Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να ναι και γω!! Είχαμε πεταχτεί με το μπισκότακι να πάρουμε τις ενυδατικές για τα εκζεματακια και ψωμάκι και τωρα γυρίσαμε και κοιμάται λιγο!! Δεν κάναμε μεγάλη βόλτα γιατι φυσάει παρα πολυ!!! Μένουμε Αθηνα, στην Καισαριανη δίπλα απο την πανεπιστημιούπολη κ το βουνό και κανουμε ωραίες βόλτες με τον μαρσιπο όμως γιατι έχουμε σκάλες μετα το ασανσέρ στην πολυκατοικία οπότε δεν πολυβολευει!! Για ποσο δεν ξερω γιατι το καλο μου εχει φτάσει αισίως τα 7 κιλα!! Και ειναι 69 εκατοστά! Απο 50 που γεννήθηκε !! Ειναι ψηλό το καμάρι μου!! Κορίτσια εμεις απασχολουμαστε με τραγουδάκια όσοι ωρα πλένω τα πιάτα κ μεγειτρευω! Έχουμε μεγάλο ρεπερτόριο και ορισμένα τα έμαθα επι τούτου για την μικρούλα μου! Μολις αρχίσει την γκρινιτσα αγκαλιά γυρω γύρω απο το σπίτι, ανοίγουμε ντουλάπια , βλέπουμε φωτογραφίες, μαγνητακια κλπ! Οταν κλατάρει η μεσουλα μ και θελω ενα ευχάριστο διάλειμμα ξανακαθομαστε στο Ριλαξ και αρχίζουμε τα μουσικά πιανακια,τα τηλέφωνακια της fisher price τις κουδούνι στρες ! Έχουμε και ενα σαν Σπιτακι πόρτα που εχει τα γράμματα τους αριθμούς τις μερες τα χρώματα!! Έρχεται το μεσημεράκι όπου ξανα τρώμε και κανουμε νανακια για λιγο! Και μετα ξαναμανα!ερχεται κ ο Μπαμπας στο ενδιάμεσο και αλλάζουμε βάρδιες για κανα μισαωρακι! Γιατι μπορεί να ξαναφυγει για δουλεια η να παει τον σκυλακο βόλτα! Περιμενω ο πάρκοκρεβατο για να μπορω να την αφήνω στο σαλόνι με παιχνιδακια και το γυμναστήριακι λιγο περισσότερο!αγχωμενη μου θα με ενδιέφερε αλλα απ οτι κατάλαβα αφορά μαγαζι στην Θεσσαλονίκη; Παρεπιπτοντως ωραία είστε εκεί!! Εχω περάσει πολυ πολυ ωραία όσες φορες εχω έρθει!! Άσχετο σε όλους τους καλοθελητές τους βλάκες θα δίνεις καίριες απαντήσεις! Και να μην ντρεπεσαι! Αν δεν ντρέπονται αυτοί δεν θα ντρεπεσαι ούτε εσυ! Εμένα μου λενε! Την εχεις κακομαθει! Θέλει εκπαιδευση! Τους απαντάω χύμα! Και τι ειναι το μωρο μου σκυλί για να το εκπαιδευσω!! Υπάρχουν τυπισες που καθε φορα που την βλέπουνε καθε όμως μου λένε Έλενα κοιμοσουνα οταν την έκανες; Απαντηση! Ειδες θαύματα που κανω άμα κοιμάμαι!

Σχόλιο απο χοντρουλιτσα 40 ημερών λεχώνα! !α δεν τα χεις χάσει τα κιλα της εγκυμοσυνης! Δεν πειράζει! Ε παιδάκι έκανα , δεν βαρυστομάχιασα απο 2 πίτσες! Γελώντας! Ασε ρε αγένεια αυτοί αγένεια κ εμεις!!

