Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Και ειπα να το πω οτι αυτο εννοουσες....!!!!!!! Χαχα...!!!!!

Μεσα ειμαιιιιιιι....!!!!!!!!

Ωραιαααα η πιτσαααα....!!!!!

Ενα ταψακι κανεις ηλιοβασιλεμα μου για τους 3 σας...?????

Κάνω μια λαμαρίνα και αν μου βγει πολύ η ζύμη και κανά μικρό στρυγγυλό ταψάκι συμπλήρωμα. Τρώμε για βράδυ, κατεβάζω και κάτω στους δικούς μου, παίρνει και ο άντρας μου στη δουλειά και αν μείνει, φυλάμε για κανά δεύτερο βράδυ!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και εγώ έφτιαχνα πολύ συχνά σπιτική πίτσα πριν μείνω έγκυος. Ήταν εκπληκτική. Πολύ καλύτερη από τις έτοιμες. Τώρα θα την ξαναφτιάξω αφού γεννήσω. Δεν πειράζει. Θα βγει πολύ fit αυτή η μπέμπα με τόσα ψητά και βραστά που τρώω!!!!χαχαχα:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοαλάκι φαίνεται ότι έχεις χιουμορ και μου αρέσει!!!!!!!!!!!

Ξύπνια, ε ξύπνια κοπελιά!!!

Στρώνει έδαφος!!!

Αστρωτο!!! και πόσα ακόμη σχόλια έκανες σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πολύ γέλασα:D:D:D


Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έφτιαχνα πολύ συχνά σπιτική πίτσα πριν μείνω έγκυος. Ήταν εκπληκτική. Πολύ καλύτερη από τις έτοιμες. Τώρα θα την ξαναφτιάξω αφού γεννήσω. Δεν πειράζει. Θα βγει πολύ fit αυτή η μπέμπα με τόσα ψητά και βραστά που τρώω!!!!χαχαχα:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Αν βάλεις αλεύρι ολικής αλέσεως και τυρί χαμηλών λιπαρών με ή χωρίς αλλαντικό πχ γαλοπούλα και πιπεριά, μπορείς και εσυ να απολαύσεις πίτσα στην εγκυμοσύνη!!!

Πίτσα από μαγαζί έχω παραγγείλει ελάχιστες φορές ακόμη και όταν ήμουν φοιτήτρια... Δεν συγκρίνω την ζύμη τη σπιτική με καμιά αγοραστή...

Έχεις συμβουλευτεί ενδοκρινολόγο; Υπάρχει ένα βιβλίο της κα Χαρατσή ενδοκρινολόγου με διαιτολόγια περί διαβήτη που έχω δανειστεί από φιλη και εχει πολυ καλές συμβουλές. Το έψαξα να το παραγγείλω αλλά εχει εξαντληθει από εκδόσεις... Το ψάχνω μήπως το βρω και στο φόρουμ αλλά τίποτα... Πάντως σίγουρα θα υπάρχουν και παρόμοια βιβλία να συμβουλευτούμε...


Link to comment
Share on other sites

Κάνω μια λαμαρίνα και αν μου βγει πολύ η ζύμη και κανά μικρό στρυγγυλό ταψάκι συμπλήρωμα. Τρώμε για βράδυ, κατεβάζω και κάτω στους δικούς μου, παίρνει και ο άντρας μου στη δουλειά και αν μείνει, φυλάμε για κανά δεύτερο βράδυ!!!

Μια χαρα...!!!! Σπιτικη πιτσα, οτι καλυτερο για βραδακια που θελεις να "ξεφυγεις" απο το φαγητο.

Λοιπον εγω στα γεννεθλια του μωρου σκεφτομαι να κανω...τυροπιτακια, λουκανοπιτακια, πιτσακια και επιπλεον η πενιρλακια η κλαμπακια με λαχανικα για μεζε.

Θα κανω και μπαλακια κεφτεδακια φατσουλες.

