Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

      • Μου αρέσει 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Πατουσιτσα μου συγχαρητηριααααααααα καλη μου.....!!!!!

Να τη η κορη η μοσχαναθρεμενη......ερχεται.......!!!!!!!!!!!

Χαρηκα πολυυυυυ που ειστε καλα......!!!!!!!

Μποτσακιιιιιιιιιι που εισαι καλεεεεεεεεεε....???????? συμπεθερααααααα.....?????

Αστους φιλους...εδω εχουμε χαρεεεεεεες....!!!!!!Και αλλο συμπεθεριοοοοοοοοο εχουμεεεεεε......!!!!!!!!!!!!

Εγω κοριτσια καθαρισα τα υπνοδωματια, μετα πηγα τη μαριαννα βολτα, γυρισαμε μαμ και νανι....!!!!!!! Το υπολοιπο σπιτι αυριο....!!!!!!!!

Σημ. αστειευομαι για τους φιλους


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κάθομαι στην αυλή και επειδή κόβουν το γκαζόν έκατσα δίπλα στην τριανταφυλλιά και με έφαγαν τα κουνούπια!

Έχουμε γενικώς πολλά λουλούδια και εδώ που κάθομαι είναι σαν φωλιά.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Πατουσιτσα μου συγχαρητηριααααααααα καλη μου.....!!!!!

Να τη η κορη η μοσχαναθρεμενη......ερχεται.......!!!!!!!!!!!

Χαρηκα πολυυυυυ που ειστε καλα......!!!!!!!

Μποτσακιιιιιιιιιι που εισαι καλεεεεεεεεεε....???????? συμπεθερααααααα.....?????

Αστους φιλους...εδω εχουμε χαρεεεεεεες....!!!!!!Και αλλο συμπεθεριοοοοοοοοο εχουμεεεεεε......!!!!!!!!!!!!

Εγω κοριτσια καθαρισα τα υπνοδωματια, μετα πηγα τη μαριαννα βολτα, γυρισαμε μαμ και νανι....!!!!!!! Το υπολοιπο σπιτι αυριο....!!!!!!!!

Σημ. αστειευομαι για τους φιλους

σε ευχαριστω κοαλακι μου!!!!!!!!!!!!!!!να σαι καλαααααααααα!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D

α,ωραια!!καλα εκανες!!!!!!!!!!ναι με την ησυχια σου κοαλακι μου.....οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε!!!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πατουσιτσα! Άντε με το καλό η κορακλα!

σε ευχαριστω ελλη μου!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

να τα χαιρομαστε ολα τα μπεμπακια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

γερα και καλοτυχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ευχαριστω ελλη μου!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

να τα χαιρομαστε ολα τα μπεμπακια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D

γερα και καλοτυχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ πατουσιτσα γερά καλοτυχα και να τα δούμε όπως επιθυμούμε!

Ακόμα παρότι το καταλαβαίνω και παρότι βλέπω την κοιλιά μου φουσκωμενη κάπως μου φαίνετε.. Δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω ότι θα εχω το δικό μου μωράκι σε λίγο καιρό! Αν και υπάρχουν ωρες που φοβάμαι λίγο για την γεννα. Όχι τους πόνους αλλά αν θα είναι όλα καλά.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Πατουσίτσα συγχαρητήρια για την ΚΟΡΗ!!!!!!!!!!!

NGN όλα καλά, εντάξει! Κάνε άλλη μια βδομάδα υπομονή!!!

May με τις ενέσεις ένιωσες ασφάλεια, έτσι; Αντε να ηρεμήσεις λίγο!

Το Μαράκι σήμερα πώς είναι; Έχει πόνους;

Το απόγευμα πήγαμε με φίλες και τα παιδιά τους θάλασσα, καλά ήταν, έπαιξαν τα παιδιά , τα είπαμε και εμείς λίγο... Στις 9 μαζευτήκαμε...


Link to comment
Share on other sites

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D ΛΙΣΤΑ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑΣ by Koalaki :-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

Ngn >>> γιο έχει και ετοιμάζει κορη, ερχεται ο γατοπαρδος...15/10

Xrydim >>> δουλευτιαρικο θα βγει και αυτο σαν τη μανα του, θα πάρει ρεπό στις 26/11!!!

Ελλη >>> να το το τρικαλινο στις 02/12

Μποτσάκι >>> γιοκαρος με τα "ουυυυλα" του, θα τα σπασω ολα στις 08/12

Πατουσίτσα >>> Κόρη, Νέα νύφη Κλεισμένη για τον Μποτσακογιό, αναμένουμε στις 21/12

May23 >>> κόρη έχει και ετοιμάζει αγνωστο με βαρκα την ελπιδα, λιμανι πιανουμε στις 25/12

Maeve >>> να τος και ο πατρινος στις 27/12

Μαρακι >>> γιο έχει και ετοιμάζει και την μπεμπα τη βιαστικια, τακα τακα...!!!!!!

Σοτσαφι >>> ερχεται το κλωτσοσκουφι

Yola >>> κόρη έχει και πουντο πουντο το δαχτυλιδι;!!!

Ηλιοβασίλεμα >>> κορη εχει και στρωνει εδαφος για 2ρο, θα περασει βουνα, λαγκαδια, θαλασσες και ποταμια μα ενα ειναι το σιγουρο "για θιασοοοο την κοβω".

