Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!

Το βράδυ το πέρασα λίγο στριφογυρίζοντας...όλα μου φταίγανε...η ζεστη, τα κουνουπια αλλά περισσότερο οι σκεψεις μου...Τελικά αφού άνοιξα το κλιματιστικό, σκοτωσα και κανα 2 κουνουπια η μαξιλαροσκοτώστρα κάποια στιγμή ξεράθηκα για λίγες ώρες!!!

May Μπράβο, πολύ καλά πας. ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!

Πατουσίτσα εντάξει με τον καρδιολόγο;! Δεν το διάβασα το μήνυμά σου αλλά απ'οτι κατάλαβα από τα κοριτσια, ολα καλά!!!

Κοαλάκι, η παιδική χαρά είναι υπέροχη ιδέα. Αλλωστε ήδη γνωρίζει τί εστι κουνιες και τσουληθρες, οποτε αν τα δει πάνω στη τουρτα, το πολύ πολύ θα της δώσεις τα διακοσμητικά και θα δοκιμάζει να ανέβει πάνω στις μινιατούρες κούνιες!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

Μποτσάκι, Αγορομάμμυ ευχαριστώ και σας για την θετική σκέψη!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τσα!!!!! Να' μαι κι εγώωωωωωω!!! Καλημερούδια κοριτσάρες!! Τί μου κάνετε? Όλες καλά?

Εχω και εγω λιγο αγχος...Σήμερα πήρα τα αποτελεσματα των ορμονικών, αύριο πάω για υπέρηχο στον γυναικολόγο να δούμε αν έχω ωαριο σε αυτό το κύκλο και την Πέμπτη εχουμε σαλπιγγογραφία και σπερμοδιάγραμμα στο πανεπιστημιακό νοσοκομειο του Ρίου!!! Ουφ!!!:? Και με όλα αυτά, πρέπει να έχουμε επαφές με τον άντρα μου δίχως στρες...

Ηλιοβασίλεμά μου μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου... να δεις ότι όλα θα πάνε καλά...οι εξετάσεις θα είναι σούπερ και σύντομα θα έρθει και το δεύτερο μπουμπουκάκι σας.. Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά! :D:D

Κοαλλάκι μου τέλεια η τουρτίτσα..κι εμένα μ' αρέσει πού η ιδέα της παιδικής χαράς!! Θα ξετρελαθεί το Μαριαννάκι!!

May μου πάααρα πολύ χαίρομαι για σένα κοριτσάκι μου!!!

Περιμένουμε τα νέα του γιατρού!!!!!!

Όλα τα υπόλοιπα κορίτσια καλά μου είστε???? Μεγάλωσε το παρεάκι μας πολύ και δεν μπορώ να σας αναφέρω μια μια...φοβάμαι μην ξεχάσω κάποια και δεν το θέλω!!! :oops::oops:

(Πάντως έχω να πω ότι χθες μου ήσασταν πολύ ήσυχες!!!!!! Μπήκα σήμερα να διαβάσω και μόνο 1.5 σελίδα βρήκα...τς τς τς....ντροπή!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: )


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην πιο γλυκιά παρέα! Τι κάνετε όμορφες; Εμένα το στομάχι μου ήταν λίγο καλύτερα χθες βράδυ και με έβγαλαν να ξεχαστώ. Όχι ότι αργήσαμε κατά τις μια ήμασταν σπίτι. (δεν αντέχω και παραπάνω έτσι κι αλλιώς). Αλλά δεν ξαναβγαινω. Ένιωσα τύψεις που χάλασα λεφτά. Δηλαδή 12 ? πληρώσαμε αλλά και πάλι εγώ αγχωθηκα. Τέλος πάντων, η αλήθεια είναι ότι δεν ηρεμω με τίποτα από αυτό. Σήμερα το στομάχι είναι στα φυσιολογικά επίπεδα πόνου κάτι που με ενοχλεί αλλά ελάχιστα γιατί συνήθισα τώρα. Το έχω από την αρχή. Άρα εδώ λέω ότι είμαι καλά!

