Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

      • Μου αρέσει 2

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα μπήκα το πρωί αλλά δεν πρόλαβα να σας καλημερίσω.. Πέρασε μια φίλη μου με τα 2 της παιδάκια να μας δει. Και είχα την ιδέα, να πάμε στη πλατεία για καφε και να μην καθήσουμε στην ωραία αυλή με την σκιά της... Μόλις πατήσαμε στην πλατεία, πάνε η δικιά μου με τον φίλο της (γιο της φιλεναδας μου) στο συντριβάνι. Προλαβαίνει να ανέβει το πεζουλάκι πρώτη το καμάρι μου!!!!!!!! ΚΑΙ ΓΛΥΣΤΡΗΣΕ ΣΤΗ ΛΑΣΠΗ, ΣΑΝ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙ ΕΓΙΝΕ!!!!!!!!!!!!!!

'Μαμά συγνώμη, δεν πρόσεξα...!!!" κλαψούριζε το κοριτσάκι μου...

Ο ιδρώτας να στάει μέχρι να την κρατήσω λίγο και να την ξεπλυνω στο συντριβάνι για να μπορέσω να την πιάσω και να την γυρίσω σπίτι για μπανιο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Γέμισα και εγώ στα πέδιλα λάσπες....

Και επιστρέψαμε κακήν κακώς στο σπίτι!!!

Και μετά μου λέτε, δεν πιστεύετε στο κακό το μάτι;;;;;;; Δεν της φορούσα της κόρης μου ματάκι....;););)

Λέτε να παίξουμε κανά τζόκερ με τόση λάσπη;;;:D:D:D

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!εκανε spa η κορακλα σου απο τωρα!!!!αχαχαχαχαχαχαχα!!!!βρε το ψυχακι!!!!δεν πειραζει!!!σιγα!!!

μωρε τζοκερ και λοτο μαζι!!!!!:P:p:p:p:p:p


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Xrydim επιτελους!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Δωσε σημα και φτασαμε!!Που βρισκεσαι εσυ βρε???

Εγώ μένω Λάρισα..αρκετά κεντρικά ε?!!! ;););););)

Πατουσίτσα μου μην ανησυχείς..κι εγώ το έχω διαβάσει αυτό, και μάλιστα σε επιστημονικό σάιτ. Λέει οι έγκυες γυναίκες δε θα πρέπει να επηρεάζονται από τα όνειρά τους γιατί λόγω των ορμονών ακόμα και σε αυτά υπάρχει αναστάτωση, άσε που λέει σύμφωνα με έρευνες οι περισσότερες εγκυούλες βλέπουν σχεδόν τα ίδια όνειρα!!! :D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

xrydim μου,καλα εισαι???το μωρακι σου καλα ειναι???????

τι εχουμε???αγορακι η κοριτσακι????????????

που ειναι η λιστα μας???????????


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

χβρε δεδεν πρόσεξε! Χαχαχαχα.. Κι εμείς γινόμασταν γουρουνάκια κάποτε. Αλλά δεν νομίζω να έχει να κάνει με το μάτι αυτό.. Η γλιστρα είναι γλιστρα. Πως να το κάνουμε;

Δεν διαφωνώ, η γλυστρα είναι γλυστρα!!!

Αλλά εγώ πιστεύω, ότι και η κακή ενέργεια και το κακό μάτι υφίστανται στη ζωή μας...!!! Γι΄αυτό και ζητάμε να μας ΄ξεματιάζουν" κάποιες φορές!;)


Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω Λάρισα..αρκετά κεντρικά ε?!!! ;););););)

Πατουσίτσα μου μην ανησυχείς..κι εγώ το έχω διαβάσει αυτό, και μάλιστα σε επιστημονικό σάιτ. Λέει οι έγκυες γυναίκες δε θα πρέπει να επηρεάζονται από τα όνειρά τους γιατί λόγω των ορμονών ακόμα και σε αυτά υπάρχει αναστάτωση, άσε που λέει σύμφωνα με έρευνες οι περισσότερες εγκυούλες βλέπουν σχεδόν τα ίδια όνειρα!!! :D:D:D

πατριωτησες ειμαστε!!!!!!!βολο ειναι το χωριο μου!!!!!!;);););););)αθηνα μενω τωρα....:mad::mad::mad::mad:

α,οκ κοριτσια!!!!το βγαζω απ το μυαλο μου!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

XRYDIM Σε ποιο σημείο είσαι; Πού μένεις;;;

Πριν έκανες λάθος, με μπερδεψες... εγώ δεν είμαι έγκυος...:cry: οπότε δεν έχω ραντεβού με υπέρηχο!!!