Συμπεθέρα = Αγορομάμμυ>>> γιο εχει και στρωνει επισης εδαφος για 2ρο (φουρτουνατσηδες και βροντααατσηδες).

Κοαλακι >>> κορη εχει και δεν στρωνει τιποτα, εκλεισε το εργοστασιο, με κανεναν "συμβιβασμο" ισως ξανα ανοιξει.

Θαλεια >>> γιο αστρωτο επισης, εδω θελουμε μαλλον και υπογραφες εκτος απο τον συμβιβασμο.


Link to comment
Share on other sites

Πατουσίτσα συγχαρητήρια για την ΚΟΡΗ!!!!!!!!!!!

NGN όλα καλά, εντάξει! Κάνε άλλη μια βδομάδα υπομονή!!!

May με τις ενέσεις ένιωσες ασφάλεια, έτσι; Αντε να ηρεμήσεις λίγο!

Το Μαράκι σήμερα πώς είναι; Έχει πόνους;

Το απόγευμα πήγαμε με φίλες και τα παιδιά τους θάλασσα, καλά ήταν, έπαιξαν τα παιδιά , τα είπαμε και εμείς λίγο... Στις 9 μαζευτήκαμε...

Περάσατε καλά έτσι; Αχ κοριτσια πως σας ζηλευω. Μακάρι να μπορούσα να πάω και εγώ θάλασσα αλλά δεν εχω κοντά. Και είναι και έξοδα γιατί πρέπει να ξεκινήσεις πρωί και να γυρίσεις βράδυ.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Περάσατε καλά έτσι; Αχ κοριτσια πως σας ζηλευω. Μακάρι να μπορούσα να πάω και εγώ θάλασσα αλλά δεν εχω κοντά. Και είναι και έξοδα γιατί πρέπει να ξεκινήσεις πρωί και να γυρίσεις βράδυ.

Ναι, πολλά τα έξοδα. Ακόμη και τη θάλασσα την σκεφτόμαστε...

Ευτυχώς βέβαια εμείς έχουμε κοντά θάλασσα στα 5-10 λεπτά από το σπίτι και βέβαια πάμε στην πιο κοντινή μας λόγω βενζίνης!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πριν λιγο μπηκα κοριτσια σημερα δεν την παλευω καθολου ποναω και ειανι χαλια και το στομαχι μου !ειμαι ολη μερα σαν το ζομπι!

ειπα να μπω να δωσω το παρον μην ανησηχεισετε!!!

δεν ξερω τα νεα σας δεν προλαβα να διαβασω τπτ ακομα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D ΛΙΣΤΑ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑΣ by Koalaki :-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

Ngn >>> γιο έχει και ετοιμάζει κορη, ερχεται ο γατοπαρδος...15/10

Xrydim >>> δουλευτιαρικο θα βγει και αυτο σαν τη μανα του, θα πάρει ρεπό στις 26/11!!!

Ελλη >>> να το το τρικαλινο στις 02/12

Μποτσάκι >>> γιοκαρος με τα "ουυυυλα" του, θα τα σπασω ολα στις 08/12

Πατουσίτσα >>> Κόρη, Νέα νύφη Κλεισμένη για τον Μποτσακογιό, αναμένουμε στις 21/12

May23 >>> κόρη έχει και ετοιμάζει αγνωστο με βαρκα την ελπιδα, λιμανι πιανουμε στις 25/12

Maeve >>> να τος και ο πατρινος στις 27/12

Μαρακι >>> γιο έχει και ετοιμάζει και την μπεμπα τη βιαστικια, τακα τακα...!!!!!!

Σοτσαφι >>> ερχεται το κλωτσοσκουφι

Yola >>> κόρη έχει και πουντο πουντο το δαχτυλιδι;!!!

Ηλιοβασίλεμα >>> κορη εχει και στρωνει εδαφος για 2ρο, θα περασει βουνα, λαγκαδια, θαλασσες και ποταμια μα ενα ειναι το σιγουρο "για θιασοοοο την κοβω".

Συμπεθέρα = Αγορομάμμυ>>> γιο εχει και στρωνει επισης εδαφος για 2ρο (φουρτουνατσηδες και βροντααατσηδες).

Κοαλακι >>> κορη εχει και δεν στρωνει τιποτα, εκλεισε το εργοστασιο, με κανεναν "συμβιβασμο" ισως ξανα ανοιξει.

Θαλεια >>> γιο αστρωτο επισης, εδω θελουμε μαλλον και υπογραφες εκτος απο τον συμβιβασμο.

αχ τι ωραιο που το εφτιαξεςςςς;)


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!πολυ μου αρεσε η λιστα ηλιοβασιλεμα μου!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πολλά τα έξοδα. Ακόμη και τη θάλασσα την σκεφτόμαστε...

Ευτυχώς βέβαια εμείς έχουμε κοντά θάλασσα στα 5-10 λεπτά από το σπίτι και βέβαια πάμε στην πιο κοντινή μας λόγω βενζίνης!!!

Αν είχα κοντά θάλασσα έστω και στη μισή ώρα όλη μερα εκεί θα ήμουν. Θα ερχόμουν μόνο για φαΐ και για ύπνο στο σπίτι.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...