για το μετά της εγκυμοσύνης!!! Ίσα ισα εγω που ήμουν με περιττά κιλά πριν μεινω έγκυος, πήρα μόνο 5-6 κιλά στην εγκυμοσύνη και μόλις σαράντισα είχα χάσει 15κιλά!!!

Όμως λόγω προβλήματος γυναικολογικού/ μεταβολισμού τα ξαναπηρα!!! Άρχισα να χάνω μόνο όταν μπορεσα να ρυθμίσω περίοδο/ινσουλίνη κλπ...

Να φανταστείτε τώρα που σταματησα τα αντισυλληπτικά και η περίοδος κάνει πάλι κόλπα, τα κιλά ξαναρχονται!!! Αλλά η αληθεια ειναι οτι δεν προσέχω στη διατροφή...οταν ειμαι πιεσμενη, στεναχωρημενη, αγχωμενη, το ρίχνω στο φαϊ!!!


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ζουζουνες μου??????

τι μου κάνετε??????

ηλιοβασίλεμα μου όντως μεγάλο θέμα ο θυρο. γιατί εχω κ εγώ αλλά ευτυχώς προσέχω την διατροφή μου εχω κ καλή ενδοκρινολογο κ τα εχω χάσει 17 από τα 15 που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη μου.

μποτσακι μου,παρουσίτσα μου,σοτσαφι μου μια χαρά θα είναι τα μωρακια σας!!!!!!:-P:-P:-P

περιμένουμε νέα σας!!!!:-P:-P:-P:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου αλλα οσο και να το θελω ειναι δυσκολο σε αυτη τη φαση που βρισκομαι.....ο συζυγος μου ζει και εργαζεται σε αλλη πολη και οι γονεις μου που μενουν εδω δουλευουν 15 ωρες καθε μερα, οποτε αν κανω δευτερο παιδακι δεν εχω βοηθεια γιατι πολυ απλα δεν θελω να ζορισω τους γονεις μου (παρολο που το θελουν) παραπανω γιατι οι 15 ωρες δουλεια δεν ειναι παιχνιδακι......!!!!!

Εχθες ειδα το τικερακι για το γαμο σου αλλα λεω δεν γραφω τιποτα μπας και κανω χαζομαρα, αλλα αφου ειδα καλα καλα σου ευχομαι βιον ανθοσπαρτον και με καλους απογονους που ειναι ηδη στο δρομο.....!!!!!!!

Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι μου..ναι παντρευτήκαμε με πολιτικό γιατί ενώ είχαμε κανονισμένο το γάμο για το '14 το παιδάκι μας μας έκανε τη χάρη και μας ήρθε μόλις ξεκινήσαμε τις προσπάθειες, οπότε μας πρόλαβε!!

Καλημέρα Ηλιοβασίλεμαααααα!!! Κι εγώ είχα πάντα κιλάκια παραπάνω...μέχρι στιγμής έχω πάρει 2 (3 μέχρι πριν δυο εβδομάδες και μετά έχασα 1) Δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα είναι η αλήθεια μόνο που προσπαθώ να τρώω σωστά για το παιδάκι μου και να μην τρώω πολλά γλυκά (ποτέ δεν ήμουν του γλυκού εξάλλου) Έκοψα και το κάπνισμα εν τω μεταξύ και φοβάμαι μήπως αυτό επιβαρύνει την κατάσταση! Προς το παρόν δεν αγχώνομαι αλλά μετά τη γέννα που θα θέλω να γίνω και νύφη η μαύρη θα πεινάσω πολύυυυυυυυυυυυυυυυ μου φαίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :confused::confused::confused::confused::confused:


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασίλεμα εγω το αντίθετο..μια περίοδο που έπαιρνα αντισυλληπτικά λόγω πολυκυστικών είχα πάρει τουλάχιστον 5 κιλά... πεινούσα όμως όλη μέραααα και έτρωγα το παραδέχομαι!!!!!!!!!!!!

Εγώ να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια? Το πρόβλημα με τον θυροειδή το είχατε από πριν ή σας παρουσιάστηκε στην εγκυμοσύνη πρώτη φορά???????


