Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Αγορομάμμυ μακάρι να μείνεις ευκολα και στο 2ο μπεμπέ έγκυος... Εγω δυσκολευομαι λιγάκι αλλά ΑΝ ΜΕΙΝΩ, θα τα ξεχασω μονομιας ολα τα ασχημα συναισθήματα!!! Είναι δυσκολο να θελει αδερφάκι το παιδί σου, να το θελουν και οι γονεις για να ολοκληρωθεί η οικογένεια και οταν το αποφασιζουν να αφεθούν, αυτο να αντιστέκεται....

Ναι ηλιοβασιλεμα μου, καταλαβαινω πως ειναι αυτο το συναισθημα... εχω εναν αδερφο και δε μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις εκεινον παρολο που ειμασταν σαν το σκυλο με τη γατα!! επισης παντα οταν εβλεπα μοναχοπαιδια τα λυπομουν επειδη σκεφτομουν οτι δεν εχουν ενα αδερφακι παρεουλα! μπορει να ειναι χαζομαρα αυτο που λεω αλλα ετσι με θυμαμαι να νιωθω απο παιδι!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα αγάπες!!!!!τι μου κάνετε??????από ότι διάβασα όλες καλά!!!!!

κοαλακι μουτόσο σοβαρό είναι το κριθαρακι ?????συνήθως φεύγει με κολιριο.εγώ εχω βγάλει αρκετές φορές!!!!!!όσο για την τούρτα πολύ ωραία θα είναι!!!!!!τελεια !!!!!:-P:-P:-P

ηλιοβασίλεμα μουόλα καλά θα πάνε!!!!!!!!!

πατουσιτσα μου άντε μήπως συναντηθούμε κιόλας αν μπορέσουμε όταν θα ξανά έρθεις!!!!!

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Καλησπερα Θαλεια μου!!!!καλα εισαι??????ο παναγιωτακης σου καλα εισαι?????:D:D:D:D

ναι ναι!!!οταν ξαναερθω πρωτα ο Θεος και μπορεις και εσυ θα βρεθουμε!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλως την πατουσιτσα την κοριτσομανουλα μας!! Χαιρε πατουσιτσα με την κορακλα σου!!!!!!! Καλα εισαι κοπελα μου??

Ηλιοβασιλεμα κατι εκανα λαθος με την παραθεση, παντως θα ειδες οτι σου απαντησα :)


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι yola μου να μας πανε ολα καλα και μεσα σε αυτη τη χρονια να τα καταφερουμε. Το θελουμε τοσο πολυ!! Πρωτα απ'ολα για να εχει ενα αδερφακι ο μικρος μου αλλα απο την αλλη θελω τοσο πολυ και για εμενα αλλη μια εγκυμοσυνη! Νιωθω οταν ειμαι εγκυος οτι κανω κατι πολυ σημαντικο, με γεμιζει απιστευτα να προσπαθω να κανω το καλυτερο για να μεγαλωσει ενας ανθρωπος μεσα μου και ακομα περισσοτερο να ερθει στον κοσμο και να το κανω καλο και σωστο ανθρωπακι!! Δεν ξερω αν ακουγεται εγωιστικο αλλα νιωθω οτι ειναι δωρο και στον εαυτο μου κατι τετοιο!! Ειναι ο,τι σημαντικοτερο μπορει να κανει μια γυναικα!!

Μόνο εγωιστικό δεν είναι. Είναι η υπέρτατη προσφορά η θυσία μας να μεγαλώσουμε ένα έμβρυο και αργότερα έναν άνθρωπο στην κοινωνία. Εγωιστές είναι αυτοί που δεν διαθέτουν ούτε το σώμα τους ούτε αλλάζουν την βολή τους για ένα παιδί. Έχω αρκετά τέτοια παραδείγματα στον περίγυρό μου οι οποίοι μάλιστα είχαν το θράσος να απορούν πως δεν έχω κάνει δεύτερο παιδί εγώ που ήθελα τρία!!!:evil:


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγορομάμυ και εγω από πολυτεκνη οικογενεια ειμαι και πάντα ελεγα ένα παιδί ίσον κανένα, ελεγα 2 με 3 παιδια !!! Αποκλείσαμε τα 3 (ο αντρας μου θελει δηλαδη ακομη...) λογω οικονομικών αλλά 2 θελεουμε σιγουρα και ας ζοριζόμαστε...