Πιατελες με διαφορα ειδη τυριων με συνοδεια αγγουρακια-καροτακια-κριτσινακια.

Για γλυκισμα εκτος τουρτας θα φτιαξω ζελε σε κυπελακια και παγωτο σε ατομικα χωνακια.

Θα εχω καραμελες μαρσμελοου σε σακουλακια για το καθε παιδακι.

Γαριδακια και μπισκοτακια επισης για τα παιδακια.

Θα εχω ατομικους χυμους για τα παιδακια και διαφορα αλλα αναψυκτικα και μη για τους μεγαλους.

Νομιζω ειμαι οκ...


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρα...!!!! Σπιτικη πιτσα, οτι καλυτερο για βραδακια που θελεις να "ξεφυγεις" απο το φαγητο.

Λοιπον εγω στα γεννεθλια του μωρου σκεφτομαι να κανω...τυροπιτακια, λουκανοπιτακια, πιτσακια η πενιρλακια η κλαμπακια με λαχανικα για μεζε.

Θα κανω και μπαλακια κεφτεδακια φατσουλες.

Πιατελες με διαφορα ειδη τυριων με συνοδεια αγγουρακια-καροτακια-κριτσινακια.

Για γλυκισμα εκτος τουρτας θα φτιαξω ζελε σε κυπελακια και παγωτο σε ατομικα χωνακια.

Θα εχω καραμελες μαρσμελοου σε σακουλακια για το καθε παιδακι.

Γαριδακια και μπισκοτακια επισης για τα παιδακια.

Θα εχω ατομικους χυμους για τα παιδακια και διαφορα αλλα αναψυκτικα και μη για τους μεγαλους.

Νομιζω ειμαι οκ...

Είμαστε καλεσμένες και εμείς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:D:D:D:D:D:D:D

Θέλουμε απ' ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα δώσεις και δωράκια στα παιδάκια, φεύγοντας από παρτυ;


Link to comment
Share on other sites

Είμαστε καλεσμένες και εμείς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:D:D:D:D:D:D:D

Θέλουμε απ' ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα δώσεις και δωράκια στα παιδάκια, φεύγοντας από παρτυ;

Μακαρι να μπορουσατε να ερθετε....!!!!!! Θα ηταν πραγματικα ΕΚΠΛΗΞΗ....!!!!!

Αυτο με τα δωρακια το σκεφτομαι για να πω την αληθεια...!!!!!

Η ζαχαρωτα η δωρακια, θα δουμε....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις αλεύρι ολικής αλέσεως και τυρί χαμηλών λιπαρών με ή χωρίς αλλαντικό πχ γαλοπούλα και πιπεριά, μπορείς και εσυ να απολαύσεις πίτσα στην εγκυμοσύνη!!!

Πίτσα από μαγαζί έχω παραγγείλει ελάχιστες φορές ακόμη και όταν ήμουν φοιτήτρια... Δεν συγκρίνω την ζύμη τη σπιτική με καμιά αγοραστή...

Έχεις συμβουλευτεί ενδοκρινολόγο; Υπάρχει ένα βιβλίο της κα Χαρατσή ενδοκρινολόγου με διαιτολόγια περί διαβήτη που έχω δανειστεί από φιλη και εχει πολυ καλές συμβουλές. Το έψαξα να το παραγγείλω αλλά εχει εξαντληθει από εκδόσεις... Το ψάχνω μήπως το βρω και στο φόρουμ αλλά τίποτα... Πάντως σίγουρα θα υπάρχουν και παρόμοια βιβλία να συμβουλευτούμε...

