Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      Στην πρώτη διέγερση που πήγα με altermon και είχα ΑΜΗ 9,8,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου καλά και στο τέλος είχα μόνο δύο ωαρια.Οταν κάναμε πιο ήπια διέγερση με meriofert και Femara,βγάλαμε δέκα ωάρια.Μου είπε ο γιατρός πως στην περίπτωση μου δεν έχει νόημα να κάνουμε φουλ διέγερση και έτσι τώρα,κάναμε πάλι το ίδιο και βλέπουμε 4ωαρια(βέβαια τώρα η ΑΜΗ μου έπεσε πολύ 2,4).Την Πέμπτη πάμε για ωοληψια και ελπίζω να πάρουμε και τα 4. Τον είχα ρωτήσει για την enolva και είπε πως δεν πιστεύει ότι θα μας δώσει καλά αποτελέσματα,δεν το χρησιμοποιει αυτό το πρωτόκολλο.Βεβαια εσένα μπορεί να σου ταιριάξει αυτη η μέθοδος και να πάρετε πολλά και ποιοτικα ωάρια ❤️ Εγώ ελπίζω να κάνουμε έστω ένα εμβρυακι και να το βάλουμε μαζί με το άλλο που έχουμε στην κατάψυξη και να μην χρειαστεί να ξανακάνω διέγερση,έχω πρηστεί πολύ και δεν την παλεύω καθόλου 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημερουδια κοριτσια!! Σημερα πεσαμε σε ληθαργο! Κοιμομουν μεχρι τις 10 εγω και μεχρι 10 30 ο μικρουλης!! Ξυπνησε φυσικα να φαει στις 7 30 αλλα ξανακοιμηθηκε. Συμπεθερα μαλλον τελικα το γαλα αυτο τον χορταινει παραπανω, σκεφτομαι μηπως επειδη το frezylac ηταν βιολογικο ισως ηταν πιο ελαφρυ. Εμεις σημερα ευτυχως ειχαμε πολυ καλη νυχτα δεν ξυπνησε καμια φορα, αλλα ειμαι βεβαιη πως θα το φυλαει για το αποψινο βραδυ να ξυπνησει 2-3 φορες!! Η προπονηση τιποτα συμπεθερα, δεν εχει καμια διαθεση να γυριζει το κωλαρακι να κατεβει τα σκαλια. Ευτυχως ομως αρχισε να βελτιωνεται σε αλλα πραγματα, μεταξυ αυτων αρχισε να λεει σχεδον "μαμα"!!!! Κλαμα η δικια σας!!! Η φουρτουνιτσα τι κανει??? Κατα τ'αλλα κοιμηθηκε καλα το βραδυ?

Patousitsaaaaaaaa περιμενουμε νεα!! Μποτσακι θα ριχνεις υπνους εσυ,και πολυ καλα κανεις!! Θαλειτσα καλημερα σε εσενα και στον μπεμπουλη σου!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Συμπεθερα μπορει να εχεισ δικιο για το γαλα,αλλα ο ληθαργος που πεσατε μπορει να οφειλεται και στη ζεστη αλλα και στην κουραση λογω αλλαγης σκηνικου (παραλια, ηλιος, κλπ).

Το μαριαννακι πολυ ταλαιπωρια τραβαει, ενω κοιμηθηκε μιση ωρα πιο αργα το βραδυ,το πρωι σηκωθηκε πολυ νωρις....δεν την ξαναργω τον υπνο ουτε 10 λεπτα.εχθες το μεσημερι κοιμηθηκε πολυυυυυ καλα αλλα το βραδυ μας ηταν μεχρι καποια ωρα πολυυυυ καλο, μετα ομως εγινε πολυυυυ κακο. Παιδευμαστε πολυ με τα δοντια και τωρα ερχοντια τραπεζητες, οποτε αστα βραστα.

Δε μου λες.....με τις κενωσεις πως τα πατε οσοσν αφορα το νεο γαλα????

Αχ εγω τι θα κανω.???? ολο ανεβαικατεβαινει στον καναπε, οχι εκει που ακουμπαει ο πωπος μας αλλα εκει που ακουμπαει η πλατη ειναι φαρδυ και ολη τη μερα εκει καθεται..!!!!!!!

