Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Έτσι ακριβώς...πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε προγεστερόνη πρέπει να είναι χαμηλά...αλλά μετά που ξεκινάμε και "μπουκωνομαστε" φουλ το ιδανικό είναι να είναι ψηλά ώστε να ετοιμάζετε ο οργανισμος για εγκυμοσύνη!!!😁

      Γενικα τα cyclacur δεν έχουν παρενέργειες αν και εμένα με πείραζαν λίγο στο στομάχι...φουσκωματα και πρηξιματα...αλλά γενικά νομίζω πιο πολύ θα σε ζορίσει η προγεστερονη πάρα αυτά...να πάνε όλα καλά σου εύχομαι!!!

       

      Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Και για την ευχή και για τις απαντήσεις! Για τη προγεστερονη τα χω διαβάσει εδώ και αγχώνομαι λίγο να πω την αλήθεια.. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; συγγνώμη που ρωτάω αλλά έχω διαβάσει πολλά εδώ στο φόρουμ και ξεχναω

       

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Yola πολύ καλά τα αποτελέσματα της αυχενικής σου!!

Εύχομαι και το παππΑ να μειώσει ακόμα περισσότερο το κλάσμα σου!

Τώρα διάβασα στην παλιά σελίδα την περιπέτεια της πατουσίτσας με το ρινικό οστό! Ποπό άγχος που πάτησε η κοπέλα!

Από οτι κατάλαβα θα πάει σήμερα να την επαναλάβει;

Καλή επιτυχία!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλημέρα!

Χίλια συγνώμη για την χτεσινή αναστάτωση που σας προκάλεσα χωρίς να το κάνω σκόπιμα. Ήμουν σε άδεια όλη μέρα και στο σπίτι δεν είναι πάντα εύκολο να μπαίνω χώρια που έλειπα σχεδόν όλη μέρα.

Ήταν όμως μια χαρούμενη μέρα παρά την βροχούλα. Πήγα το πρωί στις εννιά παρά και δυστυχώς ο γιατρός είχε μια έκτακτη καισαρική και περίμενα μέχρι τις 1000 να τελειώσει. Με πήραν και η γιατρός που την έκανε ήταν πολύ σοβαρή μετρημένη και προσεχτική. Είχε και ID ΠΙΣΤΟΠΟΊΗΣΗΣ από τον Νικολαϊδη. Χτες ήμουν 12+2 (μία μέρα μεγαλύτερη με έβγαλε ο υπέρηχος), είδαμε ρινικό οστό, αυχενική 1,34 πολύ καλή και το ποσοστό σύμφωνα με την ηλικία μου από 1:92 που έβγαινε μειώθηκε στο 1:492. Σήμερα περιμένω το αίμα για να δω αν θα φτιάξει κι άλλο ακόμα το ποσοστό. Ο γιατρός ήταν πολύ χαρούμενος και εκείνος είπε ότι είδε κάτι ανάμεσα στα ποδαράκια του, η υπερηχογραφίστρια όμως ήταν πολύ επιφυλακτική για το φύλο και είπε είναι νωρίς ακόμα. Ο γιατρός πάντως είπε θα το δούμε με σιγουριά σε ένα μήνα στο ιατρείο του.

Μετά πήγαμε για κάτι δουλίτσες με τον αντρούλη μου και για καφέ μετά από πολύ καιρό (εγώ ήπια χυμό γιατί από την υπερένταση έτρεμα) και το βραδάκι πήγαμε σινεμά να το γιορτάσουμε. Τώρα θα περιμένω μετά τις 1200 να με πάρει η μαία του γιατρού να μου πει τα αποτελέσματα. Θα σας ξαναγράψω.

Πατουσάκι καλά αποτελέσματα και σε εσένα. Να δεις μια μυτόγκα να με το συμπάθειο.

yola μου τώρα είδα το μην.!!!!μπραααααααβο κοριτσάκι μου τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΆ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΊΠΑΤΕ ΈΧΕΤΕ FACEBOOK ????????????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!! Yola και May μπραβο, καλο υπολοιπο να εχετε! Πολυ ευχαριστα νεα!

Οι υπολοιπες εγκυουλες τι κανετε??

Συμπεθερα και Θαλεια ολα καλα?? Θαλεια εγω εχω fb!

Αχ ειχατε κουβεντα για τον υπνο των μπεμπε ε?? Εμενα αρχισε να στρωνει οταν κοψαμε το θηλασμο, στους 7 μηνες δηλαδη. Ξυπνουσε μονο για να φαει βεβαια, δε μας ταλαιπωρουσε. Απλα δουλευα το πρωι και ηταν σκοτωμα.. Τα μωρακια που πινουν ξενο συνηθως στρωνουν στους 2 μηνες λενε ή αλλιως περιπου οταν αρχιζουν τις στερεες τροφες. Οποια φιλη εχω ομως που δε θηλσε ή εδινε συμπληρωμα μετα τις 40 μερες ειχαν κανονικο υπνο!! Εγω και παλι ομως ειμαι εντελωε υπερ του θηλασμου παρα το ξενυχτι που εχει...

