Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Εσύ είσαι τέλεια! Εμένα δεν με βοήθησε και πολύ το αίμα :?.

Τέλος πάντων θα τα συζητήσουμε πάλι σε ένα μήνα που θα πάω. Εκείνος και η μαία του είναι ευχαριστημένοι. Είδωμεν.

Σου έβγαλε πολλά στοιχεία εσένα η εξέταση. Βέβαια δεν τα έχω πάρει στα χέρια μου. Από το τηλέφωνο ό,τι μπορούσα έμαθα. Την Δευτέρα θα τα έχω στο χέρι μου.

Ουτε κι εμενα με βοηθησε ιδιαιτερα η papp a,περιπου τα ιδια με την αυχενικη μου εβγαλε!!!

Την αυχενικη με το που την εκανα την πηρα στα χερια μου με ολες τις μετρησεις και τις φωτογραφιες του μωρου!!!Την papp a την πηρε ο γιατρος μετα απο 2 μερες και μολις πηγα μου την εδωσε αφου μου ειχε πει οτι ολα ειναι καλα!!

Μην ανησυχεις!!!Για να σου λεει ο γιατρος σου ετσι κατι ξερει!!Ηταν μια χαρα τα αποτελεσματα σου!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και το β΄επιπέδου είναι πολύ σημαντικό επίσης και γίνεται πολύ λεπτομερής έλεγχος και εκεί. Βλέπουν και πάρα πολλά όργανα και χαρακτηριστικά προσώπου και σώματος (συν το φύλο στα σίγουρα ;)).

Λες να έχουμε αγοράκια όντως και οι δύο; Εσένα στο είπε με σιγουριά;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

yola μου μπρααααααααααααααβο που είναι όλα καλά!!!!!!!!εμένα κορίτσια μου τρώει το πρωί 200 με 225ανάλογα κ το βράδυ 225 κ καμία φορά τρώει κ 275 ανάλογα πάλι.για 6 μηνών περίπου που είναι νομίζω ότι είναι καλά!!!!!α..... και μετά από μια ώρα που έχει φάει φρουτοκρεμα πίνει κ γάλα 170 περίπου ανάλογα πάλι.αν κ τώρα μου κάνει κάτι κοριτσάκια με το φρούτο!!!!μήπως είναι δόντι????δεν ξέρω!!!!!

αγορομαμμη μου βρες με στο FACEBOOK με το όνομα thalia roidi και θα σε κάνω φιλη!!!!:P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Θάλεια μου. Τί καλά; Aντί να μειώνονται οι αναγούλες αυξάνονται. Από χτες είμαι όλη μέρα στο τσακ να κάνω εμετό.

Χτες έκανα μπάνιο την μικρή και έκανα μια τέτοια αναγούλα με θόρυβο που τρόμαξε και έβαλε τα κλάμματα έτσι όπως ήταν με τις σαπουνάδες και δεν με έβλεπε καλά καλά. Κάτι σαν τον εξορκιστή ένα πράγμα :P


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και το β΄επιπέδου είναι πολύ σημαντικό επίσης και γίνεται πολύ λεπτομερής έλεγχος και εκεί. Βλέπουν και πάρα πολλά όργανα και χαρακτηριστικά προσώπου και σώματος (συν το φύλο στα σίγουρα ;)).

Λες να έχουμε αγοράκια όντως και οι δύο; Εσένα στο είπε με σιγουριά;

To β'επιπεδου ειναι πολυ σημαντικο κι επειδη εγω τρωγομαι για αμνιο. απο το αγχος μου,το σκεφτομαι δηλαδη,ο γιατρος μου ειπε οτι θα με στειλει σε εναν κορυφαιο για β'επ. ο οποιος κανει και μια συμπληρωματικη εξετση για χρωμοσωμικες ανωμαλιες,κι οτι αν εκει δουμε κατι θα το συζητησουμε κι αν πρεπει θα την κανω!!!Προς το παρον η αυχενικη,που ειναι πολυ σημαντικη επισης δεν δειχνει κατι τετοιο!!Αυτο μου ειπε που σημαινει οτι και η β'επιπεδου ειναι αρκετα σοβαρη!!!

Το φυλο στην αυχενικη ο γιατρος μου ειπε να μην το δεσω γιατι ειχε απλα μια ενδειξη,ενω ο δικος μου ο γιατρος μετα απο δυο εβδομαδες μου ειπε οτι ειναι αγορι και το ειδα κι εγω!!!Κραταω πισινη ομως γιατι εχουν γινει πολλα!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

μποτσακι ,yola κατά τα αλλά καλά κορίτσια ???????

