Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Μάλλον για μπανάκι είναι οι περισσότερες!!

Με τέτοια ζέστη, ζηλεύωωωω!

Και μείς με κλιματιστικό χτες βράδυ και από ότι βλέπω από εδώ και συο εξής έτσι θα μας πάει... Θα δουλεύουμε για τη ΔΕΗ!

Πατουσίτσα, μακάρι να έρθει η μαμά σου για παρεούλα!

Είναι βαρετό να είσαι μόνος συνέχεια.. Μια κουβέντα, μια βοήθεια αν χρειαστείς, να μην είσαι μόνη σου!

Εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη με όλα αυτά, έχω γίνει πολύ ανασφαλής.

Και να φανταστείς οτι γενικά είμαι πολύ ανεξάρτητη σαν άτομο και παρόλο που διυλεύω πολλές ώρες, είχα μόνη και το παιδί κ δε χρειαζόμουν κανέναν.

Τώρα, τον φουκαριάρη, ίσα τα σκουπίδια τον αφήνω να κατεβάζει. Παθαίνω ανασφάλειες άμα πάει κάπου μακρύτερα... Χαχαχα

Την τελευταία φορά που είχα πάλι αίμα, είχε παει γήπεδο και γω ήμουν μόνη με τη μικρή, να πρεπει να την πλύνω, αλλάξω και να τη βάλω για ύπνο..

Όταν με το καλό γεννήσω, θέλω να επανέλθω στα παλιά μου και να μη μου μείνει χούι όλο αυτό.. 😄


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσουδια μου! εμεις γυρνουσαμε απο τις 9 το πρωι στην παραλια και μετα στους δικους μου για φαγητο. Σε λιγο θα παμε και για απογευματινο μπανακι και επειδη εχει πανσεληνο θα κατσουμε να δουμε και το φεγγαρι απο την παραλια!! (ειναι πολυ ευκολα με τον μικρο εκει γιατι το μαγαζι ειναι φιλου μας, εχει ντουζιερες, αλλαξιερες κλπ κλπ οποτε δε με προβληματιζει κατι) Patousitsa ειναι πολυ ωραια παρεα η μαμα στην εγκυμοσυνη!! Εγω ειδικα τον τελευταιο μηνα τον περασα μαζι της γιατι ηρθαμε Αθηνα μεχρι να γεννησω και ο αντρας μου ανεβηκε τελευταια στιγμη (και με το που ηρθε εσπασαν τα νερα!!!!! τον περιμενε ο μικρουλης!!) May μου το εχω ακουσει απο πολλες γυναικες οτι στην 2η εγκυμοσυνη ηταν πιο ανασφαλεις. Προσπαθησε να κανεις θετικες σκεψεις οσο μπορεις, ολα μια χαρα θα πανε!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

may μου,αυτο ειχε παθει και η αδερφη μου στη δευτερη εγκυμοσυνη!

πολυ ανασφαλεια!!!!και μεχρι τωρα που εχει γεννησει...ειναι λιγο μαγκωμενη....!

να φανταστεις η μαμα μου,ειναι στην αδερφη μου συνεχεια!τη θελει συνεχεια διπλα τησ!

η μανα μου τα χει κλαταρει!!!!!!!!χααχαχχααχχαχαχαχα!!!!μου λεει αντε να ερθω σε σενα κοριτσακι μου,να ξεκουραστω!!!!

αυτο δε σημαινει οτι θα ειναι ετσι και σε σενα!ειναι στον ανθρωπο πιστευω!

απλα επειδη εχεις καφε κολπικα υγρα φοβασαι και ειναι λογικο!!!

μη φοβασαι!!!ολα θα πανε τελεια!!!

και εχουμε ΜΟΝΟ 5 μερες διαφορα!!!!χαχαχαχαχαχαχα!!!!