Κατα τ'αλλα καλα ειμαστε κ εμεις...


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βγήκαν και τα αποτελέσματα του PAPP-A. Δεν έχω μεγάλη διαφορά στα 1:500 για 21 είμαι, 1:4316 για 18 και 13.083 το τρίτο που δεν το θυμάμαι.

Να φανταστείτε πριν 6,5 χρόνια στην κόρη μου ήμουν 1:7500 για DOWN. Άτιμα γηρατειά...

Μποτσάκι εμείς που είμαστε κοντίτερα πόσο σου τα έβγαλε συνδυαστικά;

Θάλεια μου με το καλό! Καλές προετοιμασίες να έχεις.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και τα αποτελέσματα του PAPP-A. Δεν έχω μεγάλη διαφορά στα 1:500 για 21 είμαι, 1:4316 για 18 και 13.083 το τρίτο που δεν το θυμάμαι.

Να φανταστείτε πριν 6,5 χρόνια στην κόρη μου ήμουν 1:7500 για DOWN. Άτιμα γηρατειά...

Μποτσάκι εμείς που είμαστε κοντίτερα πόσο σου τα έβγαλε συνδυαστικά;

Θάλεια μου με το καλό! Καλές προετοιμασίες να έχεις.

μπραβο yola μου πολυ καλα ολα λοιπον!!! με το καλο!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και τα αποτελέσματα του PAPP-A. Δεν έχω μεγάλη διαφορά στα 1:500 για 21 είμαι, 1:4316 για 18 και 13.083 το τρίτο που δεν το θυμάμαι.

Να φανταστείτε πριν 6,5 χρόνια στην κόρη μου ήμουν 1:7500 για DOWN. Άτιμα γηρατειά...

Μποτσάκι εμείς που είμαστε κοντίτερα πόσο σου τα έβγαλε συνδυαστικά;

Θάλεια μου με το καλό! Καλές προετοιμασίες να έχεις.

Μια χαρα ειναι γιολιτσααααααα......τα αποτελεσματα!!!!!!! Δεν παιζει ρολο η ηλικια κατα βαση καλη μου!!!!!! Ολα ειναι μια χαρα, μην ανησυχεις!!!!!!!!

Κατσε να το ΧΑΡΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!

Συμπεθερουλα ναι ειχαμε μια κουβεντουλα για υπνο και για φαγητο......

Εσυ δινεις τελευταιο γευμα κατα τις 12 το βραδυ αν θυμαμαι καλα?????

Εγω παντως με τον υπνο της δυσκολευτηκα πολυυυυυυυυ και ακομα προσπαθω να στρωσω τα αστρωτα.....χαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχ


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι γιολιτσααααααα......τα αποτελεσματα!!!!!!! Δεν παιζει ρολο η ηλικια κατα βαση καλη μου!!!!!! Ολα ειναι μια χαρα, μην ανησυχεις!!!!!!!!

Κατσε να το ΧΑΡΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!

Συμπεθερουλα ναι ειχαμε μια κουβεντουλα για υπνο και για φαγητο......

Εσυ δινεις τελευταιο γευμα κατα τις 12 το βραδυ αν θυμαμαι καλα?????

Εγω παντως με τον υπνο της δυσκολευτηκα πολυυυυυυυυ και ακομα προσπαθω να στρωσω τα αστρωτα.....χαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχ

κατα τις 11 30 του δινω το τελευταιο ενω κοιμαται (τον σηκωνω δηλαδη αλλα το πινει κοιμισμενος)αλλα πολλες φορες ξυπναει μονος του πριν τον σηκωσω, ειναι η ωρα που πειναει δηλαδη. Και ξαναπινει κατα τις 6 30 κ ευτυχως ξανακοιμαται. Κι εμενα ξυπναει τη νυχτα μια φορα ή καθολου για πιπιλα συνηθως. ποσα ml πινει η φουρτουνα? εμενα πινει γυρω στα 230-260 το πολυ αλλα μεχρι πριν λιγες μερες 210 και μου φαινονταν λιγα


