Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ, σας διαβάζω και μαθαίνω από τις εμπειρίες σας και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

      Είμαι 41 χρονών και έχουμε κάνει δύο σπερματεγχύσεις και δύο εξωσωματικές. Από την πρώτη ωοληψία πήραμε 11 ωάρια, από τα οποία δεν προέκυψε κανένα έμβρυο (!) Από την δεύτερη ωοληψία, με την ίδια γιατρό αλλά με άλλο σχήμα αυτή τη φορά, πήραμε 6 ωάρια και 2 βλαστοκύστες, οι οποίες εμφυτεύτηκαν μαζί χωρίς δυστυχώς να μείνω έγκυος. Εμένα εν τω μεταξύ κατά τη διάρκεια της δεύτερης προσπάθειας (ανάμεσα στην 2η ωοληψία και την εμβρυομεταφορά) μου εμφανίστηκε πολύποδας, ο οποίος κατά τη βιοψία έδειξε υπερπλασία (κατάσταση που αν δεν θεραπευτεί μπορεί να οδηγήσει σε κακοήθεια). Πήρα κάποιους μήνες utrogestan και, αφού θεραπεύτηκα, προχωρήσαμε στην εμβρυοματεφορά χωρίς αποτέλεσμα όπως είπα παραπάνω. Ένα χρόνο μετά την εμβρυομεταφορά, τσουπ πάρε και μερικά ιναδενώματα στο στήθος να έχεις (μικρά ευτυχώς, αλλά μέχρι να γίνει η μαγνητική και να δούμε ότι δεν είναι καρκίνος, τα χρειάστηκα). Δεν λέω απαραίτητα ότι αυτά τα προβλήματα υγείας προήλθαν από τις εξωσωματικές αλλά δεν μπορώ και να μην είμαι καχύποπτη. Οπότε λίγο αυτά τα προβλήματα υγείας, λίγο πλέον και η ηλικία σκέφτομαι σοβαρά την δωρεά ωαρίων, επειδή δεν θέλω να ξαναπάρω τα φάρμακα της εξωσωματικής. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

      - Έχετε να προτείνετε κάποιον/α γιατρό και κέντρο εξωσωματικής στη Θεσσαλονίκη για δωρεά ωαρίων;

      - Στη δωρεά ωαρίων χορηγούνται ορμόνες ή άλλα τέτοια φάρμακα; Θα ήθελα ιδανικά να μην πάρω τίποτα εξαιτίας των προβλημάτων υγείας που ανέφερα παραπάνω.

      Σας ευχαριστώ πολύ!

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημερουδια σε ολες!!!!!!! Θαλεια μου σημερα πας γιατρο ε?? Αντε ολα να πανε καλα!!! Εγκυουλες μου τι κανετε?? Ηλιοβασιλεμα δε το εχω το βιβλιο!! Κoalaki συμπεθερακι πολυ χαιρομαι που ξεκουραστηκες, σε νιωθω απολυτα!! Θα κατσει μερες ο μπαμπακας σας?? Καλε αδιαθετησα!!!! :) :) Αντε να μπω σε μια σειρα!!

καλημέρα αγορομαμμη μου αύριο θα παω στο γιατρό!

κρίμα μωρέ που αδιαθετησες :-(αλλά δεν πειράζει όλα καλά θα πάνε!!!!

κοαλακι μου ναι πλησιάζει η μεγάλη μέρα!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερουδια σε ολες!!!!!!! Θαλεια μου σημερα πας γιατρο ε?? Αντε ολα να πανε καλα!!! Εγκυουλες μου τι κανετε?? Ηλιοβασιλεμα δε το εχω το βιβλιο!! Κoalaki συμπεθερακι πολυ χαιρομαι που ξεκουραστηκες, σε νιωθω απολυτα!! Θα κατσει μερες ο μπαμπακας σας?? Καλε αδιαθετησα!!!! :) :) Αντε να μπω σε μια σειρα!!

