Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!!! Και εγώ σιγά σιγά πάω για ύπνο!

Βγαινω κι εγω καλη μου, παω να ξεκουραστω γιατι τελικα το εριξα στις δουλειες αφου δεν εκατσα παραλια και ψοφησα! Βεβαια την βραδυνη τσαρκα στο λιμανακι μας δε την εχασα, ηταν τελειο το απογευμα που εφυγε η συννεφια!! Φιλια πολλα και καληνυχτα!!!! Θα τα πουμε αυριο!!!:D:D


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αααα τωρα το ειδα! Ηλιοβασιλεμα μου μενω αρκετα πιο νοτια, προς Μανη περιπου!! Αλλα κι εδω μη νομιζεις οτι τα παμε καλυτερα απο κλοπες! Ευχομαι να μη μας τυχει κανενα κακο!! Τρεμω με το μωρο μην μπει κανεις και τον τρομαξει ποτε, ας παρουν τα παντα, δε θελω να σκεφτομαι τον φοβο του παιδιου!

Καλε ναι εμεις ειμαστε που στρωνουμε εδαφος!!! Θα ερθουν τα αδερφακια για τα παιδακια μας κοπελα μου, αργα ή γρηγορα θα ερθουν!!

Στη Μάνη είσαι καλέ; Και εγώ πως νόμιζα ότι ήσουν Κορινθία. Να έχω μιλήσει με καμιά άλλη τσούπρα από την παρέα και να τα έχω μπερδέψει πάλι;;; Να μην μας τύχει, εννοείται!!!!!!!!!!!!! Εμένα φεύγει και ο άντρας μου χαράματα κάθε πρωί για δουλειά και μένουμε οι δυο μας στο σπίτι...

Στρωνουμε και ξαναστρώνουμε έδαφος!!! Για να δούμε!!!


Link to comment
Share on other sites

Στη Μάνη είσαι καλέ; Και εγώ πως νόμιζα ότι ήσουν Κορινθία. Να έχω μιλήσει με καμιά άλλη τσούπρα από την παρέα και να τα έχω μπερδέψει πάλι;;; Να μην μας τύχει, εννοείται!!!!!!!!!!!!! Εμένα φεύγει και ο άντρας μου χαράματα κάθε πρωί για δουλειά και μένουμε οι δυο μας στο σπίτι...

Στρωνουμε και ξαναστρώνουμε έδαφος!!! Για να δούμε!!!

Το μποτσακι μενει προς τα μερη σου!!!!! Κι εμενα φευγει αρκετα πρωι ο αντρας μου, γυρω στις 6 30 και εδω που μενουμε ειναι σκετη ερημια το χειμωνα!!! ουφφφφ!! σε καληνυχτιζω και παλι Ηλιοβασιλεμα μου!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσακιαααααααααα μου ηρθα κι εγω!!!!Διαβασα λιγακι τα νεακια σας και θα σας καληνυχτισω!!

Μου λειψατε σημερα,αλλα τι να κανουμε εχουμε και τις υποχρεωσεις μας,που δεν μπορουμε να κανουμε διαφορετικα!!!Αλλιωωωωωως ολη μερα μαζι σας θα μιλουσα!!!!

Θα τα πουμε αυριο!!!

Καληνυχτα ονειρα γλυκα σε ολες και φιλακια κι αγκαλιτσες στα ζουζουνια σας!!!

Μααααααααααααααααατς!!!!

Μουυυυυυυυυυυυυυυυυυτς!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στη Μάνη είσαι καλέ; Και εγώ πως νόμιζα ότι ήσουν Κορινθία. Να έχω μιλήσει με καμιά άλλη τσούπρα από την παρέα και να τα έχω μπερδέψει πάλι;;; Να μην μας τύχει, εννοείται!!!!!!!!!!!!! Εμένα φεύγει και ο άντρας μου χαράματα κάθε πρωί για δουλειά και μένουμε οι δυο μας στο σπίτι...

Στρωνουμε και ξαναστρώνουμε έδαφος!!! Για να δούμε!!!

Κοριτσακι εγω ειμαι απο Κορινθια κι απο κλοπες αλλο τιποτα!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασχετο -σχετικο καθε σαββατο κυριακο ποναω πιο εντονα?????

η γυναικολογος μου το αιτιολογισε οτι αλλαζω εβδ καθε δευτερα και οτι ανοιγουν τα κοκαλα της πυελου και αυξανει το μεγεθος της μητρας!

εσας σας ειχε συμβει?

Μαρακι μου καλο δεν ξερω για καθε εβδομαδα αλλα οταν αλλαζω μηνα,εχω κι εγω πονακια χαμηλα οπως σημερα!Αλλαζω μηνα την Δευτερα αλλα εδω που τα λεμε τωρα που το σκεφτομαι και καθε Κυριακη αλλαζω εβδομαδα!!!

