Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

      • Μου αρέσει 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Λοιπον καλες μου φιλες,το μποτσακι μπανιο και νανι γιατι δεν αντεχει!!!!!

Θα σας δω το απογευμα!!!Καλο μεσημερι σε ολες!!!

Καλο μπανιο αγορομαμυ μου!!!!!!

Καλη ξεκουραση μποτσακι μου γλυκο!! Φιλακια στην κοιλιτσα και χαδακια στον μπεμπη απο τη θεια αγοροmummy!!:tongue::tongue::tongue:


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μποτσάκι καλή ξεκούραση!!

Αγορομάμμυ αυτα είναι όχι απλά σχετικά, μάλλον είναι κ βλακείες!

Όπως και αυτα που λενε περι μυτερής κ στρογγυλής κοιλιάς! Εμένα πριν γεννησω, στοιχήματα έβαζαν οτι έχω αγόρι, τόσο που είχα επηρεαστεί και γω!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μποτσάκι καλή ξεκούραση!!

Αγορομάμμυ αυτα είναι όχι απλά σχετικά, μάλλον είναι κ βλακείες!

Όπως και αυτα που λενε περι μυτερής κ στρογγυλής κοιλιάς! Εμένα πριν γεννησω, στοιχήματα έβαζαν οτι έχω αγόρι, τόσο που είχα επηρεαστεί και γω!!

αααα καλα ειδικα αυτο δεν το πιστευα ποτε, το ειχα συζητησει και με τον γιατρο για πλακα οπως εχω γραψει και αλλου! Μου ειχε πει "δηάδη αν καποια εχει διδυμα αγορακι κ κοριτσακι η κοιλια θα ειναι στραπατσαρισμενη????" και στη μανα μου οταν ηταν εγκυος στον αδερφο μου ολη η γειτονια στοιχηματιζε κοριτσι!!!! και μετα που ηταν εγκυος σε εμενα ειχε ολοιδια κοιλιτσα.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω εχω τρυχοφυια στην κοιλια!

και γενικα νομιζω οτι εχω τριχοφυια στην εγκυμοσυνη μου!!!!

στην αρχη νομιζα οτι ειναι ιδεα μου....αλλα τελικα εχω!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω εχω τρυχοφυια στην κοιλια!

και γενικα νομιζω οτι εχω τριχοφυια στην εγκυμοσυνη μου!!!!

στην αρχη νομιζα οτι ειναι ιδεα μου....αλλα τελικα εχω!!!

λες να κρυβεται και εσενα τεστοστερονη μεσα στην κοιλιτσα?? Κοινως μπεμπαρος??? το ειχε πει και η γιαγια σου αλλωστε αν θυμαμαι καλα! αχαχαχα!! ποτε εχεις ραντεβου παλι??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου βγαινω να ταισω τον μικρο γιαουρτακι να χωνεψει για να βουτηξει αργοτερα!! Σας φιλω και τα λεμε το βραδυ!!!!!!! Καλο απογευματακι σε ολες σας!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

λες να κρυβεται και εσενα τεστοστερονη μεσα στην κοιλιτσα?? Κοινως μπεμπαρος??? το ειχε πει και η γιαγια σου αλλωστε αν θυμαμαι καλα! αχαχαχα!! ποτε εχεις ραντεβου παλι??

αγορομαμμυ μου σημερα εχω ραντεβου!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

λες να φανει???????????


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου βγαινω να ταισω τον μικρο γιαουρτακι να χωνεψει για να βουτηξει αργοτερα!! Σας φιλω και τα λεμε το βραδυ!!!!!!! Καλο απογευματακι σε ολες σας!!

