Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Ηλιοβασιλεμα μου εχω να σου πω οτι εγω προσωπικα πιστευω οτι μεχρι τονΟκτωμβρη που εχεις κλεισει ραντεβου,μπορει και να εισαι ηδη εγκυος!!Βασικος παραγοντας το αγχος καιο θυρ. αν τον εχεις κοιταξει!!!

Ειμαι σιγουρη γι'αυτο που σου λεω!!Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις κατι!!Βγαλε το αγχος και πες οτι γινει!!!

Μόλις ξεμπερδεψω με σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα, θα παω και στην ενδοκρινολόγο να της δειξω και τις ορμονικές μου και να τα ξανασυζητησουμε...ειχα κανει για θυροειδή τον Μαρτιο και τοτε μου ειχε πει οτι σε περιπτωση εγκυμοσυνης, θα παρω χαπι!

Ουφ, παλι καλα που σας τα λεω και τα βγαζω απο μεσα και συγνωμη αν σας πρηζω (ελαφρώς...) αλλά δεν θελω να τα πω με λεπτομερειες σε φιλες ουτε βεβαια σε συγγενεις. Τα ξερει μονο η μητερα μου και βεβαια τα μιλαμε με τον αντρα μου αλλά μεχρι εκει... Η πεθερά μου δεν ρωταει...ουτε ευχές δεν μας εχει κανει για 2ο παιδι!!:evil::evil::evil:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μακαριιιιιιιι!!!! με τετοια αυρα που εκπεμπετε εδω μεσα αισιοδοξωωωωωωωω!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

Απο την πρωτη στιγμη που μας το ειπες ημουν πολυ σιγουρη,δεν ξερω γιατι!!!!Αλλα θα το δεις!!!!!

Παω να ξαπλωσω κοριτσακια μου,με εχει διαλυσει η παλιοζεστη!!Θα σας δω μετα!!!!!!!!

Σας φιλωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη στιγμη που μας το ειπες ημουν πολυ σιγουρη,δεν ξερω γιατι!!!!Αλλα θα το δεις!!!!!

Παω να ξαπλωσω κοριτσακια μου,με εχει διαλυσει η παλιοζεστη!!Θα σας δω μετα!!!!!!!!

Σας φιλωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!

καλη ξεκουραση μποτσακι μου γλυκο και σε ευχαριστω για τη θετικη σου ενεργεια!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεμπερδεψω με σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα, θα παω και στην ενδοκρινολόγο να της δειξω και τις ορμονικές μου και να τα ξανασυζητησουμε...ειχα κανει για θυροειδή τον Μαρτιο και τοτε μου ειχε πει οτι σε περιπτωση εγκυμοσυνης, θα παρω χαπι!

Ουφ, παλι καλα που σας τα λεω και τα βγαζω απο μεσα και συγνωμη αν σας πρηζω (ελαφρώς...) αλλά δεν θελω να τα πω με λεπτομερειες σε φιλες ουτε βεβαια σε συγγενεις. Τα ξερει μονο η μητερα μου και βεβαια τα μιλαμε με τον αντρα μου αλλά μεχρι εκει... Η πεθερά μου δεν ρωταει...ουτε ευχές δεν μας εχει κανει για 2ο παιδι!!:evil::evil::evil:

δεν πειραζει, οταν με το καλο ερθει εντελως τυχαια θα το μαθει τελευταια :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: μπας και φοβαται οτι το επομενο θα παρει ονομα απο την οικογενεια σου?? γιατι εχω ακουσει ΠΟΛΛΑ κουλα!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεμπερδεψω με σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα, θα παω και στην ενδοκρινολόγο να της δειξω και τις ορμονικές μου και να τα ξανασυζητησουμε...ειχα κανει για θυροειδή τον Μαρτιο και τοτε μου ειχε πει οτι σε περιπτωση εγκυμοσυνης, θα παρω χαπι!

Ουφ, παλι καλα που σας τα λεω και τα βγαζω απο μεσα και συγνωμη αν σας πρηζω (ελαφρώς...) αλλά δεν θελω να τα πω με λεπτομερειες σε φιλες ουτε βεβαια σε συγγενεις. Τα ξερει μονο η μητερα μου και βεβαια τα μιλαμε με τον αντρα μου αλλά μεχρι εκει... Η πεθερά μου δεν ρωταει...ουτε ευχές δεν μας εχει κανει για 2ο παιδι!!:evil::evil::evil:

Μηπως ομως θα επρεπε να το παρεις απο πριν για να τον ρυθμισεις??Εγω μολις τον ρυθμισα σε ενα μηνα εμεινα εγκυος και φυσικα συνεχιζω το χαπι!!Ασε που μου ειχε ανεβει μεσα σε 4 μηνες κι ευτυχως που το πηρα χαμπαρι,αλλιως θα παλευα ακομα!!!!!!!!!

Την γνωμη μου λεω ηλιοβασιλεμα μου,αν και για σενα ειμαι σιγουρη οτι το αγχος ειναι το θεμα!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγορομαμμυ μου,σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι σημερα???????????????


