Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημεραααααα κοριτσακιαααα μουυυυυυ....!!!!! Τι κανετε...????

Πως περασατε εχθες....σαββατοβραδο...?????

Ηλιοβασιλεμα μου ωραιες οι ιδεες για δωρακια. Επειδη κανω βραχιολακια χειροποιητα εγω λεω να κανω αλλα με ζαχαρωτα για τα κοριτσακια και για τα αγορακια να δωσω αυτοκινητακια μινιατουρες. Θα δουμε ομως....!!!!!!!

Συμπεθεραααα μουυυυυ δεν πειραζει που δεν ευχαριστηθηκες το μπανιο σου, ευχαριστηθηκες ομως για ακομα μια φορα το ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ...!!!!!!!

Μαυ μου εισαι καλυτερα σημερα.....???? ελπιζωωωωω....!!!!!!

Ngn μου εσυ το ξεπερασες το "προβληματακι" ε...????? ελπιζωωωωω....!!!!!!

Ελλη μου αναλογα με τους τελευταιους υπερηχους παρε και νουμερο πανας, αλλα και το νουμερο 2 να παρεις μια χαρα θα ειναι....πιστευω....!!!!!! Η συσκευασια new born δεν θυμαμαι μεχρι ποσα κιλα ειναι...!!!

Αντε παω να κανω δουλιτσες, κοιμαται η μαριαννα και ευκαιρια να κανω κατιτις.

Στη babylino το νούμερο 1 είναι από 2 έως 5 κιλά και το νούμερο 2 από 3 έως 6 κιλά. Αν παντός παίζει ρόλο ο αντρουλης γεννήθηκε 3650 γρ. Εγώ 4200. Αλλά και η μάνα κου και η πεθερά μου έβγαζαν μεγάλα παιδιά. Η πεθερά μου τα αλλά δύο τα έκανε πάνω από 4 κιλά. Και η μάνα μου 4600 τον αδερφό μου.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!!!

Ξύπνησα με την κόρη μου 10 παρά σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πολύ καιρό είχα να με πάρει τόσο ο ύπνος και μαζί και την κόρη μου!!! Είχε ερθει διπλα μου, όταν έφυγε ο μπαμπας για δουλεια και κοιμόμασταν μαζί...

Έχω μαγείρεμα τώρα και ξεσκόνισμα αλλά είπα να πω την καλημε΄ρα μου σε σας πρώτα!!!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου τι κάνετε;;

Τα δικά μου είναι μέτρια τα νεα, αφού πάλι το πρωί είχα κόκκινες βλέννες.

Ο γιατρος με πήρε πριν και μου είπε να μην ανησυχώ για τίποτα, και οτι όλα θα πάνε καλά. Το εκτίμησα πολύ.

Μετά από μια πρώτη τέλεια εγκυμοσύνη, μου φαίνεται τόσο περίεργο αυτό που συμβαινει σε αυτήν και έχω χασει την αισιοδοξία μου..

Μαρια1106 και ngn1980, ελπίζω να είστε καλά εσείς!!

Πολύ καλή Κυριακή σε όλες εύχομαι, να περάσετε πολύ καλά!

Θα ξαναμπώ σε λίγο πάλι!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στη babylino το νούμερο 1 είναι από 2 έως 5 κιλά και το νούμερο 2 από 3 έως 6 κιλά. Αν παντός παίζει ρόλο ο αντρουλης γεννήθηκε 3650 γρ. Εγώ 4200. Αλλά και η μάνα κου και η πεθερά μου έβγαζαν μεγάλα παιδιά. Η πεθερά μου τα αλλά δύο τα έκανε πάνω από 4 κιλά. Και η μάνα μου 4600 τον αδερφό μου.

καλημερα κοριτσαρες!!

εμενα λειπει ο αντρας μου στη δουλεια και ο γιος μου ειναι ξυπνιος απο τις 7 το πρωι οποτε καταλαβαινεται!