Μαμααααα????? μπραβοοοοο το αγορι μας..!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι τον ληθαργο δε τον ριχνω στο γαλα,ειπαμε δεν κανει θαυματα χαχαχα!! λογω παραλιας το εστιαζω κ πολυ πολυ παιχνιδιου εχθες. Το γαλα εννοω τον χορταινει επειδη αντι 6 30 ξυπνα 7 30 να φαει. Τα κακα πολυ καλα ευτυχως,μη σου πω καλυτερα απο πριν. Της βαζεις τζελ στα ουλακια της? εγω του εχω βαλει καποια φορα που τον ετρωγαν πολυ κ τον ανακουφισε για λιγο. Βεβαια στους τραπεζιτες τι να κανει θα μου πεις. Την φανταζομαι να στρωνεται στον καναπε κ ξαφνικα να λεει "μανααααα καφεεεεε" αχχαχαχαχα κατι τετοια κοριτσακια βλεπω σαν τη φουρτουνα κ λεω αχ να κανω κ ενα κοριτσακι..κ ο αντρας μου θελει μια μπουμπου!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι τον ληθαργο δε τον ριχνω στο γαλα,ειπαμε δεν κανει θαυματα χαχαχα!! λογω παραλιας το εστιαζω κ πολυ πολυ παιχνιδιου εχθες. Το γαλα εννοω τον χορταινει επειδη αντι 6 30 ξυπνα 7 30 να φαει. Τα κακα πολυ καλα ευτυχως,μη σου πω καλυτερα απο πριν. Της βαζεις τζελ στα ουλακια της? εγω του εχω βαλει καποια φορα που τον ετρωγαν πολυ κ τον ανακουφισε για λιγο. Βεβαια στους τραπεζιτες τι να κανει θα μου πεις. Την φανταζομαι να στρωνεται στον καναπε κ ξαφνικα να λεει "μανααααα καφεεεεε" αχχαχαχαχα κατι τετοια κοριτσακια βλεπω σαν τη φουρτουνα κ λεω αχ να κανω κ ενα κοριτσακι..κ ο αντρας μου θελει μια μπουμπου!

Εχω ενα τζελ με μελι και ενα με γαρυφαλο και οταν της τα βαζω αυτη γλυφεται και παιρνει το σωληναριο και το ρουφαει, αντε βγαλε ακρη τωρα....,!!!!!!!

Καθε ηλικια και φυλο εχει τις χαρες της αλλα κατανατει επικυνδυνο το ολο σπορ, αφου εχω βγαλει τα μαξιλαρια (ευτυχως χοντρα)απο το σαλονι και τα εχω βαλει κατω για να αποφευχθει η πτωση στα σκληρα....!!!!!!!!!! Αν και την εχω μαθει να κατεβαινει και το εχει ευτυχως υοθετησει καμια φορα δεν ξερεις.....!!!!!

Καλα ειναι να εχεις ενα κ ενα....παιδακια..!!!!!! Εγω θελω και αλλο κοριτσακι...!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

γειά σου κοαλακι !!!!!!

γειά σου αγορομαμμη!!!!!

τι γίνεται?????αχ τι ωραία που λέει σχεδόν μαμα!!!!!!κ εγώ το περιμένω πως κ πως!!!!!!

πάντως κορίτσια κ εγώ το 2ο κοριτσάκι το θέλω κ ο άντρας μου λόγια γιατί κ τον μπέμπης μας νόμιζε ότι εχω κορίτσι εγώ ήθελα κ έλεγα για αγόρι οπότε κέρδισε το ένστικτο της μάνας!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω ενα τζελ με μελι και ενα με γαρυφαλο και οταν της τα βαζω αυτη γλυφεται και παιρνει το σωληναριο και το ρουφαει, αντε βγαλε ακρη τωρα....,!!!!!!!

Καθε ηλικια και φυλο εχει τις χαρες της αλλα κατανατει επικυνδυνο το ολο σπορ, αφου εχω βγαλει τα μαξιλαρια (ευτυχως χοντρα)απο το σαλονι και τα εχω βαλει κατω για να αποφευχθει η πτωση στα σκληρα....!!!!!!!!!! Αν και την εχω μαθει να κατεβαινει και το εχει ευτυχως υοθετησει καμια φορα δεν ξερεις.....!!!!!

Καλα ειναι να εχεις ενα κ ενα....παιδακια..!!!!!! Εγω θελω και αλλο κοριτσακι...!!!!!!!

