Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κανετε; Τα παιδακια σας τι κανουν;

Εμεις είχαμε δύσκολες ημέρες και δεν κατάφερα να μπω. Καλομαθαμε στην αγκαλια και προσπαθούμε τωρα να την περιορίσουμε. Δεν ειμαι της σχολής να δίνεις στο παιδι οτι ζητάει. Να φανταστείτε πως ξέχασε να φάει για να ειναι στην αγκαλια. Οταν του έδωσα τοτε θυμήθηκε και εκλαιγε και με παράπονο!!! Αχχχχχχχχχ τρελαινομαι!!!

Σημερα προσπάθησα να κανω δουλειές! Το απογευμα αν εχει καλο καιρο θα πάμε στη μαμα μου. Εσείς;;; Άντε να μαζευομαστε γιατι χρειάζομαι τις συμβουλές σας!!!;)


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσιααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!τι κανετε????????

εμεις πολυ καλα!!!αυτες τις μερες ψιλοτελειωνουμε με το σπιτι,μομο η κρεβατοκαμαρα μου εμεινε!!!!

Τρωμε την κρεμουλα μας κανονικα πινουμε και το νερακι μας και σημερα φτασαμε στα 160ml κρεμας και ειμαστε μια χαρα!!Επισης εχουμε την γνωστη φαγουρα των δοντιων λεμε κουβεντες χαιδευουμε το χερακι της μαμας και του μπαμπα και τους λιωνουμε!!!!!!χαχαχαχα!!!!!!!!!!

Κατα τα αλλα ο καιρος χαλια εχθες εβρεξε πολυ και σημερα αερα!!!!ελεος!!!!!

αυριο θα παμε στη μαμα μου να ψηφισουμε τα δυο μας!!!!Κι απο Δευτερααααααα φρουτακι!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας, τι κανετε??? ο καιρος και εδω χαλια, τωρα βρεχει και μπουμπουνιζει!!!

Εμεις καλα ειμαστε, ολη μερα σπιτι. Εκανα τη φμ μπανιο και τωρα κοιμαται. Σημερα δεν εχω κεφια καθολου, αλλα θα μου περασει!!!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ μια χαρα τα παει ο μπεμπουλης σου με την κρεμα!!!

ΠΑΤΟΥΣΑ ΜΟΥ εσενα τα παει μια χαρα με τη φρουτοκρεμα!!!

ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ υπομονη με την αγκαλια!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κανετε; Καλησπέρα!

Μποτσακι μου μια χαρα σας βρίσκω!! Ο μπεμπουλης προσαρμοστηκε μια χαρα! Με το καλο και το φρουτακι αλλα μάλλον θα τα πάτε καλα κι εκει! Με τα χαδακια του σας τρέλανε ε; Τι τρυφερό!! Ποσά δοντακια βγαίνουν σε αυτη την ηλικία; Τα δυο κατω τα βγάλετε, τωρα ειναι τα δυο επάνω; Εμάς μας φαγούριζουν τα επάνω!

Τελειωνεις και τις δουλειές σου και μετα θα καμαρωνετε καθαρό και περιποιημένο το Σπιτικο σας!

Κοαλακι μου τι κανεις; Γιατι ετσι ακεφιες; Ισως φταίει κι ο καιρος.

Για αύριο είπανε πως θα εχει καλο καιρο. Θα βγείτε με την φμ σου και α αλλάξει και η διαθεση.

Κι εμεις εδω χάλια καιρο είχαμε. Είχα απλωμένα ρουχα και δεν μπορούσα να τα πάρω και ξαναπλυθηκαν με τη βροχή...


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κορίτσια θέλω τη γνωμη σας.

Ο μικρός κοιμάται την ημερα στο πόρτ μπεμπε οπως και το βράδυ μεχρι να ξυπνήσει την πρωτη φορα όπου τον παίρνω κοντα μου και κοιμάται. Πλέον ομως το πόρτ μπεμπε αν και ειναι πολυ μακρύ ειναι στενό και δεν ειναι άνετος να απλώσει τα χερια του. Οταν κοιμάται μαζι μου χωνεται κατω απο την μασχαλη μου και κοιμάται χαμογελαστος! Θέλω να τον βάλω στο κρεβάτι του πλέον να κοιμάται. Ηδη εδω και μερες τον αφήνω συχνα εκει μεσα για να συνηθίζει έκανα και προσπαθεια να κοιμηθει εκει αλλα προφανώς επειδη ειναι μεγαλο ταραζεται στον ύπνο ψάχνει κάπου να ακουμπήσει και επειδη δεν βρίσκει κατι κουνιέται ολόκληρος και ξυπνάει εντελώς οπότε πρεπει να τον κοιμησω παλι. Οταν ειναι κουρασμένος πολυ και κοιμάται ξεσκεπαζεται οπότε ολη βραδια πρεπει να ξυπναω για να τον σκέπαζω.

