Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      Στην πρώτη διέγερση που πήγα με altermon και είχα ΑΜΗ 9,8,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου καλά και στο τέλος είχα μόνο δύο ωαρια.Οταν κάναμε πιο ήπια διέγερση με meriofert και Femara,βγάλαμε δέκα ωάρια.Μου είπε ο γιατρός πως στην περίπτωση μου δεν έχει νόημα να κάνουμε φουλ διέγερση και έτσι τώρα,κάναμε πάλι το ίδιο και βλέπουμε 4ωαρια(βέβαια τώρα η ΑΜΗ μου έπεσε πολύ 2,4).Την Πέμπτη πάμε για ωοληψια και ελπίζω να πάρουμε και τα 4. Τον είχα ρωτήσει για την enolva και είπε πως δεν πιστεύει ότι θα μας δώσει καλά αποτελέσματα,δεν το χρησιμοποιει αυτό το πρωτόκολλο.Βεβαια εσένα μπορεί να σου ταιριάξει αυτη η μέθοδος και να πάρετε πολλά και ποιοτικα ωάρια ❤️ Εγώ ελπίζω να κάνουμε έστω ένα εμβρυακι και να το βάλουμε μαζί με το άλλο που έχουμε στην κατάψυξη και να μην χρειαστεί να ξανακάνω διέγερση,έχω πρηστεί πολύ και δεν την παλεύω καθόλου 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλα κανεις συμπεθερα, ειναι παγιδα τα ζαρζαβατικα με τα παλιοφαρμακα, ετσι να ελεγχεις τι τρωει η φουρτουνιτσα!!!

Thalia μου εχεις απολυτο δικιο για το κρεβατι και γενικα ειμαστε αυστηροι σε αυτο αλλα σημερα δεν εβλεπα μπροστα μου απο τη νυστα για να τον νανουρισω λιγακι οποτε τον πηρα στο κρεβατι. Ευτυχως μεχρι τωρα δεν εχει δειξει να θελει να ερχεται μαζι μας και οταν τον παω στην κουνια του δεν παραπονιεται. Η αληθεια ειναι οτι πολλα πρωινα που λειπει ο αντρας μου μπορει να τον παρω στο κρεβατι, δεν ειναι και ευκολο να αντισταθω ετσι μικρουλης που ειναι, θελω να τον απολαυσω!! Απο την ωρα που τον γεννησα ακουω "μη τον παιρνεις αγκαλια θα κακομαθει, μη τον παιρνεις στο κρεβατι θα κακομαθει, μη το ενα μη το αλλο" και υπηρχε περιοδος που ενιωθα τυψεις οτι δε τον χαιρομουν. Οποτε καμια φορα ριχνω νερο στο κρασι οσο βλεπω οτι δε το εκμεταλλευεται!! Η παιδιατρος μου ειχε πει ολα με μετρο και να ευχαριστηθω το μωρο μου γιατι θα μεγαλωσει γρηγορα και θα θελω να το κανω αγκαλιτσα και δε θα καθεται.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις συμπεθερα, ειναι παγιδα τα ζαρζαβατικα με τα παλιοφαρμακα, ετσι να ελεγχεις τι τρωει η φουρτουνιτσα!!!

Thalia μου εχεις απολυτο δικιο για το κρεβατι και γενικα ειμαστε αυστηροι σε αυτο αλλα σημερα δεν εβλεπα μπροστα μου απο τη νυστα για να τον νανουρισω λιγακι οποτε τον πηρα στο κρεβατι. Ευτυχως μεχρι τωρα δεν εχει δειξει να θελει να ερχεται μαζι μας και οταν τον παω στην κουνια του δεν παραπονιεται. Η αληθεια ειναι οτι πολλα πρωινα που λειπει ο αντρας μου μπορει να τον παρω στο κρεβατι, δεν ειναι και ευκολο να αντισταθω ετσι μικρουλης που ειναι, θελω να τον απολαυσω!! Απο την ωρα που τον γεννησα ακουω "μη τον παιρνεις αγκαλια θα κακομαθει, μη τον παιρνεις στο κρεβατι θα κακομαθει, μη το ενα μη το αλλο" και υπηρχε περιοδος που ενιωθα τυψεις οτι δε τον χαιρομουν. Οποτε καμια φορα ριχνω νερο στο κρασι οσο βλεπω οτι δε το εκμεταλλευεται!! Η παιδιατρος μου ειχε πει ολα με μετρο και να ευχαριστηθω το μωρο μου γιατι θα μεγαλωσει γρηγορα και θα θελω να το κανω αγκαλιτσα και δε θα καθεται.