Συμπεθερα φευγει σημερα και θα ξαναερθει και εγω δεν ξερω ποτε.....!!!!!

Δε βαριεσαι, τι να κανουμε....!!!!??????

Αααααα αφου αδιαθετησες και δηλωνεις "αντε να μπω σε μια σειρα" βλεπω τον αλλο μηνα να μας λες τα ευχαριστα....μακαριιιιιιιιιι....!!!!!!!!!

Θαλειτσα ναι κοριτσι μου ολα να πανε καλα....


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααααα.......

Η μαριαννα περπαταειιιιιιιιιιιιιιιιιιι μονη της......!!!!!!!!!!!!

Εχει πολλε μερες που σηκωνεται μονη της και ριχνει βηματα αλλα στα 3μετρα επεφτε, σημερα ομως εκει που εκμανα δουλειες καταφερε να περπατησει μονη της απο το δωματιο της μεχρι το σαλονι χωρις να πεσει και χωρις φυσικα να την κραταω, ειναι περιπου αποσταση 10 μετρων. Εκει που διορθωνα ξαφνικα ακουω πλατς πλατς πλατς τα βηματακια της και λεω τωρα θε πεσει αλλα συνεχισε....και τωρα ολο αυτο κανει......!!!!!!!! Περα δωθε-περα δωθε....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααααα.......

Η μαριαννα περπαταειιιιιιιιιιιιιιιιιιι μονη της......!!!!!!!!!!!!

Εχει πολλε μερες που σηκωνεται μονη της και ριχνει βηματα αλλα στα 3μετρα επεφτε, σημερα ομως εκει που εκμανα δουλειες καταφερε να περπατησει μονη της απο το δωματιο της μεχρι το σαλονι χωρις να πεσει και χωρις φυσικα να την κραταω, ειναι περιπου αποσταση 10 μετρων. Εκει που διορθωνα ξαφνικα ακουω πλατς πλατς πλατς τα βηματακια της και λεω τωρα θε πεσει αλλα συνεχισε....και τωρα ολο αυτο κανει......!!!!!!!! Περα δωθε-περα δωθε....!!!!!!!!

άντε μπρααααααααααααααβο σας!!!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο συμπεθερα!!! Αντε και στα δικα μας, χαχαχαχα!!Θελω να μου πεις αν εχει πιο πολυ κυνηγι τωρα ή με το μπουσουλημα, γιατι νομιζω πως το ιδιο θα ειναι τουλαχιστον μεσα στο σπιτι! Κοριτσια ελιωσα στις δουλειες, μπαλκονια, αλουμινια, σιδερο,μαγειρεμα,χαμος!! Ουυυφφφφ!! Και εχει και μια ζεστη!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο συμπεθερα!!! Αντε και στα δικα μας, χαχαχαχα!!Θελω να μου πεις αν εχει πιο πολυ κυνηγι τωρα ή με το μπουσουλημα, γιατι νομιζω πως το ιδιο θα ειναι τουλαχιστον μεσα στο σπιτι! Κοριτσια ελιωσα στις δουλειες, μπαλκονια, αλουμινια, σιδερο,μαγειρεμα,χαμος!! Ουυυφφφφ!! Και εχει και μια ζεστη!!

Ακριβως, μεσα στο σπιτι ειναι το ιδιο με καποιες μικρες διαφορες τουλαχιστον στα πρωτα βηματα που δεν ειναι τοσο σταθερα, απο αποψη ασφαλειας δλδ.

Οσο για εξω μαλλον θα ειναι δυσκολοτερο καο επικυνδυνοτερο "κατορθωμα" για τα μωρα μας και σαφως πιο απαιτητικο γιατι εκει τρεχει και τρεχεις....και δεν εχει ουτε πορτες ουτε προστατευτικα οπως στο σπιτι για να "μανδρωσεις". Εμεις εχουμε κηπο αλλα ειναι τεραστιος, περιπου ενα στρεμα, οποτε τρεχατε ποδαρακια μου.....!!!!!!!!!