Παντως στον μηνα πονακια εχω!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μη με βρισετε για τα σχολια που κανω, απο "αγαπη" και ΜΟΝΟ το κανω.

Παρεπιπτοντως ο γατοπαρδος ειναι απο τα αγρια ζωα που λατρευω...!!!

Κοαλακι μου ομορφο και καλο αυτο που εγραψες,μου αρεσει πολυ,ειναι πολυ ωραιο,και κοιτα μηπως δεν τα σπασεις οταν γεννησω,θα γινει χαμος!!!!!!!!

Κι εμεις σε αγαπαμε ψυχουλα μου!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Από που να ξεκινήσω;

May ν θθυμάμαι καλα εσύ έλεγες για ταειγματα; Εμένα μου ήρθε της Klurikon με ένα δειγματακι λανολινη και επιθεματα στηθους μιας χρήσεως. Ένα σακουλάκι με 2 μέσα για μια φορά. Τσιγκουνιδες! Μου ήρθε της Proderm και είχε μέσα ένα σαμπουαν - αφρόλουτρο, ένα πακέτο μωρομαντιλα 15 τμχ, και μια κρεμουλα για συγκαματα. Επίσης είχε και 4 κουπόνια. Μου ήρθε της Nutricia ο ττσαντακι-φακελακι για τις εξετάσεις. Όσο για την babylino τους είπα ότι μπορεί να γεννήσω πρόωρα (7ο μήνα) και μου το έστειλαν το βαλιτσάκι. Είχε μέσα μια συσκευασία πάνες το Ν. 2 26 τμχ, ένα κανονικό πακέτο μωρομαντηλα, ένα βαμβάκι και σερβιετες. Και κουπόνια φυσικά. Οι άλλες εταιρίες δεν έστειλαν αλλά θα ξαναεπικοινωνησω σύντομα!

Μαρία και εγώ εχω πονακια όταν αλλάζω βδομάδα. Εβδομάδα αλλάζω κάθε Δευτέρα και τα πινακια ξεκινάνε Σάββατο μέχρι την Τρίτη. Κρατάνε δευτερόλεπτα αλλά είναι φορές που νιώθω ότι τεντώνεται η μήτρα τόσο πολύ που θα ξεχειλωσει και νιώθω ένα κάψιμο. Το είπα στο γιατρό μου και είπε ότι δεν είναι τίποτα και πως το παθαίνουν αρκετές γυναίκες στην εγκυμοσύνη. Οπότε προς το παρόν δεν ανησυχώ.

Κοαλακι γιατί να σε βρισουμε; Ξέρουμε ότι μας αγαπάς και είναι αμοιβαία τα αισθήματα. Εγώ παντός γέλασα με το Τρικαλινο! Το τυρί της περιοχής έχει αυτή τη φίρμα και στην αρχή σκέφτηκα "φετα!" Από τη γνωστή διαφήμιση. Μετά θυμήθηκα ότι από τυρί μόνο λευκό τυρί τρώω αυτής της μάρκας, Τρικαλινο δηλαδή, τα αλλά με πειράζουν! Οπότε λέω έτσι θα βγει Τρικαλινος ο μπεμπαρος. Ο οποίος παρεμπιπτόντως ξύπνησε και κολοωτουμπαρει το τερατακι μου!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τσα!!!! Καλα μου εισαστε ολες?? εχετε γραψει τοοοοσα πολλα που τα διαβασα στα πεταχτα! Βλεπω γενικα ολες καλα ε?? May μου να σκεφτεσαι θετικα,οπως ειπες ισως βρεθει η λυση με την αιματολογο και μπουν ολα σε μια σειρα!!

Συμπεθερα καλως τα δεχτηκες!!!!!!! Χαρες η φουρτουνιτσα!!!!

Πατουσιτσα μου κι εγω εβλεπα τον γιο μου σαν "εξωγκομα" ακριβως οπως τα περιγραφεις!!! Τελειααααααααα!!!

Ελλη μου αντρακλας στην κοιλιτσα??? Με το καλο ο παιδαρος!!!!!!!!!

Ηλιοβασιλεμα μου φυγανε οι Ρωσοι??? Αντε να ευχαριστηθεις θλασσιτσα!!