χαχαχαχαχαχα όχι Ηλιοβασίλεμά μου δεν αναφερόμουν σε εσένα απλά σας έβαλα στο ίδιο ποστ για οικονομια χρόνου και χώρου!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Στις κοπέλες που θα πάνε στο γιατρο σημερα αναφερομουν..νομίζω η πατουσίτσα κια η ngn θα πάνε εκτός και αν είναι κι άλλη και μου ξεφεύγει!!! :D:D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε να δείτε. Σε άλλους βγαίνουν τα όνειρα και σε άλλους όχι. Είναι σχετικό. Εμένα και τώρα βγαίνουν. Εγώ ας πούμε τα χαρτιά δεν μπορώ να ρίξω τώρα. Δεν με αφήνουν να τα διαβάσω. Αλλά και αυτό έχει να κάνει με το αν πιστεύεις η όχι. Αυτοί που τους βγαίνουν όλα τα όνειρα βλέπουν και αλλά πράγματα για τα οποία δεν μιλάνε. Και το σταματάω εδώ γιατί όταν μιλάω για τέτοια πάντα οι περισσότεροι ε κκοροϊδεύουν. Τα παντα είναι θέμα πίστης όπως και ο θεός.

Για τα δείγματα από όσο ξέρω μόνο η man στέλνει ένα μπιμπερό και μια πιπίλα νομίζω. Εγώ όμως δεν μπορώ να στείλω αίτημα στη σελίδα της γιατί μάλλον είναι κολλημένη. Θα βρω και θα ποστάρω πάλι τη λίστα για τα δείγματα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!εκανε spa η κορακλα σου απο τωρα!!!!αχαχαχαχαχαχαχα!!!!βρε το ψυχακι!!!!δεν πειραζει!!!σιγα!!!

μωρε τζοκερ και λοτο μαζι!!!!!:P:p:p:p:p:p

Δεν εχετε ιδέα πόσο μέσα στη λασπη ήταν! και η κακομοίρα φορούσε φορεματακι και σαγιοναρες και βραχόλια!!!!!!! και τα ξεπλενα στο συντριβάνι......για να μπορέσω από κάπου να την πιάσω και να γυρίσουμε σπίτι!!!!


Link to comment
Share on other sites

Δεν εχετε ιδέα πόσο μέσα στη λασπη ήταν! και η κακομοίρα φορούσε φορεματακι και σαγιοναρες και βραχόλια!!!!!!! και τα ξεπλενα στο συντριβάνι......για να μπορέσω από κάπου να την πιάσω και να γυρίσουμε σπίτι!!!!

αχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!α,το μαναρι μου!!!!!!!!χαχαχααχχαχαχαχα!!!!!!!!!!αυτα θα μας μεινουνε απο τα παιδια μας και θα γελαμε!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν της το εδωσα ελλη μου!!!γιατι μετα ξυπνησα!!!

δεν θα ειναι κατι σοβαρο για εκεινη η για μενα???

Στο όνειρο το κεντρικό πρόσωπο είναι η φίλη σου. Αγόραζες για εκείνη το δαχτυλίδι. Επειδή το φορεσες και εσύ θα μοιραζοσασταν τη λύπη. Αφού δεν της το έδωσες η θα μάθει κάτι όχι σοβαρό που θα την τρομάξει και θα την στενοχωρησει και θα το πει και σε εσένα και θα στενοχωρηθεις και εσύ. Όχι κάτι σοβαρό. Μπορεί όμως να μην γίνει και τίποτα γιατί τώρα είπες πως ξύπνησες. Άρα το όνειρο δεν ολοκληρώθηκε.. Οπότε μην δε αγχώνει τίποτα! Όσο για το ποτε βγαίνουν η γιαγιά έλεγε πως αν δεν γίνει τίποτα για τρεις μέρες δεν θα βγει το όνειρο μετά.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


xrydim μου,καλα εισαι???το μωρακι σου καλα ειναι???????

