Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ, σας διαβάζω και μαθαίνω από τις εμπειρίες σας και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

      Είμαι 41 χρονών και έχουμε κάνει δύο σπερματεγχύσεις και δύο εξωσωματικές. Από την πρώτη ωοληψία πήραμε 11 ωάρια, από τα οποία δεν προέκυψε κανένα έμβρυο (!) Από την δεύτερη ωοληψία, με την ίδια γιατρό αλλά με άλλο σχήμα αυτή τη φορά, πήραμε 6 ωάρια και 2 βλαστοκύστες, οι οποίες εμφυτεύτηκαν μαζί χωρίς δυστυχώς να μείνω έγκυος. Εμένα εν τω μεταξύ κατά τη διάρκεια της δεύτερης προσπάθειας (ανάμεσα στην 2η ωοληψία και την εμβρυομεταφορά) μου εμφανίστηκε πολύποδας, ο οποίος κατά τη βιοψία έδειξε υπερπλασία (κατάσταση που αν δεν θεραπευτεί μπορεί να οδηγήσει σε κακοήθεια). Πήρα κάποιους μήνες utrogestan και, αφού θεραπεύτηκα, προχωρήσαμε στην εμβρυοματεφορά χωρίς αποτέλεσμα όπως είπα παραπάνω. Ένα χρόνο μετά την εμβρυομεταφορά, τσουπ πάρε και μερικά ιναδενώματα στο στήθος να έχεις (μικρά ευτυχώς, αλλά μέχρι να γίνει η μαγνητική και να δούμε ότι δεν είναι καρκίνος, τα χρειάστηκα). Δεν λέω απαραίτητα ότι αυτά τα προβλήματα υγείας προήλθαν από τις εξωσωματικές αλλά δεν μπορώ και να μην είμαι καχύποπτη. Οπότε λίγο αυτά τα προβλήματα υγείας, λίγο πλέον και η ηλικία σκέφτομαι σοβαρά την δωρεά ωαρίων, επειδή δεν θέλω να ξαναπάρω τα φάρμακα της εξωσωματικής. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

      - Έχετε να προτείνετε κάποιον/α γιατρό και κέντρο εξωσωματικής στη Θεσσαλονίκη για δωρεά ωαρίων;

      - Στη δωρεά ωαρίων χορηγούνται ορμόνες ή άλλα τέτοια φάρμακα; Θα ήθελα ιδανικά να μην πάρω τίποτα εξαιτίας των προβλημάτων υγείας που ανέφερα παραπάνω.

      Σας ευχαριστώ πολύ!

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Μην ασχολεισαι και πολυ,εχεις μικρο παιδι τι να πρωτοκανεις!!!

Κι εμενα δεν μ'αφηνουν κι ερχεται η μαμα και βοηθαει αλλα οπως και να εχει εχω τη δικη μου σειρα,και δυστυχως μεχρι να γεννησω θα ειναι δυσκολα τα πραγματα!!

Εσένα σε σώζει η εγκυμοσύνη!!!

Εγώ δεν είμαι έγκυος, δεν δουλεύω και η κόρη μου είναι ήσυχο παιδί σε γενικές γραμμές...Η ατάκα της μάνας μου τα λέει όλα: "εγώ με 4 και προλάβαινα όλο το σπίτι και εσύ έχεις 1 και όλο το σπίτι ανακατεμένο!!!" :D:D:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ηλιοβασιλεμα μου

ωραια αφου κοιμηθηκατε καλα, οτι ηταν περασε.....!!!!!

Βασικα μου κανει εντυπωση πως δεν χρειαστηκε να σκυψω καθολου για να την πιανω και να κανει βηματακια, μονη της εκει που ηταν ορθια στο σαλονι ξεκινησε να ξεπορτιζει οπως λεει και το μποτσακι. Και οταν καθεται με τον ποπο κατω, βαζει δυναμη στις πατουσες χωρις να πιανει και σηκωνεται μονη της, απιστευτο μου φαινεται......,!!!!!!! Μαλλον το κανουν ολα τα μωρακια ε.....????? δεν ξερω η κακομοιρα καθοτι πρωταρα.

Μποτσακι μου καλα εισαι......??????? τι καλο θα φας....?????