Για τούρτες διαβάζω και μου τρέχουν τα σαλια!(αλλα δεν μπορώ να φάω και κάθομαι στ'αυγά μου)

Εμένα η πρώτη μου τούρτα είχε λιμνούλα με κυκνους και δεντράκια.! Από φωτογραφίες τη θυμάμαι μην νομίζετε! Κανονικά δεν θυμάμαι αλλά κι αλλά.. Παντός η συγκεκριμένη θα είναι σούπερ όλο χρώματα. Φαντάζομαι πράσινο κίτρινο κόκκινο και ίσως και λίγο ροζ και.γαλάζιο! Σούπερ!

Ηλιοβασίλεμα μου μια χαρά θα είναι οι εξετάσεις και συντομα θα έχεις και άλλο μωράκι στην αγκαλιά σου. Θα το δεις!

Οι υπόλοιπες τα νέα σας!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην πιο γλυκιά παρέα! Τι κάνετε όμορφες; Εμένα το στομάχι μου ήταν λίγο καλύτερα χθες βράδυ και με έβγαλαν να ξεχαστώ. Όχι ότι αργήσαμε κατά τις μια ήμασταν σπίτι. (δεν αντέχω και παραπάνω έτσι κι αλλιώς). Αλλά δεν ξαναβγαινω. Ένιωσα τύψεις που χάλασα λεφτά. Δηλαδή 12 ? πληρώσαμε αλλά και πάλι εγώ αγχωθηκα. Τέλος πάντων, η αλήθεια είναι ότι δεν ηρεμω με τίποτα από αυτό. Σήμερα το στομάχι είναι στα φυσιολογικά επίπεδα πόνου κάτι που με ενοχλεί αλλά ελάχιστα γιατί συνήθισα τώρα. Το έχω από την αρχή. Άρα εδώ λέω ότι είμαι καλά!

Για τούρτες διαβάζω και μου τρέχουν τα σαλια!(αλλα δεν μπορώ να φάω και κάθομαι στ'αυγά μου)

Εμένα η πρώτη μου τούρτα είχε λιμνούλα με κυκνους και δεντράκια.! Από φωτογραφίες τη θυμάμαι μην νομίζετε! Κανονικά δεν θυμάμαι αλλά κι αλλά.. Παντός η συγκεκριμένη θα είναι σούπερ όλο χρώματα. Φαντάζομαι πράσινο κίτρινο κόκκινο και ίσως και λίγο ροζ και.γαλάζιο! Σούπερ!

Ηλιοβασίλεμα μου μια χαρά θα είναι οι εξετάσεις και συντομα θα έχεις και άλλο μωράκι στην αγκαλιά σου. Θα το δεις!

Οι υπόλοιπες τα νέα σας!

Τα χρώματα που αναφέρω είναι για την τούρτα που είδε το κοαλακι βεβαίως βεβαίως!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσα!!!!! Να' μαι κι εγώωωωωωω!!! Καλημερούδια κοριτσάρες!! Τί μου κάνετε? Όλες καλά?

Ηλιοβασίλεμά μου μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου... να δεις ότι όλα θα πάνε καλά...οι εξετάσεις θα είναι σούπερ και σύντομα θα έρθει και το δεύτερο μπουμπουκάκι σας.. Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά! :D:D

Κοαλλάκι μου τέλεια η τουρτίτσα..κι εμένα μ' αρέσει πού η ιδέα της παιδικής χαράς!! Θα ξετρελαθεί το Μαριαννάκι!!

May μου πάααρα πολύ χαίρομαι για σένα κοριτσάκι μου!!!

Περιμένουμε τα νέα του γιατρού!!!!!!

Όλα τα υπόλοιπα κορίτσια καλά μου είστε???? Μεγάλωσε το παρεάκι μας πολύ και δεν μπορώ να σας αναφέρω μια μια...φοβάμαι μην ξεχάσω κάποια και δεν το θέλω!!! :oops::oops:

(Πάντως έχω να πω ότι χθες μου ήσασταν πολύ ήσυχες!!!!!! Μπήκα σήμερα να διαβάσω και μόνο 1.5 σελίδα βρήκα...τς τς τς....ντροπή!!!!!!!!!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue: )

Καλημέρα! Μας έπιασε η δροσιά και σκορπιστηκαμε χθες. Ευκαιρία γιατί όπως πάει σήμερα δύσκολα θα περάσει η μερα..