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι?? η περιοδος μου ειναι ασταθης (30-32 μερες συνηθως) αλλα τις γονιμες τις νιωθω παντα στη 12η-15η, παιζει αυτο ή παιζει να ειναι στις 17 μερα με 20 λογω οτι κραταει λιγο παραπανω? αυτη τη φορα παλι στη 12η ενιωσα γονιμες μεχρι και σημερα που εχω πονακια!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει, οταν με το καλο ερθει εντελως τυχαια θα το μαθει τελευταια :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: μπας και φοβαται οτι το επομενο θα παρει ονομα απο την οικογενεια σου?? γιατι εχω ακουσει ΠΟΛΛΑ κουλα!!!

Στη κόρη μου, το πιστευετε οτι δεν μας ειχαν ρωτησει πώς θα την πούμε;;; ουτε η πεθερα ουτε οι κουνιαδοι... Οχι από διακριτικοτητα αλλα από εγωισμό!!! Κατα την διαρκεια του μυστηριου, ακουγεται το ονομα και επιτηδες γυρισα να δω μουτρα. Ειχα δει την κουνιαδα μου να κουναει απο ικανοποιηση το μουτρο της και να κανει νοημα στη μανα της " ναι την ειπανε με το ονομα σου!" Και που την ειπαμε με το ονομα της πεθεράς, ποιο το αποτελεσμα;;; σας τα εχω ξαναγραψει μερικα από τα θεματα μας με την πεθερά και τους κουνιαδους...μην τα ξαναλεω, ζουν στον κοσμο τους...!!! Κανενας άλλος δεν εχει θεματα ή προβλημτα, μόνο αυτοί!!! Ο εγωισμος τους θα τους φαει!!!!!!!!!!!

Φυσικα και αν ερθει δευτερο παιδί θα παρει ονομα από το σοι μου!!! ειδικά αν ειναι κοριτσι...


Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω κατι?? η περιοδος μου ειναι ασταθης (30-32 μερες συνηθως) αλλα τις γονιμες τις νιωθω παντα στη 12η-15η, παιζει αυτο ή παιζει να ειναι στις 17 μερα με 20 λογω οτι κραταει λιγο παραπανω? αυτη τη φορα παλι στη 12η ενιωσα γονιμες μεχρι και σημερα που εχω πονακια!

μια χαρα κυκλο εχεις αγορομαμμυ μου!!δεν λεγεται ασταθης!!!καντε ζουζουνιες με τον αντρουλη σου σημερα και αυριο να εισαι μεσα!!!!;););)

εγω ειχα κυκλους....απο 35-45!!!!!!οτι να ναι ειχα!!!!

θα το πιασετε το μωρακι σας!!!!!!!!!!!

αντε να χουμε καθημερινα ευχαριστα νεα!!!!!:D:D:D:D:D


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια να ρωτησω κατι?? η περιοδος μου ειναι ασταθης (30-32 μερες συνηθως) αλλα τις γονιμες τις νιωθω παντα στη 12η-15η, παιζει αυτο ή παιζει να ειναι στις 17 μερα με 20 λογω οτι κραταει λιγο παραπανω? αυτη τη φορα παλι στη 12η ενιωσα γονιμες μεχρι και σημερα που εχω πονακια!

Ειναι καλό που καταλαβαίνεις την ωορρηξία σου οποτε και αν ερθει!!! Παιζει να αλλαζει λίγο ο κυκλος λογω θαλασσας. Μην ανησυχείς, καντε τα κολπα σας και περιμένετε!!!

Εγώ παλι αυτό ειναι το προβλημα μας, οτι δεν κανω ωορρηξία κάθε μήνα!!! Και χωρίς ωορρηξία...δεν εχω γονιμες μερες και παει λεγοντας...


Link to comment
Share on other sites

Στη κόρη μου, το πιστευετε οτι δεν μας ειχαν ρωτησει πώς θα την πούμε;;; ουτε η πεθερα ουτε οι κουνιαδοι... Οχι από διακριτικοτητα αλλα από εγωισμό!!! Κατα την διαρκεια του μυστηριου, ακουγεται το ονομα και επιτηδες γυρισα να δω μουτρα. Ειχα δει την κουνιαδα μου να κουναει απο ικανοποιηση το μουτρο της και να κανει νοημα στη μανα της " ναι την ειπανε με το ονομα σου!" Και που την ειπαμε με το ονομα της πεθεράς, ποιο το αποτελεσμα;;; σας τα εχω ξαναγραψει μερικα από τα θεματα μας με την πεθερά και τους κουνιαδους...μην τα ξαναλεω, ζουν στον κοσμο τους...!!! Κανενας άλλος δεν εχει θεματα ή προβλημτα, μόνο αυτοί!!! Ο εγωισμος τους θα τους φαει!!!!!!!!!!!

Φυσικα και αν ερθει δευτερο παιδί θα παρει ονομα από το σοι μου!!! ειδικά αν ειναι κοριτσι...

