Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      Στην πρώτη διέγερση που πήγα με altermon και είχα ΑΜΗ 9,8,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου καλά και στο τέλος είχα μόνο δύο ωαρια.Οταν κάναμε πιο ήπια διέγερση με meriofert και Femara,βγάλαμε δέκα ωάρια.Μου είπε ο γιατρός πως στην περίπτωση μου δεν έχει νόημα να κάνουμε φουλ διέγερση και έτσι τώρα,κάναμε πάλι το ίδιο και βλέπουμε 4ωαρια(βέβαια τώρα η ΑΜΗ μου έπεσε πολύ 2,4).Την Πέμπτη πάμε για ωοληψια και ελπίζω να πάρουμε και τα 4. Τον είχα ρωτήσει για την enolva και είπε πως δεν πιστεύει ότι θα μας δώσει καλά αποτελέσματα,δεν το χρησιμοποιει αυτό το πρωτόκολλο.Βεβαια εσένα μπορεί να σου ταιριάξει αυτη η μέθοδος και να πάρετε πολλά και ποιοτικα ωάρια ❤️ Εγώ ελπίζω να κάνουμε έστω ένα εμβρυακι και να το βάλουμε μαζί με το άλλο που έχουμε στην κατάψυξη και να μην χρειαστεί να ξανακάνω διέγερση,έχω πρηστεί πολύ και δεν την παλεύω καθόλου 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Μποτσακι μουυυυυυυυυ τι καλαααααα που εισαι καλυτεραααααααα....!!!!!

Χαρηκα πολυυυυυ...!!!!!!

Ειδες λοιπον οτι ηταν μια φλεγμονουλα...???????

Ηρεμησε τωρα και ολα καλα θα συνεχισουν......και καλυτερα μη σου πω...!!!!!

Οσο για τις συσπασεις καλα τα εγραψε η συμπεθερα μου και επιπλεον να συμπληρωσω οτι εγω οποτε κουραζομουνα αισθανομουνα ενα τερααααααστιο βαρος χαμηλα κατη στην κοιλια μου, καθομουνα ξεκουραζομουνα και σταματουσε αυτη η αισθηση βαρους.

Συμπεθερουλα μουυυυυ καλες βουτιες αν πατε για μπανακι....

Πατουσιτσααααα ακομα κοιμασαι??????

Θαλειτσαααα ουουυυυυ....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μποτσακι μουυυυυυυυυ τι καλαααααα που εισαι καλυτεραααααααα....!!!!!

Χαρηκα πολυυυυυ...!!!!!!

Ειδες λοιπον οτι ηταν μια φλεγμονουλα...???????

Ηρεμησε τωρα και ολα καλα θα συνεχισουν......και καλυτερα μη σου πω...!!!!!

Οσο για τις συσπασεις καλα τα εγραψε η συμπεθερα μου και επιπλεον να συμπληρωσω οτι εγω οποτε κουραζομουνα αισθανομουνα ενα τερααααααστιο βαρος χαμηλα κατη στην κοιλια μου, καθομουνα ξεκουραζομουνα και σταματουσε αυτη η αισθηση βαρους.

Συμπεθερουλα μουυυυυ καλες βουτιες αν πατε για μπανακι....

Πατουσιτσααααα ακομα κοιμασαι??????

Θαλειτσαααα ουουυυυυ....!!!!!!

Ναι κοαλακι μου,περασα πολυ αγχος μεχρι να δω τι ειναι!!Και με τον γυναικολογο που μιλησα μου ειπε οτι ειναι φυσικο να ειναι λιγο ανεβασμενες αυτες οι τιμες οταν εισαι εγκυος!!

Αχ ευχαριατω,ευχαριστω πολυ για τη δυναμη που μου δινετε και τις συμβουλες!!!

Εσεις τι κανετε??Το Μαριαννακι μας???


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπεραααα!!!!!καλα εισαστε???????τωρα ξυπνησααααααααααα!!!!!!!!!!κοιμαμαι απο χθες το βραδυ!!!απο τις 2 το βραδυ!!!!!16 ωρες υπνο!!!!!!!!!!!!!!!!