Κοιτα δεν ξερω ποσο μεγαλο σου λεει η γιατρος σου οτι θα βγει αλλα εμενα ενω ηταν σε ολους τους υπερηχους παντα 3 εβδ μπροστα δεν βγηκε χοντρος αλλα πολυ ψηλος βγηκε 3600 και 56 εκ φαινοταν η διαφορα απο τα αλλα νεογεννητα ηταν διπλασιος κυριως λογο μηκους και συνεχιζει να ειναι λουκανικο το νουμερο 1 το φορεσαμε αρκετα τουλαχιστον 40 ημερες παρολο που οταν 40ησε ηταν 6800 γιαιτ ηθελα να του καθετε καλα να μην του επιπλεει οποτε του εβαζα λιγο μεγαλυτερο ειχαμε ατυχηματα!τα babylino δεν τα ευχαρηστηθηκαμε γαιτι εκανε σπυρακια ο πωπος του και τα παπαρακια του οποτε δεν του τα ξαναπηρα ,τα λιμπερο βρωμαγαν καπως τα τσισα του σαν γατας και ετσι του εβαλα 6 μηνες παμπερς και μετα lidl που ευτυχως δεν ειχαμε προβληματα!οσο μεγαλο παντως και να ειναι να θυμασαι οτι θα ειναι σαν κουτσουλιτσα γιατι ειναι νεογεννητο!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια μου τι κάνετε;;

Τα δικά μου είναι μέτρια τα νεα, αφού πάλι το πρωί είχα κόκκινες βλέννες.

Ο γιατρος με πήρε πριν και μου είπε να μην ανησυχώ για τίποτα, και οτι όλα θα πάνε καλά. Το εκτίμησα πολύ.

Μετά από μια πρώτη τέλεια εγκυμοσύνη, μου φαίνεται τόσο περίεργο αυτό που συμβαινει σε αυτήν και έχω χασει την αισιοδοξία μου..

Μαρια1106 και ngn1980, ελπίζω να είστε καλά εσείς!!

Πολύ καλή Κυριακή σε όλες εύχομαι, να περάσετε πολύ καλά!

Θα ξαναμπώ σε λίγο πάλι!

Καλημερα κουκλα μου, ε για να το λεει και ο γιατρος σου μαλλον ολα καλα θα πανε μην ανησηχεις βρε!

για καποιο λογο συμβαινει απλα περνας την ταλαιπωρια να εισαι κρεβατωμενη!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Μαράκι! Πώς πάς; Πονάς; Ο γιος σου τί να κάνει και αυτός, θέλει να παίξει αλλά δεν μπορεί!!!

Σε καταλαβαίνω, εδώ η δικιά μου κόρη που με βλέπει στο λαπτοπ να σας μιλάω, παραπονιέται και λέει "Ασε τη δουλεια σου μαμά και έλα να μου κάνεις παρέα!!!"

Και σένα δουλεύει σήμερα ο άντρας σου;


Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα κοριτσακιαααα μουυυυυυ....!!!!! Τι κανετε...????

Πως περασατε εχθες....σαββατοβραδο...?????

Ηλιοβασιλεμα μου ωραιες οι ιδεες για δωρακια. Επειδη κανω βραχιολακια χειροποιητα εγω λεω να κανω αλλα με ζαχαρωτα για τα κοριτσακια και για τα αγορακια να δωσω αυτοκινητακια μινιατουρες. Θα δουμε ομως....!!!!!!!

Συμπεθεραααα μουυυυυ δεν πειραζει που δεν ευχαριστηθηκες το μπανιο σου, ευχαριστηθηκες ομως για ακομα μια φορα το ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ...!!!!!!!

Μαυ μου εισαι καλυτερα σημερα.....???? ελπιζωωωωω....!!!!!!

Ngn μου εσυ το ξεπερασες το "προβληματακι" ε...????? ελπιζωωωωω....!!!!!!

Ελλη μου αναλογα με τους τελευταιους υπερηχους παρε και νουμερο πανας, αλλα και το νουμερο 2 να παρεις μια χαρα θα ειναι....πιστευω....!!!!!! Η συσκευασια new born δεν θυμαμαι μεχρι ποσα κιλα ειναι...!!!

Αντε παω να κανω δουλιτσες, κοιμαται η μαριαννα και ευκαιρια να κανω κατιτις.

καλημερουδια κοπελια,ωραιες ιδεες εχεις!αντε με το καλο να τις εφαρμοσεις και στειλε και καμια συνταγη για μας τις αχρηστες!χιχιχι


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαράκι! Πώς πάς; Πονάς; Ο γιος σου τί να κάνει και αυτός, θέλει να παίξει αλλά δεν μπορεί!!!

