Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

πωπωπω κοριτσια τι ιστορια αυτη με τα δημοσια!!! τουλαχιστον και το δικο μας εδω αισχος!! Να σας γραψω το χαλι τους αφου εχω χρονο τωρα να περασει η ωρα!!! χαχαχα!! Που ειχα παει για τεστ ΠΑΠ και μπαινοβγαινε η σαρα και η μαρα οταν ημουν με τα ποδαρια ανοιχτα??? Οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν ειχα σκεφτει καν το ιδιωτικο. Μολις πηρα τη χοριακη ξεκινησα κυρια να παω στο νοσοκομειο να βρω εναν γυναικολογο. Η αληθεια ειναι οτι το μεγαλο μου λαθος ειναι οτι δεν εκλεισα ραντεβου και πηγα ετσι. Δεν πηρα γιατι ηξερα οτι σου κλεινουν μετα απο 1 μηνα και οποτε σκεφτηκα αμα ισχυει το ιδιο κ για τις εγκυες μεχρι ποτε θα περιμενω?? Βεβαια μετα εμαθα οτι στις εγκυες κλεινουν πιο γρηγορα αλλα δεν ειχα ιδεα απο αυτα. Τελος παντων, παω και ενω ο γιατρος δεν ειχε δουλεια του ζητησα να με δει επειδη μολις ειχα μαθει για την εγκυμοσυνη και χωρις καν να με κοιταξει μου λεει "λυπαμαι δεν εχετε ραντεβου,να παρετε τηλ να κλεισετε" εν μερει ειχε δικιο αλλα επειδη ταυτοχρονα ξερω οτι θελει φακελακι 50 ευρω καθε ραντεβου και 500-800 στον τοκετο (!!) τσαντιστηκα γιατι λεω οποτε θελει ειναι τυπικος,οταν ειναι να τα αρπαξει ομως κυριος!! Κι απο κατι τετοια συν οτι αν χρειαζοταν καισαρικη δεν κανουν επισκλ, συν οτι ειναι πολυ βρωμικα και οι τουαλετες κοινες για λεχωνες και επισκεπτες ολου του οροφου, συν οτι δε σε βοηθανε καθολου με τη φροντιδα του μωρου, συν οτι γνωστος μας εχασε το μωρακι του λογω μικροβιων εκει (βεβαια αυτο μπορει να τυχει και στο πιο καθαρο νοσοκομειο) καπως ετσι αποφασισαμε να κανουμε το σ@@@ μας παξιμαδι και να παμε σε ιδιωτικο ωστε να εχουμε τουλαχιστον αξιοπρεπη αντιμετωπιση γιατι η εγκυμοσυνη ειναι απο τα πραγματα που συμβαινουν λιγες φορες στη ζωη μας!! Βεβαια υπαρχουν και δημοσια που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τα ιδιωτικα. Ενα απο αυτα ειναι και το ΕΛΕΝΑ για το οποιο ακουω τα καλυτερα. Γενικα ομως ποσο χαλι ρε παιδια, ποσο χαλι, θυμωνω που πληρωνουμε φορους κλπ για την υγεια και αναγκαζομαστε να πηγαινουμε σε ιδιωτες ή να σκαμε φακελακια στα δημοσια για να μας προσεξουν. Πληρωνουμε ενα σκασμο φορους για την παιδεια και τελικα χρυσωνουμε τα φροντιστηρια. Ουφφφ ξαλαφρωσα πρωι πρωι,παραλληρημα η δικια σας!!!!

έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα!!!!!!!δράμα η κατάσταση !!!!αλλά για το έλενα εχω ακούσει κ εγώ καλά σχόλια.εγώ γεννησα στο Μητέρα κ είμαι πολύ ευχαριστημένη.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσααααακια......τι κανετε...???? πρωινες-πρωινες ολες...!!!

Συμπεθερα μου ναι τα γλυκα ηταν πολυ ωραια κατα την γνωμη μου και σκεφτομαι να κανω και λιγα για τα γεννεθλια τα οποια εχω κανονισει να τα κανω στον κηπο τους σπιτιου μας το οποιο εχει γκαζον,μια τερααααααστια ομπρελα, κουνιες και φουσκωτα και θα ειναι πολυ ωραια πιστευω. Πηγα και αγορασα, μπαλονια, σημαιακια, τραπεζομαντηλα με παιδικες παραστασεις κλπ (νωρις ε...για τις 27/07?????) αλλα ηθελαααααα..!!!!!!! Σημερα η μαριαννα παλι ανησυχη κοιμηθηκε της εδωσα και αλοιφη με γαρυφαλο αλλα....τζιφος...!!!!!

