Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Εγω τι να εκμανα κοριτσια η δολια που ενα καλο νοσοκομειο που εχουμε απεχει πολυ και κλινικες υπαρχουν μονο στη θεσσαλονικη...και που ο ανδρας μου λογω της δουλειας του απουσιαζε απο κοντα μου...????? επρεπε να οπλιστω με υπομονη και πιστη γιατι μπορει το νοσοκομειο μας να πασχει απο ιατροφαρμακευτικο υλικο και αλλα, απο γιατρους ομως δεν εχω κανενα παραπονο (μονο απο παιδιατρους εχω αλλα ηξερα που να απευθυνθω αν κατι συνεβαινε στο μωρο) απο μαιεσ εχω,οποτε ετοιμασα τη βαλιτσα του μαιευτηριου και μια ακομα μικροτερη για πραγματα που ενδεχομενως να μην υπηρχαν (μεχρι και υποσεντονα αγορασα) εκανα το σταυρο μου και πηγα και ευτυχως ολα καλα...!!!!!

συμπεθερα οταν δεν εχεις τον αντρουλη σου κοντα δεν εχεις και πολλες επιλογες, χρειαζεσαι τον πιο ασφαλη τροπο!! Δε λεω και για εμενα ηταν σχετικο ρισκο να εχω τον γιατρο 3 ωρες μακρυα αλλα και το νοσοκομειο 1 ωρα μακρυα ειναι. Βεβαια αλλο 1 αλλο 3... 2 φορες που παρουσιασα αιμα πηγα στα επειγοντα του νοσοκομειου, εκανα εναν υπερηχο και μια χαρα. Τουλαχιστον σε αυτα τα απλα ειναι οκ, μια αποκολληση θα την εβλεπαν!! Δεν ειναι κακοι οι γιατροι απλα το νοσοκομειο καταρχην σε προιδεαζει ασχημα, απο την αλλη επειδη ειμαστε πολυ μικρη κοινωνια μαθαμε πολυ συντομα ποσα ζηταει ο καθενας φακελακι και τα ζυγισαμε και ειδαμε οτι καλυτερα να μας τα παρει ο ιδιωτης, πηραμε και την αποδειξουλα μας, πηραμε και την αποζημιωση απο την ασφαλεια και γεννησα με αξιοπρεπεια! Εδω στο δημοσιο που εχουμε η αιθουσα τοκετου ειναι κολλητα με τους διαδρομους του οροφου και με τους θαλαμους νοσηλειων, να θες να σκουξεις και να σε ακουν ολοι απεξω, χαχα! Καλα αυτο ειναι το τελευταιο!! Και στο Ρεα ακουγα τις διπλανες που εσκουζαν και γελαγα και ζητουσα φρεντο αλλα κι εγω ακουστηκα λιγο στο τελος μου ειπε ο αντρας μου! Νομιζα οτι θα την βγαλω καθαρα σε ολη τη διαρκεια του τοκετου τρομαρα μου!!! Τουλαχιστον δεν ακουστηκα μεχρι τις αιθουσες αναμονης των υπολοιπων συγγενων που περιμεναν γιατι ο πατερας μου ή θα ειχε λιποθυμησει αν με ακουγε ή θα μπουκαρε μεσα!!! χαχαχα!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια εγώ γέννησα στο Ιασώ, εκεί θα γεννήσω πάλι πρώτα ο Θεός και δεν έχω κάτι αρνητικό να πώ! Είχα τη δική μου μαία- εξωτερική συνεργάτιδα του μαιευτηρίου- που ήταν μαζί μου από την αρχή μέχρι το τέλος.

Φαγητό αξιοπρεπέστατο και οι μαιες στα δωμάτιa, μόλις τις καλούσες έρχονταν κατευθείαν. Φίλες μου που γέννησαν στο Ρέα κ το Μητέρα, έμειναν εξίσου ευχαριστημένες.

μπραβο May μου ευχομαι να εχεις το ιδιο καλη εμπειρεια. Εμενα ο γιατρος μου ειναι και στο Ιασω και ο ιδιος προτιμουσε να γεννησω εκει αλλα οι αποψεις που ειχα ηταν περισσοτερες αρνητικες και ετσι αποφασισα για Ρεα. Ετυχε φυσικα!! Και τα παραπονα που μου εθεσαν δεν ηταν και τοσο ουσιωδη αλλα πρεπει να παρεις καποιο κριτηριο για να αποφασισεις. Βεβαια ολα ειναι σχετικα και εχω ακουσει και παρα πολυ καλα πραγματα για το Ιασω,αλλωστε αν δεν ηταν καλο δε θα γεννουσαν εκει οι περισσοτερες γυναικες. Κι εγω ειχα δικη μου μαια, υπεροχη, και του μαιευτηριου επισης πολυ καλες αν εξαιρεσεις μια στριμμενη!! Παντως νομιζω οτι τωρα αν μεινω εγκυος θα μου λεει ο γιατρος να παω στο Ιασω αλλα δε θελω αφενος γιατι μια χαρα ηταν και το Ρεα αφετερου το Ρεα ειναι οικονομικοτερο για εμενα που δεν ειμαι στον ΕΟΠΥΥ και πληρωνω ολο το ποσο.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Agoromummy,