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

thalia89 καλώς την! Πώς είσαι;

Αυτές τις μερες θα παω σε νεο γυναικολογο να τα βαλουμε κατω πάλι από την αρχή!!! Μου τον συστησε η ενδοκρινολος μου, και η αληθεια ειναι οτι επειδη ειναι στην πολη μου, θα παω και σε αυτόν. Γιατί πραγματικά δεν έχω το κουράγιο να τρεχω σε άλλη πόλη....

Και πρεπει να παω και στην ενδοκρινολόγο, που εχει ειδίκευση σε γυναίκες με προβληματα όπως τα δικά μου (είχε δουλέψει και στο ΕΛΕΝΑ το μαιευτηριο). Ειχα πάει πριν 3 μηνες και μου ειχε πει ότι αν μεινω εγκυος, θα παρω χαπι για θυροειδή και είχε αντίρρηση σε αυτά που μου ελεγε ο γυναικολογος που με παρακολουθεί από 2011.

Όταν εχουν διαφορετικές γνωμες οι γιατροι σου, τί κανεις;;;;:?

Ωχ, γιατί να μην έμενα έγκυος όπως στο πρώτο μου παιδάκι;;;:cry: Πάνε που πάνε χάλια τα οικονομικά μας, έχουμε τα προβλήματά μας και τα άγχη μας, να δυσκολευομαστε και για την σύλληψη 2ου;;; Είμαι απαγοητευμένη...αλλά ευτυχώς εχω την κόρη μου και αυτή είναι που μας δίνει δύναμη και ελπίδα!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασίλεμα εγω το αντίθετο..μια περίοδο που έπαιρνα αντισυλληπτικά λόγω πολυκυστικών είχα πάρει τουλάχιστον 5 κιλά... πεινούσα όμως όλη μέραααα και έτρωγα το παραδέχομαι!!!!!!!!!!!!

Εγώ να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια? Το πρόβλημα με τον θυροειδή το είχατε από πριν ή σας παρουσιάστηκε στην εγκυμοσύνη πρώτη φορά???????

Πριν το 2011 δεν ειχα παρει ποτε αντισυλληπτικά... Όμως μετά τα 25μου ο μεταβολισμος τα επαιξε, δεν μπορούσα να αδυνατίσω με τίποτα. Συσσωρεύονταν τα κιλά και δεν έχανα ουτε με διαιτολογους, ουτε σε πρινου κλπ !!! Δεν το ειχα συνδυασει με περίοδο...Στα 30,5 έμεινα εγκυος το 2008. Γέννησα το 2009 και εκει που εχασα πολλά κιλα μετα την γεννα και λεω ευκαιρία είναι και θα μπορέσω να κατεβώ και αλλο στα κιλά προς το ιδανικό βαρος, ξαφνικά και χωρίς να αλλαξω διατροφικες συνηθειες, ξαναπαιρνα βαρος....:?

Από το 2011 μαζί με αντισυλληπτικά, ξεκίνησα την ίδια περίοδο και τα συνεχίζω ακόμη και χάπια glucophage λόγω αντίστασης στην ινσουλίνη. Είναι χάπια που παίρνουν οι διαβητικοί! Έτσι είχα σταθερή περίοδο 28 ημερών και με σωστή διατροφή είχα χάσει 14 κιλά σε 3,5-4 μηνες!!!Μετά μεσολάβησε καλοκαίρι, είχα πάρει τα πάνω μου που επιτελους έχανα κιλά και χαλαρωσα με την διατροδή, με αποτελεσμα να μενω σταθερή στα κιλα όσο καιρό είχα σταθερή περίοδο και να παχαίνω όταν η περίοδος καθυστερούσε. Να φανταστεις σταματησα τα αντισυλληπτικά 3 μηνες και πήρα 6 κιλά το 2012.

Τώρα από αρχές 2013 τα σταματησα, ξαναπήρα λιγα κιλά κια στα αληθεια τωρα πρεπει να ξανακανω διατροφη, για να χασω μερικά κιλά για να βοηθηθεί η γονιμότητα μου.