χαχαχα, αφασια η πεθερα!!! ειναι ετοιμη για το σιριαλ "7 θανασιμες πεθερες"!! εμας μας ειπε μεταξυ σοβαρου κ αστειου πριν λιγο καιρο "αντε να βγει και η εγγονουλα μας με το ονομα μου" και της ειπα πολυ ευγενικα "αν σκοπευαμε να κανουμε 3 παιδια πολυ ευχαριστως να επαιρνε το δευτερο το δικο σας!!" καλυμμενη, δε νομιζω να μπορει να πει κατι! οταν εμεινα εγκυος ειχα πει στον αντρα μου αν ειναι κοριτσι εννοειται να παρει το ονομα της, και αν κανουμε δευτερο αγορι να παρει του πεθερου μου που τον λατρευα. Ο αντρας μου βεβαια ειναι της αποψης το πρωτο του αντρα το δευτερο της γυναικας. Οχι οτι σκαμε γενικα για τα ονοματα,ειδικα οι γονεις μου καθολου!!!! Κανεις απο τις 2 οικογενειες. Εγω οταν καναμε την αυχενικη πηγα στον κακομοιρη τον πεθερο μου και τον αγκαλιασα και του ειπα "ερχεται ο Δημητρακης μας!!" ο καημενος δε τον προλαβε, την Κυριακη εχουμε το μνημοσυνο του!

Οσο για τις ζουζουνιες πατουσιτσα μου σε λιγες μερες θα δουμε αν απεδωσαν!!!;););)


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γιούχου!!!! Τί κάνετε;;

Επεστρεψα με καλά νέα!! Με βρήκε μια χαρά και πρώτα ο Θεός τη Δευτερα επιστρέφω στη δουλειά μου!! Τελειώνει η "ομηρία"!!

Όλα καλά με το μωράκι μου, 160γρ περιπου και κατα 99% είναι άλλη μία ..............ΚΟΟΟΟΟΟΡΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!

Γερό να είναι Παναγίτσα μου, το παιδάκι μου!! Του λέω να το ανακοινώσω; Μου λεει εγώ αυτό βλέπω!! Θες να περιμένεις τη β επιπέδου, δε νομίζω να αλλάξει κάτι....!!!

Κατα τα άλλα πρεπει να επισκεφθώ την αιματολόγο και έχω διαβασει και στο φόρουμ οτι η συγκρκριμένη είναι λίγο κάπως.... Αλλά αναγκαίο κακό! Πρεπει να μου γραψει κ τα φαρμακα άλλωστε, γιατί άλλαξε λεει το σύστημα και καθε γιατρός γραφει της ειδικότητάς του, και οχι τπτ άλλο, είναι και ακριβές!!

Πάω να διαβάσω τα νεάκια σας!!

Αυτή η παρεα μου εφερε γούρι!!!!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλό που καταλαβαίνεις την ωορρηξία σου οποτε και αν ερθει!!! Παιζει να αλλαζει λίγο ο κυκλος λογω θαλασσας. Μην ανησυχείς, καντε τα κολπα σας και περιμένετε!!!

Εγώ παλι αυτό ειναι το προβλημα μας, οτι δεν κανω ωορρηξία κάθε μήνα!!! Και χωρίς ωορρηξία...δεν εχω γονιμες μερες και παει λεγοντας...

ηλιοβασιλεμα μου,εχεις πολυκυστηκες?για αυτο δεν εχεις καθε μηνα ωορρηξια???:(:(:(


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γιούχου!!!! Τί κάνετε;;

Επεστρεψα με καλά νέα!! Με βρήκε μια χαρά και πρώτα ο Θεός τη Δευτερα επιστρέφω στη δουλειά μου!! Τελειώνει η "ομηρία"!!

Όλα καλά με το μωράκι μου, 160γρ περιπου και κατα 99% είναι άλλη μία ..............ΚΟΟΟΟΟΟΡΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!

Γερό να είναι Παναγίτσα μου, το παιδάκι μου!! Του λέω να το ανακοινώσω; Μου λεει εγώ αυτό βλέπω!! Θες να περιμένεις τη β επιπέδου, δε νομίζω να αλλάξει κάτι....!!!

Κατα τα άλλα πρεπει να επισκεφθώ την αιματολόγο και έχω διαβασει και στο φόρουμ οτι η συγκρκριμένη είναι λίγο κάπως.... Αλλά αναγκαίο κακό! Πρεπει να μου γραψει κ τα φαρμακα άλλωστε, γιατί άλλαξε λεει το σύστημα και καθε γιατρός γραφει της ειδικότητάς του, και οχι τπτ άλλο, είναι και ακριβές!!

Πάω να διαβάσω τα νεάκια σας!!

Αυτή η παρεα μου εφερε γούρι!!!!!

May ου μπραβο!!!!! Υπεροχα!!! Ολα καλα@!! Κι αλλο κοριτσακι στην παρεα μετα της πατουσιτσας!!! ε ρε θα πηξουμε στη σερβιετα!!!!!!!!:D:D:D:D:D


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...