Ειδες μωρε ποσο γρηγορα φτασαμε στον χρονο....???? σαν νερακι περασε ο καιρος....!!!!! Οσο για του δημητρακη τα γεννεθλια μου αρεσει πολυ η ιδεα σου να τα κανεις στο μπαρακι φιλου σας γιατι σαφως δεν θα ειναι ενα απλο μπαρακι αλλα κατι πιο ομορφο πιστευω λογω νησιου, θα ειναι πολυ ομορφα, μονο απο τη θεα και το μερος φτανει και περισευει και παρεπιπτοντως εχθες ελεγα οτι θα πηγατε θαλασσα και θα αργησατε να γυρισετε και απλα πεσατε για υπνο αλλα βγηκατε εξω και πολυ καλα κανατε, εμενα σημερα ερχεται ο ανδρας μου οποτε μια βολτα θα την παμε και εμεις....!!!!!! Κουνουπακι ε.....?????τον τσιμπησε τον καημενο....??????? εγω βαζω ειδικο υγρο αοσμο εξω απο το δωματιο της ακριβως.

Θαλειτσαααααα πως ειστε σημερα....??????? καλυτερα....?????? πλησιαζει το μπλουμ σας....!!!!!!!

Μποτσακι και πατουσιτσα.....νανιιιι.....?????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

όσο για το πμ που μ εστειλες δεν το ηξερα για το εμβόλιο αυτό όταν παω θα την ρωτήσω !!!!!!!!!

καλημερουδια!! ναι μαζι τον ειχαμε και κοιμηθηκε στο καροτσι! οταν ξυπνησε να φαει τον ταισαμε και φυγαμε για να μη του φυγει ο υπνος!! ναι ρωτα για το εμβολιο κ πες μου και εμενα!! βεβαια σου ειπα αυτη μου ειπε οτι δεν το ανακοινωνουν επισημα αυτο αλλα ρωτα τη δικια σου και ελπιζω να σε κατατοπισει. Αν κοιταξεις το βιβλιαριο θα το εχετε κανει ηδη. Αν οχι πιθανοτατα να μη το κανει για τους ιδιους λογους. Τωρα δεν ξερω, αν για λιγους μηνες διαφορα προλαβει να νοσησει το μωρο τι να πω, ειναι και θεμα τυχης!! Τουλαχιστον δε θα τα ριξω στην παιδιατρο γιατι μας ειχε πει οτι κοιταξτε να δειτε τυπικα μπορουμε να το κανουμε τωρα και η εταιρεια προτεινει τωρα. Αλλα παιζουν ολα τα υπολοιπα οποτε αφου τεκμηριωσε ειπαμε για λιγους μηνες ας το αφησουμε.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια μολις ξυπνησε ο μικρος και ανησυχησα. Πηγα να του αλλαξω την πανα (ειχε να αλλαξει απο εχθες το βραδυ στις 12 παρα που γυρισαμε) και δεν εχει τσισα!! Αντε να εχει κανει μια φορα! Και το πουλακι του ηταν λιγο σαν πρησμενο! ουυουφφφ!! θα παρω την παιδιατρο σε λιγο.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσααααακια......τι κανετε...???? πρωινες-πρωινες ολες...!!!

Συμπεθερα μου ναι τα γλυκα ηταν πολυ ωραια κατα την γνωμη μου και σκεφτομαι να κανω και λιγα για τα γεννεθλια τα οποια εχω κανονισει να τα κανω στον κηπο τους σπιτιου μας το οποιο εχει γκαζον,μια τερααααααστια ομπρελα, κουνιες και φουσκωτα και θα ειναι πολυ ωραια πιστευω. Πηγα και αγορασα, μπαλονια, σημαιακια, τραπεζομαντηλα με παιδικες παραστασεις κλπ (νωρις ε...για τις 27/07?????) αλλα ηθελαααααα..!!!!!!! Σημερα η μαριαννα παλι ανησυχη κοιμηθηκε της εδωσα και αλοιφη με γαρυφαλο αλλα....τζιφος...!!!!!

Ειδες μωρε ποσο γρηγορα φτασαμε στον χρονο....???? σαν νερακι περασε ο καιρος....!!!!! Οσο για του δημητρακη τα γεννεθλια μου αρεσει πολυ η ιδεα σου να τα κανεις στο μπαρακι φιλου σας γιατι σαφως δεν θα ειναι ενα απλο μπαρακι αλλα κατι πιο ομορφο πιστευω λογω νησιου, θα ειναι πολυ ομορφα, μονο απο τη θεα και το μερος φτανει και περισευει και παρεπιπτοντως εχθες ελεγα οτι θα πηγατε θαλασσα και θα αργησατε να γυρισετε και απλα πεσατε για υπνο αλλα βγηκατε εξω και πολυ καλα κανατε, εμενα σημερα ερχεται ο ανδρας μου οποτε μια βολτα θα την παμε και εμεις....!!!!!! Κουνουπακι ε.....?????τον τσιμπησε τον καημενο....??????? εγω βαζω ειδικο υγρο αοσμο εξω απο το δωματιο της ακριβως.