Σκέφτηκα να βάλω ενα σφηνακι κι ενα παιδικό μαξιλάρι για να του περιορισω τον χώρο αλλα φοβάμαι να μην χωσει το μουτρακι του πουθενα οπως κανει στην μασχαλη μου και φοβάμαι. Εχετε καμια ιδέα;; Επίσης εχει μάθει το βράδυ οταν τρώει να χτυπάει τα πόδια του επάνω μου για να σηκωθω όρθια και να περπατάω κι εκείνος να τρώει κι ετσι νανουριζεται και κοιμάται. Εσείς πως τα κοιμηζετε; Εχει προσπαθήσει καμια απο εσάς να μάθει το μωρο να κοιμάται μονο του; Μήπως ειναι νωρις για κατι τέτοιο;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλησπερα!! Τι κανετε;;;

Koalaki μου σε εχει επηρεάσει ο καιρός μάλλον! Εγω οταν ειμαι κάπως κατεβάζω διακόπτες κ λεω αυριο ειναι μια καινούργια μέρα!!

Πατουσιτσα μου ο ύπνος θρέφει τα μωρά δεν λένε;απόλαυσε το!!

Μποτσακι μπράβο κοριτσι μου που τελειωσες!! Χαρά στο κουράγιο σου!!

Και ευτυχώς που τα πάτε καλα με τις κρεμουλες!!

Αγχωμένη μου μεγάλο θεματάκι η αγκαλιά! Ειδικά σε αυτή την ηλικία που τα μικράκια μας δεν μπορούν ακομα να μας πουν τι θέλουν !! Εχουν κ τα δόντακια , την περιέργεια πλέον για το καθετί!εγω δεν μπορω κ δεν θελω να την αφήνω να κλαίει οπότε πέφτει πολυ αγκαλιά! Οταν κλατάρω όμως κανω το εξής! Την ακουμπάω στο Ριλαξ της δίνω πιπιλά ίσα ίσα γιατι αρχίζει αμέσως το κλάμα μεχρι να ηρεμήσει κ ξεκινάω τα τραγουδακια! Ειδικά αυτα που της αρέσουν πολυ!μετα της δίνω κ κρατάει κανενα παιχνιδάκι κουδιυνιστρα κλπ και ξεκινάμε το κουκλοθέατρο τα πιανακια τηλέφωνακια κλπ! Και μετα παλι απο την αρχή! Αυτα μου εξασφαλίζουν κανενα μισαωρακι καθισιου! Σου κοιμάται την ημέρα; Μηπως του βγαίνει γκρινιτσα κ λογω αυτού;το πιστεύεις οτι υπάρχουν στιγμές που δεν Ήρεμει με το βυζι κ τότε βάζω τα πόδια πάνω στο τραπέζι την ακουμπάω πάνω που της βάζω πιπιλά και την κουνάω αριστερά δεξιά!για δοκίμασε κ συ!!

Αν σας πω οτι τηγανίζω πατΑτες κ μελιτζάνες θα με πείτε τρελή; Εχω τραπέζι αυριο!!!

Άσχετο σημερα βγάλαμε το κάγκελο απο την κούνια της μπεμπας και την ενώσαμε με την μεριά μου γιατι το βραδινό δεν πάλευεται! Ελπίζω να μην συνηθίσει το πουλάκι μου κ να δυσκολευτεί να παει σε δικό της δωματιακι κάποια στιγμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα!! Τι κανετε;;;

Koalaki μου σε εχει επηρεάσει ο καιρός μάλλον! Εγω οταν ειμαι κάπως κατεβάζω διακόπτες κ λεω αυριο ειναι μια καινούργια μέρα!!

Πατουσιτσα μου ο ύπνος θρέφει τα μωρά δεν λένε;απόλαυσε το!!

Μποτσακι μπράβο κοριτσι μου που τελειωσες!! Χαρά στο κουράγιο σου!!

Και ευτυχώς που τα πάτε καλα με τις κρεμουλες!!

