Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ, σας διαβάζω και μαθαίνω από τις εμπειρίες σας και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

      Είμαι 41 χρονών και έχουμε κάνει δύο σπερματεγχύσεις και δύο εξωσωματικές. Από την πρώτη ωοληψία πήραμε 11 ωάρια, από τα οποία δεν προέκυψε κανένα έμβρυο (!) Από την δεύτερη ωοληψία, με την ίδια γιατρό αλλά με άλλο σχήμα αυτή τη φορά, πήραμε 6 ωάρια και 2 βλαστοκύστες, οι οποίες εμφυτεύτηκαν μαζί χωρίς δυστυχώς να μείνω έγκυος. Εμένα εν τω μεταξύ κατά τη διάρκεια της δεύτερης προσπάθειας (ανάμεσα στην 2η ωοληψία και την εμβρυομεταφορά) μου εμφανίστηκε πολύποδας, ο οποίος κατά τη βιοψία έδειξε υπερπλασία (κατάσταση που αν δεν θεραπευτεί μπορεί να οδηγήσει σε κακοήθεια). Πήρα κάποιους μήνες utrogestan και, αφού θεραπεύτηκα, προχωρήσαμε στην εμβρυοματεφορά χωρίς αποτέλεσμα όπως είπα παραπάνω. Ένα χρόνο μετά την εμβρυομεταφορά, τσουπ πάρε και μερικά ιναδενώματα στο στήθος να έχεις (μικρά ευτυχώς, αλλά μέχρι να γίνει η μαγνητική και να δούμε ότι δεν είναι καρκίνος, τα χρειάστηκα). Δεν λέω απαραίτητα ότι αυτά τα προβλήματα υγείας προήλθαν από τις εξωσωματικές αλλά δεν μπορώ και να μην είμαι καχύποπτη. Οπότε λίγο αυτά τα προβλήματα υγείας, λίγο πλέον και η ηλικία σκέφτομαι σοβαρά την δωρεά ωαρίων, επειδή δεν θέλω να ξαναπάρω τα φάρμακα της εξωσωματικής. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

      - Έχετε να προτείνετε κάποιον/α γιατρό και κέντρο εξωσωματικής στη Θεσσαλονίκη για δωρεά ωαρίων;

      - Στη δωρεά ωαρίων χορηγούνται ορμόνες ή άλλα τέτοια φάρμακα; Θα ήθελα ιδανικά να μην πάρω τίποτα εξαιτίας των προβλημάτων υγείας που ανέφερα παραπάνω.

      Σας ευχαριστώ πολύ!

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια τωρα ηρθα!!!!εσκασα!!!!κατεβηκα κατω ποτησα τις τριανταφυλλιες και τα δεντρα...καλα σημερα κωλο δεν εβαλα κατω!!!

παλι καλα που δεν με πιασαν πονακια!!!

λοιπον σημερα κοριτσια δεν ειχα πρηξιμο ιδιαιατερα!!!!!

ευτυχως!!!!!!!ειμαι πιο νορμαλ!!!!

παω να διαβασω νεακια σας!!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι ζώδιο είσαι; Παρθένος και είσαι οργανωτική;;;

Μην ανησυχείς για τον γιο! Θα περπατήσει και αυτός με την σειρά του και θα τον κυνηγάτε!!! Τα κορίτσια λένε περπατανε νωρίτερα.

Και εγώ θέλω να βάψω το δωμάτιο της Αγγελικής, εχω να το βάψω από αρχές 2009 πριν την γεννήσω. Λέγαμε να το ξαναβάψουμε όταν θα έχω μείνει έγκυος σε 2ο παιδί, αλλά πλεον χρειάζεται φρεσκάρισμα και αλλαγή χρώματος. Το έχω σε ανοιχτό λιλά. Τί λέτε να το κάνω; η κουρτίνα έχει διαφορα γεωμετρικά σχήματα πολλων παλ αποχρώσεων (γαλάζιο, κίτρινο, βεραμαν, ροζ). Λέω να το βάψω σε χρώμα οχι κοριτσιστικο γιατί αν μείνω τελικά έγκυος και δεν είναι πάλι κορίτσι, θα τα έχω μαζί (1 παιδικό δωμάτιο). Ιδέες;;;;;

ελα Ηλιοβασιλεμα μου, δεν ανησυχω για τον μικρουλη, αλλωστε ειναι μικρος ακομα για να ανησυχησω!! Για τους λογους που ανεφερες εβαψα το δωματιο του ενα πολυ πολυ απαλο λαχανι τον ενα τοιχο και τους αλλους 3 ελαφρυ μπεζ-σχεδον ζαχαρι. Ειναι τελειο και ο,τι και αν εχω κολλησει στον τοιχο ταιριαζει γιατι και τα δυο ειναι χρωματα της φυσης. ααα και ειμαι ζυγος!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλε συμπεθεραααα!! που ειναι ολες???? κοιμηθηκε καλα η φουρτουνιτσα μας? μπορει τωρα να ηρεμησει και να περνουσε αλμα αναπτυξης με κορυφωση οτι περπατησε!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε συμπεθεραααα!! που ειναι ολες???? κοιμηθηκε καλα η φουρτουνιτσα μας? μπορει τωρα να ηρεμησει και να περνουσε αλμα αναπτυξης με κορυφωση οτι περπατησε!!!