Θαλειτσαααααα πως ειστε σημερα....??????? καλυτερα....?????? πλησιαζει το μπλουμ σας....!!!!!!!

Μποτσακι και πατουσιτσα.....νανιιιι.....?????

μια χαρά κοαλακι μου πολύ καλύτερα!!!!!μπήκαμε στην τελική ευθεία!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τι να εκμανα κοριτσια η δολια που ενα καλο νοσοκομειο που εχουμε απεχει πολυ και κλινικες υπαρχουν μονο στη θεσσαλονικη...και που ο ανδρας μου λογω της δουλειας του απουσιαζε απο κοντα μου...????? επρεπε να οπλιστω με υπομονη και πιστη γιατι μπορει το νοσοκομειο μας να πασχει απο ιατροφαρμακευτικο υλικο και αλλα, απο γιατρους ομως δεν εχω κανενα παραπονο (μονο απο παιδιατρους εχω αλλα ηξερα που να απευθυνθω αν κατι συνεβαινε στο μωρο) απο μαιεσ εχω,οποτε ετοιμασα τη βαλιτσα του μαιευτηριου και μια ακομα μικροτερη για πραγματα που ενδεχομενως να μην υπηρχαν (μεχρι και υποσεντονα αγορασα) εκανα το σταυρο μου και πηγα και ευτυχως ολα καλα...!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια μολις ξυπνησε ο μικρος και ανησυχησα. Πηγα να του αλλαξω την πανα (ειχε να αλλαξει απο εχθες το βραδυ στις 12 παρα που γυρισαμε) και δεν εχει τσισα!! Αντε να εχει κανει μια φορα! Και το πουλακι του ηταν λιγο σαν πρησμενο! ουυουφφφ!! θα παρω την παιδιατρο σε λιγο.

τι έπαθε τώρα το ζουζουνι !!!!!α.....ρε συ αν δεν ήταν κόκκινο μήπως είχε στύση???????εμένα έχει σχεδόν κάθε πρωί!!!!!!κ γενικά από όταν γεννήθηκε έχουν τα αγοράκια!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τι έπαθε τώρα το ζουζουνι !!!!!α.....ρε συ αν δεν ήταν κόκκινο μήπως είχε στύση???????εμένα έχει σχεδόν κάθε πρωί!!!!!!κ γενικά από όταν γεννήθηκε έχουν τα αγοράκια!!!!!

δε με ανησυχει το πρηξιμο αλλα οτι δεν ειχε τσισα μετα απο τοσες ωρες!! τωρα με καθυσηχασε ο αντρας μου! βγαινω κοριτσια μου να παμε για μπανακι κ θα σας ενημερωσω!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια μολις ξυπνησε ο μικρος και ανησυχησα. Πηγα να του αλλαξω την πανα (ειχε να αλλαξει απο εχθες το βραδυ στις 12 παρα που γυρισαμε) και δεν εχει τσισα!! Αντε να εχει κανει μια φορα! Και το πουλακι του ηταν λιγο σαν πρησμενο! ουυουφφφ!! θα παρω την παιδιατρο σε λιγο.[/

το πρηξιμο μπορει να οφειλεται και σε καποια φλεγμωνουλα χωρις αυτο να σημαινει κατι το ανησυχιτικο. Ισως απο τη θαλασσα κατι να δημιουργησε αυτο το πρηξιμο.

Αν δεις οτι συνεχιζει το πολυ πολυ να σας δωσει να κανετε καλλιεργεια για ουρολοιμωξη, συνηθως σε αυτη την ηλικια και μεχρι τα 2 ετη ειναι ατυπης μορφης, χωρις συμπτωματα...!!!!!! Ευχομαι να μην ειναι τιποτα ανησυχητικο...απλα μια αντιδραση του οργανισμου...!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!καλα εισαστε????ξυπνησα νωρις σημερα!!!!κοιμηθηκα νωρις χθες και χορτασα απο υπνο.....

αγορομαμυ μου,ναι παρε την παιδιατρο να σου πει!περαστικουλια του μωρε.....ψυχουλα!!!

κοαλακι μου,καλα εισαι???η μαριαννα μας καλα ειναι???

θαλεια μου,καλα εισαστε και εσεις?????ο μπεμπακος μας καλα ειναι????

ερωτηση:απο τωρα τα μωρακια εχουνε στηση....???


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!καλα εισαστε????ξυπνησα νωρις σημερα!!!!κοιμηθηκα νωρις χθες και χορτασα απο υπνο.....

αγορομαμυ μου,ναι παρε την παιδιατρο να σου πει!περαστικουλια του μωρε.....ψυχουλα!!!