Όταν χανω κιλά, φτιαχνει και η διαθεση μου...


Link to comment
Share on other sites

Λογικό, όταν δε νιώθεις καλά με το σώμα σου, χαλάει και η διάθεση! Πωωω βρε κοριτσάκι μου έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά..ας ελπίσουμε να στρώσουν τα πράγματα από εδώ και πέρα και να έρθει και το παιδάκι που τόσο πολύ λαχταράτε..

Ρώτησα για τον θυροειδή γιατί υπάρχει κληρονομικότητα από τη μαμά μου και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό μπορεί να επηρεάσει κι εμένα στην περίοδο της εγκυμοσύνης..με το γιατρό μου δεν το έχω συζητήσει ακόμα, στο επόμενο ραντεβού θα το κάνω!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


thalia89 καλώς την! Πώς είσαι;

Αυτές τις μερες θα παω σε νεο γυναικολογο να τα βαλουμε κατω πάλι από την αρχή!!! Μου τον συστησε η ενδοκρινολος μου, και η αληθεια ειναι οτι επειδη ειναι στην πολη μου, θα παω και σε αυτόν. Γιατί πραγματικά δεν έχω το κουράγιο να τρεχω σε άλλη πόλη....

Και πρεπει να παω και στην ενδοκρινολόγο, που εχει ειδίκευση σε γυναίκες με προβληματα όπως τα δικά μου (είχε δουλέψει και στο ΕΛΕΝΑ το μαιευτηριο). Ειχα πάει πριν 3 μηνες και μου ειχε πει ότι αν μεινω εγκυος, θα παρω χαπι για θυροειδή και είχε αντίρρηση σε αυτά που μου ελεγε ο γυναικολογος που με παρακολουθεί από 2011.

Όταν εχουν διαφορετικές γνωμες οι γιατροι σου, τί κανεις;;;;:?

Ωχ, γιατί να μην έμενα έγκυος όπως στο πρώτο μου παιδάκι;;;:cry: Πάνε που πάνε χάλια τα οικονομικά μας, έχουμε τα προβλήματά μας και τα άγχη μας, να δυσκολευομαστε και για την σύλληψη 2ου;;; Είμαι απαγοητευμένη...αλλά ευτυχώς εχω την κόρη μου και αυτή είναι που μας δίνει δύναμη και ελπίδα!!!!!!!

καλά είμαι κοριτσάκι μου!!!μην αγχώνεσαι θα έρθει κ το 2ο παιδάκι!!!!

σε τι διαφωνουσανε ?????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, όταν δε νιώθεις καλά με το σώμα σου, χαλάει και η διάθεση! Πωωω βρε κοριτσάκι μου έχεις ταλαιπωρηθεί αρκετά..ας ελπίσουμε να στρώσουν τα πράγματα από εδώ και πέρα και να έρθει και το παιδάκι που τόσο πολύ λαχταράτε..

Ρώτησα για τον θυροειδή γιατί υπάρχει κληρονομικότητα από τη μαμά μου και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό μπορεί να επηρεάσει κι εμένα στην περίοδο της εγκυμοσύνης..με το γιατρό μου δεν το έχω συζητήσει ακόμα, στο επόμενο ραντεβού θα το κάνω!

εγώ είχα κ πριν εγκυμοσύνη.γενικά εμένα έχει η γιαγιά μότο κ οι αδερφες της μαμάς μου αλλά όχι η μαμα μου.εγώ εχω εδώ κ δύο χρόνια πριν δεν είχα άρα είναι κληρονομικά.πάντως να ξέρεις ότι ο θυρο παίζει σε πολλά πράγματα ρόλο κ στην σύλληψη κ στην περίοδο...κ στο βάρος.εγώ όταν ήμουν έγκυος πήγαινα κάθε μήνα στην αρχή κ μετά κάθε 2 μηνο .αλλά ήταν όλα πολύ καλά ρυθμισμενα !!!