καλα λεω εγω....ενα τετρακλινο να κλεισουμε απο τωρα!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσουδια μου! εμεις γυρνουσαμε απο τις 9 το πρωι στην παραλια και μετα στους δικους μου για φαγητο. Σε λιγο θα παμε και για απογευματινο μπανακι και επειδη εχει πανσεληνο θα κατσουμε να δουμε και το φεγγαρι απο την παραλια!! (ειναι πολυ ευκολα με τον μικρο εκει γιατι το μαγαζι ειναι φιλου μας, εχει ντουζιερες, αλλαξιερες κλπ κλπ οποτε δε με προβληματιζει κατι) Patousitsa ειναι πολυ ωραια παρεα η μαμα στην εγκυμοσυνη!! Εγω ειδικα τον τελευταιο μηνα τον περασα μαζι της γιατι ηρθαμε Αθηνα μεχρι να γεννησω και ο αντρας μου ανεβηκε τελευταια στιγμη (και με το που ηρθε εσπασαν τα νερα!!!!! τον περιμενε ο μικρουλης!!) May μου το εχω ακουσει απο πολλες γυναικες οτι στην 2η εγκυμοσυνη ηταν πιο ανασφαλεις. Προσπαθησε να κανεις θετικες σκεψεις οσο μπορεις, ολα μια χαρα θα πανε!!!

αγορομμαμυ μου,καλησπερα!!!!!!!:D:D:D:D:D

καλα εισαι??ο μπεμπακος μας καλα?????????

εχει πανσεληνο σημερα ε????????????

και γω νομιζα οτι χθες ειχε............!!!επειδη ηταν ολογεμο!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

αγορομμαμυ μου,καλησπερα!!!!!!!:D:D:D:D:D

καλα εισαι??ο μπεμπακος μας καλα?????????

εχει πανσεληνο σημερα ε????????????

και γω νομιζα οτι χθες ειχε............!!!επειδη ηταν ολογεμο!!!!

ναι patousitsa μου,νομιζω σημερα ειναι!! ελπιζω να το απολαυσουμε και να μη μου ερθει η περιοδος μεχρι το βραδυ γιατι ειχα κατι μικρα πονακια. May μου να σε ρωτησω, μετα τον πρωτο τοκετο ποσο καιρο εκανε να σου επανελθει και να σου σταθεροποηθει η περιοδος? Γιατι εμενα μου εχει ερθει 3 φορες. Τη μια 10 μερες νωριτερα, μετα στο μηνα ακριβως και τωρα εχει καθυστερησει 2 μερες.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγορομμμαμυ μου,εχεις καθηστεριση????????????????χαχαχαχαχααχχχααχχααχχ!!!!!!!!!!!!!

και 2 μερες???????????τελειαααααα!!!!!!!!

και εγω ετσι..που και που...κατι πονακια περιοδου....αμυδρα....!

αντε να χουμε χαρεςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Φιλες μουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!Κοριτσουλακια μουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!

Ξυπνησα πριν καμια ωρα κι εβαλα μπιφτεκακια με πατατουλες στον φουρνο και καθησα να σας απολαυσω!!!

Πατουσιτσα μου,κοαλακι μου,αγορομαμυ μου,θαλεια μου,ηλιοβασιλεμα μου,may μου?????Ολες καλα με τα ζουζουνακια σας??????????


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τι μου κάνετε???????ζεστενεστε??????εμεις πολύ!!!!!!με το κλιματιστικό κ εμείς!!!για μπάνιο δεν παίζει ακόμα είμαι αδιαθετη.

μάη μου ακριβώς την ίδια πάθηση εχω κ εγώ με τον θυροειδη.κ επειδή ξέρω ότι κ η περίοδος παίζει μεγάλο ρόλο στο να το είναι ρυθμισμενος ο θυροειδης γιατί αλλιώς κ με την περίοδο έχεις πρόβλημα(ηλιοβασίλεμα μου)αλλά κ με το βάρος!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αγορομμμαμυ μου,εχεις καθηστεριση????????????????χαχαχαχαχααχχχααχχααχχ!!!!!!!!!!!!!

και 2 μερες???????????τελειαααααα!!!!!!!!

και εγω ετσι..που και που...κατι πονακια περιοδου....αμυδρα....!

