Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια να ρωτήσω κάτι, εγω πρώτη φορά θα κάνω εμβρυομεταφορα ελπίζω τον επόμενο μήνα και θα ξεκινήσω σικλακουρ. Είχε καμμια κάποια παρενέργεια;; 

      πρίν από 2 λεπτά , helena212 είπε:

      Κάποιο ρόλο παίζει λοιπόν αυτό..  αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μας δώσει τα φώτα της..

      Ξέρω ότι έχει να κάνει με την εμφύτευση αλλά κι εγώ δεν ξέρω κάτι παραπάνω!! 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλεεεεεεεεεεεε που εξαφανιστηκατε ολες??????

Αλλες βολτιτσα και αλλες χαλαρωνουν??????

Καλα κανετε!!!!!!

Αντε λεω να εξαφανιστω και εγω!!!!!!

Παω για υπνο κοριτσακια μου!!!!!!! Καληνυχτα, ονειρα γλυκα, καλη ξεκουραση και θα τα πουμε αυριοοοοοο!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλεεεεεεεεεεεεεεεε!!!Ηρθε η καλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

Λειπετε ολες τσαπερδονες μου ομορφες!!

Ε,τι εμενα θ περιμενετε?Το νυχτοπουλι?Και λειπει και το αλλο νυχτοπουλι μου!!!

Επεσε ακριδα!!!!χαχαχαχαχααααααα!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Παω κι εγω νερα'ιδουλες μου!!!Καλη σας νυχτα και καλη ξεκουραση!!!!!

Σας φιλωωωωωωωωω!!!!!!!!!!

Μααααααααααααατς!!!!

Μουυυυυυυυυυυυυυτς!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια θαλεια!!! πρωινη πρωινη σε βρισκω!! δεν εχεις μπει ακομα facebook ε?? γιατι ειναι ανησυχος ο μικρουλης? δοντακια??

Συμπεθερα που εισαι?? τι κανει η φουρτουνιτσα?? να σε ρωτησω,τι γαλα της δινεις?


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια θαλεια!!! πρωινη πρωινη σε βρισκω!! δεν εχεις μπει ακομα facebook ε?? γιατι ειναι ανησυχος ο μικρουλης? δοντακια??

Συμπεθερα που εισαι?? τι κανει η φουρτουνιτσα?? να σε ρωτησω,τι γαλα της δινεις?

καλημέρα αγορομαμμη μου!!!!!εχω είδη ξυπνήσει από της 9 παρά αλλά ο μικρός από της 8.είναι στάνταρ!!!!!δεν εχω μπει ακόμα Facebook γιατί τα λέμε από δω συνήθως!!!!!αλλά θα μπω τώρ.

εσυ καλά?????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα τσουπρες!!!!!!!!!τι κάνετε?????εμείς τα ίδια μια ανησυχία την έχουμε!!!!!!!

κοαλακι μου παναγιώτη θα τον πούμε!!!!!

Καλημεραααααααα......καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες και ολως παραδοξως το βραδυ η μαριαννα ξυπνησε μονο 3 φορες, στις 2, στις 4 και στις 7 ενω τις αλλες φορες το νουμερο 3 το εχουμε σαν πρωτο ψηφιο στον αριθμο φορων που ξυπναμε!!!!!!!!!!!

Ααααα θα γιορταζει 15αυγουστο δλδ???? τωρα που το σκεφτομαι πρεπει να μου το ειχες πει πριν λιγες μερες οτι θα τον βγαζατε ετσι!!!!!!!!!!!!

Μολις φαγαμε φρουτοκρεμα 1μπανανα, 1 μηλο, 1 αχλαδι, 1ροδακινο...και απο αυριο προσθετω ενα ακομα...αλλα δεν ξερω τι θα βαλω!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια θαλεια!!! πρωινη πρωινη σε βρισκω!! δεν εχεις μπει ακομα facebook ε?? γιατι ειναι ανησυχος ο μικρουλης? δοντακια??