μποτσακι μου,καλα εισαι διαβασα!!!!!!!!!!!τελειαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!μην ανησυχεις!!!!!!!!ολα θα πανε σουπερ!!!!!!!!!!ο μπεμπακος σου καλα ειναι??????????????

κοαλακι μου,καλα εισαι???η Μαριαννα μας πως ειναι με την καταροη????????

αγορομαμμυ μου ο μπεμπακος μας καλα ειναι??????

θαλεια μου,καλησπερα!!!!καλα εισαι???φιλακια στον μπεμπακο σου!!!!

απ οτι βλεπετε μιλαω γενικα..........δεν προλαβα να διαβασω νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!

απ τη βιασινη μου,γραφω!!!!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοαλακι μου,περασα πολυ αγχος μεχρι να δω τι ειναι!!Και με τον γυναικολογο που μιλησα μου ειπε οτι ειναι φυσικο να ειναι λιγο ανεβασμενες αυτες οι τιμες οταν εισαι εγκυος!!

Αχ ευχαριατω,ευχαριστω πολυ για τη δυναμη που μου δινετε και τις συμβουλες!!!

Εσεις τι κανετε??Το Μαριαννακι μας???

Καλα ειμαστε και εμεις....παιζει εδω στο σπιτι και μετα τις 8 θα την παω βολτα.

Σου εστειλα και πμ ( το αναφερω απλα και μονο για να διαπιστωσω κατα ποσο η οχι λαμβανεται τα πμ που σας στελνω).

Ζεστουλα και σημερα αλλα ευτυχως εχουμε κλιματισμο....!!!!!!!

Εκανα και μπανιο την μαριαννα το μεσημερι και δροσιστηκε.....!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπεραααα!!!!!καλα εισαστε???????τωρα ξυπνησααααααααααα!!!!!!!!!!κοιμαμαι απο χθες το βραδυ!!!απο τις 2 το βραδυ!!!!!16 ωρες υπνο!!!!!!!!!!!!!!!!

μποτσακι μου,καλα εισαι διαβασα!!!!!!!!!!!τελειαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!μην ανησυχεις!!!!!!!!ολα θα πανε σουπερ!!!!!!!!!!ο μπεμπακος σου καλα ειναι??????????????

κοαλακι μου,καλα εισαι???η Μαριαννα μας πως ειναι με την καταροη????????

αγορομαμμυ μου ο μπεμπακος μας καλα ειναι??????

θαλεια μου,καλησπερα!!!!καλα εισαι???φιλακια στον μπεμπακο σου!!!!

απ οτι βλεπετε μιλαω γενικα..........δεν προλαβα να διαβασω νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!

απ τη βιασινη μου,γραφω!!!!!!!!!!!!!!!

Καλως τηηηηηηη!!!Ολα καλα εγω!!Παει κι αυτο!Το φαγαμε!!Ταραχη ηταν και περασε!!

Εσυ πατουσιτσα μου ομορφη πολυ υπνο ε???Καλα κανεις ετσι κι αλλιως πρεπει να εισαι σε φορμα αυριο για να καμαρωσεις το μπεμπακι σου!!χιχιχιχιχιι!!!:D:D:D:D:D


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα ειμαστε και εμεις....παιζει εδω στο σπιτι και μετα τις 8 θα την παω βολτα.

Σου εστειλα και πμ ( το αναφερω απλα και μονο για να διαπιστωσω κατα ποσο η οχι λαμβανεται τα πμ που σας στελνω).

Ζεστουλα και σημερα αλλα ευτυχως εχουμε κλιματισμο....!!!!!!!

Εκανα και μπανιο την μαριαννα το μεσημερι και δροσιστηκε.....!!!!

Το ειδα ματακια μου μολις τωρα και απαντησα!!!

Αργω λιγο αλλα τα πιανω!!χιχιχιιιιιι!!;););););)

Καλα εκανες κανει πολυ ζεστη!!Κι εγω εχω πεθανει σημερα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπεραααα!!!!!καλα εισαστε???????τωρα ξυπνησααααααααααα!!!!!!!!!!κοιμαμαι απο χθες το βραδυ!!!απο τις 2 το βραδυ!!!!!16 ωρες υπνο!!!!!!!!!!!!!!!!