έτσι είναι όπως τα λες με μέτρο.εφόσον δεν το εκμεταλλεύεται οκ αλλά μεγαλώνοντας είναι το θεμα.τουλάχιστον από κάποια "πείρα" που εχω από το επαγγελμα μου.(βρεφονηπιαγωγος )


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι όπως τα λες με μέτρο.εφόσον δεν το εκμεταλλεύεται οκ αλλά μεγαλώνοντας είναι το θεμα.τουλάχιστον από κάποια "πείρα" που εχω από το επαγγελμα μου.(βρεφονηπιαγωγος )

μεχρι τωρα εχει δειξει οτι προσαρμοζεται στα παντα αμεσως. Κοψαμε τον θηλασμο κ δεν εψαξε το στηθος ουτε μια φορα, αλλαξε δωματιο ουτε που παραπονεθηκε ενω ηταν 7 μηνων, οποτε εχει δειξει να μην εχει θεμα αλλα ποτε δεν ξερεις. Κι εγω ηθελα να γινω βρεφονηπιαγωγος, ειναι τελεια, αλλα τελικα εγινα κοινωνικη λειτουργος οποτε οπως καταλαβαινεις και εμεις την αναπτυξιακη ψυχολ την εχουμε φαει με το κουταλι!!! Κ ολοι μου λενε οτι λογω επαγγελματος θα ειμαι πολυ σωστη με το παιδι και τετοια. Πιστεψε με δεν ειναι και τοσο ευκολο οσο και αν εχεις τη γνωση (για μενα τουλαχιστον:D)!! Σιγουρα εχω τις βασεις σε πολλα πραγματα για το πως να μεγαλωσω το παιδι μου αλλα στην πραξη μπαινει το συναισθηματικο κομματι και ενω ξερω οτι μερικα πραγματα μπορει να ειναι "λαθος" τα κανω απλα νομιζω δεν κανω τραγικα λαθη οπως ακουω αλλες μαμαδες και μου γυριζει το κεφαλι!!! Πως ειναι ο μικρουλης σου σημερα? Το τρωει το πατατα-καροτο?


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθααααααααααα!!!!!Γεια σας κοριτσακια μου ομορφα!!!

Τι κανετε??

Λοιπον!!!!Ευτυχως εχω καλα νεα!!Κατ'αρχην δεν ειναι σκωλ.!!Ουφφφφφ!!!!

Ειναι μια ελαφρια φλεγμονουλα που εχει γινει επειδη προφανως εχει ζοριστει το παχυ εντερο!!!

Σηερα το πρωι ο πονος ειχε φυγει απο χαμηλα δεξια και ειχε μεταφερθει στο κεντρο χαμηλα πανω στη μητρα και πιο χαμηλα!!

Κοριτσια μου το αγχος που εχω περασει δεν σας το συζητω,μεχρι να δω τι γινεται με τον σκωλ.Τι να πω!!Απλως θα συνεχισω τα μποσκοπαν,και λιγο ελαφρια διατροφη γιατι τελειως δεν μου εχει περασει!Απλως εχει μεταφερθει και δεν ποναει οπως εχθες!!

Οπως το σκεφτομουνα μονη μου μπορει να ειναι και συσπασεις!!Βρε κοριτσια τι πονοι περιπου ειναι οι συσπασεις για να ξερω??

Εσεις αγαπες μου???

Κοαλακι μου συγυρισατε,οι δυο νοικοκυραδες?Τι κανει το κοριτσακι μας??

Αγορομαμυ εσεις??Ειναι δυσκολο να αντισταθεις να κοιμηθεις αγκαλιτσα με τον γιο σου,εεε???:D:D:D:D:DΕγω δεν ειμαι μανουλα ακομα ειμαι ομως παιδι που το παιρνανε οι γονεις του στο κρεβατι και μεχρι και αρκετα μεγαλη μου κανανε μεγαλη ζημια!!!Απλως πιστευω οτι θελει μετρο!!Να ξερει το παιδι που ειναι η θεση του κι οτι εκει παει καμια φορα επειδη η μαμα κι ο μπαμπας αφηνουν!!!!;);););););)

Θαλειτσα μου τρεχεις για τις ετοιμασιες για το μεγαλο μπλουμ ε??Αντε,με το καλο κοριτσακι μου!!