Συμπεθερα που εισαι?? τι κανει η φουρτουνιτσα?? να σε ρωτησω,τι γαλα της δινεις?

Εδω ειμαι.......!!!!!!!

της δινω το sanilac ειμαι ευχαριστημενη απο την αποψη οτι δεν την προκαλεσε ουτε γαστρεντερολογικο θεμα και το τρωει πολυ καλα εξ αρχης. Βεβαια υπαρχουν οι γουλιτσες και η παλλινδρομηση αλλα σταδιακα υποχωρουν!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααα......καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες και ολως παραδοξως το βραδυ η μαριαννα ξυπνησε μονο 3 φορες, στις 2, στις 4 και στις 7 ενω τις αλλες φορες το νουμερο 3 το εχουμε σαν πρωτο ψηφιο στον αριθμο φορων που ξυπναμε!!!!!!!!!!!

Ααααα θα γιορταζει 15αυγουστο δλδ???? τωρα που το σκεφτομαι πρεπει να μου το ειχες πει πριν λιγες μερες οτι θα τον βγαζατε ετσι!!!!!!!!!!!!

Μολις φαγαμε φρουτοκρεμα 1μπανανα, 1 μηλο, 1 αχλαδι, 1ροδακινο...και απο αυριο προσθετω ενα ακομα...αλλα δεν ξερω τι θα βαλω!!!!!!!!

ναι τον αύγουστο θα του κάνω κ την γιορτή!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρωσω οτι με το humana που την εδωσα για πολυ λιγο οσο ηταν ακομη νεογεννητο ειχα θεμα, δεν το επινε καθολου καλα.

Δυσκιλιοτητα δεν ειχαμε ουτε με το ενα ουτε με το αλλο. Απο την ημερα που γεννηθηκε τουλαχιστον 2 φορες ενεργητε ημερησιως.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρωσω οτι με το humana που την εδωσα για πολυ λιγο οσο ηταν ακομη νεογεννητο ειχα θεμα, δεν το επινε καθολου καλα.

Δυσκιλιοτητα δεν ειχαμε ουτε με το ενα ουτε με το αλλο. Απο την ημερα που γεννηθηκε τουλαχιστον 2 φορες ενεργητε ημερησιως.

ααα μια χαρα,της Γιωτης δεν ειναι αυτο? κανω ερευνα να δω τι γαλα θα του παρω γιατι με το frezylac που πινει και του αρεσει πολυ υπαρχει μεγαλο προβλημα στην προμηθεια των φαρμακειων και δε το βρισκουμε πλεον οποτε πρεπει να του αλλαξω. Εσυ θαλεια ποιο του δινεις?


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ααα μια χαρα,της Γιωτης δεν ειναι αυτο? κανω ερευνα να δω τι γαλα θα του παρω γιατι με το frezylac που πινει και του αρεσει πολυ υπαρχει μεγαλο προβλημα στην προμηθεια των φαρμακειων και δε το βρισκουμε πλεον οποτε πρεπει να του αλλαξω. Εσυ θαλεια ποιο του δινεις?

Ναι τησ γιωτης, ειχα και εγω προβλημα με την προμηθεια στο παρελθον 2-3 φορες αλλα αποκατασταθηκε αμεσα...στην αγορα!!!!!!!!

Ειναι καθαρα θεμα οργανισμου μωρου οποτε δεν θα σου προτεινω εναλλακτικη γιατι κατι που μπορει να κανει στο δικο μωρο στο δικο σου να δημιουργησει προβληματα και το αντιθετο.

