Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχεις εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; 

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Οπότε εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσι μου...κι εμένα μου συνέβαινε αυτό "στην ηλικία σου" και είχα καταλήξει ότι είναι από το πρήξιμο..γενικά στις αρχές είχα πολύ φούσκωμα με αποτέλεσμα τη μια μέρα να είμαι "πιο έγκυος" και την επόμενη "λιγότερο έγκυος" !!!!!!!!!!:D:D:D:tongue::tongue::tongue:

λοιπον αυτο το εχω π[αθει και εγω εκανα μια κοιλια τουρλα μεχρι την 12η εβδ και μετα σταματησε να μεγαλωνει δεν αλλαζα νουμερο σε ρουχα και ολη μου ελεγαν καλε δεν θα μεγαλωσει αλλο η κοιλια σου ε?τελικα ειναι αυτο οπου λεει το κοαλακι συν το εντερο δλδ και η θεση που παιρνει το μωρο αλλα και για παραδειγμα αν φαω καμια μπαμια κανω μια κοιλια λες και ειμαι στο μηνα μου!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγώ δεν είμαι έγκυος αυτή τη περίοδο... Απλά δίνω συμβουλές στις εγκυουλες της παρέας και ανταλάσσουμε απόψεις!!!

Έχω ήδη μια 4 χρονη κόρη και προσπαθούμε για δευτερο πρώτα ο Θεός!

Σε ποιο μέρος της Ελλάδας σε πετυχαίνουμε;

Να τη χαιρεσαι τη μπουμπου σου!Κ γρηγορα με ενα ακομα μικρουλι!

Καλα κανεις κ δινεις συμβουλες γιατι η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι γεματη αποριες κ χρειαζεσαι απαντησεις απο ανθρωπους με αναλογη εμπειρια...καλοι οι γιατροι αλλα αν δεν το ζησεις...

Ειμαι Λαρισα, εδω εμενα κ πλεον εδω θα μενω απλως στην αρχη της εγκυμοσυνης ημασταν βορειοτερα λογω δουλειας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες και μελλουσες μανουλες! Σας παρακολουθω, αλλα δεν γραφω και πολυ συχνα στο φορουμ! Ειμαι στον εκτο μηνα της εγκυμοσυνης μου κ ανυπομονω να περασει ο καιρος...

Απο φαρμακα κ εγω παιρνω μαγνησιο, σιδηρο και ασβεστιο! Αυτο που εχω να πω ειναι οτι το ασβεστιο και το μαγνησιο πρεπει να εχουν αποσταση μεταξυ τους τουλαχιστον 3 ωρες γιατι αλληλοεξουδετερωνονται(το γραφει κ στο φυλλο οδηγιων)!

Τελος, ευχομαι να πανε ολα καλα στα κοριτσια που πρεπει να ειναι στο κρεβατι αυτες τις μερες!

καλησπερα με το καλο το νινι σου!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες στεφανια!!!!!!!!!

αγορακι εχετε ε?????τελειααααα!!!!!γερο να ειναι και καλοτυχο!!!!

ποτε εχεις ΠΗΤ??????

εγω εχω κορη!!!!!το μαθαμε χθες και ειμαι πολυ ευτυχισμενη!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Να τη χαιρεσαι τη μπουμπου σου!Κ γρηγορα με ενα ακομα μικρουλι!

Καλα κανεις κ δινεις συμβουλες γιατι η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι γεματη αποριες κ χρειαζεσαι απαντησεις απο ανθρωπους με αναλογη εμπειρια...καλοι οι γιατροι αλλα αν δεν το ζησεις...

Ειμαι Λαρισα, εδω εμενα κ πλεον εδω θα μενω απλως στην αρχη της εγκυμοσυνης ημασταν βορειοτερα λογω δουλειας!

Από Λάρισσα έχουμε και αλλη κοπέλα στη παρέα. Κάτσε να θυμηθώ ποια είναι!!!!!!!!! Είμαστε και πολλές... Xrydim εσύ είσαι από Λαρισσα ή τα μπέρδεψα πάλι;;):D:D:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από Λάρισσα έχουμε και αλλη κοπέλα στη παρέα. Κάτσε να θυμηθώ ποια είναι!!!!!!!!! Είμαστε και πολλές... Xrydim εσύ είσαι από Λαρισσα ή τα μπέρδεψα πάλι;;):D:D:D

μια χαρα τα λες!!!!!ναι ναι!!!!απο λαρισα η χρυδημ!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια! 7/11 εχω ΠΗΤ.

