Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Δεν ξερω πώς λενε τις ενεσεις!!! Μόνο οτι κοστιζουν περίπου 250?/κυκλο χωρίς εοπυυ... Το αγχος υπαρχει ετσι και αλλιως στη ζωη μας λογω οικονομικών και τωρα λογω και γυναικολογικών θεμάτων...Όταν είχα μεινει εγκυος το 2008 ήμουν ξεγνοιαστη, νιοπαντρη και με δουλεια και οι δύο μας!!!Τώρα εχουν αλλάξει τα δεδομένα μας και φυσικό ειναι και η ψυχολογία μου...Τί να πώ; Ελπίζω να φανουμε δυνατοτεροι από τα στατιστικά των γιατρων!!!

Καλή επίσκεψη στον γιατρο σου! Αντε να δεις το μπεμπε σου!!!

Καλό μου κορίτσι δεν έχεις διαβάσει τα δικά μου να πάρεις θάρρος; 5 χρόνια ελεύθερων επαφών, 4 και 4 κύκλοι παρακολουθήσεων ωορρηξίας με serpafar και Pregnyl και μία αποτυχημένη σπερματέγχυση τον Δεκέμβριο; Κι όμως ήρθε μόνο του σε μία εποχή πολύ δύσκολη για εμάς με τον σύζυγο άνεργο ένα χρόνο τώρα. Αυτός κι αν έχει άγχος κι εγώ μαζί του για την οικογένειά μας. Μην μου λένε για άγχος γιατί νευριάζω. Όταν έχεις ήδη ένα μωρό παιδί και θέλεις δεύτερο χαλαααρά δεν μπορεί να έχεις άγχος.

Μήπως έχεις μεγάλο και άστατο κύκλο όπως εγώ; Aπό τον Δεκέμβριο με την σπερματέγχυση επειδή έπαιρνα seprafar για 4 μήνες είχε φτιάξει ο κύκλος μου στις 31 μέρες. Εκεί το αποδίδει ο γιατρός ότι έτυχε η μέρα της επαφής να έχω καλή ωορρηξία (είμαι και 39,5 σημειωτέον). Αλήθεια πόσο είσαι; Tις ενέσεις τις είχα πάρει κι εγώ πριν 2 χρόνια, είναι στο ψυγείο μου ακόμα, δεν τόλμησα να τις κάνω ποτέ και τώρα θα πάνε για καλό σκοπό, θα της χρησιμποποιήσει η κολλητή μου για εξωσωματική, η οποία θα κατέβει και στην Πάτρα να πάρει τις υπόλοιπες που χρειάζεται γιατί στην Αθήνα έχουν πήξει τα ραντεβού.

Κι εγώ με τα seprafar ένα ωάριο έκανα μεγάλο (δεν ήθελα δα και δίδυμα) αλλά τζίφος και έγινε μόνο του. Ξέρεις πόσα σπερματοδιαγράμματα έκανε ο αντρούλης μου; τουλάχιστον 5. Και όλα καλά ήταν και γόνιμα. Άλλο καλύτερο άλλο λιγότερο καλό.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βασικά ντομάτα έφαγα για πρωινό. Ίσα ίσα να μου την ανεβάσει έπρεπε γιατι ειχε αλάτι. Ο γιατρός μου ειπε η μεγάλη να μην ξεπερναει το 13 και η μικρή το 8. Η μεγάλη (αρτηριακή) ειναι φυσιολογικη. Η μικρή (της καρδιάς) ομως είναι χαμηλή.