κοαλακι μου,καλα εισαι???η μαριαννα μας καλα ειναι???

θαλεια μου,καλα εισαστε και εσεις?????ο μπεμπακος μας καλα ειναι????

ερωτηση:απο τωρα τα μωρακια εχουνε στηση....???

Καλως την περδικα....

Καλα ειμαστε και η μαριαννα μολις ξυπνησε....!!!!!!

Τα μωρακια εχουν στυση απο την κοιλια ακομα πατουσιτσα μου....τουλαχιστον αυτο υποστηριζουν ορισμενοι επιστημονες...!!!!!!! Γενικα η "σεξουαλικη δραστηριοτητα" οπως και πολλες αλλες δραστηριοτητες ξεκινουν απο την κοιλια και για τα 2 φυλλα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

να 'μαστε κι εμεις!! κοριτσια δεν πηρα την παιδιατρο γιατι καθησα και σκεφτηκα οτι η πανα του δεν ηταν γεματη γιατι τον αλλαξαμε γυρω στις 12 οποτε ο,τι τσισα ειχε να κανει τα εκανε μετα το γαλα που ηπιε στις 11 20 (οταν τον αλλαξα ειχε πολλα τσισα) οποτε τη νυχτα δεν εκανε πολλα. Το πρηξιματακι ηταν μαλλον γιατι αυτο το κανουν τα αγορακια λιγο πριν κανουν τσισα και οντως μετα απο 2 λεπτα που ξανανοιξα την πανα τιποτα απο πρηξιμο και τσισα πολλα :) :) αλλα συνηθως εχει αυτο το πρηξιματακι οταν ξυπναει, τη στυση οπως ειπε η θαλεια αλλα απο τον πανικο μου η χαζη μεχρι να σκεφτω το ερμηνευσα στραβα!! Δε το σκεφτηκα επειδη συνηθως του βαζουμε πανα στις 8 30 το βραδυ πριν κοιμηθει αλλα εχθες τον ξαναλλαξα στις 12 αφου ημασταν ξυπνιοι γυρνοντας απο την εξοδο για να ειναι πιο αναλαφρος ο μικρουλης!! κατα τ'αλλα μια χαρα,πηγαμε για μπανακι, ηταν υπεροχα το πρωι γιατι δεν ειχε αερα οπως τα απογευματα.

Θαλεια μου το Μητερα ειναι απο τα καλυτερα ιδιωτικα ακουω, μονο καλα πραγματα ακουω. Σε αντιθεση με το Ιασω για παραδειγμα. Κι εγω στο Ρεα πολυ ευχαριστημενη αν και κατα καιρους ακουω και πολλα παραπονα. Ειναι και που θα πεσεις, αν εχεις και ασχημο τοκετο μετα ολα σου φαινονται και στραβα, αμα ειναι να εισαι και γκρινιαρα θα σου φαινονται ολα χαλια, αλλα φυσικα υπαρχουν και πολλα πραγματα που οντως μπορει να ειναι στραβα!!! Απλα μην ξεχναμε τα μαιευτηρια απευθυνονται σε γυναικες και ειμαστε μυστηρια πλασματα εμεις, χαχαχα!! Αυτο που εμενα με χαλουσε στο Ρεα ειναι οτι καλουσα να ερθουν να παρουν το μωρο επειδη ειχα πολυ κοσμο και ερχοντουσαν να το παρουν μετα απο πολυ πολυ ωρα.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Patousitsa μου εχουν στυση τα μωρακια, ειναι ενστικτο εκ γενετης κ αυτο!! Εχει πολυ φαση, να δεις πως καμαρωνει και ο πατερας οταν ο γιος εχει το ακαμπτο πουλακι!!! χαχαχαχαχα!!!! Τα κοριτσακια μπορει να μην εχουν τετοια πραγματα ωστοσο γεννιουνται με ενα πληρες αναπαραγωγικο συστημα και τα ωαρια που θα εχουν στη ζωη τους ειναι ηδη αποθηκευμενα στην κοιλιτσα τους!! Γι'αυτο συνηθως οι παιδιατροι λενε πως τα κοριτσακια εχουν εναν λογο παραπανω να μην ξεκινουν τα μπανια στη θαλασσα απο πολυ νωρις.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ γέννησα στο Ιασώ, εκεί θα γεννήσω πάλι πρώτα ο Θεός και δεν έχω κάτι αρνητικό να πώ! Είχα τη δική μου μαία- εξωτερική συνεργάτιδα του μαιευτηρίου- που ήταν μαζί μου από την αρχή μέχρι το τέλος.

Φαγητό αξιοπρεπέστατο και οι μαιες στα δωμάτιa, μόλις τις καλούσες έρχονταν κατευθείαν. Φίλες μου που γέννησαν στο Ρέα κ το Μητέρα, έμειναν εξίσου ευχαριστημένες.


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...