Σε καταλαβαίνω, εδώ η δικιά μου κόρη που με βλέπει στο λαπτοπ να σας μιλάω, παραπονιέται και λέει "Ασε τη δουλεια σου μαμά και έλα να μου κάνεις παρέα!!!"

Και σένα δουλεύει σήμερα ο άντρας σου;

ναι τωρα ιεχει ερθει και μου λεει "ατο κατω μαμα υπολοιτη αγκαλια σελω"

ο αντρας μου ειπαμε δουλευει καθι τις 7 ημερες της εβδομαδας!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

προς το παρων κοριτσια κανω και τον σταυρο δλδ ειμαι καλα σημερα δεν ποναω στην κοιλια το μονο που εχω ειναι που ποναει το χερι μου γιατι πιαστηκα την νυχτα ετσι οπως κοιμαμαι με τοσοα μαξιλαρια!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι τα Pampers δεν στέλνουν πιο πριν και θα μου ήταν χρήσιμα τα κουπόνια. Όσο για τα δείγματα νομίζω ότι είχα βάλει και τη λίστα με τις εταιρίες και τα τηλέφωνα πιο πριν! Όσο για την babylino η συσκευασία με τις πάνες που μου έστειλε ήταν η κανονική. Το Ν. 1 και το Ν. 2 δεν έχει μεγάλες συσκευασίες. Από το 3 νούμερο και μετά έχει και μεγάλες και μικρές.

Τώρα που λέμε για πάνες τελικά νούμερο ένα να πάρω; Έλεγα να πάρω μια μεγάλη συσκευασία Pampers.

μπορεις να γραφτεις στο epitthimies.gr εχει κουπονια για ολα τα προιοντα της P&G (ariel,fairy,pampers κλπ)


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προς το παρων κοριτσια κανω και τον σταυρο δλδ ειμαι καλα σημερα δεν ποναω στην κοιλια το μονο που εχω ειναι που ποναει το χερι μου γιατι πιαστηκα την νυχτα ετσι οπως κοιμαμαι με τοσοα μαξιλαρια!!!

Φτου φτου, μακρυά οι πόνοι!!! Αλήθεια το μπάνιο σε ανακουφίζει; από τους πόνους; ή δεν το έχεις δοκιμάσει;

Καθημερινά δουλεύει ο σύζυγος; εμένα παίρνει 1 η 2 ρεπό μέσα στη βδομάδα αλλά δεν ξέρουμε στανταρ πότε θα είναι... Τον τρώνε και οι δρόμοι για να πάει στη δουλειά, κάνει 100-120χιλ κάθε μερα πηγαινε -ελα και χρειάζονται τα ρεπό!!!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Από που να ξεκινήσω;

May ν θθυμάμαι καλα εσύ έλεγες για ταειγματα; Εμένα μου ήρθε της Klurikon με ένα δειγματακι λανολινη και επιθεματα στηθους μιας χρήσεως. Ένα σακουλάκι με 2 μέσα για μια φορά. Τσιγκουνιδες! Μου ήρθε της Proderm και είχε μέσα ένα σαμπουαν - αφρόλουτρο, ένα πακέτο μωρομαντιλα 15 τμχ, και μια κρεμουλα για συγκαματα. Επίσης είχε και 4 κουπόνια. Μου ήρθε της Nutricia ο ττσαντακι-φακελακι για τις εξετάσεις. Όσο για την babylino τους είπα ότι μπορεί να γεννήσω πρόωρα (7ο μήνα) και μου το έστειλαν το βαλιτσάκι. Είχε μέσα μια συσκευασία πάνες το Ν. 2 26 τμχ, ένα κανονικό πακέτο μωρομαντηλα, ένα βαμβάκι και σερβιετες. Και κουπόνια φυσικά. Οι άλλες εταιρίες δεν έστειλαν αλλά θα ξαναεπικοινωνησω σύντομα!