Τι κανει ο δημητρακης....????? δεν θα πατε για μπανιο....?????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, μεσα στο σπιτι ειναι το ιδιο με καποιες μικρες διαφορες τουλαχιστον στα πρωτα βηματα που δεν ειναι τοσο σταθερα, απο αποψη ασφαλειας δλδ.

Οσο για εξω μαλλον θα ειναι δυσκολοτερο καο επικυνδυνοτερο "κατορθωμα" για τα μωρα μας και σαφως πιο απαιτητικο γιατι εκει τρεχει και τρεχεις....και δεν εχει ουτε πορτες ουτε προστατευτικα οπως στο σπιτι για να "μανδρωσεις". Εμεις εχουμε κηπο αλλα ειναι τεραστιος, περιπου ενα στρεμα, οποτε τρεχατε ποδαρακια μου.....!!!!!!!!!

Τι κανει ο δημητρακης....????? δεν θα πατε για μπανιο....?????

μπααα που να παμε με την περιοδο! δουλευει κ ο μπαμπας μας το απογευμα!!! Να σε ρωτησω ρε συμπεθερα, το καροτσακι που εχετε ειναι ελαφρυ αρκετα ειπες??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

μπααα που να παμε με την περιοδο! δουλευει κ ο μπαμπας μας το απογευμα!!! Να σε ρωτησω ρε συμπεθερα, το καροτσακι που εχετε ειναι ελαφρυ αρκετα ειπες??

Ναι ειναι ελαφρυ, εγω το βαζω στο αυτοκινητο και το παιρνω μαζι μου.

Αλλα ειναι σταθερο αν αυτο ειναι που σε προβληματιζει.....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κοιμάστε;

Η Αγγελική κοιμήθηκε καλά το βράδυ (ευτυχώς ;) ) και είναι γενικώς καλά!

Είχα δουλίτσες σήμερα και δεν άνοιξα καθόλου το λαπτοπ γιατί θα κόλλαγα!!!

Και χρειάζεται να κάνω και γενική καθαριότητα στο σπίτι και να δω πότε θα στρωθώ!!!


Link to comment
Share on other sites

Κοαλάκι καλό κυνηγητό με την Μαριάννα!!! Θα σε φάει το σκύψιμο τώρα και δεν θα κάθεται πια σε καρότσι!!!! Αλλά δεν πειράζει, έτσι πρέπει!!!!!!!!

Εμένα περπάτησε αμέσως μετά την βάπτισή της, 9-9,5 μηνών, την έχω βιντεο που διέσχιζε με αυτά τα αβεβαια γρηγορα βηματακια όλο το σαλόνι!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kουυυυυυυυυυυυ κουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!

Μανουλες???Τι κανετε καλες μου?

Ααααααααααααααααα!!!Τι ωραια κοαλακι μου!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p

Παει ξεπορτισε το Μαριαννακι,αυτο ητανε!!!!Ποιος την πιανει τωρα!!!!:D:D:D:D

Σημερα εισαι και ξεκουραστη θα πεσει πολυ κυνηγι!!!χιχιχιχιχιχχιιιιιι!!!!!

Αγορομαμυ μου αδιαθετησες ετσι??Δεν πηραζει για να κανεις το προγραμμα σου κι απ'τον επομενο μηνα θα εχουμε γλεντια!!!;);););)Τι κανει ο μικρος Ινδιανος???

Θαλειτσα μου ολα καλα???Πονας ακομα??Θα πας γιατρο?Ο ζουζουνος σου τι κανει???

Πατουσιτσααααααααααα!!!!!!!!!Ξυπνααααααααα!!!!!

Ηλιοβασιλεμα μου εισαστε καλα???Πως ειναι η μικρη??