Πατουσιτσα σημερα θα παρεις τον γιατρο τηλ για το ραντεβου μετα του συζηγου..???? και αν σου πει οχι ποιος τη χαρη του, ερχεται η φουρτονομαριαννα η τρεχαλιτσα....!!!! Αχαχαχαχχαχαχααχααχα.....,!!!!!!!!!!

Αμααααααααααν!!!!Μπαλαρινα θα γινει το κοριτσι με τετοια ισορροπια!!!:P:p:p:p:pΑστερι!!!!!:D:D:D:D:D:D

Καλα ειμαι κοαλακι μου,λεω να βρασω λιγο μπροκολακι και κολοκυθακια και να ψησω και μια μοσχαρισια!!Κανει και ζεστη,τι να φας!!Εσεις???

Πατουσιτσααααααααα!!Ακουσες τι ειπε το κοαλακι!Να τον απειλησεις τον γιατρο!!χαχαχαχαχααααα!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσένα σε σώζει η εγκυμοσύνη!!!

Εγώ δεν είμαι έγκυος, δεν δουλεύω και η κόρη μου είναι ήσυχο παιδί σε γενικές γραμμές...Η ατάκα της μάνας μου τα λέει όλα: "εγώ με 4 και προλάβαινα όλο το σπίτι και εσύ έχεις 1 και όλο το σπίτι ανακατεμένο!!!" :D:D:D

Κι εμενα οταν μου λεει ετσι,της λεω αμ εσεις ησασταν και ταγμενες απο οταν γεννηθηκατε για ενα σπιτι κι εναν αντρα!!!χαχαχαχαχαααααα!!!!Ε,δεν θα περασω κι ολη μου τη ζωη ετσι,εχουν αλλαξει οι εποχες!!!!;);););)

Και μετα με λεει γλωσσοκοπανα!!!Αχαχαχαχχαχχαχααααααααααααααα!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασιλεμα μου

ωραια αφου κοιμηθηκατε καλα, οτι ηταν περασε.....!!!!!

Βασικα μου κανει εντυπωση πως δεν χρειαστηκε να σκυψω καθολου για να την πιανω και να κανει βηματακια, μονη της εκει που ηταν ορθια στο σαλονι ξεκινησε να ξεπορτιζει οπως λεει και το μποτσακι. Και οταν καθεται με τον ποπο κατω, βαζει δυναμη στις πατουσες χωρις να πιανει και σηκωνεται μονη της, απιστευτο μου φαινεται......,!!!!!!! Μαλλον το κανουν ολα τα μωρακια ε.....????? δεν ξερω η κακομοιρα καθοτι πρωταρα.

Όλες καμαρώνουμε για τα μωρά μας, είναι φυσικό!!!

Θα την βοηθάς και θα σκύβεις όταν θα περπατάει ειδκά έξω από σπίτι για να την προφυλάσσεις από τούμπες στο τσιμέντο κλπ.

Ότι κάνει για πρώτη φορά, είναι απίστευτα τα συναισθήματα που νιώθουμε. Εδώ η δικιά μου που είναι πια κοριτσάκι, όταν κάνει κάτι καινούριο, καμαρώνω και νιώθω όπως όταν την πρωτογέννησα!!!

Είναι αυτό που λένε, ότι μπορεί να μεγαλώνουν τα παιδιά μας αλλά εμείς τα νιώθουμε σαν μωρά!!!


Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα οταν μου λεει ετσι,της λεω αμ εσεις ησασταν και ταγμενες απο οταν γεννηθηκατε για ενα σπιτι κι εναν αντρα!!!χαχαχαχαχαααααα!!!!Ε,δεν θα περασω κι ολη μου τη ζωη ετσι,εχουν αλλαξει οι εποχες!!!!;);););)

Και μετα με λεει γλωσσοκοπανα!!!Αχαχαχαχχαχχαχααααααααααααααα!!!!!!!!!!

ΤΑ ΙΔΙΑ!!!

Όλες οι μανάδες ίδιες και απαράλλακτες!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμααααααααααν!!!!Μπαλαρινα θα γινει το κοριτσι με τετοια ισορροπια!!!:P:p:p:p:pΑστερι!!!!!:D:D:D:D:D:D

Καλα ειμαι κοαλακι μου,λεω να βρασω λιγο μπροκολακι και κολοκυθακια και να ψησω και μια μοσχαρισια!!Κανει και ζεστη,τι να φας!!Εσεις???

