Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ, σας διαβάζω και μαθαίνω από τις εμπειρίες σας και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

      Είμαι 41 χρονών και έχουμε κάνει δύο σπερματεγχύσεις και δύο εξωσωματικές. Από την πρώτη ωοληψία πήραμε 11 ωάρια, από τα οποία δεν προέκυψε κανένα έμβρυο (!) Από την δεύτερη ωοληψία, με την ίδια γιατρό αλλά με άλλο σχήμα αυτή τη φορά, πήραμε 6 ωάρια και 2 βλαστοκύστες, οι οποίες εμφυτεύτηκαν μαζί χωρίς δυστυχώς να μείνω έγκυος. Εμένα εν τω μεταξύ κατά τη διάρκεια της δεύτερης προσπάθειας (ανάμεσα στην 2η ωοληψία και την εμβρυομεταφορά) μου εμφανίστηκε πολύποδας, ο οποίος κατά τη βιοψία έδειξε υπερπλασία (κατάσταση που αν δεν θεραπευτεί μπορεί να οδηγήσει σε κακοήθεια). Πήρα κάποιους μήνες utrogestan και, αφού θεραπεύτηκα, προχωρήσαμε στην εμβρυοματεφορά χωρίς αποτέλεσμα όπως είπα παραπάνω. Ένα χρόνο μετά την εμβρυομεταφορά, τσουπ πάρε και μερικά ιναδενώματα στο στήθος να έχεις (μικρά ευτυχώς, αλλά μέχρι να γίνει η μαγνητική και να δούμε ότι δεν είναι καρκίνος, τα χρειάστηκα). Δεν λέω απαραίτητα ότι αυτά τα προβλήματα υγείας προήλθαν από τις εξωσωματικές αλλά δεν μπορώ και να μην είμαι καχύποπτη. Οπότε λίγο αυτά τα προβλήματα υγείας, λίγο πλέον και η ηλικία σκέφτομαι σοβαρά την δωρεά ωαρίων, επειδή δεν θέλω να ξαναπάρω τα φάρμακα της εξωσωματικής. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

      - Έχετε να προτείνετε κάποιον/α γιατρό και κέντρο εξωσωματικής στη Θεσσαλονίκη για δωρεά ωαρίων;

      - Στη δωρεά ωαρίων χορηγούνται ορμόνες ή άλλα τέτοια φάρμακα; Θα ήθελα ιδανικά να μην πάρω τίποτα εξαιτίας των προβλημάτων υγείας που ανέφερα παραπάνω.

      Σας ευχαριστώ πολύ!

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

ααααα κι εμεις το κανουμε αυτες τις μερες (του το εκανε ο πατερας του για πλακα αλλα τελικα ο μικρος το εκανε μετα)!! την ωρα που τον εχουμε στο καθισματακι του φαγητου του λεμε να μας δωσει την πιπιλα του,τη δινει και του κανουμε και το "ευχαριστω" να μαθει!! επισης κανει και το "κολλα 5" θα στο κανει σιγουρα αφου σου δινει πραγματακια. Μαζι μαζι πανε τα πουλακια μας!!! εμας ακομα το "γεια" δε το κανει, απλα χαμογελαει οταν τον χαιρετανε!

Συμπεθερα εμενα κανει γειαααααα.....και κανει παλαμακια αλλα χτυπαει τις παλαμες της αλλα δεν τις ανοιγει για να τις ξανακλησει απλα τις αφηνει κολυμενες μεταξυ τους και εγω εκει πανω την φωναζω, μπραβοοοοοο και γελαει...!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καληνυχτα συμπεθερα, ξεκουρασου γιατι εχουμε να προπονησουμε τα μπουμπουκια μας σε πολλα ακομα απο αυριο τωρα που πηραν μπροστα, χαχαχα!! Λες να ηταν και σε αλμα αναπτυξης? Δε το εχω υπολογισει. Φιλια στη φουρτουνιτσα μας!!!

Αλμα....???? χμμμ!!!! Πολυ πιθανον γιατι εκει που δεν εκαμνε τιποτα (η δικια μου τουλαχιστον) ξαφνικα τα κανει ολα και μαλιστα αμεσα. Παντως εχουν απιστευτη παρατηριτηκοτητα και ευστροφια τα ατιμα....!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερα εμενα κανει γειαααααα.....και κανει παλαμακια αλλα χτυπαει τις παλαμες της αλλα δεν τις ανοιγει για να τις ξανακλησει απλα τις αφηνει κολυμενες μεταξυ τους και εγω εκει πανω την φωναζω, μπραβοοοοοο και γελαει...!!!!!

χαχαχαχα!!! αφασια, βγαλτη βιντεακια!! εμας απο σημερα ακουει και στο "χτυπα παλαμακια" χωρις να χτυπαμε και εμεις,απλα καταλαβαινει τη λεξη. Πωπω κουκουβαγιες!! Λες να τα παμε στο χαρβαρντ? Να κλεισω θεση???? χαχαχαχαχα!!!!!! Κανε της συνεχεια τα παλαμακια και θα στο κανει εκει που δε το περιμενεις εντελως σωστα, κι εμενα στο ασχετο το εκανε ενω μιλουσα με τον αντρα μου για ασχετα θεματα αυτος αρχισε να χαζοχαιρεται!!! Αντε καληνυχτα παλι γιατι αμα αρχισω να μιλαω για το πανεεεεξυπνο γιο μου και εσυ για την τετραπερατη φουρτουνα θα γραφουμε μεχρι το πρωι...:D:D:D:D


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλμα....???? χμ!!!! Πολυ πιθανον γιατι εκει που δεν εκαμνε τιποτα (η δικια μου τουλαχιστον) ξαφνικα τα κανει ολα και μαλιστα αμεσα. Παντως εχουν απιστευτη παρατηριτηκοτητα και ευστροφια τα ατιμα....!!!!!