τι εχουμε???αγορακι η κοριτσακι????????????

που ειναι η λιστα μας???????????

Πατουσίτσα, πατριωτάκι καλά είναι το παιδάκι μου..κοριτσάκι μας είχαν πει στην αυχενική για επιβεβαίωση τέλη του μήνα στη β επιπέδου αν κι εγώ είμαι σίγουρη!!

Ηλιοβασίλεμα μου σου εύχομαι σύντομα να έχεις κι εσύ ραντεβού για υπέρηχο!!!!!!!!!;);););) :D:D:D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!α,το μαναρι μου!!!!!!!!χαχαχααχχαχαχαχα!!!!!!!!!!αυτα θα μας μεινουνε απο τα παιδια μας και θα γελαμε!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ευτυχώς που δεν χτύπησε πουθενά σοβαρά και έτρεχα!!!

Πέρσι λίγο πριν τα 3α της γενέθλια, εκεί που καθόμασταν οι δύο μας στο σαλόνι, παραπάτησε και χτύπησε πίσω στο κεφάλι της όχι με ορμή σε μαρμάρινο τραπεζάκι... Αποτέλεσμα 3 ράμματα!!!


Link to comment
Share on other sites

Στο όνειρο το κεντρικό πρόσωπο είναι η φίλη σου. Αγόραζες για εκείνη το δαχτυλίδι. Επειδή το φορεσες και εσύ θα μοιραζοσασταν τη λύπη. Αφού δεν της το έδωσες η θα μάθει κάτι όχι σοβαρό που θα την τρομάξει και θα την στενοχωρησει και θα το πει και σε εσένα και θα στενοχωρηθεις και εσύ. Όχι κάτι σοβαρό. Μπορεί όμως να μην γίνει και τίποτα γιατί τώρα είπες πως ξύπνησες. Άρα το όνειρο δεν ολοκληρώθηκε.. Οπότε μην δε αγχώνει τίποτα! Όσο για το ποτε βγαίνουν η γιαγιά έλεγε πως αν δεν γίνει τίποτα για τρεις μέρες δεν θα βγει το όνειρο μετά.

Έχουμε ενα οικογενειακό κειμήλιο, ένα πολύ παλιό ονειροκρίτη πάνω από 100χρόνων με ξεφτισμένες σελίδες. Θα κοιτάξω και θα σας πω τί λεει για ασημένιο δαχτυλίδι1


Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, μή δίνετε σημασία στα όνειρα και επηρεάζεστε!

Άμα λένε οι έμπειρες οτι δεν πιάνει στις εγκύους, έτσι θα είναι!!!

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ, λασπόλουτρα η κόρη σου ε;;! Χαχαχα, από μικρή στα κόλπα που λένε.. Ευτυχώς που δε χτύπησε από τη γλίστρα και η λάσπη δεν είναι τίποτα!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ μου,λες γιός και ακόμα δεν το πιστεύεις ε;;! Μα είναι να το πιστέψεις! Αυτό το θαύμα το συνηδητοποιείς μόνο όταν κρατήσεις το μωράκι σου στα χέρια σου!

Έχεις γιατρό είπες σήμερα;; Καλώς να ανταμώσεις με το μωράκι σου!

ΠΑΤΟΥΣΙΤΣΑ μου και σύ το ίδιο!! Να μας φέρεις σήμερα και περισσότερες πληροφορίες για το φύλο για να συνοληρώσουμε τη λίστα μας, σιγά σιγά!!

Οι υπόλοιπες κούκλες, πως κυλάει η μέρα σας;


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια,τι ωραια!!!!!

Λαρισα,Βολος!!!!

Καθε χρονο παω ενα τριημερο Πορταρια!!!Χειμωνα φυσικα με χιονι και στασεις στον Βολο για τσιπουρακι!!!

Οποτε περναμε σας περνουμε κι ανεβαινουμε για τις υπολοιπες!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...