Πατουσιτσααααααααα!!Ακουσες τι ειπε το κοαλακι!Να τον απειλησεις τον γιατρο!!χαχαχαχαχααααα!!!!!!!!!!!

Ναι γιατι αμα λαχει εχουμε και ενισχυσεις απο μανη.......!!!!!!!!ερχεται ο ινδιανος.....!!!!!!!!!!!!

Ωραια και το μπροκολακι και το κολοκυθακι και η μπριζολιτσα......!!!!!!!!

Εμεις σημερα φαγαμε κριθαρακι με σαλατουλα και τυρακι....!!!!! Η μαριαννα εφαγε κρεατοσουπα οπως και εχθες....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ελαφρυ, εγω το βαζω στο αυτοκινητο και το παιρνω μαζι μου.

Αλλα ειναι σταθερο αν αυτο ειναι που σε προβληματιζει.....!!!!!!!

οχι απλα θελω να ειναι πολυ ελαφρυ γιατι οποτε βγαινω απο το σπιτι στανταρ το εχω στο αυτοκιν γιατι μενουμε λιγο εξω απο την πολη, και γενικα στο αυτοκινητο το εχω μονιμα. Το καροτσι που εχουμε τωρα ειναι σχετικα βαρυ και δε με βολευει για την παραλια που θελω να το κατεβαζω και ασε που το λυπαμαι μη το χαλασω στην αμμο γιατι ειναι και ακριβουτσικο και μιας και λεμε και για αλλο μπεμπε ας το διατηρησουμε καλα οσο μπορουμε!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι αμα λαχει εχουμε και ενισχυσεις απο μανη.......!!!!!!!!ερχεται ο ινδιανος.....!!!!!!!!!!!!

Ωραια και το μπροκολακι και το κολοκυθακι και η μπριζολιτσα......!!!!!!!!

Εμεις σημερα φαγαμε κριθαρακι με σαλατουλα και τυρακι....!!!!! Η μαριαννα εφαγε κρεατοσουπα οπως και εχθες....!!!!!!!

Αλλιως μαζευεται κι ο γυναικειος στρατος απο'δω μαζι με τα ταρζανοινδιανακια και θα γινει μεγαλη μαχη!!!!

Ωραιο και το κριθαρακι ομως!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι απλα θελω να ειναι πολυ ελαφρυ γιατι οποτε βγαινω απο το σπιτι στανταρ το εχω στο αυτοκιν γιατι μενουμε λιγο εξω απο την πολη, και γενικα στο αυτοκινητο το εχω μονιμα. Το καροτσι που εχουμε τωρα ειναι σχετικα βαρυ και δε με βολευει για την παραλια που θελω να το κατεβαζω και ασε που το λυπαμαι μη το χαλασω στην αμμο γιατι ειναι και ακριβουτσικο και μιας και λεμε και για αλλο μπεμπε ας το διατηρησουμε καλα οσο μπορουμε!!

Ναι ναι ειναι πολυ ελαφρυ, εγω το εχω βαλε βγαλε στο αυτοκινητο.

Μαζευει κιολας και ειναι μια χαρα....,!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Ηλιοβασιλεμα, χαιρομαι που ολα ειναι καλα με τη μικρη!!!! Μπραβο! Αχ κι εγω βασανο με τη σκονη, εχω και σκουρα επιπλα και φαινεται το παραμικρο. Και δε τη μπορω τη σκονη να τη βλεπω!!! Πωπω ρε κοριτσια αυτες οι δουλειες δεν τελειωνουν ΠΟΤΕ! Πανω που λεω τα εχω κανει ολα κατι θυμαμαι να κανω και φτου κι απο την αρχη.

Συμπεθερα περπατησε ευκολα η μικρη γιατι προφανως ειναι δυνατη και εχει καλη ισορροπια!!! Ετσι και το κοριτσακι ενος φιλου μας περπατησε μολις εκλεισε τους 9 μηνες χωρις να εχει μπουσουλησει ουτε μια φορα αλλα επειδη δε μπουσουλησε δυσκολευτηκαν να τη μαθουν πως να σηκωνεται οταν πεφτει αλλα τωρα μια χαρα. Εμενα ρε κοριτσια μου λενε οτι θα αργησει να περπατησει επειδη μπουσουλησε πολυ νωρις και τωρα που εχει βολευτει δε κανει προσπαθειες. Οντως το διαπιστωσα κι εγω!! Μονο εδω και κατι μερες θελει να τον πιανουμε να περπαταει αλλα δεν εχει ισορροπια καλη. Και ελεγα μακαρι να περπατησει τωρα που ειναι καλοκαιρι και δεν εχω στρωμενα χαλια και τετοια για να σκονταφτει! Τυχερη συμπεθερα, και η μικρη θα ειναι πολυ χαρουμενη γιατι για τα μικρουλια τα κατορθωματα τους ειναι ολη τους η ζωη!!