μα σου λεω μεσα στην προηγουμενη εβδ τα εκανε ολα. ειπε μαμα, εκανε κουπεπε, παλαμακια, δινει πραγματακια (μονο οταν ειναι ηρεμος στο καρεκλακι) και θελει να τον κραταμε απο τα χερια να περπαταει συνεχεια. Η μεση μου εχει λιωσει.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

αντε βγαινω βγαινω να ταισω τον φωστηρα μου,πηγαινε κι εσυ να πλαγιασεις διπλα στον αλλο φωστηρα και απο αυριο τα παμε σε διαγωνισμο ταλεντων!! χαχαχα!!! ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλεεεεεεεεεεεεεεες μουυυυυυυυυυ!!!Συγνωμη που εξαφανιστηκα αλλα ειχε ερθει η φιλη μου και καθησαμε μπαλκονακι που ειχε δροσια!!

Παω να διαβασω νεα,χλωμοτο βλεπω να προλαβα καμια!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα νέο θέμα με αναζήτηση ενός συγκεκριμένου βιβλίου!!!

Μήπως έχει καμία σας το παρακάτω βιβλίο προς χάρισμα ή πώληση;

Πρόκειται για το βιβλίο διατροφής για διαβητικούς:

http://www.public.gr/product/books/h...8/prod901012pp


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλεεεεεεεεεεεεεεες μουυυυυυυυυυ!!!Συγνωμη που εξαφανιστηκα αλλα ειχε ερθει η φιλη μου και καθησαμε μπαλκονακι που ειχε δροσια!!

Παω να διαβασω νεα,χλωμοτο βλεπω να προλαβα καμια!!

Μόλις πάω και εγώ στο κρεβάτι με τον αντρούλη μου!!! ;)

Καληνύχτα και καλή ξεκούραση!!!


Link to comment
Share on other sites

Παω κι εγω για υπνο κοριτσακια μου!!!!

Γελασα πολυ με τα μωρακια σας,τους Α'ι'νστα'ι'ν σας!!!

χαχαχαχαχαχαχααααααααα!!!!

Να μας τα λετε,ειναι ομορφα ολα αυτα τα συναισθηματα!!!

Ηλιοβασιλεμα μου περαστικουλια,δεν θα ειναι τιποτα,καμια ιωσουλα,απλα ταλαιπωρειται η καημενη!!!

Πατουσιτσα ελπιζω να εφυγαν τα πρηξιματακια και να ξεκουραστηκες!!!

Καληνυχτα νεραιδουλες μου!!!Ονειρα γλυκα και καλο ξημερωμα σε σας και στα μωρακια σας!!!!!!!!!

Φιλακιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!τι κάνετε?????

εμείς καλά σε γενικές γραμμές!!!!

αγορομαμμη μου ευχαριστώ πολύ το ελπίζω να μην είναι τπτ αλλά επειδή γενικά πονάω κάτι θα είναι.τουλάχιστον να περάσει η βάπτιση κ μετά δεν με νοιάζει!!!!!

ηλιοβασίλεμα μου περαστικά στην κορούλα σου!!!!πως είναι σήμερα????

πατουσιτσα ????μποτσακι ?????κοιμαστε ε????

κοαλακι εσυ καλά είσαι????

μάη όλα καλά???????

**η σοφία που είναι οεεεεεοοοοο??????

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααα κοριτσουπρες......!!!!!!!!

Τι κανετε....????? κοιμαστε ακομα....????

Μποτσακι απολαυση εχθες ε.....?????

Πατουσιτσα που εισαι καλεεε...???? σε πλακωσε το σεντονι....????χιχιχιχι

Συμπεθερουλα τι θα τους μαθουμε σημερα.....??????

Θαλειτσαααα πως εισαι...???? ο παναγιωτακης...???εφτασε και η βαφτιση σας...!!!!

Σημερα ξυπνησα 10μιση, γιατι ο ανδρας μου πηρε το μωρο στις 7, επαιξαν την ταισε στισ 8, ξαναεπαιξαν και την ξαναταισε γιαουρτακια λιγο πριν σηκωθω....!!!!! Κοριτσια ειχα να κοιμηθω σαν ανθρωπος (εστω και 3-4 ωρες) γιατι μεχρι τις 7 εκαμνε σβουρες το μωρο παλι (κλασικο φαινομενο) σχεδον οσο ειναι η μαριαννα.....!!!!!!!ευχαριστηθηκα υπνο......!!!!!!! Και ενα μικρο διαστημα που ειχαμε στρωσει και τοτε ευχαριστιομουνα υπνο. Να τα λεω ολα ε....!!!!!!!

Αντε τωρα που ειμαι souper power παω να κανω καμια δουλειτσα.....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια σε ολες!!!!!!! Θαλεια μου σημερα πας γιατρο ε?? Αντε ολα να πανε καλα!!! Εγκυουλες μου τι κανετε?? Ηλιοβασιλεμα δε το εχω το βιβλιο!! Κoalaki συμπεθερακι πολυ χαιρομαι που ξεκουραστηκες, σε νιωθω απολυτα!! Θα κατσει μερες ο μπαμπακας σας?? Καλε αδιαθετησα!!!! :) :) Αντε να μπω σε μια σειρα!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...