εγινε αγορομμαμυ μου!!!!!!!!!καλη ορεξη και κλες βουτιες!!!!!!!!τα λεμε ναιι!!!!το βραδακι θα μπω να σας πω νεα!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ξάπλωσα και με πήρε ο ύπνος. Εχω την εντύπωση πως η νύστα που δεν.είχα (όχι πολύ τουλάχιστον) στ πρωτο τρίμηνο με πιάνει τώρα! Αυτό με τη βέρα το εχω ακούσει και με σταυρό. Η μάνα μου της το εκανε η γιαγιά της με μια βελόνα κρεμασμένη σε μια κλωστή αλλά στην παλάμη όχι στην κοιλιά. Όσο για την τρίχα θα συμφωνήσω. Έβγαλα τρίχα σκούρα σχεδόν μαύρη στην κοιλιά που εγώ είμαι ανοιχτόχρωμη γενικά! Και τα πόδια μου τα ξυριζα στις 3 μέρες και τώρα κάθε μερα και η τρίχα σκληρή! Θα βγάλω και γενιά.στο τελος. Χαχα! Και για το ποτε νιωθει η κάθε μια το μωρό είναι σχετικό. Ας πούμε λένε ότι αυτές που είναι το δεύτερο το νιωθουν πιο νωρίς από το πρώτο. Και όσο για τους γιατρούς σε αυτό το θέμα λένε ότι διαβάζουν. Εμεις.τα έχουμε στην κοιλιά μας. Εμένα ας πούμε το έντερο όταν με πιάνει κανει σαν στομάχι.που γουργουριζει. Πολύ άσχης ήχος. Και μετά απο λιγο...τρέχω! Τώρα το έντερο το νιώθω προς τα πίσω ενο το μωρο νιώθω τακ τακ αλλα κπροστα. Και δεν είναι θέμα κιλών πιστεψτε με. Είναι θεμα εγκυμοσύνης. Εμένα η πεθερά μου μου έλεγε πως επειδή εχω κιλά θα αργησει να φανεί η κοιλιά μου. Και μάλιστα.έλεγε μετά τον έκτο. Και εμένα άρχισε να φαινεται από τα μέσα του τριτου.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Sudocream (2108547802, [email protected]) (μικρό δείγμα κρέμας)

2. Nuk ([email protected])

3. Frezyderm ([email protected]) (μικρές συσκευασίες μεγέθους δειγμάτων φαρμακείου)

4. Chicco ([email protected])

5. Babyspace (http://www.babyspace.gr) (με εγγραφή στέλνουν κουπούνια ή δείγματα εφοσον ενημερωσουν οτι εχουν διαθεσιμα, οχι παντα)

6. Babylino ([email protected]) (στέλνουν δείγματα υπολογίστε να τους πάρετε 1 μήνα πριν την γεννα)

7. Nestle (8001168068) (δειγματα οταν το μωρο γινει 5-6 μηνων)

8. Planet baby (2103493999) (στελνουν εκπτωτικα κουπονια για περιορισμένο χρονικό διάστημα)

9. Πανες Chicco (8001156000) (λίγα δείγματα πανών)

10. Libero (80011542376) (δίνουν στο μαιευτήριο ή μέχρι 1 μήνα αφού γεννήσετε)

11. Pampers (8001123000) (δίνουν στο μαιευτήριο)

12. weleda.gr

13. septona.gr

14.caredirect=2109287600 (στέλνουν διαφημιστικό βαλιτσάκι 1-1/2 μήνα αφού τους καλέσετε) 15. mybabysworld.gr (Με την εγγραφή σας και αφού γεννήσετε θα λάβετε κουπούνια για JOHNSON)+βαλιτσακι με προιοντα Libero+Johnson

16.nutricia.gr (τσαντάκι για πρώτες εξετάσεις μωρού)

19. mambaby.com (δείγματα μπιμπερο+πιπιλα anticolic)

20. milupa.gr (στέλνουν δείγματα και κουπούνια μετά τον 2ο μήνα ζωής του μωρού)

21. stick it(ηλεκτρονικό κατάστημα για αυτοκόλλητα, δωρεάν δείγματα αυτοκολλήτων)

22. pharmshop

23. Δελτα (εκπτωτικα κουπονια για προιοντα advance+εντυπο για κουκουβαγιες για να συγκεντρωνετε ποντους και να στελνουν δωρακι)

24. Mustela ([email protected])

25. Phyto (www.phyto-paris.gr)

26. Προδερμ ( δινουν τα μαιευτηρια αν οχι επικοινωνειτε να σας στειλουν στο σπιτι)

27. Eau Thermale Avene (στέλνουν δείγματα σε φαρμακείο της επιλογής σας)


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ήρθααααα!!!!!!

Κάναμε υπέρηχο και όλα είναι μια χαρά. Και ο τράχηλος και ο πλακούντας και το μωρό από τα οποία θα μπορούσε να προέρχεται το αίμα είναι φυσιολογικά. Παρόλαυτα θα κάτσω στο κρεβάτι προληπτικά μέχρι την επόμενη φορά που θα με δει σε 3 εβδομάδες.