μποτσακι μου,καλα εισαι διαβασα!!!!!!!!!!!τελειαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!μην ανησυχεις!!!!!!!!ολα θα πανε σουπερ!!!!!!!!!!ο μπεμπακος σου καλα ειναι??????????????

κοαλακι μου,καλα εισαι???η Μαριαννα μας πως ειναι με την καταροη????????

αγορομαμμυ μου ο μπεμπακος μας καλα ειναι??????

θαλεια μου,καλησπερα!!!!καλα εισαι???φιλακια στον μπεμπακο σου!!!!

απ οτι βλεπετε μιλαω γενικα..........δεν προλαβα να διαβασω νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!

απ τη βιασινη μου,γραφω!!!!!!!!!!!!!!!

Καλως την περδικα......

Καλα κανεις και κοιμασαι......ξεκουραζεσαι...!!!!!!

Η μαριαννα ακομα εχει καταροη και θα εχει μεχρι να σκασουν τα δοντακια...η αληθεια ειναι οτι κραταει πολλες μερες καπου ενδιαμεσα λιγοστευουν ( και νομιζω οτι περασε) αλλα μετα παλι αρχιζει το ποταμι......και τρεχει...!!!!!

Θα περασει.....και αυτο.....!!!!!!

Ποσα δοντια ειναι πια...????? 10, 15, 20....??????? που θα παει.....θα βγουν....εκει θα μεινουν....?????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα εχει δειξει οτι προσαρμοζεται στα παντα αμεσως. Κοψαμε τον θηλασμο κ δεν εψαξε το στηθος ουτε μια φορα, αλλαξε δωματιο ουτε που παραπονεθηκε ενω ηταν 7 μηνων, οποτε εχει δειξει να μην εχει θεμα αλλα ποτε δεν ξερεις. Κι εγω ηθελα να γινω βρεφονηπιαγωγος, ειναι τελεια, αλλα τελικα εγινα κοινωνικη λειτουργος οποτε οπως καταλαβαινεις και εμεις την αναπτυξιακη ψυχολ την εχουμε φαει με το κουταλι!!! Κ ολοι μου λενε οτι λογω επαγγελματος θα ειμαι πολυ σωστη με το παιδι και τετοια. Πιστεψε με δεν ειναι και τοσο ευκολο οσο και αν εχεις τη γνωση (για μενα τουλαχιστον:D)!! Σιγουρα εχω τις βασεις σε πολλα πραγματα για το πως να μεγαλωσω το παιδι μου αλλα στην πραξη μπαινει το συναισθηματικο κομματι και ενω ξερω οτι μερικα πραγματα μπορει να ειναι "λαθος" τα κανω απλα νομιζω δεν κανω τραγικα λαθη οπως ακουω αλλες μαμαδες και μου γυριζει το κεφαλι!!! Πως ειναι ο μικρουλης σου σημερα? Το τρωει το πατατα-καροτο?

εγώ τον μικρό τον έβαλα στο δικό του κρεβάτι κ δωμάτιο από 40 ημερών.κ ευτυχώς όλα καλά!!!!όσο για το πατάτα καρότο κ σήμερα κ κολοκυθι τι να πω δεν ξέρω με έχει μπερδέψει.ενώ τις 3-4 κουταλιες τις έφαγε ευχάριστα μετά δεν το πολύ ήθελε κ ενώ πειναγε γιατί φαινόταν τελικά ήθελε γάλα κ έφαγε 180 μλ .τι να πω ????????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μποτσάκι μου μπράβο που όλα είναι καλά!!!!"

όσο για τις συσπασεις που λέτε εγώ είχα από νωρίς απλά πετρωνε πιο λίγες φορές την ημέρα αλλά καθώς μεγάλωνε η κοιλία μου τόσο πιο πολλές φορές έκανε μετά.

πατουσιτσα μου όλα καλά εμείς εσυ πως είσαι???


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πιαστηκα με τις δουλειες του σπιτιου!!!επιστρεφω σε λιγακι!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μποτσάκι μου μπράβο που όλα είναι καλά!!!!"

όσο για τις συσπασεις που λέτε εγώ είχα από νωρίς απλά πετρωνε πιο λίγες φορές την ημέρα αλλά καθώς μεγάλωνε η κοιλία μου τόσο πιο πολλές φορές έκανε μετά.