Εμεις παλι δεν ευχαριστηθηκαμε θαλασσα, τσαμπα ορεξη εκανα!! Εκανα μπανιο με τον μικρο το πρωι, μετα τον πηγα στη μαμα μου κ εβγαλε συννεφια και ξαναγυρισα στο παιδακι μου!! Ρε κοριτσια, ή μαλλον ηδη μανουλες να σας ρωτησω κατι! Στον πρωκτο του μικρου εχει βγει ενα πραγμα σαν κρεατακι, πολυ μικρο εξωγκοματακι, δε τον ενοχλει στο αλλαγμα ουτε τον ποναει. Το επιανα 2-3 μερες οταν τον επλαινα αλλα ελεγα οτι ηταν ο πωπος του σκληρος, σημερα ομως ειδα αυτο! Τι μπορει να ειναι? Λετε να ειναι αιμορροιδες? Αφου δεν τον ενοχλει θα περιμενω τη Δευτερα να τον παω παιδιατρο!

Αυτό με το εξογκωματακι νομίζω και κάπου άλλου το διαβασα. Κανε ένα κόπο και μπες εδω: www.mitrikosthilasmos.gr νομίζω μια μανούλα είχε ρωτήσει εκεί αλλά δεν θυμάμαι τι τις απάντησαν! (η αλήθεια είναι ότι απλώς το προσπερασα!)


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιαααααααα!!!! Ελλη μου σου χτυπαει ο μπεμπαρος απο μεσα?? Χτυπα του κι εσυ απαλα και πες του "καλημερα εδω ειναι και η μανουλαααααα!!" εγω ολη την ωρα ειχα το χερι μου στην κοιλια και τον χαιδευα, το αντιλαμβανονται και χαιρονται μεσα στην κοιλιτσααααα!!

Συμπεθερακι κοαλακι γιατι να σε βρισουμε?? Κατι εχω χασει αλλα δεν πειραζει, απλα θα σου πω οτι και να σε βρισουμε μαλλον για καλο θα ειναι!! χαχαχα!! Εγω τουλαχιστον με τη μια κολλητη μου βριζομαστε για να περναει η ωρα "που εισαι μωρη αχρηστη και δε σηκωνεις το τηλ? παλι ετρωγες μουλαρα? βοδι θα γινεις!" αυτα ειναι τα πιο light που λεμε και συνηθισμενα!!!! :) :) Εγω τουλαχιστον νιωθω σα να σε ξερω απο παλια τοσο καιρο που μιλαμε εδωωωωωωω!!!! Αγαπαμε συμπεθερα και φουρτουνα!!!! Και ολα τα κοριτσια εδω!! Ειμαστε μια ομορφοπαρεα!! Αραγε θα μπορεσουμε ποτε να μαζευτουμε live????

Ο μικρουλης εχει παει με τον μπαμπα του να κοινωνισει και εγω εμεινα να ετοιμασω πραγματα για παραλια και να κανω ενα γρηγορο συμμαζεμα, κρεβατια, λιγο swiffer στο πατωμα και τετοια!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό με το εξογκωματακι νομίζω και κάπου άλλου το διαβασα. Κανε ένα κόπο και μπες εδω: www.mitrikosthilasmos.gr νομίζω μια μανούλα είχε ρωτήσει εκεί αλλά δεν θυμάμαι τι τις απάντησαν! (η αλήθεια είναι ότι απλώς το προσπερασα!)

Ελλη μου μπηκα αλλα δε το βρισκω!! Θα παω το πρωι στην παιδιατρο να μας πει τι ειναι!! Σε ευχαριστω παντως! Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και με μια αλοιφουλα να ειναι ενταξει! Ωραια τα δειγματα? Δεν ηξερα οτι γινεται αυτο! Οταν γεννησα στο μαιευτηριο μου εφεραν παρα πολλα διαφημιστικα και μου εστειλαν και αλλες 2 φορες στο σπιτι μετα μαζι με κουπονια! Η Pampers εδινε κανονικες συσκευασιες και οχι δειγματα, αν εξαιρεσεις την πανα. Απο μωρομαντηλα ομως ολοκληρο πακετο johnsons, το ιδιο και κρεμα συγκαματος, αφρολουτρο, ενα πακετο dettol μαντηλακια, ενα σαπουνι palmolive για τα πιατα (ακυρο αυτο αλλα το ειχαν), μια ωραια θηκη που την χρησιμοποιω για να βαζω τις πανες! Ολα αυτα ηταν σε ενα κουτι μεγαλο που εγραφε pampers αλλα μεσα ειχε διαφορα προιοντα για διαφημιση! Πολυ βολικα ολα!! Αααα ειχε και ενα μπιμπερο πλαστικο chicco μεσα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια λαμαρίνα και αν μου βγει πολύ η ζύμη και κανά μικρό στρυγγυλό ταψάκι συμπλήρωμα. Τρώμε για βράδυ, κατεβάζω και κάτω στους δικούς μου, παίρνει και ο άντρας μου στη δουλειά και αν μείνει, φυλάμε για κανά δεύτερο βράδυ!!!