Περαστικά σου κοριτσάκι μου. Κοίτα να ξαπλώσεις λίγο να ξεκουραστείς.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μου κορίτσι δεν έχεις διαβάσει τα δικά μου να πάρεις θάρρος; 5 χρόνια ελεύθερων επαφών, 4 και 4 κύκλοι παρακολουθήσεων ωορρηξίας με serpafar και Pregnyl και μία αποτυχημένη σπερματέγχυση τον Δεκέμβριο; Κι όμως ήρθε μόνο του σε μία εποχή πολύ δύσκολη για εμάς με τον σύζυγο άνεργο ένα χρόνο τώρα. Αυτός κι αν έχει άγχος κι εγώ μαζί του για την οικογένειά μας. Μην μου λένε για άγχος γιατί νευριάζω. Όταν έχεις ήδη ένα μωρό παιδί και θέλεις δεύτερο χαλαααρά δεν μπορεί να έχεις άγχος.

Μήπως έχεις μεγάλο και άστατο κύκλο όπως εγώ; Aπό τον Δεκέμβριο με την σπερματέγχυση επειδή έπαιρνα seprafar για 4 μήνες είχε φτιάξει ο κύκλος μου στις 31 μέρες. Εκεί το αποδίδει ο γιατρός ότι έτυχε η μέρα της επαφής να έχω καλή ωορρηξία (είμαι και 39,5 σημειωτέον). Αλήθεια πόσο είσαι; Tις ενέσεις τις είχα πάρει κι εγώ πριν 2 χρόνια, είναι στο ψυγείο μου ακόμα, δεν τόλμησα να τις κάνω ποτέ και τώρα θα πάνε για καλό σκοπό, θα της χρησιμποποιήσει η κολλητή μου για εξωσωματική, η οποία θα κατέβει και στην Πάτρα να πάρει τις υπόλοιπες που χρειάζεται γιατί στην Αθήνα έχουν πήξει τα ραντεβού.

Κι εγώ με τα seprafar ένα ωάριο έκανα μεγάλο (δεν ήθελα δα και δίδυμα) αλλά τζίφος και έγινε μόνο του. Ξέρεις πόσα σπερματοδιαγράμματα έκανε ο αντρούλης μου; τουλάχιστον 5. Και όλα καλά ήταν και γόνιμα. Άλλο καλύτερο άλλο λιγότερο καλό.

Ναι βρε Γιόλα ευτυχώς διαβάζω και ευτυχείς καταλήξεις τέτοιων ιστοριών!!! Είμαι 36 παρά 2 μήνες και είμαστε πρωτάρηδες σε άλα αυτά. Αύριο πάμε για τη πρώτη σαλπιγγογραφία και το πρώτο σπερμοδιάγραμμα. Εχω ΣΠΩ και αντισταση στην ινσουλινη και από αρχες του 2011 παίρνω Glucophage και αντισυλληπτικά οπότε η περίοδος μου ερχοταν καθε 28ημερες για 2 χρόνια. Τώρα σταμάτησα τέλη Γενάρη τα αντισυλληπτικά και αδιαθετησα μετά από 63 μερες και αφου ειχα παρει προγεστερονη. Δοκιμάσε 3 κυκλους κλομιφαίνη (αντι για σερπαφαρ) και μόνο στο πρώτο έκανα ωάριο και ένεση pregnyl. Στους αλλους 2 κυκλους δεν εκανα ωαριο. Τώρα θα αφήσω λίγο τον οργανισμό μου να ηρεμήσει και να δείξει αν θα κάνει από μονος του ωορρηξία...

Σίγουρα το ότι έχουμε το παιδί, θέλω να πιστεύω ότι μας πεισμώνει!!!


Link to comment
Share on other sites

Μα τι γίνεται λίγο έλειψα κ εχω χάσει επεισόδια!Ηλιοβασίλεμα θα έρθεις στα μέρη μου στο Ρίο!Ευχομαι να σου πάνε ολα τέλεια αν κ είμαι σίγουρη για αυτο!

παω να διαβάσω αναλυτικά τα νέα σας κ επανέρχομαι


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα τι γίνεται λίγο έλειψα κ εχω χάσει επεισόδια!Ηλιοβασίλεμα θα έρθεις στα μέρη μου στο Ρίο!Ευχομαι να σου πάνε ολα τέλεια αν κ είμαι σίγουρη για αυτο!