Μποτσακι μου σιγα σιγα κι εσυ με τις δουλειες!!

Εγω μιας και αδιαθετησα ξεκινησα να κανω μερικες χοντροδουλειες ωστε αν βαλουμε μπροστα για μπεμπε να μην ξανακανω τιποτα αμα μεινω εγκυος!! Εννοω τιποτα απο βαρια πραγματα. Η οργανωτικοτητα που σας ελεγα!! Ειμαι λιγο ψυχαναγκαστικη με αυτα τα πραγματα, η ταξη μου προκαλει μεγαλη ασφαλεια και ηρεμια!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμπεθερα και της ξαδερφης μου το μωρακι που εχει κλεισει το ενα ετος πριν ενα μηνα ηθελε συνεχεια χερια για να περπαταει και ξαφνικα εχθες μαθαινω οτι πλεον περπατει μονος του εντελως, οποτε μπορει και εσενα να σου κανει τετοια εκπληξη......!!!!!!!!!

Και εμενα η ταξη μου προκαλει ασφαλεια και ηρεμια......!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω ομως οτι με τον μικρο την εχω ξεχασει την πολυ ταξη και απορω με τον εαυτο μου που χαιρομαι οταν βλεπω σκορπια παιχνιδια!! τι σου ειναι η μητροτητα! εχω φιλη που ειναι εντελως τρελη με την ταξη και δυστυχως το εχει μεταδοσει στα παιδια της σε υπερβολικο βαθμο σε σημειο που ελεγα στο παιδακι της (4 χρονων) να παμε να παιξουμε στην παιδικη χαρα και μου ελεγε "δε θελω να παμε γιατι φοραω καινουργια παπουτσια και αμα τα λερωσω η μαμα φωναζει" και κυκλοφορουσε με ενα βετεξ στο χερι να σκουπιζει τα παπουτσακια του. Κοριτσια ορκιστηκα δε θα κανω ετσι το παιδι μου!! Οταν αρχισει να συνεργαζεται θα του μαθω στο δωματιο του να κανει ο,τι θελει αλλα στους υπολοιπους χωρους να σεβεται και να μαζευει τα παιχνιδακια του οταν τελειωνει το παιχνιδι.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερα και της ξαδερφης μου το μωρακι που εχει κλεισει το ενα ετος πριν ενα μηνα ηθελε συνεχεια χερια για να περπαταει και ξαφνικα εχθες μαθαινω οτι πλεον περπατει μονος του εντελως, οποτε μπορει και εσενα να σου κανει τετοια εκπληξη......!!!!!!!!!

Και εμενα η ταξη μου προκαλει ασφαλεια και ηρεμια......!!!!!!!!

πολυ πιθανο!! οποτε αποφασισει κι αυτος ο μικρουλης!! :D:D πωπω ειναι τρελα οταν αρχιζουν να περπατανε και βλεπεις μια πανα να πηγαινει δεξια-αριστερα!!! χαχαχαχα!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Ηλιοβασιλεμα, χαιρομαι που ολα ειναι καλα με τη μικρη!!!! Μπραβο! Αχ κι εγω βασανο με τη σκονη, εχω και σκουρα επιπλα και φαινεται το παραμικρο. Και δε τη μπορω τη σκονη να τη βλεπω!!! Πωπω ρε κοριτσια αυτες οι δουλειες δεν τελειωνουν ΠΟΤΕ! Πανω που λεω τα εχω κανει ολα κατι θυμαμαι να κανω και φτου κι απο την αρχη.