Μιαν μιαν! Ωραία η σπιτική η πίτσα! Γενικώς είμαι λάτρης της πίτσας αλλά τώρα δεν μπορώ να τη φάω. Ούτε καν μαργαρίτα. Δύο φορές προσπάθησα να φάω. Την απέβαλε το στομάχι μου σε δευτερόλεπτα.

Όσο για ταινίες είμαι φαν των κινουμενων σχεδίων! Θα σου πω για ένα που θα της αρέσει πιστεύω: λέγεται The rise of the guardians αν το γράφω σωστά. Ο ελληνικός τίτλος βέβαια.δεν έχει καμία.σχέση με τον αγγλικο. Αν θυμάμαι καλά είναι: Οι πέντε θρύλοι!. Λέει για τον Άγιο-Βασίλη, την νεράιδα των δοντιών, το πασχαλινό λαγουδακι, τον αμμουδι που δίνει τα καλά ονειρα και τον παγωμένο Τζακ, που συμβολίζει το χειμώνα στον πόλεμο εναντίων του Μπαμπούλα που θέλει να κάνει φοβισμένα και δυστυχισμένα τα παιδιά. Είναι πολύ ωραίο και συγκινητικό. Το εχω στον υπολογιστή. Το είχα δει αφότου έμεινα έγκυος και την πρωτη φορά εκλεγα κιολας. Και ο αντρουλης κου δίπλα με κοιτούσε και γελούσε. Του φανεικε περίεργο να κλαίω σε ταινία. Πόσο μάλλον παιδική!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι τα Pampers δεν στέλνουν πιο πριν και θα μου ήταν χρήσιμα τα κουπόνια. Όσο για τα δείγματα νομίζω ότι είχα βάλει και τη λίστα με τις εταιρίες και τα τηλέφωνα πιο πριν! Όσο για την babylino η συσκευασία με τις πάνες που μου έστειλε ήταν η κανονική. Το Ν. 1 και το Ν. 2 δεν έχει μεγάλες συσκευασίες. Από το 3 νούμερο και μετά έχει και μεγάλες και μικρές.

Τώρα που λέμε για πάνες τελικά νούμερο ένα να πάρω; Έλεγα να πάρω μια μεγάλη συσκευασία Pampers.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα κοριτσακιαααα μουυυυυυ....!!!!! Τι κανετε...????

Πως περασατε εχθες....σαββατοβραδο...?????

Ηλιοβασιλεμα μου ωραιες οι ιδεες για δωρακια. Επειδη κανω βραχιολακια χειροποιητα εγω λεω να κανω αλλα με ζαχαρωτα για τα κοριτσακια και για τα αγορακια να δωσω αυτοκινητακια μινιατουρες. Θα δουμε ομως....!!!!!!!

Συμπεθεραααα μουυυυυ δεν πειραζει που δεν ευχαριστηθηκες το μπανιο σου, ευχαριστηθηκες ομως για ακομα μια φορα το ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ...!!!!!!!

Μαυ μου εισαι καλυτερα σημερα.....???? ελπιζωωωωω....!!!!!!

Ngn μου εσυ το ξεπερασες το "προβληματακι" ε...????? ελπιζωωωωω....!!!!!!

Ελλη μου αναλογα με τους τελευταιους υπερηχους παρε και νουμερο πανας, αλλα και το νουμερο 2 να παρεις μια χαρα θα ειναι....πιστευω....!!!!!! Η συσκευασια new born δεν θυμαμαι μεχρι ποσα κιλα ειναι...!!!

Αντε παω να κανω δουλιτσες, κοιμαται η μαριαννα και ευκαιρια να κανω κατιτις.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοαλακι μου ομορφο και καλο αυτο που εγραψες,μου αρεσει πολυ,ειναι πολυ ωραιο,και κοιτα μηπως δεν τα σπασεις οταν γεννησω,θα γινει χαμος!!!!!!!!

Κι εμεις σε αγαπαμε ψυχουλα μου!!!

Αχ εσυ κουτεγκω μου.....με το "θα τα σπασω ολα" εννοουσα τον γιο σου που θα γεννηθει εκεινη την ημερα που εβαλα πητ, οχι εμενα.....!!!!!!! Αχαχχαααχαχχαχααχχαχαχαχαχαχ.......!!!!!!!!!!!!

Εγω θα χαρωωωωωωωωωω πολυυυυυυυυυυυυυυ......με ολες σας....!!!!!!!!

Αυτο θα κανω μονο....!!!!!! Καιροι για σπασιματα ειναι τωρα...??????

Αχχααχχαχχααχαχχαχαχααχαχχ.....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...