Καλα Θαλειτσα μου ομορφη!!!Εδω συζηταμε τις ανησυχιες μας!!Η καθε μια με τις δικες της!!!!Εσυ ποσο καιρο θηλασες Θαλειτσα??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πας μπροστά από εμένα όταν σου πει όνομα γιατρού να μου πεις να έχω υπόψιν μου γιατι κι εγώ δεν θέλω να πάω στην ξεπέτα στο ΜΗΤΕΡΑ σε όποιον τύχει να έχει βάρδια.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα Θαλειτσα μου ομορφη!!!Εδω συζηταμε τις ανησυχιες μας!!Η καθε μια με τις δικες της!!!!Εσυ ποσο καιρο θηλασες Θαλειτσα??

μέχρι 4,5 μηνών γιατί είχε αλλεργίες στην πρωτεϊνη του γάλακτος και στο αυγό!!!!πάλι καλά για ένα 1,5 μήνα δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα!!!!!

yola μου θα περάσουν οι ναυτιες!!!!!μην ανησυχείς !!!!!!υπομονή!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θήλασα αποκλειστικά μέχρι 3 μηνών και με συμπληρωμα μέχρι 8,5. Μακάρι να τα καταφέρω και τώρα να οπλίσω το παιδάκι μου. Δεν περάσαμε πολλές ιώσεις. Πολύ ομαλά όλα. Μία φορά τον χρόνο και σε παιδικό σταθμό από τα 3 της.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επειδή πας μπροστά από εμένα όταν σου πει όνομα γιατρού να μου πεις να έχω υπόψιν μου γιατι κι εγώ δεν θέλω να πάω στην ξεπέτα στο ΜΗΤΕΡΑ σε όποιον τύχει να έχει βάρδια.

Φυσικα και θα σου πω!!Γιατι ετσι πηγες??Εμενα οταν πηρε να μου κλεισει ραντεβου ρωτησε πρωτα ποιος γιατρος θα ειναι την συγκεκριμενη μερα!!!Ειμαι πολυ ευχαριστημενη Yolaki μου!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Θάλεια μου. Τί καλά; Aντί να μειώνονται οι αναγούλες αυξάνονται. Από χτες είμαι όλη μέρα στο τσακ να κάνω εμετό.

Χτες έκανα μπάνιο την μικρή και έκανα μια τέτοια αναγούλα με θόρυβο που τρόμαξε και έβαλε τα κλάμματα έτσι όπως ήταν με τις σαπουνάδες και δεν με έβλεπε καλά καλά. Κάτι σαν τον εξορκιστή ένα πράγμα :P

Επισης θελω να σου πω οτι εμενα οι ναυτιες αρχιζουν και κοβουν,και το μονο που συνεχιζεται ακαθεκτα ειναι το κατουρημα και ειδικα την νυχτα!!:confused::confused::confused::confused::confused:


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και θα σου πω!!Γιατι ετσι πηγες??Εμενα οταν πηρε να μου κλεισει ραντεβου ρωτησε πρωτα ποιος γιατρος θα ειναι την συγκεκριμενη μερα!!!Ειμαι πολυ ευχαριστημενη Yolaki μου!!!

Όχι δεν έχω παράπονο κι εμένα μου έκλεισε με αυτήν που εμπιστεύεται και ήταν και παρών. Αλλά θα ήθελα να πάω έξω σε γιατρό όπως και στην κόρη μου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης θελω να σου πω οτι εμενα οι ναυτιες αρχιζουν και κοβουν,και το μονο που συνεχιζεται ακαθεκτα ειναι το κατουρημα και ειδικα την νυχτα!!:confused::confused::confused::confused::confused:

Καλά αυτό θα χειροτερεύει όσο στριμώγνεται η κύστη...:cry:


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω παράπονο κι εμένα μου έκλεισε με αυτήν που εμπιστεύεται και ήταν και παρών. Αλλά θα ήθελα να πάω έξω σε γιατρό όπως και στην κόρη μου.

Ωραια!!!!!Οταν ειναι θα σου πω!!!Παντως τελικα ειναι πολυ βασικο να εμπιστευεσαι τον γιατρο σου και να νιωθεις καλα μαζι του!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...