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

κατα τις 11 30 του δινω το τελευταιο ενω κοιμαται (τον σηκωνω δηλαδη αλλα το πινει κοιμισμενος)αλλα πολλες φορες ξυπναει μονος του πριν τον σηκωσω, ειναι η ωρα που πειναει δηλαδη. Και ξαναπινει κατα τις 6 30 κ ευτυχως ξανακοιμαται. Κι εμενα ξυπναει τη νυχτα μια φορα ή καθολου για πιπιλα συνηθως. ποσα ml πινει η φουρτουνα? εμενα πινει γυρω στα 230-260 το πολυ αλλα μεχρι πριν λιγες μερες 210 και μου φαινονταν λιγα

Η φουρτουνα πινει το τελευταιο στις 9 και μετα στις 8 περιπου το πρωι..μεχρι προτινως ειχε φτασει και τα 210 αλλα κατεβηκαμε τωρα με τα δοντια παλι στα 150 με 180....και εμενα μου φαινονται λιγα αλλα επειδη ειναι ανησυχη στον υπνο δεν θελω να την επιβαρυνω και επιπλεον συμπληρωνει τροφη απο τις στερεες κρεμα και μεσημεριανο κυριωσ που τρωει μια σουπιερα γεματη .την ημερα εαν τυχει καμια φορα που ειμαι εξω να την δωσω γαλα πινει και 240 η 270.

Τωρα για τον υπνο....αστα βραστα!!!! Παλι καλα να λεω σε σχεση με το παρελθον!!!!!! Απαπαπαπα!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακιααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!Τι κανετε βρε τσαπερδονες μου???

Ααααααααααααααααααα!!!!!Yola μου,κοριτσακι μου,μπαραβοοοοοοοοοοοοοο!!!Συγχαρητηρια μαναρακι μου!!!!Ολα καλα!!!Ανησυχησαμε εχθες να σου πω την αληθεια αν και ξεραμε οτι αλλα θα πανε τελειααα!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Μay μουυυυυυυυυυυυ!!!Καλως την!!!Κ ι εσυ χαθηκες καλο μου!!!Συγχαρητηρια και σε σεναμ,ολα καλα!!Προσοχη κι οτι σου πει ο γιατρος σου και μην ανησυχεις για τιποτα!!!!!Μπραβο,μπραβο!!!!!:D:D:D:D:D

Πω πω πω koalaki μου τραβηξε ταλαιπωρια το μικρο μας ε???Πως ειναι?Ειναι λιγο καλυτερα η φουρτουνιτσα μας???Να μου πεις τι κρεμα εβαζες αν κι εμενα δεν κανει ευκολα ραγαδες το δερμα μου,αλλα να μου την πεις αν την θυμασαι!!

Αγοροmummy μου και Θαλειτσα μου τι κανουν οι αντρες της παρεας??Αντρες παιδι μου!!!Δεν εχουν προβληματα με τον υπνο!!!χιχιχιχιχχι!!:P:p:p:p:p

Patousitsa μουυυυυυυ!!!!!!!!!!!Υπναρου!!!!!!!!!Ξυπναααααααααααααα!!!

Ηρθε η Yola και η May!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Η φουρτουνα πινει το τελευταιο στις 9 και μετα στις 8 περιπου το πρωι..μεχρι προτινως ειχε φτασει και τα 210 αλλα κατεβηκαμε τωρα με τα δοντια παλι στα 150 με 180....και εμενα μου φαινονται λιγα αλλα επειδη ειναι ανησυχη στον υπνο δεν θελω να την επιβαρυνω και επιπλεον συμπληρωνει τροφη απο τις στερεες κρεμα και μεσημεριανο κυριωσ που τρωει μια σουπιερα γεματη .την ημερα εαν τυχει καμια φορα που ειμαι εξω να την δωσω γαλα πινει και 240 η 270.

Τωρα για τον υπνο....αστα βραστα!!!! Παλι καλα να λεω σε σχεση με το παρελθον!!!!!! Απαπαπαπα!!!!!!

σου κρατιεται πολλες ωρες χωρις γαλα το βραδυ,μπραβο. Εμενα η αληθεια ειναι υστερει λιγο στο μεσημεριανο,δε το τρωει ολο. Ισως και επειδη ειναι αγορι να ειναι πιο φαγανος αν και δεν παιρνει και πολυ βαρος, αισιως εχουμε φτασει τα 9300 περιπου, δε του μενουν και πολλα γραμμαρια μιας και δεν καθεται σε μια μερια, σαν τη φουρτουνιτσα μας καλη ωρα.

Μελλουσες μαμαδες να διαβαζετε προσεκτικα αυτα που λεμε εμεις οι "παλιες" θα σας φανουν χρησιμα :tongue::tongue:;)


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και τα αποτελέσματα του PAPP-A. Δεν έχω μεγάλη διαφορά στα 1:500 για 21 είμαι, 1:4316 για 18 και 13.083 το τρίτο που δεν το θυμάμαι.