Μαρία και εγώ εχω πονακια όταν αλλάζω βδομάδα. Εβδομάδα αλλάζω κάθε Δευτέρα και τα πινακια ξεκινάνε Σάββατο μέχρι την Τρίτη. Κρατάνε δευτερόλεπτα αλλά είναι φορές που νιώθω ότι τεντώνεται η μήτρα τόσο πολύ που θα ξεχειλωσει και νιώθω ένα κάψιμο. Το είπα στο γιατρό μου και είπε ότι δεν είναι τίποτα και πως το παθαίνουν αρκετές γυναίκες στην εγκυμοσύνη. Οπότε προς το παρόν δεν ανησυχώ.

Κοαλακι γιατί να σε βρισουμε; Ξέρουμε ότι μας αγαπάς και είναι αμοιβαία τα αισθήματα. Εγώ παντός γέλασα με το Τρικαλινο! Το τυρί της περιοχής έχει αυτή τη φίρμα και στην αρχή σκέφτηκα "φετα!" Από τη γνωστή διαφήμιση. Μετά θυμήθηκα ότι από τυρί μόνο λευκό τυρί τρώω αυτής της μάρκας, Τρικαλινο δηλαδή, τα αλλά με πειράζουν! Οπότε λέω έτσι θα βγει Τρικαλινος ο μπεμπαρος. Ο οποίος παρεμπιπτόντως ξύπνησε και κολοωτουμπαρει το τερατακι μου!

εγω οταν λεω ποναω εννοω ποναω εντονα και για ωρα ειναι συσπασεις γιατι τις ξερω πετρωνει και η κοιλια μου και διαρκουν ωρες ,ολες τις μερες ποναω αλλα σαββατοκυριακο νομιζω οτι γενναω!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου, μακρυά οι πόνοι!!! Αλήθεια το μπάνιο σε ανακουφίζει; από τους πόνους; ή δεν το έχεις δοκιμάσει;

Καθημερινά δουλεύει ο σύζυγος; εμένα παίρνει 1 η 2 ρεπό μέσα στη βδομάδα αλλά δεν ξέρουμε στανταρ πότε θα είναι... Τον τρώνε και οι δρόμοι για να πάει στη δουλειά, κάνει 100-120χιλ κάθε μερα πηγαινε -ελα και χρειάζονται τα ρεπό!!!

γιατι τοσα χλμ που δουλευει καλε?

εμενα δεν εχει ρεπο καθολου εδω του χρωστανε την περισυνη αδεια!ειναι προσισταμενος και του εχουν μειωσει πολυ τους υφισταμενους οποτε ειναι δυσκολο να βγουν οι βαρδιες ετσι αναγκαστηκα δουλευει ολες τις μερες του μηνα το κακο ειναι οτι η εταιρεια δεν του τις πληρωνει τις υπερωριες!

αστα να πανε!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατι τοσα χλμ που δουλευει καλε?

εμενα δεν εχει ρεπο καθολου εδω του χρωστανε την περισυνη αδεια!ειναι προσισταμενος και του εχουν μειωσει πολυ τους υφισταμενους οποτε ειναι δυσκολο να βγουν οι βαρδιες ετσι αναγκαστηκα δουλευει ολες τις μερες του μηνα το κακο ειναι οτι η εταιρεια δεν του τις πληρωνει τις υπερωριες!

αστα να πανε!

Δουλεύει εκτός Μεσολογγίου, σε απόσταση 50-60 χμ διανύοντας επαρχιακό δρόμο κάκκιστο!!! Σου στελνω πμ


Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει εκτός Μεσολογγίου, σε απόσταση 50-60 χμ διανύοντας επαρχιακό δρόμο κάκκιστο!!! Σου στελνω πμ

α καταλαβα τον καημενο και αυτο!και εμενα ο δικος μου εχει γερασει πριν την ωρα του ρε κοριτσια τον βλεπω και ειναι πολυ κουρασμενο το πρωσοπο του και ασπρισε και αρχισαν να του πεφτουν τα μαλλια!ειναι τωρα ενας χρονος και κατι αυτη η δουλεια απο περυσι το πασχα που εγιναν οι μειωσεις πρωσοπικου ασε που περασε δυσκολα τοτε γυρναμε απο πασχα και του λενε βρες και απολυσε 20 ατομα σε μια εβδομαδα ειχαμε ξενυχγτια και νευρα τοτε πολυ δυσκολη η θεση του!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...