Τωρα !! Και μένα το μπισκότακι κανει μα οοοο εεε και τέτοια! Γελάει κακαριστα οταν γελάω και γω σαν να με μιμείται!! Ακούει τον πειρασμό του Μπονάτσου και το εισαι εσυ ο άνθρωπος μου και λιώνει στα χαμόγελα!! Απίστευτες στιγμές !! Α και τρελαίνομαστε για ο σφύριγμα του μπαμπά!!!αυτα!!

Παω να φτιαξω σπανακοριζο!!! Φιλακια κοριτσάκια μου!

Link to comment
Share on other sites

elenababis και εμενα πριν απο δεκα μερες ηταν 69 ποντους (απο 52 που γεννηθηκε) και 8 κιλα( η μπουλου μου απο 3670 βαρος γεννησης).εικοσι μερες με στερεες μας χαρισαν 900gr(αχ!αυτη η κρεμα).

ν'αγιασει το στομα σου.αυτο με την εκπαιδευση μου τη δινει στα νευρα και εμενα.η οτι τα κακομαθαινουμε πρεπει ολη μερα να ειναι τα παιδια στο ρηλαξ σα"φυτα" για να ευχαριστηθουν μερικοι-μερικοι.η το αλλο γιατι δε δινεις πιπιλα,γιατι δε δινεις μπιμπερο?ολα τα παιδακια ετσι μεγαλωσαν.(το λες μια,το λες δυο οτι δε θες και εισαι αντιθετος και αυτοι εκει επινομη.τι να σου κανει νευρα ειναι θα σπασουνε)

κοντα μενουμε εγω ειμαι βυρωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιααα!!!καλα εισαστε???

Εμεις μια χαρουλα ειμαστε!!!

Περιμενω το συζηγο απ τη δουλεια να ερθει να φαμε...!!!

Πειναωωωωωωω!!!!!!

Η Δεσποινα μου καλα ειναι κοιμαται τωρα....

φαγαμε την φρουτοκρεμα μας στις 11 το πρωι και στις 5 το ρυζαλευρο μας!

τι καιρο εχετε???Εδω πολυ αεραααα!!!!ζεστος καιρος ομως!

Δεν το κοβω να πηγαινουμε βολτουλα σημερα λογω αερα...

πολυ σκονηηηη!!!!!!!!

Εκτος αν κοπασει ο αερας αργοτερα!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

εμένα είναι 6 κιλά... από τότε που γύρισα στην δουλειά δεν έχει πάρει σχεδόν τίποτα. Περιμένω πως και πως να φάμε την κρέμα μπας και πάρει λίγο τα πάνω της :-). Την άλλη βδομάδα γινόμαστε 5 και μου είπε ο γιατρός ότι θα την αρχίσουμε.

Κατά τα άλλα ούτε και εγώ έχω βοήθεια... και είναι πολύ δύσκολα... και να φανταστείτε ότι είναι σχεδόν συνέχεια η πεθερά μου μαζί μας!!! Αλλά δεν βοηθάει ούτε στο σπίτι ούτε με το μωρό. Κάποιες φορές ίσα ίσα που είναι και χειρότερα γιατί την σηκώνει από το ριλάξ... την κρατάει για ένα λεπτό και μετά λέει πήγαινε τώρα στην μανούλα!!! Οπότε ξεσηκώνεται το παιδί και δεν θέλει να κάτσει πάλι στο ριλάξ... και ειδικά όταν θήλαζα ήταν τραγικό... μου την έδινε όλη μέρα για να την ταίσω. Τώρα μου κόπηκε πλέον το γάλα... και σταμάτησα να θηλάζω.... Τόσο κρίμα γιατί το παιδάκι μου θήλαζε πολύ καλά... έπαιρνε κανονικά βάρος... και δεν με κούραζε καθόλου... αλλά τι να κάνω αφού έπρεπε να γυρίσω στη δουλεια!!!

Τα κιλά στην αρχή τα έχασα όλα πολύ εύκολο... παρόλο που με τον θηλασμό έτρωγα πάρα πολύ... πεινούσα συνεχώς... τώρα τρώω πολύ λιγότερο.. αλλά έχω πάρει 2 κιλά.