Εχω μια απορια βρε κοριτσια...ποτε πρεπει να αρχισουμε προετοιμασιες για τον ερχομο των μωρων?? Εχω σκεφτει οσα θα μου χρειαστουν(σιγουρα θα ειναι κ αλλα)αλλα αναρωτιεμαι ποτε πρεπει να βγω για ψωνια??

Link to comment
Share on other sites

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D ΛΙΣΤΑ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑΣ by Koalaki :-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

Ngn >>> γιο έχει και ετοιμάζει κορη, ερχεται ο γατοπαρδος...15/10

Xrydim >>> δουλευτιαρικο θα βγει και αυτο σαν τη μανα του, θα πάρει ρεπό στις 26/11!!!

Ελλη >>> να το το τρικαλινο στις 02/12

Μποτσάκι >>> γιοκαρος με τα "ουυυυλα" του, θα τα σπασω ολα στις 08/12

Πατουσίτσα >>> Κόρη, Νέα νύφη Κλεισμένη για τον Μποτσακογιό, αναμένουμε στις 21/12

May23 >>> κόρη έχει και ετοιμάζει αγνωστο με βαρκα την ελπιδα, λιμανι πιανουμε στις 25/12

Maeve >>> να τος και ο πατρινος στις 27/12

Μαρακι >>> γιο έχει και ετοιμάζει και την μπεμπα τη βιαστικια, τακα τακα...!!!!!!

Σοτσαφι >>> ερχεται το κλωτσοσκουφι

Yola >>> κόρη έχει και πουντο πουντο το δαχτυλιδι;!!!

Ηλιοβασίλεμα >>> κορη εχει και στρωνει εδαφος για 2ρο, θα περασει βουνα, λαγκαδια, θαλασσες και ποταμια μα ενα ειναι το σιγουρο "για θιασοοοο την κοβω".

Συμπεθέρα = Αγορομάμμυ>>> γιο εχει και στρωνει επισης εδαφος για 2ρο (φουρτουνατσηδες και βροντααατσηδες).

Κοαλακι >>> κορη εχει και δεν στρωνει τιποτα, εκλεισε το εργοστασιο, με κανεναν "συμβιβασμο" ισως ξανα ανοιξει.

Θαλεια >>> γιο αστρωτο επισης, εδω θελουμε μαλλον και υπογραφες εκτος απο τον συμβιβασμο.


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας! Παιρνω μαγνήσιο, μετά από μιση ώρα γευμα (όχι ολοκληρο γιατι κατά τις 5:30 πρέπει να τσιμπαω πάλι) μετα από μιση ώρα με 3 τέταρτα σίδηρο ( να μην ειναι γεμάτο το στομάχι αλλά ούτε τελείως άδειο και με πειραξει) και μια ώρα μετά το σίδηρο ασβέστιο. Το απόγευμα κατά τις 5:30 και αν με πάρει ο ύπνος 6 τσιμπαω κατι ( μου είπε ο γιατρός πολλά και μικρά.γεύματα και επειδή εχω χαλια το στομάχι, και επειδή πίνω 2 σίδηρο και επειδή ανεβαίνει η μήτρα και θα με κάνει χειρότερα) το σίδηρο το πίνω κατά τις 7:30 με 8 και κατά τις 9 με 9:30 τσιμπαω πάλι. Αυτά!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έιμαιιιιι...με φώναξε κανείς???????????

εγώ είμαι η Λαρισαία ναιιιιι!!!!! :D:D:D:D

Stefaniana καλως ήρθες συντοπίτισσα!!!! Με το καλό το μωράκι σου!!!! Πόσταρα τη λίστα για να σε "ξεναγήσω" λίγο στην παρέα μας!! Αν επιτρέπεται που θα γεννήσεις??? Σχετικά με τα πράγματα του μωρού εγώ θα αρχίσω να ψωνίζω και να ετοιμάζω μετα τη β επιπέδου στα τέλη αυτού του μήνα δλδ!

Κοαλλακι αναλαμβάνεις να εντάξεις και το νέο μας κορίτσι στη λίστα?????


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια! 7/11 εχω ΠΗΤ.

Εχω μια απορια βρε κοριτσια...ποτε πρεπει να αρχισουμε προετοιμασιες για τον ερχομο των μωρων?? Εχω σκεφτει οσα θα μου χρειαστουν(σιγουρα θα ειναι κ αλλα)αλλα αναρωτιεμαι ποτε πρεπει να βγω για ψωνια??

Τώρα μέχρι το τελος των καλοκαιρινών εκπτώσεων μπορείς να ψωνίσεις αρκετά από τα απαραίτητα!!!