Να φανταστείτε πριν 6,5 χρόνια στην κόρη μου ήμουν 1:7500 για DOWN. Άτιμα γηρατειά...

Μποτσάκι εμείς που είμαστε κοντίτερα πόσο σου τα έβγαλε συνδυαστικά;

Θάλεια μου με το καλό! Καλές προετοιμασίες να έχεις.

Θα στα πω αμεσως!!!Μισο λεπτο γιατι τα εχω και μπροστα μου!!

Πριν την εξεταση βασει ηλικιας και ιστορικου αποβολης λογω χρωμοασωμικων ανωμαλιων ηταν:τρ.21 1\77

τρ.18 1\346

τρ.13 1\1084

Μετα την αυχενικη η οποια ηταν 1,80 γινανε:τρ.21 1\1547

τρ.18 1\6294

τρ.13 1\20000

Προελαμψια πριν τις 34 εβδ. 1\255

Περιορισμος εμβρ.αναπτ.πριν τις 37 εβδ. 1\249

Αυτοματος τοκετος πριν τις 34 εβδ. 1\102

Τωρα μετα την papp a εχουμε: τρ.21 1\1547

τρ.18 1\6915

τρ.13 1\20000

πρ.πριν τις 34 εβδ 1\495

περ.αν.εμβρ.πριν τις 37 εβδ. 1\509

Αυτ. τοκ. πριν τις 34 εβδ. 1\102

Αυταααααααααααα!!!!Πιστευω οτι ειμαστε μια χαρα Yola μου!!!!Λεω...


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

σου κρατιεται πολλες ωρες χωρις γαλα το βραδυ,μπραβο. Εμενα η αληθεια ειναι υστερει λιγο στο μεσημεριανο,δε το τρωει ολο. Ισως και επειδη ειναι αγορι να ειναι πιο φαγανος αν και δεν παιρνει και πολυ βαρος, αισιως εχουμε φτασει τα 9300 περιπου, δε του μενουν και πολλα γραμμαρια μιας και δεν καθεται σε μια μερια, σαν τη φουρτουνιτσα μας καλη ωρα.

Μελλουσες μαμαδες να διαβαζετε προσεκτικα αυτα που λεμε εμεις οι "παλιες" θα σας φανουν χρησιμα :tongue::tongue:;)

Αυτο κανουμε!!χαχαχαχαααααα!!!Νιωθω οτι πηγαινω σχολειο ξανα!!!!χιχιχιχχιχι!!!:D:D:D:D:D:D

Τον θηλασμο σκεφτομαι αν θα καταφερω οταν με το καλο ερθει η ωρα!!!Θελω πολυ!!!!!!!!Τουλαχιστον 5 μηνες!!!Φοβαμαι μη μου ερθει καμια τρελα για να καπνισω και φρικαρω!!!Φυσικα θα επιλεξω να θηλασω αν και εφοσον θα εχω γαλα,απλως θα ειμαι με σπσμενα νευρα!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα στα πω αμεσως!!!Μισο λεπτο γιατι τα εχω και μπροστα μου!!

Πριν την εξεταση βασει ηλικιας και ιστορικου αποβολης λογω χρωμοασωμικων ανωμαλιων ηταν:τρ.21 1\77

τρ.18 1\346

τρ.13 1\1084

Μετα την αυχενικη η οποια ηταν 1,80 γινανε:τρ.21 1\1547

τρ.18 1\6294

τρ.13 1\20000

Προελαμψια πριν τις 34 εβδ. 1\255

Περιορισμος εμβρ.αναπτ.πριν τις 37 εβδ. 1\249

Αυτοματος τοκετος πριν τις 34 εβδ. 1\102

Τωρα μετα την papp a εχουμε: τρ.21 1\1547

τρ.18 1\6915

τρ.13 1\20000

πρ.πριν τις 34 εβδ 1\495

περ.αν.εμβρ.πριν τις 37 εβδ. 1\509

Αυτ. τοκ. πριν τις 34 εβδ. 1\102

Αυταααααααααααα!!!!Πιστευω οτι ειμαστε μια χαρα Yola μου!!!!Λεω...

Εσύ είσαι τέλεια! Εμένα δεν με βοήθησε και πολύ το αίμα :?.

Τέλος πάντων θα τα συζητήσουμε πάλι σε ένα μήνα που θα πάω. Εκείνος και η μαία του είναι ευχαριστημένοι. Είδωμεν.

Σου έβγαλε πολλά στοιχεία εσένα η εξέταση. Βέβαια δεν τα έχω πάρει στα χέρια μου. Από το τηλέφωνο ό,τι μπορούσα έμαθα. Την Δευτέρα θα τα έχω στο χέρι μου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...