Όσο για το γάμο... εγώ έκανα λίστα γάμου σε τράπεζα.. και κάλεσα πολύ λίγο κόσμο... οπότε με τα λεφτά που μάζευτηκαν πληρώσαμε το τραπέζι και μας έμειναν να πάμε ταξίδι στην ταυλάνδη... :-)

ουτως ή αλλιώς δεν χρειαζόμασταν κάτι για το σπίτι.

Όσο για τα βραδινά ξυπνήματα... ήλπιζα με το ξένο γάλα να ξυπνάει πιο σπάνια.... αλλά ενώ με το μητρικό ξύπναγε στις 12, στις 3, στις 5.30, στις 6.30, στις 7.30... επειδή στην αρχή που γύρισα στη δουλεια μειώθηκε σχεδόν αμέσως το γάλα μου... ξύπναγε πολύ περισσότερο... οπότε είπα να της δίνω ξένο γάλα και στις 12 το βράδυ μπας και κοιμάμαι λίγο... αλλά έπινε μόνο λίγα γραμμάρια όποτε την κράταγε το πολύ για 2 ώρες... και μετά πάλι κάθε μία ώρα θηλασμός... Τώρα έχει αρχίσει να θέλει γάλα μόνο 2 φορές το βράδυ.... αλλά εξακολουθεί και ξυπνάει αρκετές φορές για την πιπίλα της.... Πιπίλα της δίνω από τότε που άρχισε να βάζει το χέρι της.... γιατί είναι πολύ χειρότερο να μάθει το δάκτυλο


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου γεια σας, τι κανετε??? εδω ο καιρος χαλια, πολυ κρυο, αερα και βροχη, σκετος χαλασμος :shock::mad: ολο το απογευμα!!!

Εμεις ειμαστε καλα, οπως ηταν φυσικο κατσαμε σπιτι μας λογω κακων καιρικων συνθηκων. Τωρα κοιμησα τη φμ μου και ο ανδρας μου πηγε για φαγητο με φιλους του!!!

ΖΩΗ ΜΟΥ-ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ πραγματικα δεν περιγραφεται αυτο το συναισθημα η δεν εχω εγω λογια να το περιγραψω, μαλλον να σας το "περασω", ωστοσο θα σας πω πως ενιωσα οταν ακουσα τη λεξη "μαμα" απο τα χειλη της μπεμπουλας μου (ακομα ετσι τη λεω γιατι ετσι την αισθανομαι!!!). Ενιωσα τοτε ΜΑΜΑ, με ολη την σημασια της λεξης, σαν να πιστοποιηθηκα ενα πραγμα!!! Ενιωσα ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ, ΑΓΑΠΗ, ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ, ΔΥΝΑΜΗ, ΠΕΡΙΦΑΝΕΙΑ, ενιωσα ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΩ για ΤΟΝ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ!!!

ΠΑΤΟΥΣΑ ΜΟΥ-ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ πως τα πατε με τις κρεμουλες???

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ θα παρει βαρος η μικρουλα σου, μη στεναχωριεσαι!!!

Σημ: εγω ειμαι Δραμινιααα :) !!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορτισιαααα!!!καλα εισαστε???

πως τα περασατε σημερα???

εμεις μεσα........βαρεταααααααα!!!

χαλια καιρος............η μικρη ειχε γκρηνια αρκετα...!

εμθε στις βολτουλες...!

Κοιμηθηκε πριν κανα μισαωρο και τωρα εχω να κανω αποστηρωση...

και νανακια!!!!!!!!!!!