Αγχωμένη μου μεγάλο θεματάκι η αγκαλιά! Ειδικά σε αυτή την ηλικία που τα μικράκια μας δεν μπορούν ακομα να μας πουν τι θέλουν !! Εχουν κ τα δόντακια , την περιέργεια πλέον για το καθετί!εγω δεν μπορω κ δεν θελω να την αφήνω να κλαίει οπότε πέφτει πολυ αγκαλιά! Οταν κλατάρω όμως κανω το εξής! Την ακουμπάω στο Ριλαξ της δίνω πιπιλά ίσα ίσα γιατι αρχίζει αμέσως το κλάμα μεχρι να ηρεμήσει κ ξεκινάω τα τραγουδακια! Ειδικά αυτα που της αρέσουν πολυ!μετα της δίνω κ κρατάει κανενα παιχνιδάκι κουδιυνιστρα κλπ και ξεκινάμε το κουκλοθέατρο τα πιανακια τηλέφωνακια κλπ! Και μετα παλι απο την αρχή! Αυτα μου εξασφαλίζουν κανενα μισαωρακι καθισιου! Σου κοιμάται την ημέρα; Μηπως του βγαίνει γκρινιτσα κ λογω αυτού;το πιστεύεις οτι υπάρχουν στιγμές που δεν Ήρεμει με το βυζι κ τότε βάζω τα πόδια πάνω στο τραπέζι την ακουμπάω πάνω που της βάζω πιπιλά και την κουνάω αριστερά δεξιά!για δοκίμασε κ συ!!

Αν σας πω οτι τηγανίζω πατΑτες κ μελιτζάνες θα με πείτε τρελή; Εχω τραπέζι αυριο!!!

Άσχετο σημερα βγάλαμε το κάγκελο απο την κούνια της μπεμπας και την ενώσαμε με την μεριά μου γιατι το βραδινό δεν πάλευεται! Ελπίζω να μην συνηθίσει το πουλάκι μου κ να δυσκολευτεί να παει σε δικό της δωματιακι κάποια στιγμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγχωμένη μου εγω της είχα βάλει για τον πρώτο καιρό της μετάβασης σημερα κούνια γυρω γυρω ( μέσα στην κούνια ) παπλωματακια κ κουβερτούλες διπλωμένα σε ρολακια γυρω γυρω για να μην την νιώθει αχανή κ τεράστια!! Και σιγά-σιγά άρχισα να τα βγάζω μεχρι που συνηθισε!τωρα για το κούνημα πέρα δώθε ρε συ το κανετε και το βραδυ; Εγω μετα βίας κρατάω το μάτι μου ανοιχτό! Δοκίμασε να γίνεις ψιλοκουβαρακι με τα πόδια σαν βαρκουλα κ κούνησου μπρος πίσω! Μια φίλη μου πήρε κούνιστη καρέκλα και βρήκε την υγεια της! Καλη δύναμη κοριτσάκι μου!! Θα μπούνε ολα σε μια σειρουλΑ μωρε κ θα αρχίσουν κ τα δικά μας να κοιμούνται όλο το βραδυ!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενα μου αν κανεις μουσακά κρατά κανενα κομμάτι και στείλε το!! Ονειρο το να κανω δύσκολο φαγητο! Ολα τα ευκολα και αυτα ισως αποτυχημένα!!

Χαρα στο κουράγιο σου μπράβο!

Ουτε κι εγω θέλω να κλαίει. Στην ημερα τον κοιμιζω οταν βλέπω πως αρχίζει να χασμουριεται, να τρίβει ματακια. Ισωσ να κοιμηθει πλεον και εξι φορεσ απο 30-40 λεπτα. Απλώς κατάλαβα πως ειχε ανάγκη το μωρο απο νέες παραστάσεις ήθελε τη βόλτα του αλλα με τόσο χάλια καιρο δεβ μπορούσα βα τον βγάλω έξω. Μεγαλοσ κουτσομπολησ!! Αχ Ελενα και τι δεν εχω κανει! Καραγκιόζης εχω γινει για να τον ξεγελάω λιγάκι αλλα τα καταλαβαίνει και θυμώνει. Ειναι πολυ καλο παιδάκι και δεν θέλω να του χαλαω την καρδούλα με κλαμα. Ευτυχώς σημερα ηταν καλυτερα αν και έκλαψε οταν τον νανουριζα γιατι νόμιζε πως θα με καταφέρει να τον πάρω αγκαλια αλλα τελικα υπέκυψε στη νυστα του. Του έδωσα κι εναν καθρέφτη απο το γυμαστηριο του και κοιταζοταν με τις ωρες!!! Αχ είχα δεν είχα ψώνιο τον έκανα! Ειμαστε κουκλοι τι να κανουμε!!!:P