βασικα παντα ηθελα 1+1. Απο πρακτικη αποψη θα ηταν καλυτερα να κανω παλι αγορακι επειδη εχω μονο ενα παιδικο δωματιο. Απο την αλλη θελω ενα κοριτσακι!!! Αφου εκανα τον γιο που ειχα αδυναμια στα αγορακια, τωρα βλεπω κοριτσακια και παθαινω! Ηταν εχθες στην παραλια μια μπουμπου 5 μηνων μεσα στα ροζ και ηθελα να τη ζουληξω!! Πριν μεινω εγκυος με φανταζομουν οτι θα κανω σιγουρα γιο (μιας και ολοι με ελεγαν αγορομανα απο πριν μεινω εγκυος γιατι δεν υπηρχε αγορακι στη γειτονια που να μη μου ειχε αδυναμια) ωσπου μια μερα πριν την αυχενικη λεω ας προσγειωθω λιγο γιατι πολυ σιγουρο το ειχα! Οχι οτι με χαλουσε μια κορουλα απλα οταν φανταζομουν το μωρο μου εβλεπα παντου μπλε! Το βραδυ πριν την αυχενικη ονειρευτηκα κοριτσακι. Οποτε ντυθηκα στα ροζ την ημερα της αυχενικης και ημουν βεβαιη οτι παω για την κορακλα!!! Οταν μας ρωτησε ο εμβρυολογος αν θελουμε να μαθουμε το φυλο πεταγομαι με ενα αστειο υφος "ΦΥΣΙΚΑ ΘΕΛΟΥΜΕ" και μολις μας λεει 90% αγορι η αληθεια ειναι εκλαιγα απο χαρα αν και ειμαι βεβαιη πως και με κοριτσακι το ιδιο θα εκανα αφου ηταν υπεροχο συναισθημα να μαθαινω τι εχω στην κοιλιτσα μου! αχ τι ωραια περιοδος ρε συμπεθερα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σου κοαλακι !!!!!!

γειά σου αγορομαμμη!!!!!

τι γίνεται?????αχ τι ωραία που λέει σχεδόν μαμα!!!!!!κ εγώ το περιμένω πως κ πως!!!!!!

πάντως κορίτσια κ εγώ το 2ο κοριτσάκι το θέλω κ ο άντρας μου λόγια γιατί κ τον μπέμπης μας νόμιζε ότι εχω κορίτσι εγώ ήθελα κ έλεγα για αγόρι οπότε κέρδισε το ένστικτο της μάνας!!!!

καλως τη!!! ασε κι εγω επαθα με το μαμα, εχθες στο αυτοκινητο αρχισε ξαφνικα "Μαμα μαμα μαμα" και στο καπακι "Μπαμπα μπαμπα" και χτυπουσε παλαμακια,τρελα μιλαμε!!! Αντε ρε να κανουμε και την κορη, ο αντρας μου ακομα ειναι πολυ διχασμενος για τον 2ο! Κανατε εμβολιακι??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

συμπεθερα μηπως μπορεις να μου πεις ποιο μπαστουνι εχει και αν ξαπλωνει πισω??

patousitsaaaaa που εισαι???? αναμενουμε!!!!!!

Συμπεθερουλα μου εγω εχω το just baby και ναι ξαπλωνει πισω μεχρι τερμα περιπου, απλα η τελευταια θεση εχει μια πολυυυυ ελαφρυα κλιση προς τα επανω για ευνοητους λογους.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμπεθερουλα μου εγω εχω το just baby και ναι ξαπλωνει πισω μεχρι τερμα περιπου, απλα η τελευταια θεση εχει μια πολυυυυ ελαφρυα κλιση προς τα επανω για ευνοητους λογους.

αααα τελεια, απο αυτα που βλεπω στο ιντερνετ αυτο μου αρεσε περισσοτερο! ειναι και οικονομικο απ'ότι βλεπω!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως τη!!! ασε κι εγω επαθα με το μαμα, εχθες στο αυτοκινητο αρχισε ξαφνικα "Μαμα μαμα μαμα" και στο καπακι "Μπαμπα μπαμπα" και χτυπουσε παλαμακια,τρελα μιλαμε!!! Αντε ρε να κανουμε και την κορη, ο αντρας μου ακομα ειναι πολυ διχασμενος για τον 2ο! Κανατε εμβολιακι??

καλά κ εμείς για 2ο μετά από κανένα 1,5 χρόνο.ο άντρας μου δηλ γιατί είναι κ το οικονομικό.

εμβόλιο το απόγευμα κατά τις 7 έχουμε.

τι ηλικία έχει που είπε μαμα κ μπαμπά???


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλά κ εμείς για 2ο μετά από κανένα 1,5 χρόνο.ο άντρας μου δηλ γιατί είναι κ το οικονομικό.

εμβόλιο το απόγευμα κατά τις 7 έχουμε.

τι ηλικία έχει που είπε μαμα κ μπαμπά???