πατουσιτσα μου όλα καλά εμείς εσυ πως είσαι???

Ναι Θαλειτσα μου ολα καλα!!Ακομα συσπασεις δεν εχω καταλαβει,απλα ρωταω για να ξερω!!Στην αρχη πετρωνε λιγο η κοιλια μου αλλα πρεπει να ηταν που ετρωγα αποτομα και πολυ!!!χαχαχαχααααααα!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ τον μικρό τον έβαλα στο δικό του κρεβάτι κ δωμάτιο από 40 ημερών.κ ευτυχώς όλα καλά!!!!όσο για το πατάτα καρότο κ σήμερα κ κολοκυθι τι να πω δεν ξέρω με έχει μπερδέψει.ενώ τις 3-4 κουταλιες τις έφαγε ευχάριστα μετά δεν το πολύ ήθελε κ ενώ πειναγε γιατί φαινόταν τελικά ήθελε γάλα κ έφαγε 180 μλ .τι να πω ????????

Θαλειτσα και εμενα την πρωτη μερα 4 κουταλιες ειχε φαει μονο, την δευτερη μερα ομως 4 κουταλιες ειχε αφησει μονο.....αχχαχαχααχαχ...!!!!!

Επειδη τοσους μηνες επινε γαλα, η αισθηση του κουταλιου, οι νεες γευσεις και η αισθηση στο στομα αλλαξαν προσπαθει το μωρακι σου να προσαρμοστει......

Δωστου λιγο χρονο.....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα εχει δειξει οτι προσαρμοζεται στα παντα αμεσως. Κοψαμε τον θηλασμο κ δεν εψαξε το στηθος ουτε μια φορα, αλλαξε δωματιο ουτε που παραπονεθηκε ενω ηταν 7 μηνων, οποτε εχει δειξει να μην εχει θεμα αλλα ποτε δεν ξερεις. Κι εγω ηθελα να γινω βρεφονηπιαγωγος, ειναι τελεια, αλλα τελικα εγινα κοινωνικη λειτουργος οποτε οπως καταλαβαινεις και εμεις την αναπτυξιακη ψυχολ την εχουμε φαει με το κουταλι!!! Κ ολοι μου λενε οτι λογω επαγγελματος θα ειμαι πολυ σωστη με το παιδι και τετοια. Πιστεψε με δεν ειναι και τοσο ευκολο οσο και αν εχεις τη γνωση (για μενα τουλαχιστον:D)!! Σιγουρα εχω τις βασεις σε πολλα πραγματα για το πως να μεγαλωσω το παιδι μου αλλα στην πραξη μπαινει το συναισθηματικο κομματι και ενω ξερω οτι μερικα πραγματα μπορει να ειναι "λαθος" τα κανω απλα νομιζω δεν κανω τραγικα λαθη οπως ακουω αλλες μαμαδες και μου γυριζει το κεφαλι!!! Πως ειναι ο μικρουλης σου σημερα? Το τρωει το πατατα-καροτο?

Συμπεθερουλα μου μην ακους κανεναν......

Πολλοι απο αυτους που θελουν να κανουν τουσ "σωστους" ξεχνανε κατι πολυ βασικο....οτι μπροστα απο οποιοδηποτε επαγγελμα στο σπουδαιο αυτο ρολο που λεγεται ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ μπαινει ΠΡΩΤΑ η λεξη "ΜΑΜΑ" μετα η λεξη " ΑΝΘΡΩΠΟΣ" και τελευταια η λεξη " ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ".

Οποτε κατσε να χαρεις ΕΣΥ το μωρακι σου και ΕΣΥ να βαλεις και τα ορια σας..!!!!

Που ειμαι σιγουρη οτι αυτο κανεις....!!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

κορτισια τωρα στρογγυλοκαθησα!!!!!!!!!το ριξα στις δουλειες σημερα!!!!!

αυριο κοριτσια η μεγαλη μερα!!!!!!!!!

σιγα μην κοιμηθω κοριτσια σημερα!!!!!απλα θα λαγοκοιμαμαι και θα κοιταω το ρολοι καθε 3 και λιγο!!!!!

στις 11 εχω ραντεβου οποτε κατα τις 1,5 το μεσημερι θα ειμαι σπιτι λογικα!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...