Καλο ξημερωμα να εχουμε οοολες!!!!φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας! Τί κάνετε; Διαβάζω μεγάλα ποστς από την καθεμιά σας!! Πολυλογία σας έπιασε; Χαχαχα! Τα μωράκια κορίτσια μέχρι τοβ πρώτο χρόνο είναι πιό δύσκολα. Μετά όλα αλλάζουν.. Ας μην ξεχνάμε οτι μεσα σε αυτό το χρόνο ένα μωρό εχει τεράστια σωματική κ ψυχική ανάπτυξη, μπαίνει σε έναν καινούριο κόσμο, δόντια, καινούριες γεύσεις... Θέλω να πω, σκεφτείτε πόσες ειναι οι αλλαγες που υφίστανται τα ίδια, οπότε ας κάνουμε λίγο υπομονή, χαλάλο τους είναι...,

Και γω κορίτσια, κουράζομαι πολύ, όπως όλες σας φυσικά.. Το να πηγαινεις στη δουλειά έχει μεν το καλό οτι αποτοξινώνεσαι λίγο, ξεχνιέσαι κτλ, όμως από σωματικής πλευράς, η κατασταση δέν παλεύεται. Εγώ προσωπικα δεν προλαβαίνω να κανω τίποτα για τον εαυτό μου, για το σπίτι, πριν τα μεσάνυχτα..

Όσογια τα κιλά, μάλλον είμαστε ακόμα οι πιο petit, ζυγίζει 6,5 κιλά κ πριν κανα μήνα που τη μετρησε ο γιατρός ήταν 64 πόντους. (Γεννηθήκαμε 40..)

Αυτά κοριτσάκια μου προς ώρας.. Δε θα κατσω γιατί εχω δουλειες! Πολλά φιλάκια!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ειμαι και εγω εδω! Ξαπλωσα και χαλαρωνω!

Λοιπον εμεις ειμαστε σχεδον εφτα κιλα και 69 πόντους. Πήραμε είκοσι πόντους και το μωρο μου φαίνεται αδυνατουλης.

Κοαλακι μου συγκινήθηκα με την περιγραφή σου. Να είστε γεροι, δεμένοι και αγαπημένοι!

Χριστινακι μου μη στεναχωριεσαι καλη μου. Ολα θα φτιάξουν παλι. Θελει και το μωράκι σου τον χρονο του να προσαρμοστεί στα καινούργια δεδομένα. Θα συνηθίσει. Θα φάει και τις κρεμουλες και θα παρει τα πανω της.

Πιπιλα έπαιρνε απο την αρχή η τωρα της έδωσες; Καλα η Πεθερα σου ειναι ανεκδιήγητη! Χαρα στο κουράγιο και την υπομονη σου! Εγω θα τη στόλιζα! Τα ορμονικα μου βλεπεις!!χιχιχο!!!

Ταυλανδη ε;;;ηταν ψραια; εμεις δεν πήγαμε πουθενα μιας και μας ηρθε η κάψα να κανουμε παιδι πριν παντρευτουμε! Οπότε παντρευτηκαμε νταλα καλοκαίρι κι εγω έγκυος. Να κατι που πρεπει να κανεις οπωσδήποτε πριν κανεις παιδι! Ταξίδια μακρινά.

Τωρα σκέφτομαι πως θέλω να μεγαλώσει ο μπεμπης και να τον πάμε Ιταλία να δει ολα τα αξιοθέατα!(κι εγω μαζι-το θέλω πολυ)

Μαυ μου τα κορίτσια σου τι κανουν; Αν εγω γκρινιαζω που δεν τα προλαβαίνω φαντάζομαι εσυ. Δυο παιδια και δουλεια απαπαπαπα!μπραβο σου!

Ποσο δίκιο έχεις σε αυτο που λες. Ποσο μεγάλες ειναι οι αλλαγές που περνάνε τα παιδάκια μας. Καμια φορα ξεχνιεμαι κι εχω απαιτήσεις που εχω απο μεγάλους. Τύψεις πολλες.