Τώρα όμως που το γευομαι, λεω οτι εχω ενα παιδι που το υπεραγαπάω και δεν θα μπορούσα χωρίς αυτό και αν αποκτήσουμε 2ο, θα πούμε δοξα το Θεό!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιόλα ακόμη μικρή είναι η κόρη σου, θα παει μεγαλυτερη κατασκηνωση! Μην το παθετε όπως με μενα, που με εστειλαν κατασκηνωση και ηρθαν και με μαζεψαν μετα από 5 μερες εχοντας χασει 5 κιλά!!!Δεν ξαναπήγα ποτε κατασκηνωση!!! Ακόμη θυμάμαι, που δεν ετρωγα τιποτα απο τα φαγητά και την μερα που ειπα, θα φαω, μου ετυχε γεμιστό ΆΔΕΙΟ χωρίς ρύζι!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Το κρύβεις στη δουλειά ακόμη; Οπως και εγω που δουλευα όταν ημουν εγκυος σε εργοστασιο με 1 σκαμπό μέσα στο πόστο μου για 3 ατομα και δεν τους το ειχα πει πριν την αυχενική!!! Βεβαια και μετα που το εμαθαν οι εργοδοτες μου, ηταν σαν να μην ημουν εγκυος...:evil: Αλλά ευτυχως πήγαν καλά και απέκτησα την κόρη μου!!!!

Οσο αφορά την σαλπιγγογραφία, πόνεσες όταν την εκανες ; Δεν παιζει να δειξει κατι, επειδη εχω μεινει αλλη φορά εγκυος; Μακάρι να δειξει καθαρη για να αποκλειστει από εκει καποιο θεμα!!!!

ι....

Ναι πόνεσα με έναν περίεργο οξύ πόνο και φαντάσου ήταν και ορθάνοιχτες οι σάλπιγγες. Εγώ την είχα κάνει γιατί φοβόμουν ότι κάτι είχε κάνει ο προηγούμενος γιατρός στην καισαρική και με είχε αφήσει... στείρα.

Έτσι κι εγώ στην κατασκήνωση την πρώτη φορά 8 χρονών έκλαιγα όλη την περίοδο. Από την επόμενη χρονιά όμως πήγαινα με χαρά και για τα επόμενα ... 10 χρόνια.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια ειναι περιεργα και τα οικονομικα δυστυχως. Εμεις θελαμε 2 και απο τοτε που γεννηθηκε ο μικρος λεγαμε μακαρι να μπορουσαμε και για 3 αλλα παραλιγο να μην παρουμε αποφαση ουτε το 2!! Μακαρι να μας ερθει το νινι!!

Ποσο εκνευριστικο να σε ρωτανε ποτε θα κανεις παιδι??? Εμενα μια ασχετη οταν παντρευτηκα με ρωτουσε "εχετε βαλει μπροστα για παιδι ή φυλαγεσαι?" τι της απαντας λεω της καθε ασχετης???? ελεος!! αυτα δε τα συζηταω με κανεναν,ουτε με τη μανα μου ουτε με φιλες!! τωρα εχω αναφερει μονο κατι στην κουμπαρα μου και σε εσας εδω! ειναι πολυ αδιακρισια αν δεν ξερεις τι συμβαινει στο καθε ζευγαρι να ρωτας ποτε θα κανουν παιδι!! Δηλαδη τι πρεπει να λεμε οτι "ναι τωρα που θα παω σπιτι θα με βαλει κατω ο αντρας μου να μεινω εγκυος"???? πππππφφφφφ!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσιααααααααααααα!!!!!!!!!!!καλα εισαστε????????

αγορομαμμυ μου,τι κανει ο παιδαρος σου????????????καλα ειναι???????

γιολα μου,ηλιοβασιλεμα μου κοαλακι μου,μποτσακι μου και οοοοοοολες οι κουτσουνες μου καλα εισαστε??????

εγω κοριτσια με την μπεμπουλα μου καλα ειμαστε!!!!

φαγαμε τσιπουρα σημερα!!!!!και μαρουλοσαλατα!!!!

αυριο φευγει κοριτσια και η μανουλα μου!!!εχει να παει στο χωριο 1 μηνα τωρα!!!και της ειπα,μαμα πηγαινε στον μπαμπα τον αφησες τοσο καιρο μονο του τον μπαμπα....ε,κουραστηκε κοριτσια....πολυ!!!15 μερες ηταν στην αδερφη μου με τα της μικρες εκει..και αλλες 13 μερες σε μενα...τα φτησε!!!!!!

κατα τις 7,5 θα παω να παρω τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις!θα σας εχω ενημερες!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Koριτσακιααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε φιλεναδιτσες μου????Οοοοοοοοοοοολες καλα???

May μου τι ομορφα νεα ηταν αυτα??Περιμενουμε νεα και απο τον γιατρο!!!

Ngn,Μαρια μου πως πατε??Καλα ετσι??Προχωραμε ακαθεκτες!!!

Ηλιοβασιλεμα μου εχω να σου πω οτι εγω προσωπικα πιστευω οτι μεχρι τονΟκτωμβρη που εχεις κλεισει ραντεβου,μπορει και να εισαι ηδη εγκυος!!Βασικος παραγοντας το αγχος καιο θυρ. αν τον εχεις κοιταξει!!!

