Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Κοριτσακια μου τι κανετε??? ο καιρος με αραιη συννεφια αλλα ζεστοοος!!!

Εμεις καλααα, οοολο το απογευμα τη βγαλαμε παλι στη παιδικη χαρα και μετα στον πεζοδρομο, ξεπατωθηκαμε στο παιχνιδι και στο κυνηγητο με το φμ!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου τι κανετε??? ο καιρος με αραιη συννεφια αλλα ζεστοοος!!!

Εμεις καλααα, οοολο το απογευμα τη βγαλαμε παλι στη παιδικη χαρα και μετα στον πεζοδρομο, ξεπατωθηκαμε στο παιχνιδι και στο κυνηγητο με το φμ!!!

Που σαι μαρηηηηηηηη?????

ξεπατωθηατε και εσεις εεεεεεε??????

Μαναρι πολυ ξεποδαριασμα!!!!!αχχχαχαχααχχαχχαχα!!!!

απαπαπαπαπααπαππαααααααααα!!!!

εχουν σφηξει τα ποδαρια μου!!!

Και ελεγα να παω γυμναστηριο!Δεν χρειαζεται τελικα...

:tongue::tongue::tongue::tongue:

2 φορες τη μερα κατεβαινουμε για βολτουλες,για ψωνια μαζι

με το Θεμακο μας φυσικα!

Πολυ αδυναμια η Δεσποινα με το Θεμη!!!!

Ασεεεεεε!!!!ερωτας!!!!!

Εμεις φαγαμε και το απογευμα την κρεμουλα μας,σα καλα

κοριτσια,και κοιμηθηκαμε το βραδακι απο τις 9!

Απο τημερα που ξεκινησαμε στερεες τροφες μου κοιμαται

πιο νωρις!

ΜΑ ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΚΑΝΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ?????????

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΑΑΧΧΧΧΑΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΑΑΑΑΑ!!!!

Η ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ ΜΑΝΑ!!!!!!!!!!!

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας! Τι κανετε;; Το σημαντικο!

Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες του κόσμου! Αν και καθυστερημένα!

Προσπαθούσα απο το Σάββατο να γράψω αλλα συνεχεια με πετάγε έξω και με κούρασε. Ισως σας τα γράψω μπερδεμενα ομως συχγωρεστε με!! Είχα γράψει τρία κατέβατα και τα έχασα!

Κοαλακι μουρλια η πίτσα!γεια στα χερια σου!! ( δεν αντεξα, παρηγγειλα, τεμπελιασα να ζυμωσω) τι κανετε; Η φμ τι κανει;

Ζωη γιατι δεν τρως πίτσα; Πειράζει την μπεμπουλα; Εγω τρώω σχεδον απ ολα! Ιδίως αν φάω κρεμμύδι ο μικρός τρελαινεται! Δοκιμές έκανα συνεχεια. Η σοκολάτα τον πειράζει παρα πολυ. Ξυπνάει συνεχεια τα βραδια. Μήπως τρως; Μήπως τρως πολλα γλυκα; Εμένα και το μπάνιο του έφερνε υπερένταση και ξύπνουσε οπότε τωρα κανουμε το μεσημέρι. Σου τα λέω μήπως σου δώσω καμια ιδέα τι μπορει να φταίει για τα ξυπνηματα. Επίσης αν τον αφήσω να τρώει μισοκοιμισμενος το βράδυ εννοείται πως δεν χορταινει και ξυπνάει σύντομα. Τον ξυπναω χωρις να του μιλάω με χαδακια στα αυτιά και στον λαιμό. Να πω την αμαρτία μου τον Ταιζω βιαστικά και απο τα δυο στήθη για να μην κουράζεται και τραβάει με τις ωρες μονο απο το ενα. Επισησ απο τοτε που του εβαλα στανταρ προγραμμα να κοιμαται 21-21:30 το πολυ κοιμαται καλυτερα. Εμεις ειμαστε οι μικρότεροι της παρέας ξεκινάμε κρεμουλες στις 4/6! Ανυπομονω!!!

Σημερα διάβασα πως τα μωρα που ξυπνάνε συνεχεια το βράδυ το κανουν γιατι διεκδικούν τη Μαμα τους. Εχουν λεει ανάγκη απο την απόλυτη προσοχη της καποια ωρα την ημερα και αν δεν την έχουν την απαιτούν το βράδυ.. Δεν ξέρω αν ισχύει αλλα δεν μου φαίνεται παράλογο!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοαλακι μου για το θεμα του ύπνου. Τωρα που η φμ ειναι αρκετα μεγαλη για να καταλαβαίνει δεν ειναι πιο δύσκολο να σε απο χωριστεί; Κι εμεις μαζι κοιμόμαστε- ο μπαμπάς μας δουλεύει ολη τη μερα και δεν ήθελα να τον ξυπναμε οπότε απο την πρωτη μερα κοιμόμαστε αγκαλια στο παιδικό- με βολεύει και στον θηλασμο. Ομως δεν θέλω να με συνιθησει, εχω στραβώσει και μου εχει λείψει ο αντρας μου

Μπότσακι μου τι κανεις; Το άντρακι σου; Ειναι γλυκας με τα δοντακια ε;; Με τις κρεμουλες τι κανετε;

Μια χαρα ειναι η ηλικία σου και σε βρίσκω και ιδιαίτερα τολμηρή για να κανεις προσπαθεια άμεσα και για δεύτερο! Ουτε να το ακούσω!!μπραβο!