παω να διαβάσω αναλυτικά τα νέα σας κ επανέρχομαι

Maeve όλα καλά; Πού μένεις στη Πάτρα; Σπούδαζα εκεί και κραταω επαφες με καλες φίλους αλλά και τους κουμπαρους μας!!!

Ναι, θα έρθουμε Ρίο αύριο για εξετάσεις....

Την επόμενη φορά αν ερθουμε για διασκεδαση, να βρεθουμε για καφε να γνωριστούμε, αν θελεις!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μάλλον εχω πρόβλημα. Ένιωθα έναν πονοκέφαλο και μια ζαλάδα καθ είπα να μετρήσω την πίεση. Προχτές στην ίδια κατάσταση ήμουν αλλά ήταν φυσιολογική. Τώρα η μεγάλη ήταν καλή 12,4 η μικρή όμως στο 5. Πολύ χαμηλά..

Ελλη μου εγω ειχα μονιμως 11 με 5 καμια φορα και 4,5!! ο γιατρος ελεγε οτι στην εγκυμοσυνη καλα ειναι ετσι, καλυτερα χαμηλα παρα ψηλα!! ειναι λογικο και με τη ζεστη! μην ανησυχεις,παρε ομως ενα τηλ τον γιατρο σου για να σε καθησυχασει!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Maeve όλα καλά; Πού μένεις στη Πάτρα; Σπούδαζα εκεί και κραταω επαφες με καλες φίλους αλλά και τους κουμπαρους μας!!!

Ναι, θα έρθουμε Ρίο αύριο για εξετάσεις....

Την επόμενη φορά αν ερθουμε για διασκεδαση, να βρεθουμε για καφε να γνωριστούμε, αν θελεις!!!

Μένω στο Ρίο,ναι γιατί οχι,θα χαρώ πολύ.Να ξέρεις πως απο τη στιγμή που είσαι ήδη μάνα και χωρίς θέματα απο οτι διάβασα δεν είναι τίποτα δύσκολο,σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια κ τις ευχές μου να πανε ολα καλα!κ μια χαρα θα πανε θα έρθει το δεύτερο μπεμπε κ δε θα το πιστευεις:):)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε Γιόλα ευτυχώς διαβάζω και ευτυχείς καταλήξεις τέτοιων ιστοριών!!! Είμαι 36 παρά 2 μήνες και είμαστε πρωτάρηδες σε άλα αυτά. Αύριο πάμε για τη πρώτη σαλπιγγογραφία και το πρώτο σπερμοδιάγραμμα. Εχω ΣΠΩ και αντισταση στην ινσουλινη και από αρχες του 2011 παίρνω Glucophage και αντισυλληπτικά οπότε η περίοδος μου ερχοταν καθε 28ημερες για 2 χρόνια. Τώρα σταμάτησα τέλη Γενάρη τα αντισυλληπτικά και αδιαθετησα μετά από 63 μερες και αφου ειχα παρει προγεστερονη. Δοκιμάσε 3 κυκλους κλομιφαίνη (αντι για σερπαφαρ) και μόνο στο πρώτο έκανα ωάριο και ένεση pregnyl. Στους αλλους 2 κυκλους δεν εκανα ωαριο. Τώρα θα αφήσω λίγο τον οργανισμό μου να ηρεμήσει και να δείξει αν θα κάνει από μονος του ωορρηξία...

Σίγουρα το ότι έχουμε το παιδί, θέλω να πιστεύω ότι μας πεισμώνει!!!

Tώρα καταλαβαίνω. Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ αν έχω ή όχι πολυκυστικές. Άλλες φορές μου έλεγαν πολυκυστικές άλλες μορφής πολυκυστικών και άλλες όλα καλά.:shock:

Η αδελφή μου πάντως που έχει διαπιστωμένα ΣΠΩ έμεινε έγκυος στο κοριτσάκι της μετά από ένα χρόνο αμηννόροιας!!! Να φανταστείς στον τρίτο προς τέταρτο κατάλαβε από έναν εμετό ότι μπορεί να είναι έγκυος και πήρε το τεστ.