Δεν ήξερα να σε συμβουλευσω για το μαναράκι σου καθότι άπειρη στα αντρικά θέματα. Ωστόσο, διάβασα για να ενημερώνομαι.. Ας είμαι προετοιμασμένη!

εχεις να μαθεις πολλα ακομα may μου!!! τουλαχιστον τα αγορακια ειναι πιο ευκολα στην περιποιηση της ευαισθητης περιοχης, με τα κοριτσακια χρειαζεται διπλη προσοχη!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις να μαθεις πολλα ακομα may μου!!! τουλαχιστον τα αγορακια ειναι πιο ευκολα στην περιποιηση της ευαισθητης περιοχης, με τα κοριτσακια χρειαζεται διπλη προσοχη!!!

Ναι αλλά την ευαίσθητη περιοχή των κοριτσιών την έχουμε και μεις και ξέρουμε.........αυτό με φοβίζει με τα αγόρια, οτι θα φοβάμαι να τα ακουμπήσω μην κάνω κάτι λάθος... 😊😊


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανουλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες!!!!!!!!Τι κανετε φιλεναδιτσες μου???

Εχω ξυπνησει απο τις 2 αλλα εχω βαλει ανεμιστηρα στην κρεβατοκαμαρα κι ειχε δροσια και χουζουρευα!!!!

Τι πραγματακια καινουργια μαθαινω σημερα απο τις αγορομανες??Πολυτιμες πληροφοριες για τον μπεμπη μου!Αν δεν αλλαξει κατι στο φυλο κατα τον 6ο μηνα!!!χαχαχαχαχααααααα!!!!!!!!!

Αγορομαμυ μου ενταξει ειναι το ζουζουνακι σου τωρα?Ηταν αυτο που ελεγες τελικα??

Θαλειτσα ολα καλα??Ο μπεμπης μας??

Κοαλακι μου καλως να τον δεχτεις τον αντρουλη σου σημερα!!Φανταζομαι χαρες το Μαριαννακι!!

May μου εισαι καλυτερα???

Πατουσιτσα μου??Σου περασαν οι ζαλαδες εισαι ενταξει σημερα ε????

Κι εγω κοριτσια στο Ρεα μαλλονη μπορει και στο Λητω!!!Μιαμιση ωρα απο δω αλλα τι να κανω οταν ο γιατρος μου ειναι εκει???Το νοσοκομειο εδω ειναι η κατασταση που περιγραφει η αγορομαμυ που δεν θα μπορουσα να παω ουτε για υπερηχο!!Αφου σκεφτομαι αν χρειαστω κατι θα παω σε ακτινολογικο εργαστηριο να κανω!!!Τοσο πολυ!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το οικονομικό είναι ένα πολύ βασικό κριτήριο! Δεν διαφωνώ καθόλου.

Αλήθεια είναι μεγάλη η διαφορά μεταξύ των δύο;

νομιζω ειναι γυρω στα 500 ευρω σχεδον. Και σκεψου οτι ο γιατρος μου αμοιβεται οσο το δωματιο οποτε καταλαβαινεις οτι πανω απ'ολα ειναι οικονομικοι λογοι που θελω να αποφυγω το Ιασω συν μερικους αλλους που θα μπορουσα να παραλειψω αν ηταν οικονομικοτερα. Το ειχα ξεκαθαρισει και στον γιατρο. Ξερεις εσυ ποσο κοστιζει το τρικλινο οικονομικο στο Ιασω?