Μαρκελα μου ηρεμια πολυ νερο και υπομονη!Θα περασει,παιρνεις δυναμη απο τα ζουζουνακια σου και ειμαστε κι εμεις εδω!!;);););)

Yolitsa μου εσυ??Με τις ναυτιες??Λιγοστευουν??

May μου πως εισαι??

Patousitsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!Υπναρουυυυυυυυυ!!

Ξυπνα!!!!Απο μενα ολα οκ.

Αντε αυριο ειναι η μεγαλη μερα!!!Η δικη σου μερα!!

Θα δεις το μπεμπουλινι σου με την ομορφομυτουλα του!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλως τη!!! ναι βρε το ξερω πολυ καλα το ζητημα με το κρεβατι, μην ανησυχειτε! εχω φιλη που κοιμαται και με τα 2 της παιδια μαζι ηλικιας 6 και 2,5 ετων,ΒΟΗΘΕΙΑ!! και εχει εκτοπισει τον αντρα της στον καναπε, καταστροφικο για τη συζυγικη σχεση. Αν ακουγα τον αντρα μου βεβαια ολη την ωρα στο κρεβατι θα τον ειχαμε ευτυχως ομως γινομαι λιγο "σκυλα" και δε του περναει του συζυγου!! Εκαστος στο κρεβατι του!!!

Οι πονοι των συσπασεων μοιαζουν πολυ με της περιοδου, πιανουν ολη την περιοχη της κοιλιας και οχι μονο δεξια ή μονο αριστερα συνηθως. εγω δεν ειχα πονους τετοιους παρα μονο λιγες μερες πριν γεννησω σε πολυ μικρο βαθμο. Κατα τ'αλλα ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη ανωδυνες συσπασεις!! ευχομαι να μην ειναι τιποτα μποτσακι μου!!! ολα καλα λοιπον, αααραξε τωρα και κανε χαδακια το νινι σου!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως τη!!! ναι βρε το ξερω πολυ καλα το ζητημα με το κρεβατι, μην ανησυχειτε! εχω φιλη που κοιμαται και με τα 2 της παιδια μαζι ηλικιας 6 και 2,5 ετων,ΒΟΗΘΕΙΑ!! και εχει εκτοπισει τον αντρα της στον καναπε, καταστροφικο για τη συζυγικη σχεση. Αν ακουγα τον αντρα μου βεβαια ολη την ωρα στο κρεβατι θα τον ειχαμε ευτυχως ομως γινομαι λιγο "σκυλα" και δε του περναει του συζυγου!! Εκαστος στο κρεβατι του!!!

Οι πονοι των συσπασεων μοιαζουν πολυ με της περιοδου, πιανουν ολη την περιοχη της κοιλιας και οχι μονο δεξια ή μονο αριστερα συνηθως. εγω δεν ειχα πονους τετοιους παρα μονο λιγες μερες πριν γεννησω σε πολυ μικρο βαθμο. Κατα τ'αλλα ειχα σε ολη την εγκυμοσυνη ανωδυνες συσπασεις!! ευχομαι να μην ειναι τιποτα μποτσακι μου!!! ολα καλα λοιπον, αααραξε τωρα και κανε χαδακια το νινι σου!!

Ευχριστω αγορομαμυ μου!!!Ανωδυνες συσπασεις τι εννοεις??Δηλ. πως καταλαβαινεις οτι τις εχεις αφου δεν πονας??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

θα νιωθεις ενα πετρωμα. Στην εβδομαδα που εισαι τωρα η μητρα εχει μεγεθος περιπου σαν ενα πορτοκαλι και βρισκεται λογικα πιο κατω απο τον αφαλο. Εγω απο τοτε ξεκινησα να νιωθω αυτο το πορτοκαλακι σα να συρρικνωνεται και να σκληραινει καποιες φορες μεσα στην ημερα. Αν δεν σκληραινε δε το καταλαβαινα επειδη ειναι μικρη ακομα η μητρα. Γι αυτο το λογο ο γιατρος μου εδινε μαγνησιο και απο καποιο σημειο και μετα επαιρνα 3 την ημερα.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

θα νιωθεις ενα πετρωμα. Στην εβδομαδα που εισαι τωρα η μητρα εχει μεγεθος περιπου σαν ενα πορτοκαλι και βρισκεται λογικα πιο κατω απο τον αφαλο. Εγω απο τοτε ξεκινησα να νιωθω αυτο το πορτοκαλακι σα να συρρικνωνεται και να σκληραινει καποιες φορες μεσα στην ημερα. Αν δεν σκληραινε δε το καταλαβαινα επειδη ειναι μικρη ακομα η μητρα. Γι αυτο το λογο ο γιατρος μου εδινε μαγνησιο και απο καποιο σημειο και μετα επαιρνα 3 την ημερα.