Ναι, με βλέπει ενδοκρινολόγος αλλά δεν μου έχει δώσει συγκεκριμένη διατροφή. Μου είπε τι να τρώω, πως και πότε να το τρώω και προς το παρόν οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές. Ελπίζω να συνεχιστούν έτσι και να γλιτώσω την ινσουλίνη. Το βιβλίο δεν το ξέρω καθόλου.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με βλέπει ενδοκρινολόγος αλλά δεν μου έχει δώσει συγκεκριμένη διατροφή. Μου είπε τι να τρώω, πως και πότε να το τρώω και προς το παρόν οι μετρήσεις μου είναι πολύ καλές. Ελπίζω να συνεχιστούν έτσι και να γλιτώσω την ινσουλίνη. Το βιβλίο δεν το ξέρω καθόλου.

Το βιβλίο δίνει συμβουλές και εβδομαδιαία προγράμματα διαφορετικών θερμίδων, πχ πρόγραμμα για 1000 θερμίδες μέχρι και 2500 θερμίδες ημερησίως. Οταν είχα πάθει σακχαρο κυησης, δεν είχα προλάβει να πάω περισσότερο από 2 φορές σε μια ενδοκρινολογο στη Πάτρα και ευτυχώς δεν είχα κάνει ινσουλίνη. Δεν είχα ιδέα περί τι μπορείς και τι όχι να τρως και εκεινη η ενδοκρινολόγος μου είχε δώσει μια απλή φωτοτυπία με γενικές συμβουλές και να μετράω το σακχαρο καθημερινά...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το βιβλίο δίνει συμβουλές και εβδομαδιαία προγράμματα διαφορετικών θερμίδων, πχ πρόγραμμα για 1000 θερμίδες μέχρι και 2500 θερμίδες ημερησίως. Οταν είχα πάθει σακχαρο κυησης, δεν είχα προλάβει να πάω περισσότερο από 2 φορές σε μια ενδοκρινολογο στη Πάτρα και ευτυχώς δεν είχα κάνει ινσουλίνη. Δεν είχα ιδέα περί τι μπορείς και τι όχι να τρως και εκεινη η ενδοκρινολόγος μου είχε δώσει μια απλή φωτοτυπία με γενικές συμβουλές και να μετράω το σακχαρο καθημερινά...

Είναι πίκρα πάντως το ζάχαρο. Στερείσαι πολλά. Και ειδικά όταν είσαι έγκυος είναι πιο αυξημένο και έτσι πρέπει να προσέχεις παραπάνω. Στην αρχή με είχε πάρει πολύ από κάτω γιατί σε όλη την εγκυμοσύνη είχα εμετούς και δεν μπορούσα να φάω αλλά τώρα το έχω αποδεχτεί. Δεν μπορώ να κάνω και διαφορετικά.:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσατε να ερθετε....!!!!!! Θα ηταν πραγματικα ΕΚΠΛΗΞΗ....!!!!!

Αυτο με τα δωρακια το σκεφτομαι για να πω την αληθεια...!!!!!

Η ζαχαρωτα η δωρακια, θα δουμε....!!!!!!

Κάτι συμβολικό και απλό μπορείς να χαρίσεις στα παιδάκια του παρτυ!!!

Πάρε ιδέες:

Στα πρώτα γενέθλια της κόρης μου, είχα δώσει ένα σακουλάκι με λιγες καραμέλες, ενα παιχνιδι για σαπουνόφουσκες και μπαλόνι.

Στα 2α δώσαμε κατι παρόμοιο, δεν θυμάμαι...:D

Στα 3α δώσαμε βιβλιο ζωγραφικής από jumbo (50λεπτά) και κανά 2 μαρκαδόρους με καραμελες.

Στα 4α ζωγραφισα καμβαδες με θεμα πριγκιπες και πριγκιπισσες και χαρίσαμε στο καθε παιδάκι!!!

Μας έχουν χαρίσει χειροποίητο βραχιολάκι, κουμπαρά ανεμόμυλο από κουτάκι γαλακτος εβαπορε, αυτοκόλλητα παιδικά, μπαλόνια με ήλιον, μαγνητάκι παιδικό, ξύλινη σφυρίχτρα...

Σου έδωσα μπόλικες ιδέες;;;;;;


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...