Πατουσιτσα τι κανετε; Φάγατε σημερις;;

Καλα κορίτσια μπορει να γκρινιαζω για την κούραση του θηλασμου αλλα νομίζω πως η αποστειρωση ειναι εξίσου κουραστική και ιδιαίτερα αγχωτικο για εμένα να ετοιμασω γάλα οταν πειναει το μωρο. Απαπαπαπα μεσα στη νύχτα να ετοιμαζω μπουκάλι; Με τιποτα! Πολυ δύσκολο!

Άντε παλι το έγραψα το σεντόνι μου!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα μανουλες!!!εγραφα χτες το βραδυ ενα τεταρτο απο το κινητο και με το που πηγα να το στειλω με πεταξε εξω.ε!δεν αντεξα να το ξαναγραψω.

patoysitsa πως τα παει το δεσποινακι σου με το φαγακι?

koalaki πρεπει να ειναι μοναδικη στιγμη.η περιγραφη σου τα λεει ολα.να τη χαιρεσαι την κοριτσαρα σου.παντα να σου δινει μονο χαρες.

χριστινακι μου και εσενα η πεθερα σου"αντε γεια".δε πειραζει κοριτσακι μου σκεψου οτι οσο κρατησε εκανες το καλυτερο για το μπεμπακι.ειναι πολυ σημαντικο που το προσπαθησες.τωρα με το φαγακι να δεις που θα ειναι μια χαρα.

may καλη δυναμη!

ανχωμενη μου ετσι ελεγα και εγω οτι με κουραζει που ειναι ολη μερα πανω μου,χωρις να τρωει πολλες φορες,απλα κοιμοταν και με πιπιλαγε.οταν ξεκινησαμε τις στερεες και μειωναμε τους θηλασμους μεσα στη μερα πηρα μια στεναχωρια αλλο πραγμα.μου ελειπε πολυ αυτη η επαφη,αυτη η αγκαλια.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα

Μας έκανε έκπληξη ο Μπαμπας μας, δεν είχε δουλεια και πέρασε μας πήρε και πήγαμε βολτούλα κ για φαγητακι!! Πολυ ωραία ήταν!!πηγαμε είδαμε κ ενα σπίτι μπας κ μετακομίσουμε αλλα ήταν χρεπι! Τεράστιο μεν αλλα χρεπι!!

Koalaki μου διάβασα την περιγραφή σου και συγκινήθηκα!! Η μεγαλύτερη ευλογία στον κόσμο! Αχ μας περιμένουν πολυ ωραίες στιγμες!!

Ζωη μου επειδή κ γω απο το κινητό μπαίνω οταν πας να δημοσιεύσεις κ σου ζητάει κωδικό χρήστη τον βάζεις κ δημοσιεύσεις δεν χρειάζεται να τα ξανά γράψεις!ειμαστε γειτονακια ρε συ! Η πεθερικά μου μένει βυρωνα στην κεσκινιου! Θα βγούμε κ γνωστές στο τέλος!

Χριστινακι μου αχ ορισμένες πεθερές θέλουν ξύλο! Υπομονουλα! Και μπράβο σου που το προσπαθήσες κ θηλασες τόσο! Και μια μέρα να μην το χες κανει όμως δεν θα σε έκανε λιγότερο καλή Μανουλα!! Εισαι αξιέπαινη !

May καλη δύναμη και μπράβο που καταφέρνεις κ δουλίτσα και μωρακια! Ελπίζω τουλάχιστον η δουλεια σου να μην ειναι πολυ απαιτητικη!

Agxomenh μου τι κανει ο μπόμπιρακος σου; Ποτε ξεκινάτε κρεμουλες;

Μποτσακι;; Πατουσα;; Φιλια στα μωρακια σας

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε κανει διακοπη το wifi και με πεταξε,ε!μετα ειχαν χαθει ολα!εγω μενω κοντα στην αγορα και δουλευω παγκρατι κοντα στην υμηττου!

μπραβο στο μπαμπα σας καλα εκανε και πηγε βολτουλα τα κοριτσια του!πως τα παει η ολυμπια σου με την κρεμουλα;της αρεσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...