Ειμαι σιγουρη γι'αυτο που σου λεω!!Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις κατι!!Βγαλε το αγχος και πες οτι γινει!!!

Αγορομαμυ μου,Θαλειτσα μου τι κανετε??Οι λεβεντες σας??

Εγω τα μαξιλαρια μου τα πλενω στους 60 και δεν παθαινουν τιποτα!!!!Τους αλαζω τα φωτα!!!!!!!!

Ellie μου η ζεστη ριχνει την πιεση και ποσο μαλλον στην εγκυμοσυνη!!Παρε ομως τον γιατρο σου!!!!!!!!

Οι συμπεθερες μας αγορομαμυ μου εξαφανιστηκαν!!!

Κοαλακιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!Τι κανει το ματακι???

Κι εγω κοριτσια ο αντρας μου ειχε 4ημερο ρεπω και ειχαμε παρει μπαλα τις μαναδες και σηκωνομαι πρωι και δεν αντεχω και με την ζεστη!!Λεω να κανω ενα ντουζακι παλι και να παω να ξαπλωσω!!!!!!!!!Θα σας δω μετα!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια να ρωτησω κατι τις ηδη μανουλες??? ασχετο!! πηγε καμια προσφατα τζαμπο? παιζει να βρεθω το Σαββατο σε τζαμπο και θελω να παρω κανενα σορτσακι του μικρου προχειρο γιατι δε τον προλαβαινω! εχουν φερει? επειδη τον Μαιο που πηγα ειχαν μονο ενα σετακι σορτς-μπλουζα


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλως το και το μποτσακι μας!! ειδες ταυτοχρονα εγραφες με τη συμπεθερα σου!!!!

καλα ειμαστε κι εμεις, ο μπομπιρας κοιμαται και λογικα θα ξυπνησει οπου να 'ναι!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι yola μου να μας πανε ολα καλα και μεσα σε αυτη τη χρονια να τα καταφερουμε. Το θελουμε τοσο πολυ!! Πρωτα απ'ολα για να εχει ενα αδερφακι ο μικρος μου αλλα απο την αλλη θελω τοσο πολυ και για εμενα αλλη μια εγκυμοσυνη! Νιωθω οταν ειμαι εγκυος οτι κανω κατι πολυ σημαντικο, με γεμιζει απιστευτα να προσπαθω να κανω το καλυτερο για να μεγαλωσει ενας ανθρωπος μεσα μου και ακομα περισσοτερο να ερθει στον κοσμο και να το κανω καλο και σωστο ανθρωπακι!! Δεν ξερω αν ακουγεται εγωιστικο αλλα νιωθω οτι ειναι δωρο και στον εαυτο μου κατι τετοιο!! Ειναι ο,τι σημαντικοτερο μπορει να κανει μια γυναικα!!

Αγορομαμυ μου κι εσυ θα μεινεις πολυ συντομα εγκυος!!!!!!!!Να το ξερεις!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσιααααααααααααα!!!!!!!!!!!καλα εισαστε????????

αγορομαμμυ μου,τι κανει ο παιδαρος σου????????????καλα ειναι???????

γιολα μου,ηλιοβασιλεμα μου κοαλακι μου,μποτσακι μου και οοοοοοολες οι κουτσουνες μου καλα εισαστε??????

εγω κοριτσια με την μπεμπουλα μου καλα ειμαστε!!!!

φαγαμε τσιπουρα σημερα!!!!!και μαρουλοσαλατα!!!!

αυριο φευγει κοριτσια και η μανουλα μου!!!εχει να παει στο χωριο 1 μηνα τωρα!!!και της ειπα,μαμα πηγαινε στον μπαμπα τον αφησες τοσο καιρο μονο του τον μπαμπα....ε,κουραστηκε κοριτσια....πολυ!!!15 μερες ηταν στην αδερφη μου με τα της μικρες εκει..και αλλες 13 μερες σε μενα...τα φτησε!!!!!!

κατα τις 7,5 θα παω να παρω τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις!θα σας εχω ενημερες!!!!!!!!

Καλως τηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!

Συγχρονως γραφαμε!!!!!

Αχ αυτες οι μανουλες τι τραβανε!!Κι εμενα ηταν να ερθει σημερα αλλα λογω οτι εκανε ζεστη,δεν την αφησα και πηγαμε εμεις για φαγητο να τους δουμε!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγορομαμυ μου κι εσυ θα μεινεις πολυ συντομα εγκυος!!!!!!!!Να το ξερεις!!!!!!

μακαριιιιιιιι!!!! με τετοια αυρα που εκπεμπετε εδω μεσα αισιοδοξωωωωωωωω!!!!!:D:D:D:D:D:D:D


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...