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την ευαίσθητη περιοχή των κοριτσιών την έχουμε και μεις και ξέρουμε.........αυτό με φοβίζει με τα αγόρια, οτι θα φοβάμαι να τα ακουμπήσω μην κάνω κάτι λάθος... 😊😊

μην ανησυχεις καθολου!! "μιλανε απο μονα τους" αυτα!!!! χαχαχα!! πραγματικα μην ανησυχεις, θα δεις και τον παιδιατρο πως θα τα εξετασει την 1η φορα.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την ευαίσθητη περιοχή των κοριτσιών την έχουμε και μεις και ξέρουμε.........αυτό με φοβίζει με τα αγόρια, οτι θα φοβάμαι να τα ακουμπήσω μην κάνω κάτι λάθος... 😊😊

Εγω καλη μου May επειδη ειναι το πρωτο πιστευω οτι και να ειναι θα φοβαμαι να το ακουμπησω παντου και ισως και να το πιασω!Παρακαλαω να ειναι μεγαλο παιδι,που θα ειναι,για να μπορω να το χειριστω!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μανουλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες!!!!!!!!Τι κανετε φιλεναδιτσες μου???

Εχω ξυπνησει απο τις 2 αλλα εχω βαλει ανεμιστηρα στην κρεβατοκαμαρα κι ειχε δροσια και χουζουρευα!!!!

Τι πραγματακια καινουργια μαθαινω σημερα απο τις αγορομανες??Πολυτιμες πληροφοριες για τον μπεμπη μου!Αν δεν αλλαξει κατι στο φυλο κατα τον 6ο μηνα!!!χαχαχαχαχααααααα!!!!!!!!!

Αγορομαμυ μου ενταξει ειναι το ζουζουνακι σου τωρα?Ηταν αυτο που ελεγες τελικα??

Θαλειτσα ολα καλα??Ο μπεμπης μας??

Κοαλακι μου καλως να τον δεχτεις τον αντρουλη σου σημερα!!Φανταζομαι χαρες το Μαριαννακι!!

May μου εισαι καλυτερα???

Πατουσιτσα μου??Σου περασαν οι ζαλαδες εισαι ενταξει σημερα ε????

Κι εγω κοριτσια στο Ρεα μαλλονη μπορει και στο Λητω!!!Μιαμιση ωρα απο δω αλλα τι να κανω οταν ο γιατρος μου ειναι εκει???Το νοσοκομειο εδω ειναι η κατασταση που περιγραφει η αγορομαμυ που δεν θα μπορουσα να παω ουτε για υπερηχο!!Αφου σκεφτομαι αν χρειαστω κατι θα παω σε ακτινολογικο εργαστηριο να κανω!!!Τοσο πολυ!!

καλως το κοριτσι μας!! μια χαρα ειναι ο μικρος ευτυχως. σημερα ειχα κουβεντα με μια κοπελα που γεννησε στο Λητω πριν 4,5 μηνες και ηταν πολυ ευχαριστημενη. και στο Ρεα που ημουν πολυ ευχαριστημενη,αν εχεις οποιαδηποτε απορια μπορω να σε βοηθησω!! καλα εκανες και χουζουρεψες,χορτασε το αυτο το χουζουρι!!!!!!!!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω καλη μου May επειδη ειναι το πρωτο πιστευω οτι και να ειναι θα φοβαμαι να το ακουμπησω παντου και ισως και να το πιασω!Παρακαλαω να ειναι μεγαλο παιδι,που θα ειναι,για να μπορω να το χειριστω!!!

πωπω με θυμαμαι στο μαιευτηριο που φοβομουν κι εγω και ζητουσα απο τις μαιες οταν μου τον εφερναν να μου τον βαζουν στα χερια και γελουσαν με την καλη εννοια εκτος απο μια (αυτη που ανεφερα σαν στριμμενη) που οταν της ζητησα να με βοηθησει ξεφυσιξε τσαντισμενα και κρατουσε το μωρο σα να ηταν σακουλα με σκουπιδια μεχρι να ετοιμαστω για να τον παρω (καταλαβαινετε με τα ραμματα την 1η μερα δεν ειναι και το πιο ευκολο να σηκωθεις). θα μαθεις μποτσακι μου!!!! καμια μας δε γεννηθηκε μανουλα!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

πωπω με θυμαμαι στο μαιευτηριο που φοβομουν κι εγω και ζητουσα απο τις μαιες οταν μου τον εφερναν να μου τον βαζουν στα χερια και γελουσαν με την καλη εννοια εκτος απο μια (αυτη που ανεφερα σαν στριμμενη) που οταν της ζητησα να με βοηθησει ξεφυσιξε τσαντισμενα και κρατουσε το μωρο σα να ηταν σακουλα με σκουπιδια μεχρι να ετοιμαστω για να τον παρω (καταλαβαινετε με τα ραμματα την 1η μερα δεν ειναι και το πιο ευκολο να σηκωθεις). θα μαθεις μποτσακι μου!!!! καμια μας δε γεννηθηκε μανουλα!!!