Κανε την λιστα των πραγμάτων που θα χρειαστείς. Θα σου δώσουν τιποτα από αλλα μπεμπε φίλες, ξαδερφες κλπ;;; Σε καποιους δικους σου ανθρωπους μπορείς να ζητησεις και συγκεκριμενα πράγματα ως δωρα για τον ερχομο του μωρού!

Καλό είναι μόλις μπεις στον 7ο να ετοιμασεις τη βαλιτσα του μωρού και τα δικα σου για την γεννα. Να τα εχεις ετοιμα και να περιμένουν!!!

Θα τα πουμε και πιο αναλυτικά σιγά σιγά...


Link to comment
Share on other sites

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D ΛΙΣΤΑ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑΣ by Koalaki :-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

Ngn >>> γιο έχει και ετοιμάζει κορη, ερχεται ο γατοπαρδος...15/10

Stefaniana >>> έρχεται και ο 2ος Λαρισσαίος στις 7/11

Xrydim >>> δουλευτιαρικο θα βγει και αυτο σαν τη μανα του, θα πάρει ρεπό στις 26/11!!!

Ελλη >>> να το το τρικαλινο στις 02/12

Μποτσάκι >>> γιοκαρος με τα "ουυυυλα" του, θα τα σπασω ολα στις 08/12

Πατουσίτσα >>> Κόρη, Νέα νύφη Κλεισμένη για τον Μποτσακογιό, αναμένουμε στις 21/12

May23 >>> κόρη έχει και ετοιμάζει αγνωστο με βαρκα την ελπιδα, λιμανι πιανουμε στις 25/12

Maeve >>> να τος και ο πατρινος στις 27/12

Μαρακι >>> γιο έχει και ετοιμάζει και την μπεμπα τη βιαστικια, τακα τακα...!!!!!!

Σοτσαφι >>> ερχεται το κλωτσοσκουφι

Yola >>> κόρη έχει και πουντο πουντο το δαχτυλιδι;!!!

Ηλιοβασίλεμα >>> κορη εχει και στρωνει εδαφος για 2ρο, θα περασει βουνα, λαγκαδια, θαλασσες και ποταμια μα ενα ειναι το σιγουρο "για θιασοοοο την κοβω".

Συμπεθέρα = Αγορομάμμυ>>> γιο εχει και στρωνει επισης εδαφος για 2ρο (φουρτουνατσηδες και βροντααατσηδες).

Κοαλακι >>> κορη εχει και δεν στρωνει τιποτα, εκλεισε το εργοστασιο, με κανεναν "συμβιβασμο" ισως ξανα ανοιξει.

Θαλεια >>> γιο αστρωτο επισης, εδω θελουμε μαλλον και υπογραφες εκτος απο τον συμβιβασμο.

Μπήκε και η Στεφανιάνα στη λίστα!!!!!!!! Xrydim Πότε έχεις ξανά ραντεβού; Να μάθουμε το φύλο του μπεμπέ σου ή το ξέρουμε ήδη; Δεν θυμάμαι!!!!


Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια! 7/11 εχω ΠΗΤ.

Εχω μια απορια βρε κοριτσια...ποτε πρεπει να αρχισουμε προετοιμασιες για τον ερχομο των μωρων?? Εχω σκεφτει οσα θα μου χρειαστουν(σιγουρα θα ειναι κ αλλα)αλλα αναρωτιεμαι ποτε πρεπει να βγω για ψωνια??

Καλως ήρθες Στεφανιανα! Γειτόνισσες ημαστε. Ειμαι απο Τρίκαλα. Εγώ για τα ψώνια πιστεύω πως ειναι σχετικό. Ειμαι στον 5ο μήνα και μέχρι τις 20 θα πάω να κάνω τα πρώτα ψωνια. Κούνια βρήκα και θα την παραγγείλω Σεπτέμβρη. Καρότσι θα δω τον αλλο μηνα που ειναι και εκπτώσεις μπας και μου κάνουν καλη τιμη. Σιγά σιγα να τα εχω όλα έτοιμα μέχρι τον Νοέμβριο που μπαίνω στο μήνα μου. (μετράω με μήνες οχι με βδομάδες) . Αν και στην αυχενικη μου έδωσαν ΠΗΤ 4 μέρες πιο νωρίς. Η πρώτη ΠΗΤ είναι 2/12 και η δευτερη 29/11. Αλλά αν σκεφτουμε πως η μάνα μου γέννησε εμένα και τον αδερφό μου 10-12 μέρες πιο νωρίς μέχρι της 20-25 Νοεμβρίου θα το κρατάω στα χερια μου το θαυματακι μου..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...