ψαξτο για να ξέρεις!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πριν το 2011 δεν ειχα παρει ποτε αντισυλληπτικά... Όμως μετά τα 25μου ο μεταβολισμος τα επαιξε, δεν μπορούσα να αδυνατίσω με τίποτα. Συσσωρεύονταν τα κιλά και δεν έχανα ουτε με διαιτολογους, ουτε σε πρινου κλπ !!! Δεν το ειχα συνδυασει με περίοδο...Στα 30,5 έμεινα εγκυος το 2008. Γέννησα το 2009 και εκει που εχασα πολλά κιλα μετα την γεννα και λεω ευκαιρία είναι και θα μπορέσω να κατεβώ και αλλο στα κιλά προς το ιδανικό βαρος, ξαφνικά και χωρίς να αλλαξω διατροφικες συνηθειες, ξαναπαιρνα βαρος....:?

Από το 2011 μαζί με αντισυλληπτικά, ξεκίνησα την ίδια περίοδο και τα συνεχίζω ακόμη και χάπια glucophage λόγω αντίστασης στην ινσουλίνη. Είναι χάπια που παίρνουν οι διαβητικοί! Έτσι είχα σταθερή περίοδο 28 ημερών και με σωστή διατροφή είχα χάσει 14 κιλά σε 3,5-4 μηνες!!!Μετά μεσολάβησε καλοκαίρι, είχα πάρει τα πάνω μου που επιτελους έχανα κιλά και χαλαρωσα με την διατροδή, με αποτελεσμα να μενω σταθερή στα κιλα όσο καιρό είχα σταθερή περίοδο και να παχαίνω όταν η περίοδος καθυστερούσε. Να φανταστεις σταματησα τα αντισυλληπτικά 3 μηνες και πήρα 6 κιλά το 2012.

Τώρα από αρχές 2013 τα σταματησα, ξαναπήρα λιγα κιλά κια στα αληθεια τωρα πρεπει να ξανακανω διατροφη, για να χασω μερικά κιλά για να βοηθηθεί η γονιμότητα μου.

Όταν χανω κιλά, φτιαχνει και η διαθεση μου...

καλά δεν το συζητώ νομίζω το ίδιο συμβαίνει σε όλους μας!!!!!:-P:-P:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα κ πριν εγκυμοσύνη.γενικά εμένα έχει η γιαγιά μότο κ οι αδερφες της μαμάς μου αλλά όχι η μαμα μου.εγώ εχω εδώ κ δύο χρόνια πριν δεν είχα άρα είναι κληρονομικά.πάντως να ξέρεις ότι ο θυρο παίζει σε πολλά πράγματα ρόλο κ στην σύλληψη κ στην περίοδο...κ στο βάρος.εγώ όταν ήμουν έγκυος πήγαινα κάθε μήνα στην αρχή κ μετά κάθε 2 μηνο .αλλά ήταν όλα πολύ καλά ρυθμισμενα !!!

ψαξτο για να ξέρεις!!!

Θάλεια μου σ' ευχαριστώ πολύ!! Ναι ναι στο επόμενο ραντεβού είναι το πρώτο που θα συζητήσω!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Γυναικολογος λεει οτι ωορρηξια δεν κανω από μονη μου και να προχωρησουμε σε φαρμακα για προκληση ωορρηξιας και το glucophage να το συνεχίσω και στο 1ο τριμηνο εγκυμοσυνης.

Η ενδοκρινολογος να αφησω τον οργανισμο μου να ηρεμίσει μετα το τελος των αντισυλληπτικων και καποια στιγμη θα καταφερω 2η εγκυμοσύνη. Και να κόψω τα glucophage μολις ανακαλυψω κυηση!

Και εγώ ειμαι καπου στη μεση....

Δεν εχω χρονικο περιθωριο για εγκυμοσύνη μακρινή!!! Όχι επειδή είμαι κοντά στα 36 ούτε επειδή θα εχει πλεον διαφορά τουλάχιστον 5 χρόνια με την κόρη μου αλλά σκεφτομαι και το οικονομικό...Αν εμενα εγκυος μεχρι Ιούλιο-Αυγουστο, όταν θα γενναγα το 2ο θα δικαουμασταν και λεφτά από ΙΚΑ λογω ενσημων της τελευταιας μου εργασιας...Λεφτά που θα μας βοηθούσαν...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...