Ειναι ενα απο τα αγχη που εχω,γιατι εχω πολλα,απο την πρωτη στιγμη!!

Κι εμενα ετσι με βλεπω,βεβαια επειδη ειμαι και λιγο τσαουσω αν πεσω σε καμια τετοια περιπτωση ηλιθιας θα στεναχωρηθει πολυ η κακομοιρουλα!!!!Δεν το καταλαβα δηλ. που βγαζουν τα αποθημενα τους στη δουλεια τους!!

Μωρε θα μαθω αλλα μεχρι να μαθω,ο Θεος βοηθος!!:confused::confused::confused::confused:

Αν χρειαστω κατι για το Ρεα θα σου πω!!Ειχες rooming in???


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα απο τα αγχη που εχω,γιατι εχω πολλα,απο την πρωτη στιγμη!!

Κι εμενα ετσι με βλεπω,βεβαια επειδη ειμαι και λιγο τσαουσω αν πεσω σε καμια τετοια περιπτωση ηλιθιας θα στεναχωρηθει πολυ η κακομοιρουλα!!!!Δεν το καταλαβα δηλ. που βγαζουν τα αποθημενα τους στη δουλεια τους!!

Μωρε θα μαθω αλλα μεχρι να μαθω,ο Θεος βοηθος!!:confused::confused::confused::confused:

Αν χρειαστω κατι για το Ρεα θα σου πω!!Ειχες rooming in???

καλα απο τη μια τα λυπαμαι τα κοριτσια γιατι παιρνουν πενιχρους μισθους, εχουν παρα πολλη δουλεια γιατι δεν εχει πολυ προσωπικο αλλα ενταξει δε τους φταιμε κι εμεις σιγουρα. Δεν ειχα rooming in αλλα οποτε το ζητουσα μου το εφερναν και γενικα το ειχα σχεδον ολη την ημερα γιατι μια αεριζαν το θαλαμο νεογνων, πεινουσε καθε 3 και λιγο οποτε ερχοταν να θηλασει (καλα ειναι σιγουρο οτι τους δινουν ξενο,το διαπιστωσα μετα) αλλα να σου πω την αληθεια δε το μετανιωσα καθολου που δε το ειχα συνεχεια και ας του εδωσαν και λιγο ξενο γιατι ειχα αναγκη αυτη την ξεκουραση. Ουτως η αλλως μολις γυρισαμε σπιτι θηλασε αποκλειστικα! Μου τον εφερναν και 2 φορες τη νυχτα οποτε και να ηπιε λιγο ξενο δε με πειραζει. Αν το ηξερα τοτε θα ειχα ζητησει rooming in αλλα και τωρα που το ξερω παλι δε θα ζητησω αν με το καλο κανω κι αλλο... Οπως νιωθει η καθε κοπελα. Βεβαια και rooming in να ζητησεις οποτε θελεις μπορουν να το παιρνουν.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα απο τη μια τα λυπαμαι τα κοριτσια γιατι παιρνουν πενιχρους μισθους, εχουν παρα πολλη δουλεια γιατι δεν εχει πολυ προσωπικο αλλα ενταξει δε τους φταιμε κι εμεις σιγουρα. Δεν ειχα rooming in αλλα οποτε το ζητουσα μου το εφερναν και γενικα το ειχα σχεδον ολη την ημερα γιατι μια αεριζαν το θαλαμο νεογνων, πεινουσε καθε 3 και λιγο οποτε ερχοταν να θηλασει (καλα ειναι σιγουρο οτι τους δινουν ξενο,το διαπιστωσα μετα) αλλα να σου πω την αληθεια δε το μετανιωσα καθολου που δε το ειχα συνεχεια και ας του εδωσαν και λιγο ξενο γιατι ειχα αναγκη αυτη την ξεκουραση. Ουτως η αλλως μολις γυρισαμε σπιτι θηλασε αποκλειστικα! Μου τον εφερναν και 2 φορες τη νυχτα οποτε και να ηπιε λιγο ξενο δε με πειραζει. Αν το ηξερα τοτε θα ειχα ζητησει rooming in αλλα και τωρα που το ξερω παλι δε θα ζητησω αν με το καλο κανω κι αλλο... Οπως νιωθει η καθε κοπελα. Βεβαια και rooming in να ζητησεις οποτε θελεις μπορουν να το παιρνουν.

Κι εγω οπως εσυ λεω να το κανω,αφου δεν εχει μεγαλη διαφορα!!Εχω ακουσει οτι στο rooming in υπογραφεις χαρτι οτι αν συμβει κατι φερεις εσυ την ευθυνη!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...