Το μωρό είναι 680γρ., 1 εβδομάδα μικρότερο αλλά δεν τον ενοχλεί καθόλου. Επίσης μου είπε οτι θέλει μέσα σε 3 εβδ. να έχω πάρει 1 κιλό.

Αυτάαααααααα!!!! Ουφφφφφφφφφ! Πήρα μια ανάσαααααα!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ήρθααααα!!!!!!

Κάναμε υπέρηχο και όλα είναι μια χαρά. Και ο τράχηλος και ο πλακούντας και το μωρό από τα οποία θα μπορούσε να προέρχεται το αίμα είναι φυσιολογικά. Παρόλαυτα θα κάτσω στο κρεβάτι προληπτικά μέχρι την επόμενη φορά που θα με δει σε 3 εβδομάδες.

Το μωρό είναι 680γρ., 1 εβδομάδα μικρότερο αλλά δεν τον ενοχλεί καθόλου. Επίσης μου είπε οτι θέλει μέσα σε 3 εβδ. να έχω πάρει 1 κιλό.

Αυτάαααααααα!!!! Ουφφφφφφφφφ! Πήρα μια ανάσαααααα!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Αχ τι καλααααααααα, να τα ευχαριστα....!!!!! Μπραβοοοοο σου....!!!!

Αντε τωρα θα ηρεμησεις....και θα το απολαυσεις......!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ήρθααααα!!!!!!

Κάναμε υπέρηχο και όλα είναι μια χαρά. Και ο τράχηλος και ο πλακούντας και το μωρό από τα οποία θα μπορούσε να προέρχεται το αίμα είναι φυσιολογικά. Παρόλαυτα θα κάτσω στο κρεβάτι προληπτικά μέχρι την επόμενη φορά που θα με δει σε 3 εβδομάδες.

Το μωρό είναι 680γρ., 1 εβδομάδα μικρότερο αλλά δεν τον ενοχλεί καθόλου. Επίσης μου είπε οτι θέλει μέσα σε 3 εβδ. να έχω πάρει 1 κιλό.

Αυτάαααααααα!!!! Ουφφφφφφφφφ! Πήρα μια ανάσαααααα!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Νgn1980, ειδες που αγχωνόσουν; Όλα πήγαν πολύ καλά και η ξεκούραση επιβάλλεται για να μην εχεις κανένα θέμα απο δω και στο εξής!!

Τώρα αυτό το κιλό που σου ζηταει να παρεις, με τη διαιτα που κάνεις θα σε δυσκολέψει, αλλά πρεπει να προσπαθήσεις!! Εισαι τόσο λεπτή! Και η ξάπλα ίσως σε βοηθήσει.

Να σε ρωτησω, σου ειπε να μεινεις τελειως ακινητη(μόνο τουαλετα); ΄η πιο χαλαρά, απλά να μην κουράζεσαι;

Και κατι άλλο. Τα ουτρο σου ειπε να τα συνεχίσεις;;


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νgn1980, ειδες που αγχωνόσουν; Όλα πήγαν πολύ καλά και η ξεκούραση επιβάλλεται για να μην εχεις κανένα θέμα απο δω και στο εξής!!

Τώρα αυτό το κιλό που σου ζηταει να παρεις, με τη διαιτα που κάνεις θα σε δυσκολέψει, αλλά πρεπει να προσπαθήσεις!! Εισαι τόσο λεπτή! Και η ξάπλα ίσως σε βοηθήσει.

Να σε ρωτησω, σου ειπε να μεινεις τελειως ακινητη(μόνο τουαλετα); ΄η πιο χαλαρά, απλά να μην κουράζεσαι;

Και κατι άλλο. Τα ουτρο σου ειπε να τα συνεχίσεις;;

Αυτό λέω και εγώ οτι θα δυσκολευτώ να πάρω αυτό το κιλό αλλά θα το προσπαθήσω. Μου είπε κρεβάτι και όχι απλώς χαλαρά. Επίσης τα ουτροτζεστάν θα τα συνεχίσω κανονικά και δεν τα θέλω καθόλου αλλά τι να κάνωωωωωω??????

Οπότε κάνω κούρα!!!!! Εσύ συνεχίζεις να είσαι ξάπλα με τις ενέσεις που κάνεις???


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...