Σας αφήνω για λίγο! Πάω να απλώσω κάτι ρούχα! Ματς μουτς!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα αγάπες!!!!!τι μου κάνετε??????από ότι διάβασα όλες καλά!!!!!

κοαλακι μουτόσο σοβαρό είναι το κριθαρακι ?????συνήθως φεύγει με κολιριο.εγώ εχω βγάλει αρκετές φορές!!!!!!όσο για την τούρτα πολύ ωραία θα είναι!!!!!!τελεια !!!!!:-P:-P:-P

ηλιοβασίλεμα μουόλα καλά θα πάνε!!!!!!!!!

πατουσιτσα μου άντε μήπως συναντηθούμε κιόλας αν μπορέσουμε όταν θα ξανά έρθεις!!!!!

:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα από γυναικολόγο.....................κλαψ κλαψ!!!!!!Δεν με επιασε το χαπι που βοηθαει την ωορρηξία...........και ενω μου τονιζει ο γιατρος αυτος να μην αγχωθω και ότι εχω ηδη παιδί αλλά επειδή δεν με επιασαν για 2η φορά τα χάπια, μαλλον θα κανω προκληση ωορρηξιας με ενεσεις!!! Και για να παρεις τις ενεσεις μεσω εοπυυ θελει ραντεβου σε ειδικη επιτροπή, η ιδια που χορηγει τα φαρμακα των εξωσωματικών!!!! Χωρίς Εοπυυ, οι ενεσεις είναι πανάκριβες, περίπου 240? για 10 ενέσεις και ενα κυκλο!!! Και φυσικά μπορεί να χρειαστεί παραπάνω από 1 κύκλο.....

Το ραντεβού το εκλεισα σήμερα για την επιτροπή στη Πάτρα οπου πρεπει να προσκομισω εξετασεις κλπ!!! Για πότε, ξέρετε;;;; 29/10 !!! Αν έκλεινα στην Αθήνα, είχε αναμονή μετά τον 2ο του 2014!!!

Πόσο βουνό μου φαίνεται όλο αυτό!!!! Να εχω μεινει εγκυος το 2008 δίχως δυσκολία και τώρα να θεωρούμαι υπογονιμη...Ευχαριστώ το Θεό που έχω ηδη το κοριτσάκι μου γιατί διαφορετικά θα ημουν πελαγωμενη...


Link to comment
Share on other sites

Γυρισα από γυναικολόγο.....................κλαψ κλαψ!!!!!!Δεν με επιασε το χαπι που βοηθαει την ωορρηξία...........και ενω μου τονιζει ο γιατρος αυτος να μην αγχωθω και ότι εχω ηδη παιδί αλλά επειδή δεν με επιασαν για 2η φορά τα χάπια, μαλλον θα κανω προκληση ωορρηξιας με ενεσεις!!! Και για να παρεις τις ενεσεις μεσω εοπυυ θελει ραντεβου σε ειδικη επιτροπή, η ιδια που χορηγει τα φαρμακα των εξωσωματικών!!!! Χωρίς Εοπυυ, οι ενεσεις είναι πανάκριβες, περίπου 240? για 10 ενέσεις και ενα κυκλο!!! Και φυσικά μπορεί να χρειαστεί παραπάνω από 1 κύκλο.....

Το ραντεβού το εκλεισα σήμερα για την επιτροπή στη Πάτρα οπου πρεπει να προσκομισω εξετασεις κλπ!!! Για πότε, ξέρετε;;;; 29/10 !!! Αν έκλεινα στην Αθήνα, είχε αναμονή μετά τον 2ο του 2014!!!

Πόσο βουνό μου φαίνεται όλο αυτό!!!! Να εχω μεινει εγκυος το 2008 δίχως δυσκολία και τώρα να θεωρούμαι υπογονιμη...Ευχαριστώ το Θεό που έχω ηδη το κοριτσάκι μου γιατί διαφορετικά θα ημουν πελαγωμενη...

καλά τι να πω οι άνθρωποι είναι απεριγραπτοι !!!!!!