Τώρα προσπαθεί 4 χρόνια αλλά κι εκείνης δεν της έτυχε, δεν το έχει κυνηγήσει και πολύ (είχε κάνει κάτι κύκλους παρακολούθησης και της είχε πει ο γιατρός ότι έχουν σκληρό περίβλημα τα ωάρια της και δεν μπορούν να τρυπηθούν από το σπέρμα...

Άκρη δεν έχει βγάλει κι εκείνη και το έχει αφήσει στην τύχη.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μένω στο Ρίο,ναι γιατί οχι,θα χαρώ πολύ.Να ξέρεις πως απο τη στιγμή που είσαι ήδη μάνα και χωρίς θέματα απο οτι διάβασα δεν είναι τίποτα δύσκολο,σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια κ τις ευχές μου να πανε ολα καλα!κ μια χαρα θα πανε θα έρθει το δεύτερο μπεμπε κ δε θα το πιστευεις:):)

Έτσι είναι. Κι εγώ ακόμα να το πιστέψω.;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tώρα καταλαβαίνω. Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ αν έχω ή όχι πολυκυστικές. Άλλες φορές μου έλεγαν πολυκυστικές άλλες μορφής πολυκυστικών και άλλες όλα καλά.:shock:

Η αδελφή μου πάντως που έχει διαπιστωμένα ΣΠΩ έμεινε έγκυος στο κοριτσάκι της μετά από ένα χρόνο αμηννόροιας!!! Να φανταστείς στον τρίτο προς τέταρτο κατάλαβε από έναν εμετό ότι μπορεί να είναι έγκυος και πήρε το τεστ.

Τώρα προσπαθεί 4 χρόνια αλλά κι εκείνης δεν της έτυχε, δεν το έχει κυνηγήσει και πολύ (είχε κάνει κάτι κύκλους παρακολούθησης και της είχε πει ο γιατρός ότι έχουν σκληρό περίβλημα τα ωάρια της και δεν μπορούν να τρυπηθούν από το σπέρμα...

Άκρη δεν έχει βγάλει κι εκείνη και το έχει αφήσει στην τύχη.

Είναι όλα και θέμα τύχης!!! Εμείς δεν ζοριστήκαμε καθόλου και γίναμε αμέσως γονείς. Τώρα το 2ο μας δυσκολεύει... Αλλες κοπέλες παλευουν για το 1ο...

Και η μαμα μου ειχε ανωμαλιες κυκλου λογω πολυκυστικών στα νιατα της και επαιρνε αντισυλληπτικά αλλά έκανε 4 παιδιά και μετά τα παιδιά ο κυκλος της ηταν ρολόι και η εμμηνόπαυση άργησε πολύ να της έρθει... Παίζει ρόλο και ο κληρονομικός παράγοντας!!!

Πώς πάς με την εγκυμοσύνη; Η κόρη σου καλά; Την έχεις στείλει κατασκήνωση ή μπα, είναι νωρίς ακόμη;


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια μου τι περνατε, ειναι πραγματικα θεμα τυχης τελικα! γι'αυτο κι εγω τωρα που μπηκαμε στη διαδικασια για 2ο νινι ειμαι προσγειωμενη οσο μπορω. Απο τη μια ειναι σιγουρα παρηγορο οταν υπαρχει ενα παιδι ηδη, αλλα απο την αλλη μπορω να καταλαβω ποσο περιεργο συναισθημα δημιουργει το να τα εχεις καταφερει μια φορα πολυ ευκολα και μετα να υπαρχουν τοσα προβληματα!! Ηλιοβασιλεμα μου νιωθω οτι αργα ή γρηγορα θα τα καταφερετε γιατι διαισθανομαι οτι το θελετε πολυ και ακομα περισσοτερο η Αγγελικουλα!! Της αξιζει!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα και θέμα τύχης!!! Εμείς δεν ζοριστήκαμε καθόλου και γίναμε αμέσως γονείς. Τώρα το 2ο μας δυσκολεύει... Αλλες κοπέλες παλευουν για το 1ο...