Η yola μας θα ερθει Τεταρτη,η Μαρκελα μας ελπιζουμε να φανει,και το Σοφακι επισης!!!

May μου ολα καλα??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κοιμάστε;

Η Αγγελική κοιμήθηκε καλά το βράδυ (ευτυχώς ;) ) και είναι γενικώς καλά!

Είχα δουλίτσες σήμερα και δεν άνοιξα καθόλου το λαπτοπ γιατί θα κόλλαγα!!!

Και χρειάζεται να κάνω και γενική καθαριότητα στο σπίτι και να δω πότε θα στρωθώ!!!

Καλως την!!!!Μπραβο μωρε το μαναρακι,δεν θα ηταν τιποτα!!

Εγω να δεις τι δουλειες εχω,αλλα μαλλον το σπιτι σωστα θα γινει του χρονου!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως την!!!!Μπραβο μωρε το μαναρακι,δεν θα ηταν τιποτα!!

Εγω να δεις τι δουλειες εχω,αλλα μαλλον το σπιτι σωστα θα γινει του χρονου!!!

Μέχρι να κάνω το ένα δωμάτιο, βρωμίζει το άλλο!!! Έχω και ξύλινο πάτωμα στο περισσότερο σπίτι, και φαίνεται η άτιμη η σκόνη λες και είναι αξεσκόνιστο αιώνες το σπίτι! Έχω και την μάνα μου που μένει από κάτω και με τρώει με τις παρατηρήσεις της περί νοικοκυροσύνης!!! ;)


Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να κάνω το ένα δωμάτιο, βρωμίζει το άλλο!!! Έχω και ξύλινο πάτωμα στο περισσότερο σπίτι, και φαίνεται η άτιμη η σκόνη λες και είναι αξεσκόνιστο αιώνες το σπίτι! Έχω και την μάνα μου που μένει από κάτω και με τρώει με τις παρατηρήσεις της περί νοικοκυροσύνης!!! ;)

Μην ασχολεισαι και πολυ,εχεις μικρο παιδι τι να πρωτοκανεις!!!

Κι εμενα δεν μ'αφηνουν κι ερχεται η μαμα και βοηθαει αλλα οπως και να εχει εχω τη δικη μου σειρα,και δυστυχως μεχρι να γεννησω θα ειναι δυσκολα τα πραγματα!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κοιμάστε;

Η Αγγελική κοιμήθηκε καλά το βράδυ (ευτυχώς ;) ) και είναι γενικώς καλά!

Είχα δουλίτσες σήμερα και δεν άνοιξα καθόλου το λαπτοπ γιατί θα κόλλαγα!!!

Και χρειάζεται να κάνω και γενική καθαριότητα στο σπίτι και να δω πότε θα στρωθώ!!!

Ηλιοβασιλεμα μου

ωραια αφου κοιμηθηκατε καλα, οτι ηταν περασε.....!!!!!

Βασικα μου κανει εντυπωση πως δεν χρειαστηκε να σκυψω καθολου για να την πιανω και να κανει βηματακια, μονη της εκει που ηταν ορθια στο σαλονι ξεκινησε να ξεπορτιζει οπως λεει και το μποτσακι. Και οταν καθεται με τον ποπο κατω, βαζει δυναμη στις πατουσες χωρις να πιανει και σηκωνεται μονη της, απιστευτο μου φαινεται......,!!!!!!! Μαλλον το κανουν ολα τα μωρακια ε.....????? δεν ξερω η κακομοιρα καθοτι πρωταρα.

Μποτσακι μου καλα εισαι......??????? τι καλο θα φας....?????

Πατουσιτσα σημερα θα παρεις τον γιατρο τηλ για το ραντεβου μετα του συζηγου..???? και αν σου πει οχι ποιος τη χαρη του, ερχεται η φουρτονομαριαννα η τρεχαλιτσα....!!!! Αχαχαχαχχαχαχααχααχα.....,!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...