αντε να χουμε χαρεςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχαχα!! δε νομιζω καλε αφου σας ειπα οτι γενικα ο κυκλος μου ειναι στις 31 μερες οποτε δε το λες και καθυστερηση. Απλα επειδη τον προηγουμενο μηνα ηρθε ακριβως! Αμα εχω μεινει εγκυος ετσι τι να πω! Θα οφειλεται ΣΙΓΟΥΡΑ στην θετικη σας ενεργεια που σας κλαιγομουνα οτι δε θελει ο αντρας μου 2ο παιδι! Βρε λετε να του ειχε ξεφυγει κανενας σπορος τοτε που καναμε στις γονιμες και τωρα μου το ριχνει ταχα μου ταχα μου οτι να βαλουμε μπροστα για 2ο??? χαχαχαχα!! Εγω θελω να κανω την προετοιμασια μου για να γκαστρωθω, ετσι εκανα και πριν μεινω εγκυος στον μικρουλη, παραειμαι οργανωτικη!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τί κάνετε;

Θάλασσες ακούω, βόλτες, παιδικές χαρές!! Και έχει τόση ζέστη σήμερα, εγώ δε μπορώ να πάρω τα πόδια μου!

Χτές το βράδυ είχα πάλι καφέ εκκρίσεις και αποφάσισα να μην ξανασταματήσω τα ουτροτζεστάν μέχρι τη 17η εβδομάδα που μου είπε ο γιατρός. Και θα ξεκινήσω και μαγνήσιο από αύριο. Στην πρώτη εγκυμοσύνη με βοήθησαν πάρα πολύ!

Ηλιοβασίλεμα, καλωσήρθες! Σου εύχομαι σύντομα με ένς καινούριο μωράκι.

Είναι τόσο περίεργο οτι δυσκολεύεστε να συλλάβετε και την πρώτη φορά ήταν τόσο αυτόματο! Συμφωνώ να κοιτάξεις τον θυροειδή. Και εγώ που έχω αυτοάνοσο νόσημα, (θυροειδίτιδα χασιμότο), πρίν πάω στο γυναικολόγο, πάω στον ενδοκρινολόγο! Τσέκαρέ το!!

Μποτσάκι, πόσα κουράγια έχεις και γυρνοβολάς μέχρι τόσο αργά;

Χαρά στο κουράγοο σου!! 😄😄

Οι ναυτίες πάνε καλύτερα, αλλά φοβάμαι να το παραδεχτώ, μήν τουμπάρω!

Ευτυχώς αύριο δε δουλεύουμε και θα κάνουμε ένα μεγααααάλο Σαββατοκύριακο!

Αγορομάμμυ μου, δεν ξέρω τιμή τρίκλινου που με ρώτησες για το ιασώ, αλλά το δίκλινο με τον εοππύ είναι γύρω στα 2700? για ΦΤ

Μην ανησυχεις May μου,ολα καλα θα πανε!!!

Οσο για μενα,ειμαι ολη μερα μεσα στο σπιτι με τη ζεστη και τοβραδυ με την δροσουλα ξεπορτιζω!!Και τι κανω καλοκαιριατικα και σε ενα μερος που στην παραλια που ειναι 100 μετρα απο το σπιτι μου,ολοι βολταρουν??

Δεν μου κανει καλο και στην ψυχολογια μου να μενω μεσα απ'την στιγμη που δεν νιωθω κατι ασχημο!!!

Θα ερθει αυτη η ωρα και για σενα,ηδη εμενα τα συμπτωματα ηρεμησανε σε σημειο να αναρωτιεμαι,αλλα απ'οτι φαινεται ειναι φυσιολογικο!!!

Υπομονη!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια τι μου κάνετε???????ζεστενεστε??????εμεις πολύ!!!!!!με το κλιματιστικό κ εμείς!!!για μπάνιο δεν παίζει ακόμα είμαι αδιαθετη.

μάη μου ακριβώς την ίδια πάθηση εχω κ εγώ με τον θυροειδη.κ επειδή ξέρω ότι κ η περίοδος παίζει μεγάλο ρόλο στο να το είναι ρυθμισμενος ο θυροειδης γιατί αλλιώς κ με την περίοδο έχεις πρόβλημα(ηλιοβασίλεμα μου)αλλά κ με το βάρος!!!!