Και η μαμα μου ειχε ανωμαλιες κυκλου λογω πολυκυστικών στα νιατα της και επαιρνε αντισυλληπτικά αλλά έκανε 4 παιδιά και μετά τα παιδιά ο κυκλος της ηταν ρολόι και η εμμηνόπαυση άργησε πολύ να της έρθει... Παίζει ρόλο και ο κληρονομικός παράγοντας!!!

Πώς πάς με την εγκυμοσύνη; Η κόρη σου καλά; Την έχεις στείλει κατασκήνωση ή μπα, είναι νωρίς ακόμη;

Που να ακούσει για κατασκήνωση. Και το ταμείο μας πληρώνει ένα σκασμό λεφτά για τις καλύτερες. Θα προσπαθήσουμε πάλι του χρόνου. Την έχω στείλει 2 μέρες στην μαμά μου στο κέντρο της πρωτεύουσας γιατί εμείς μένουμε βόρεια και έχει τρελλαθεί και ενώ της λείπουμε θέλει να κάτσει και αύριο γιατί βγαίνει βόλτα πρωί απόγευμα και παίζει με παιδάκια, ενώ εγώ με την δουλειά και την κούραση που έχω την ώρα που φτάνω πού όρεξη για παιδικές χαρές.

Καλά πάω, κουράζομαι στο γραφείο όμως και μετά τις 1400 είμαι να με κλαιν οι ρέγγες. Δεν το έχω πει κιόλας και κάνω διπλή προσπάθεια να είμαι φυσιολογική και άστα βράστα. Αύριο πάμε να το δούμε το πουλάκι μας και θα έρθει και η μικρή να δει το αδελφάκι της. Ιστορικές στιγμές θα ζήσουμε και σύντομα και στα δικά σας εύχομαι.

Υ.Γ. Παρεπιμτπόντως, δεν γίνεται να αποφύγεις την σαλπιγγογραφία;Την είχα κάνει κι εγώ στα πλαίσια προσπαθειών πριν 3 χρόνια και δεν θέλω ούτε να την θυμάμαι. Δεν θα δείξει κάτι, έχεις μείνει αμέσως φυσιολογικά και έχεις παιδί. Αποκλείεται σου λέω. Πάλι καλά που γλίτωσα την υστεροσκόπηση που μου έλεγε ένας άλλος. Λεφτά και κόπος χαμένος.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Agoromummy μου σου εύχομαι να μην το νοιώσεις ποτέ το συναίσθημα. Νοιώθεις μισή, ότι δεν μπορείς να προσφέρεις ένα αδελφάκι στο παιδάκι σου και άλλο ένα μωράκι στον άντρα σου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Που να ακούσει για κατασκήνωση. Και το ταμείο μας πληρώνει ένα σκασμό λεφτά για τις καλύτερες. Θα προσπαθήσουμε πάλι του χρόνου. Την έχω στείλει 2 μέρες στην μαμά μου στο κέντρο της πρωτεύουσας γιατί εμείς μένουμε βόρεια και έχει τρελλαθεί και ενώ της λείπουμε θέλει να κάτσει και αύριο γιατί βγαίνει βόλτα πρωί απόγευμα και παίζει με παιδάκια, ενώ εγώ με την δουλειά και την κούραση που έχω την ώρα που φτάνω πού όρεξη για παιδικές χαρές.

Καλά πάω, κουράζομαι στο γραφείο όμως και μετά τις 1400 είμαι να με κλαιν οι ρέγγες. Δεν το έχω πει κιόλας και κάνω διπλή προσπάθεια να είμαι φυσιολογική και άστα βράστα. Αύριο πάμε να το δούμε το πουλάκι μας και θα έρθει και η μικρή να δει το αδελφάκι της. Ιστορικές στιγμές θα ζήσουμε και σύντομα και στα δικά σας εύχομαι.