Δηλ. οταν σκληραινει αυτο ειναι συσπαση,απλα το καταλαβαινεις αλλα δεν εχεις πονο?


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. οταν σκληραινει αυτο ειναι συσπαση,απλα το καταλαβαινεις αλλα δεν εχεις πονο?

ναι:D λεγονται συσπασεις braxton hicks, μπες να διαβασεις!!! σε αλλες κοπελες δεν εμφανιζονται πριν τον 8ο εγω τις ειχα απο την αρχη αλλα ο γιατρος ειχε πει οτι οσο δεν εχω πονο ή αιμα να μη δινω καμια σημασια και ειναι φυσιολογικοτατες!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα μου εμφανιζοταν συνηθως αν κουραζομουν λιγο παραπανω και προς το τελος της εγκυμοσυνης ολο και συχνοτερα μεσα στην ημερα, δε τολμουσα να κουνηθω τσουουουουπ πετρα η κοιλαρα!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εμφανιζοταν συνηθως αν κουραζομουν λιγο παραπανω και προς το τελος της εγκυμοσυνης ολο και συχνοτερα μεσα στην ημερα, δε τολμουσα να κουνηθω τσουουουουπ πετρα η κοιλαρα!!!

Συγνωμη που σε ρωταω με λεπτομερειες,απλα για να μην παρανοησω,γιατι ως αρχηγος της γκαφας,απο αγχος το συνηθιζω,αλλα να μου λενε κι αλλα να καταλαβαινω!!!:confused::confused::confused::confused::confused:


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που σε ρωταω με λεπτομερειες,απλα για να μην παρανοησω,γιατι ως αρχηγος της γκαφας,απο αγχος το συνηθιζω,αλλα να μου λενε κι αλλα να καταλαβαινω!!!:confused::confused::confused::confused::confused:

χαχαχαχαχα καλα κανεις μποτσακι μου, οσο πιο καλη γνωση εχεις τοσο πιο καλη εγκυμοσυνη θα εχεις! Ειναι απειρες οι φορες που βγαιναμε απο τον γιατρο και συζητουσαμε με τον αντρα μου αυτα που ελεγε ο γιατρος και ειχα καταλαβει αλλα αντι αλλων!! οποτε μην ανησυχεις,κι εγω καπως ετσι ειμαι!!!! καλοδεχουμενες οι συσπασουλες, ειναι προπαρασκευαστικες οπως λεγονται,αν πληκτρολογησεις στο google λογικα κατι θα βρεις!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου εκανα ρεκορ παραμονης μου στο καφε μιας και ο αντρουλης μου εχει αναλαβει τον μικρο εδω και ωρα και κοιμουνται!! βγαινω ομως να τελειωσω κατι δουλιτσες και να ετοιμαστουμε για παραλια!! Σας φιλω κ θα τα πουμε το βραδακι!! Μποτσακι μου μαζεψε αποριες και εδω ειμαστε εμεις!!!! τουλαχιστον θα τις εχεις και γραπτες τις απαντησεις οποτε θα τις διαβασεις ξανα κ ξανα να τις εμπεδωσεις!!!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου εκανα ρεκορ παραμονης μου στο καφε μιας και ο αντρουλης μου εχει αναλαβει τον μικρο εδω και ωρα και κοιμουνται!! βγαινω ομως να τελειωσω κατι δουλιτσες και να ετοιμαστουμε για παραλια!! Σας φιλω κ θα τα πουμε το βραδακι!! Μποτσακι μου μαζεψε αποριες και εδω ειμαστε εμεις!!!! τουλαχιστον θα τις εχεις και γραπτες τις απαντησεις οποτε θα τις διαβασεις ξανα κ ξανα να τις εμπεδωσεις!!!!!!

Ευχαριστω!!Ευχαριστω πολυ καλη μου φιλη!!!Καλο απογευμα και καλο μπανακι με τον μικρο πριγκηπα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...