κι εγω ανεβασα στην εγκυμοσυνη υποθυροειδισμο, ευτυχως οχι χασιμοτο. Ευτυχως το ειδε αμεσως ο γιατρος μεσα απο τις εξετασεις και δε μου επηρεασε τον μεταβολισμο ουτε πηρα ιδιαιτερα πολλα κιλα! Τωρα ποιο χαπι παιρνεις Θαλεια μου?


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλες μουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!Κοριτσουλακια μουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!

Ξυπνησα πριν καμια ωρα κι εβαλα μπιφτεκακια με πατατουλες στον φουρνο και καθησα να σας απολαυσω!!!

Πατουσιτσα μου,κοαλακι μου,αγορομαμυ μου,θαλεια μου,ηλιοβασιλεμα μου,may μου?????Ολες καλα με τα ζουζουνακια σας??????????

κι εσυ μπιφτεκια μυριστηκες μποτσακι?? σαν την πατουσιτσα??? μπραβο!!! γιαμι γιαμι!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!! δε νομιζω καλε αφου σας ειπα οτι γενικα ο κυκλος μου ειναι στις 31 μερες οποτε δε το λες και καθυστερηση. Απλα επειδη τον προηγουμενο μηνα ηρθε ακριβως! Αμα εχω μεινει εγκυος ετσι τι να πω! Θα οφειλεται ΣΙΓΟΥΡΑ στην θετικη σας ενεργεια που σας κλαιγομουνα οτι δε θελει ο αντρας μου 2ο παιδι! Βρε λετε να του ειχε ξεφυγει κανενας σπορος τοτε που καναμε στις γονιμες και τωρα μου το ριχνει ταχα μου ταχα μου οτι να βαλουμε μπροστα για 2ο??? χαχαχαχα!! Εγω θελω να κανω την προετοιμασια μου για να γκαστρωθω, ετσι εκανα και πριν μεινω εγκυος στον μικρουλη, παραειμαι οργανωτικη!!!

Αγορομαμυυυυυυυυυυυυυ μουυυυυυυυυ!!!!!!!!!Λεεεεεες?????

Θα ριξουμε μεγαλο γλεντι,κι ασε τις οργανωσεις!!!Το μονο που θα οργανωσουμε θα ειναι γιορτη!!!!Η ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΣΠΟΡΟΥ!!!!!!!

χιχιχιχιχχιχιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ανεβασα στην εγκυμοσυνη υποθυροειδισμο, ευτυχως οχι χασιμοτο. Ευτυχως το ειδε αμεσως ο γιατρος μεσα απο τις εξετασεις και δε μου επηρεασε τον μεταβολισμο ουτε πηρα ιδιαιτερα πολλα κιλα! Τωρα ποιο χαπι παιρνεις Θαλεια μου?

Κοριτσια!!!!!!

Εδω ο χασιμοτος!!!!!!!!!!!!

7 κιλα επιπλεον κι οταν αρχισα να χανω ηρθε το σπορακι μου και ξανανεβηκε!!!Αλλο μπλοκο,αλλο χαπι!!!!

Θα το φτιαξουμε,που θα παει!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ανεβασα στην εγκυμοσυνη υποθυροειδισμο, ευτυχως οχι χασιμοτο. Ευτυχως το ειδε αμεσως ο γιατρος μεσα απο τις εξετασεις και δε μου επηρεασε τον μεταβολισμο ουτε πηρα ιδιαιτερα πολλα κιλα! Τωρα ποιο χαπι παιρνεις Θαλεια μου?

γενικά παίρνω τα ethyrox αλλά τώρα τον 50 γιατί μετά την εγκυμοσύνη μια θέλει κατέβασμα μια ανέβασμα κ τώρα θα δούμ.....αρχές ιουλίου θα παω να κάνω μια TSH να δούμε που βρίσκεται πάλι.εχω βρογχοκυλη χασιμότο ,υποθυροειδισμο,αυτό που παχαίνει.τώρα με τα κιλά το έλεγχο αλλά για πλάκα πήρα 1-1,5.βέβαια ήταν κ να αδιαθετησω όπως κ έγινε αλλά δεν τα εχω χάσει αυτα ακόμα.πάντως πολύ αίμα!!!!!!δεν υπάρχει.....!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...