Τωρα καθομαι στο σαλονι και ακουω το καροτσι που τρηζει απο τις σβουρες της.

Βασικα ειναι στεναχωρα εκει, ελα μου ντε ομως που δεν θελει με τιποτα να κοιμηθει στην κουνια....????? απλα περιμενω να κοπασουν λιγο τα δοντια για να την εκπαιδευσω να κοιμαται στην κουνια χωρις νανουρισμα, γιατι μετα ερχονται οι κυνοδοντες και τρεμε κοσμε.....!!!!!!

Οσο για το αλμα που αναφερεις ισως εχεις δικιο, θα δειξει μερα με τη μερα...!!!!

Τι κανετε εσεις...????? το νινι σου....?????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα κι εμεις, ειχαμε παει βολτιτσα το απογευμα, και τωρα κοιμαται ο μικρουλης και σε λιγο θα τον ταισω! ημασταν με ενα κοριτσακι το απογευμα, ειναι 15 μηνων και σκεφτηκα τη φουρτουνα, επειδη ηταν φουρτουνα κι εκεινη χχαχαχα!! Συμπεθερα μου θα βγω κι εγω να δω λιγο τον αντρουλη μου γιατι δουλευε και απογευμα σημερα και δε τον πολυειδα! Θα τα πουμε το πρωι, δωσε ενα μεγαλο φιλακι στη φουρτουνιτσα και βαλε φρεεεεενα!!! χαχαχα!! αααα, παραγγειλαμε το καροτσι!! παραγγειλαμε και την ομπρελιτσα γιατι μας ειπαν οτι η τεντουλα που εχει δεν καλυπτει πολυ.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε σε καφετέρια με υπαίθριο παιδότοπο και τώρα καθομαστε να χωνεψουμε τα σουβλακια με πατάτες που φάγαμε... Η κόρη μου ακόμη ξύπνια!!! Αν και κοιμάται νωρίτερα, τώρα λόγω καλοκαιριού την έχω λίγο πιο χαλαρά ότι αφορά τα ωράρια ύπνου!!!

Είστε καλά;


Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε σε καφετέρια με υπαίθριο παιδότοπο και τώρα καθομαστε να χωνεψουμε τα σουβλακια με πατάτες που φάγαμε... Η κόρη μου ακόμη ξύπνια!!! Αν και κοιμάται νωρίτερα, τώρα λόγω καλοκαιριού την έχω λίγο πιο χαλαρά ότι αφορά τα ωράρια ύπνου!!!

Είστε καλά;

καλα κανετε και ξεσκατε τωρα που ειναι καλοκαιρακι!! η μικρη κανει την επανασταση της και το ριχνει στο ξενυχτι αποψε ε??? :tongue::tongue::tongue:


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα κι εμεις, ειχαμε παει βολτιτσα το απογευμα, και τωρα κοιμαται ο μικρουλης και σε λιγο θα τον ταισω! ημασταν με ενα κοριτσακι το απογευμα, ειναι 15 μηνων και σκεφτηκα τη φουρτουνα, επειδη ηταν φουρτουνα κι εκεινη χχαχαχα!! Συμπεθερα μου θα βγω κι εγω να δω λιγο τον αντρουλη μου γιατι δουλευε και απογευμα σημερα και δε τον πολυειδα! Θα τα πουμε το πρωι, δωσε ενα μεγαλο φιλακι στη φουρτουνιτσα και βαλε φρεεεεενα!!! χαχαχα!! αααα, παραγγειλαμε το καροτσι!! παραγγειλαμε και την ομπρελιτσα γιατι μας ειπαν οτι η τεντουλα που εχει δεν καλυπτει πολυ.

Χαχααχαχχαχαχ......!!!!!!

Ναι δεν καλυπτει πολυ οντως....!!!!!!! Αντε πανε συον μικρουλη και μετα στον μεγαλουλη.

Καλο βραδυ και καλη ξεκουραση, φιλια στο θησαυρο σου....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλα κανετε και ξεσκατε τωρα που ειναι καλοκαιρακι!! η μικρη κανει την επανασταση της και το ριχνει στο ξενυχτι αποψε ε??? :tongue::tongue::tongue:

Τώρα την πήγε ο πατέρας της για μασάζ και ύπνο! Είναι χαδιάρα σαν την μαμα της!!!;)


Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε σε καφετέρια με υπαίθριο παιδότοπο και τώρα καθομαστε να χωνεψουμε τα σουβλακια με πατάτες που φάγαμε... Η κόρη μου ακόμη ξύπνια!!! Αν και κοιμάται νωρίτερα, τώρα λόγω καλοκαιριού την έχω λίγο πιο χαλαρά ότι αφορά τα ωράρια ύπνου!!!

Είστε καλά;

Για να πηγατε στον παιδοτοπο η μικρη σου ειναι εντελως καλα, μπραβο..!!!!

Εμενα η μαριαννα κοιμαται και εγω καθομαι και τρωω παγωτο...!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...