πω πω ρε κοριτσάκι μου τι περνάς!!!!!!!!!

τι να πω????δεν ξέρω!!!!!!:-(:-(:-(:-(:-(:-(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια μου!!! Ξυπνησαμε, ταιστηκαμε και τωρα εχω στρωθει στα πληντυρια και στο μαγειρεμα!! Θα σας γραψω αργοτερα γλυκες μου διαδικτυακες φιλεναδιτσες γιατι εχω και τον ταρζαν που αμα με δει να καθομαι φωναζει απεγνωσμενα "μαμαμαμαμαμαμα" χαχαχα!!! ΑΑΑΑΑ μια ερωτηση, τα μαξιλαρια πλενονται στο πληντυριο??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα από γυναικολόγο.....................κλαψ κλαψ!!!!!!Δεν με επιασε το χαπι που βοηθαει την ωορρηξία...........και ενω μου τονιζει ο γιατρος αυτος να μην αγχωθω και ότι εχω ηδη παιδί αλλά επειδή δεν με επιασαν για 2η φορά τα χάπια, μαλλον θα κανω προκληση ωορρηξιας με ενεσεις!!! Και για να παρεις τις ενεσεις μεσω εοπυυ θελει ραντεβου σε ειδικη επιτροπή, η ιδια που χορηγει τα φαρμακα των εξωσωματικών!!!! Χωρίς Εοπυυ, οι ενεσεις είναι πανάκριβες, περίπου 240? για 10 ενέσεις και ενα κυκλο!!! Και φυσικά μπορεί να χρειαστεί παραπάνω από 1 κύκλο.....

Το ραντεβού το εκλεισα σήμερα για την επιτροπή στη Πάτρα οπου πρεπει να προσκομισω εξετασεις κλπ!!! Για πότε, ξέρετε;;;; 29/10 !!! Αν έκλεινα στην Αθήνα, είχε αναμονή μετά τον 2ο του 2014!!!

Πόσο βουνό μου φαίνεται όλο αυτό!!!! Να εχω μεινει εγκυος το 2008 δίχως δυσκολία και τώρα να θεωρούμαι υπογονιμη...Ευχαριστώ το Θεό που έχω ηδη το κοριτσάκι μου γιατί διαφορετικά θα ημουν πελαγωμενη...

Καταλαβαίνω τη στενοχώρια σου αλλά το να στενοχωριεσαι θα αλλάξει κάτι; Όλα θα φτιάξουν. Υπομονή. Σκέψου οτι έχεις το.κοριτσάκι σου και πως ολα θα πανε καλά. Σίγουρα θα κανείς και άλλο παιδάκι. ΣΙΓΟΥΡΑ!;)


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Ξυπνησαμε, ταιστηκαμε και τωρα εχω στρωθει στα πληντυρια και στο μαγειρεμα!! Θα σας γραψω αργοτερα γλυκες μου διαδικτυακες φιλεναδιτσες γιατι εχω και τον ταρζαν που αμα με δει να καθομαι φωναζει απεγνωσμενα "μαμαμαμαμαμαμα" χαχαχα!!! ΑΑΑΑΑ μια ερωτηση, τα μαξιλαρια πλενονται στο πληντυριο??

Αλλά πλένονται και αλλά όχι. Εγώ μια φορά την πάτησα. Πήγα και αγόρασα ένα κάπου στα 30 ? για το αυχενικο μου. Μου είπαν πλένεται κανονικότατα. Το επλυνα και βγήκε λες και καθόταν επάνω του ελέφαντας επί μια βδομάδα σερί. Το πέταξα. Και ακόμα κλαίω τα λεφτά. Και το είχα και από φαρμακείο με ορθοπεδικά.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αγοράζω φθηνά μαξιλάρια από λαϊκή με 5 .? και μόλις βρωμησουν και χαλάσουν περνώ αλλά. Κάθε 6μηνο τα αλλάζω.

ααα αυτο ειναι το καλυτερο!! απλα τα μαξιλαρια αυτα τα εχω καιρο, θα τα πλυνω και ο Θεος βοηθος! αν χαλασουν θα παρω αλλα και θα τους βαλω θηκες!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...