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Ελενα αυτο το πέρα δώθε το βραδυνο μπορει να διαρκέσει και μιάμιση ωρα!!! Εχω δοκιμάσει ακομη και το να ειμαι όρθια αλλα σταθερή και να χτυπάω τα πόδια και παλι το καταλαβαίνει. Και όσο το πάλεψα να μην του αρέσει και να μην το ζητάει αλλο τόσο είχα τα αντίθετα αποτελέσματα! Ευτυχώς το πρωι ξεγελιεται και κοιμάται με κουνημα στο καρότσι και ανασυντασσομαι!

Αυτο με το κάγκελο της κουνιας το προσπάθησα κι εγω αλλα δεν βολευτηκα τελικα. Βάλε σφήνακια για κόντρα αν εχει ρόδες γιατι η βραδυνη νυστα ειναι λιγο περίεργη και οι ρόδες τσουλανε!

Σε ευχαριστω για την ιδέα. Θα δοκιμάσω τα ρολακια και μακάρι να βολεύτει το αγαπακι μου.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ το μονο ασφαλες κατασκευαστικα ειναι η παντα, τα υπολοιπα ειναι επικυνδυνα!!! Ουτως η αλλως δωστου χωρου για να τον συνηθισει σιγα-σιγα και δεν θα το μετανιωσεις!!! Οσον αφορα τον υπνο, υπαρχουν διαφοροι μεθοδοι εκπαιδευσης υπνου που μπορεις να εφαρμοσεις η να υιοθετησεις καποια στοιχεια, αλλα οταν τα μωρακια ειναι σε φαση οδοντοφυιας δεν εχουν τα επιθυμητα αποτελεσματα, γιαυτο συστηνετε στους γονεις να αποφευγουν την εκπαιδευση υπνου ωσπου να περασει το διαστημα που βγαινουν δοντια, γιατι μεχρι να βγουν τα επομενα περναει ενα ευλογο διαστημα που μπορεις να το εκμεταλευτεις προκειμενου να μαθεις το μωρακι σου να κοιμαται μονο του!!!

ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ, οχι, δεν θα σε πουμε τρελη, αλλα θα σε πουμε οτι "μας ανοιξες την ορεξη". Τι καλο φτιαχνεις??? υποθετω οτι θα εχεις καλεσμενους, γιαυτο και μαγειρευεις!!! Οσο για το μπεμπακι σου και το αν συνηθισει ειναι θεμα καθαρα τακτικης δικης σου. Μπορει να τα μβρα να ειναι πλασματα της συνηθειας αλλα γιαυτο ειμαστε εμεις, για να τα οδηγουμε στον σωστο προγραμματισμο θεσπιζωντας κανονες που μονο ευκολη της ζωη τους/μας θα κανουν, οποτε μην αγχωνεσαι για τιποτα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοοοοοοοοορες!!!!!!

τωρα αξιωθηκα να μπω απο το απογευμα!!!

καλα εισαστε???

πολλες σεντοναρες και δεν προκαμω να της διαβασω!!!!!!!

Εμεις καλα ειμαστε!Πηγαμε βολτουλες και με το αυτοκινητο

και καροτσαδες!ξεποδαριαστηκα!!!!!

Αλλα το ευχαριστηθηκααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!

παω να την πεσωωωωωωωω!

δεν βλεπω απ τη νυστα....κομματια ειμαι!!!!

καλο ξημερωμα μακια σε ολες!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεερεεεες!!!!Τι κανετε κοριτισια???

Ολες καλα???τα μωρακια σας καλα ειναι??

Εμεις μια χαρουλα!Ξυπνησαμε στις 9,30!Ηπιαμε το γαλα μας και βλεπουμε

τηλεοραση!

Αργοτερα θα μαζεψουμε και τα χαλια!Πολλες δουλειες εχουμε σημερα...!

Θα ψηφισετεεεεε????

Εμεις οχι!Τα δικαιωματα τα εχουμε στο χωριο!Οποτε ΔΕΝ!!!

Καλη ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΣ!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γειααα, τι κανετε???

Εμεις καλααα, πηγαμε ψηφησαμε (αν και το απεχθανομαι) και μετα καταληξαμε στις κουνιες-πεζοδρομο. Τωρα η φμ πηγε για υπνο και εμεις καθομαστε παρεουλα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...