Υ.Γ. Παρεπιμτπόντως, δεν γίνεται να αποφύγεις την σαλπιγγογραφία;Την είχα κάνει κι εγώ στα πλαίσια προσπαθειών πριν 3 χρόνια και δεν θέλω ούτε να την θυμάμαι. Δεν θα δείξει κάτι, έχεις μείνει αμέσως φυσιολογικά και έχεις παιδί. Αποκλείεται σου λέω. Πάλι καλά που γλίτωσα την υστεροσκόπηση που μου έλεγε ένας άλλος. Λεφτά και κόπος χαμένος.

Γιόλα ακόμη μικρή είναι η κόρη σου, θα παει μεγαλυτερη κατασκηνωση! Μην το παθετε όπως με μενα, που με εστειλαν κατασκηνωση και ηρθαν και με μαζεψαν μετα από 5 μερες εχοντας χασει 5 κιλά!!!Δεν ξαναπήγα ποτε κατασκηνωση!!! Ακόμη θυμάμαι, που δεν ετρωγα τιποτα απο τα φαγητά και την μερα που ειπα, θα φαω, μου ετυχε γεμιστό ΆΔΕΙΟ χωρίς ρύζι!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Το κρύβεις στη δουλειά ακόμη; Οπως και εγω που δουλευα όταν ημουν εγκυος σε εργοστασιο με 1 σκαμπό μέσα στο πόστο μου για 3 ατομα και δεν τους το ειχα πει πριν την αυχενική!!! Βεβαια και μετα που το εμαθαν οι εργοδοτες μου, ηταν σαν να μην ημουν εγκυος...:evil: Αλλά ευτυχως πήγαν καλά και απέκτησα την κόρη μου!!!!

Οσο αφορά την σαλπιγγογραφία, πόνεσες όταν την εκανες ; Δεν παιζει να δειξει κατι, επειδη εχω μεινει αλλη φορά εγκυος; Μακάρι να δειξει καθαρη για να αποκλειστει από εκει καποιο θεμα!!!!

Αγορομάμμυ μακάρι να μείνεις ευκολα και στο 2ο μπεμπέ έγκυος... Εγω δυσκολευομαι λιγάκι αλλά ΑΝ ΜΕΙΝΩ, θα τα ξεχασω μονομιας ολα τα ασχημα συναισθήματα!!! Είναι δυσκολο να θελει αδερφάκι το παιδί σου, να το θελουν και οι γονεις για να ολοκληρωθεί η οικογένεια και οταν το αποφασιζουν να αφεθούν, αυτο να αντιστέκεται....


Link to comment
Share on other sites

Agoromummy μου σου εύχομαι να μην το νοιώσεις ποτέ το συναίσθημα. Νοιώθεις μισή, ότι δεν μπορείς να προσφέρεις ένα αδελφάκι στο παιδάκι σου και άλλο ένα μωράκι στον άντρα σου.

Μακαρι yola μου να μας πανε ολα καλα και μεσα σε αυτη τη χρονια να τα καταφερουμε. Το θελουμε τοσο πολυ!! Πρωτα απ'ολα για να εχει ενα αδερφακι ο μικρος μου αλλα απο την αλλη θελω τοσο πολυ και για εμενα αλλη μια εγκυμοσυνη! Νιωθω οταν ειμαι εγκυος οτι κανω κατι πολυ σημαντικο, με γεμιζει απιστευτα να προσπαθω να κανω το καλυτερο για να μεγαλωσει ενας ανθρωπος μεσα μου και ακομα περισσοτερο να ερθει στον κοσμο και να το κανω καλο και σωστο ανθρωπακι!! Δεν ξερω αν ακουγεται εγωιστικο αλλα νιωθω οτι ειναι δωρο και στον εαυτο μου κατι τετοιο!! Ειναι ο,τι σημαντικοτερο μπορει να κανει μια γυναικα!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...