Απλα οταν ετυχε να ψαχτω και εγω λιγακι εμεινα σε 1-2 (το ενα εκ των 2 ειναι αυτο που δινεισ στο μωρο σου), αλλα δεν χρειαστηκε ακομα να τα δοκιμασω γιατι τα παμε πολυ καλα με το συγκεκριμενο γαλα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερα γιατι δεν τα αγοραζεις απο το εξωτερικο εφοσον εδω εχουν ελλειψη????? εγω ετσι εκανα με της ξαδερφης μου το μωρο, της παρηγγειλα μια μεγαλη κουτα και μεχρι και τωρα που ειναι ενος ετους και κατι εχει αποθεμα. Ειχα παραγγειλει το νουμερο 2 απο 6 μηνων και πανω δλδ.

Τωρα θα αναρωτιεσαι οτι αφου υπαρχει ελλειψη στη χώρα μας, προηγειται η ελλειψη στη χωρα παρασκευης αλλα δεν ειναι ετσι απλα η χωρα μας δεν μπορει να πληρωσει οποτε και δεν μπορει να τα λαβει εγκαιρως (ενα απο τα συνηθες προβληματα) στην ελλειψη βρεφικου γαλακτος στη χωρα μας....


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

ααα μια χαρα,της Γιωτης δεν ειναι αυτο? κανω ερευνα να δω τι γαλα θα του παρω γιατι με το frezylac που πινει και του αρεσει πολυ υπαρχει μεγαλο προβλημα στην προμηθεια των φαρμακειων και δε το βρισκουμε πλεον οποτε πρεπει να του αλλαξω. Εσυ θαλεια ποιο του δινεις?

αγορομαμμη μου εγώ του δίνω το nutrient a.t. είναι ειδικό γάλα για βρέφη με αλλεργία στην πρωτεϊνη του αγελαδινού γάλακτος .


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερα γιατι δεν τα αγοραζεις απο το εξωτερικο εφοσον εδω εχουν ελλειψη????? εγω ετσι εκανα με της ξαδερφης μου το μωρο, της παρηγγειλα μια μεγαλη κουτα και μεχρι και τωρα που ειναι ενος ετους και κατι εχει αποθεμα. Ειχα παραγγειλει το νουμερο 2 απο 6 μηνων και πανω δλδ.

Τωρα θα αναρωτιεσαι οτι αφου υπαρχει ελλειψη στη χώρα μας, προηγειται η ελλειψη στη χωρα παρασκευης αλλα δεν ειναι ετσι απλα η χωρα μας δεν μπορει να πληρωσει οποτε και δεν μπορει να τα λαβει εγκαιρως (ενα απο τα συνηθες προβληματα) στην ελλειψη βρεφικου γαλακτος στη χωρα μας....

το εργοστασιο μεταφερεται στη Γαλλια οποτε υπαρχει θεμα γενικοτερα και ολο προβληματα εχει η frezyderm. θα δω τι θα κανω...


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μπήκε το καλοκαιράκι για τα καλά έτσι;Εγώ αύριο κλείνω την 13η εβδομάδα και αποχαιρετώ το απαισιότατο 1ο τρίμηνο πρώτα ο Θεός. Όχι πως έπαθα τίποτα αλλά αυτές οι αναγούλες και να πρέπει να φας κάτι ενώ δεν πεινάς είναι φοβερές και δεν τις είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Κι εμένα ασβέστιο δεν μου συνέστησε αφού και γάλα πίνω και τυριά τρώω. Το μαγνήσιο παίρνω και μου αύξησε εις διπλούν το σίδηρο γιατί ένοιωθα ζαλάδες και αδυναμία (= αιματοκρίτης στα τάρταρα θα έχει πέσει πάλι).

Μπάνια με άφησε για όταν ζεστάνει λίγο αλλά θα λείψουμε το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος και αισιοδοξώ να έχει ζεστάνει αρκετά και να μπω εκεί που θα είναι εκτός Αττικής και καθαρά. Στην πρώτη μου γέννησα τέλη Αυγούστου και έκανα μέχρι 2 μέρες πριν την γέννα (πρέπει να είχα φτάσει τα 50). Ένοιωθα τόσο ανάλαφρη και με βοηθούσε πολύ στο να μην πάρω κιλά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...