Συμπεθερα περπατησε ευκολα η μικρη γιατι προφανως ειναι δυνατη και εχει καλη ισορροπια!!! Ετσι και το κοριτσακι ενος φιλου μας περπατησε μολις εκλεισε τους 9 μηνες χωρις να εχει μπουσουλησει ουτε μια φορα αλλα επειδη δε μπουσουλησε δυσκολευτηκαν να τη μαθουν πως να σηκωνεται οταν πεφτει αλλα τωρα μια χαρα. Εμενα ρε κοριτσια μου λενε οτι θα αργησει να περπατησει επειδη μπουσουλησε πολυ νωρις και τωρα που εχει βολευτει δε κανει προσπαθειες. Οντως το διαπιστωσα κι εγω!! Μονο εδω και κατι μερες θελει να τον πιανουμε να περπαταει αλλα δεν εχει ισορροπια καλη. Και ελεγα μακαρι να περπατησει τωρα που ειναι καλοκαιρι και δεν εχω στρωμενα χαλια και τετοια για να σκονταφτει! Τυχερη συμπεθερα, και η μικρη θα ειναι πολυ χαρουμενη γιατι για τα μικρουλια τα κατορθωματα τους ειναι ολη τους η ζωη!!

Μποτσακι μου σιγα σιγα κι εσυ με τις δουλειες!!

Εγω μιας και αδιαθετησα ξεκινησα να κανω μερικες χοντροδουλειες ωστε αν βαλουμε μπροστα για μπεμπε να μην ξανακανω τιποτα αμα μεινω εγκυος!! Εννοω τιποτα απο βαρια πραγματα. Η οργανωτικοτητα που σας ελεγα!! Ειμαι λιγο ψυχαναγκαστικη με αυτα τα πραγματα, η ταξη μου προκαλει μεγαλη ασφαλεια και ηρεμια!!!

Μη μου λετε για σκονη!!Κι εγω στον τριτο οροφο,μακρια απο τον δρομο,και με το που θα ξεσκονισω,επειδη εχω σκουρα επιπλα,την αλλη μερα παλι κι εκνευριζομαι!!Τωρα κανω τον Κινεζο γιατι αν τους δωσω πολυ σημασια βλεπω να σηκωνομαι και να ξεκιναω παλι!!Τι να κανω!!

Αγορομαμυ μου μου θμιζεις εμενα που τον Μαρτιο εγινε μια φορα ελευθερα κι ελεγα οτι αποκλειεται γιατι τοσους μηνες λογω θυρ, δεν εχει κατσει κι ευτυχως για να προλαβω να ξεστρωσω και να κνω και τις βαριες δουλειες στο σπιτι να φτιαξω ντουλαπες και μετα να ειμαι ησυχη!!!!

Αλλα.....δεν ρωταει το ατιμο!!!!Ηρθε το ζουζουνακι μου και ολα εμειναν στη μεση αλλα και δεν με νοιαζει!!Λιγοι μηνες ειναι τελικα,θα περασουν!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω ομως οτι με τον μικρο την εχω ξεχασει την πολυ ταξη και απορω με τον εαυτο μου που χαιρομαι οταν βλεπω σκορπια παιχνιδια!! τι σου ειναι η μητροτητα! εχω φιλη που ειναι εντελως τρελη με την ταξη και δυστυχως το εχει μεταδοσει στα παιδια της σε υπερβολικο βαθμο σε σημειο που ελεγα στο παιδακι της (4 χρονων) να παμε να παιξουμε στην παιδικη χαρα και μου ελεγε "δε θελω να παμε γιατι φοραω καινουργια παπουτσια και αμα τα λερωσω η μαμα φωναζει" και κυκλοφορουσε με ενα βετεξ στο χερι να σκουπιζει τα παπουτσακια του. Κοριτσια ορκιστηκα δε θα κανω ετσι το παιδι μου!! Οταν αρχισει να συνεργαζεται θα του μαθω στο δωματιο του να κανει ο,τι θελει αλλα στους υπολοιπους χωρους να σεβεται και να μαζευει τα παιχνιδακια του οταν τελειωνει το παιχνιδι.

Αχαχαχαχχαααααααααα!!!!!

Αυτες ξερεις τι θελουν??Καθε φορα που γυριζουν την πλατη να γινονται ολα λιμπα!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Αυτο που ειπες ειναι το καλυτερο!!Στο χωρο του μεγαλωνοντας!!Ενταξει και να ξεφυγει και κανενα παιχνιδακι δεν εγινε και τιποτα!!!

Οταν πηγαινουν ετσι με την πανα ειναι ολα τρελα!!!!Παπιτσες πανε κι ερχονται!!!!:P:p:p:p:p


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...