10,5 αλλα μπαμπαλιζει απο πολυ μικροτερος. Τωρα ομως φαινεται να το λεει συνειδητα. Το μπαμπα το ειπε λιγο νωριτερα και τον πρωτο καιρο τον φωναζε ολη την ωρα, τωρα σπανιοτερα αφου το συνηθισε!! Ειναι στο παιδι, ξερω αλλο που τα ελεγε απο 9 μηνων και παππου γιαγια αλλα πολλα παιδακια μιλανε πολυ μετα το χρονο. Ειναι πολυ υποκειμενικο και δεν εχει να κανει με τη νοημοσυνη του μωρου οπως θα ξερεις καλυτερα κ απο εμας και λογω επαγγελματος!!! Παντως θυμαμαι μια καθηγητρια που μας εκανε την εξελικτικη ψυχολογια οτι αυτο που λενε οτι δε μιλαει για να τα πει μαζεμενα ειναι ολιγον μπουρδες. Απλα να μιλαμε πολυ στο παιδι, η αληθεια ειναι οτι κι εμεις ειμαστε πολυ της παρλας οικογενειακως και το εχουμε ταραξει το παιδι. Αλλα και παλι ειναι στο παιδι. Επισης παρατηρησα οτι αν οποτε σταματαω να προσπαθω να του μαθω κατι τοτε ξεκινα μονος του ολη την ωρα. Προσπαθουσα το κουπεπε και τα παλαμακια και τιιιιιποτα. Βουδας ο κυριος! Και μια μερα στο αυτοκινητο αρχισε να τα κανει ολα στη σειρα.Ολα στο αυτοκινητο τα κανει για πρωτη φορα αφου δεν εχει με τι να ασχοληθει χαχαχα!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

10,5 αλλα μπαμπαλιζει απο πολυ μικροτερος. Τωρα ομως φαινεται να το λεει συνειδητα. Το μπαμπα το ειπε λιγο νωριτερα και τον πρωτο καιρο τον φωναζε ολη την ωρα, τωρα σπανιοτερα αφου το συνηθισε!! Ειναι στο παιδι, ξερω αλλο που τα ελεγε απο 9 μηνων και παππου γιαγια αλλα πολλα παιδακια μιλανε πολυ μετα το χρονο. Ειναι πολυ υποκειμενικο και δεν εχει να κανει με τη νοημοσυνη του μωρου οπως θα ξερεις καλυτερα κ απο εμας και λογω επαγγελματος!!! Παντως θυμαμαι μια καθηγητρια που μας εκανε την εξελικτικη ψυχολογια οτι αυτο που λενε οτι δε μιλαει για να τα πει μαζεμενα ειναι ολιγον μπουρδες. Απλα να μιλαμε πολυ στο παιδι, η αληθεια ειναι οτι κι εμεις ειμαστε πολυ της παρλας οικογενειακως και το εχουμε ταραξει το παιδι. Αλλα και παλι ειναι στο παιδι. Επισης παρατηρησα οτι αν οποτε σταματαω να προσπαθω να του μαθω κατι τοτε ξεκινα μονος του ολη την ωρα. Προσπαθουσα το κουπεπε και τα παλαμακια και τιιιιιποτα. Βουδας ο κυριος! Και μια μερα στο αυτοκινητο αρχισε να τα κανει ολα στη σειρα.Ολα στο αυτοκινητο τα κανει για πρωτη φορα αφου δεν εχει με τι να ασχοληθει χαχαχα!!

Τα μωρακια εχουν απιστευτα καθαρη μνημη.....τα βλεπουν, τα επεξεργαζονται και μολις ειναι ετοιμα τα αποδεχονται κανωντας ΠΡΑΞΗ αυτο που τοοοοοοσο καιρο του μαθαινε η μαμα......αφηνωντας την απλα ΕΚΠΛΗΚΤΗ!!!!!

Συμπεθερουλα δεν γνωριζω για μεχρι ποσα κιλα ειναι κατασκευασμενο το συγκεκριμενο καροτσακι, απλα επειδη ειναι περιπατου και ειδικα για τους θερινους μηνες θα μπορουσε με λιγη καλη συντηρηση να κατσει και ενα κανονικο σε βαροσ παιδακι 2-2,5χρονων (αναλογα και με το σωματοτυπο)για μια βολτα ας πουμε, πρακτικα θα ειναι λιγο δυσκολο μετα τα 2 διοτι εχει το προστατευτικο μπροστα αλλα για μια ωρα αναγκης καλο ειναι, μετα απο εκει καλυτερα ειναι τα ποδαρακια τους...!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...