Μαυ μου τι κανετε;; Χαθηκαμε! Ο αγαπακος μου καλα ειναι! Οι κούκλες σου; Με το φαγακι πωσ τα πατε; Ειμαστε συνομηλικες αλλα έχεις και μια κορούλα 3,5ετων άρα 29 ήσουν έγκυος!

Δεν ειναι τόσο η ηλικία αλλα οι λόγοι που το καθυστερησαμε. Για να ζήσουμε σαν ζευγάρι! Και τωρα που ηρθε κατάλαβα ποσο ανούσιο ηταν αυτο που έκανα.

Ελενα τι κανετε;;; Σε σκέφτομαι. Δεν εχω χρονο ουτε να χτενιστω. Το βρίσκω απίθανο αυτο που κανεις!!η μπεμπα σου τι κανει; Οταν αρχίσει να μιλάει μη παραξενευτεις αν αγορευει!!

Εγω δεν αδιαθετησα κι απ οτι μου ειπε ο γυναικολογος μάλλον θ αργησω πολυ. Απο που το κατάλαβε δεν ξέρω!

Πατουσιτσα τι κανετε;; Τι καλα που τρώει το μωρο σου;! Πολυ σημαντικο το να τρώει εύκολα το μωρο.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη πιάσαμε κουβέντα για ξενύχτια θα σας πω την ιστορία μου γιατι νομίζω πως κερδιζω!!

Γενναω και μετα απο οδηγίες της μαιας ( που θα μου παει θα την πετύχω κάπου) και επειδη δεν μπορούσα να πάρω μαθήματα θηλασμου ξεκιναω να θηλαζω το μωρο απεριόριστα οπως μου ειπε και ανεμπόδιστα οπως διάβαζα παντού! Αποτελεσμα;; Είκοσι με είκοσι δυο ωρες τη μερα θηλασμος. Ποσο; 3,5 μηνες!!!! Δηλαδή δυο εώς τέσσερις ωρες ελεύθερες τη μερα.

Το μωρο κοιμόταν πανω μου, δεν εβρισκα χρονο να τον αλλάξω και εκανε συνεχεια γουλιες γιατι ηταν το στομάχι πάντα γεμάτο. Στους 3,5 μηνες σταμάτησε να τρέφεται σωστά δεν του έφτανε το γάλα μιας και χρησιμοποιουσα ψευδοθηλες και με πολυ κόπο και προσπαθεια δική του καταφέραμε να θηλαζει κανονικά. Την πρωτη φορα που κοιμήθηκε στο κρεβάτι του ήθελα να κανω πάρτυ! 26/3 ήτανε. Απο τοτε βελτιώθηκαν πολυ τα πραγματα αν και δεν εχουμε καταφέρει να εχουμε ενα σχετικό προγραμμα κατα τη διαρκεια της ημέρας. Μπορει να θελει καθε μιση, μια η δυο ώρες φαγητο. Ανάλογα τα κέφια του.

Το βραδυ επισησ αν και τελευταια εχει μια προτιμηση στο τριωρο! Αν δεν τον ενοχλούν τα δοντακια.

Κερδίζω;;;;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πατουσιτσα μου ξεκινήσατε πιο νωρις τις κρεμες η λάθος τα υπολόγισα; Στους 5,5 μηνες δεν ειναι η εχει να κανει με την απόφαση του γιατρού;

Λέτε να μου το καθυστερήσει;

Θα τρελαθω! Ολη τη μερα κυνηγαω τον αγαπακο με ενα μεμε απ έξω!!!κρεμουλα θέλω πριν φτάσει το μεμε στο γόνατο!!

Κρεμες κρεμες κρεμες!!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Αγχωμένη μου και γω την κρεμουλα την περίμενα πως και πως! Για τον ίδιο λόγο βέβαια! Κουράστηκα να ειναι με ενα με με έξω ολη την ωρα και δεν ξερω γιατι αλλα πιστεύω οτι με τις στέρεες στρώνει κ το ωράριο ύπνου! Εμεις χθεις πήγαμε στην παιδίατρο κ η αλήθεια εινΑι οτι ειμαι λιγο προβληματισμένη ! Πείτε μου κ εσεις αν σας εχει συμβεί κατι παρόμοιο!η μπεμπουλα μου είχε σε 2-3 κενώσεις 2 κουκιδιτσες αίμα!Με διάστημα ημερών η μια απο την άλλη κ τόσο μικρές που αν δεν ήμουν τόσο Μουρλη με το θέμα των κενώσεων μπορεί κ να μην της είχα προσέξει! Ο Αντρας μου με πειράζει γιατι εχει τύχει να βγάλω μεχρι κ φωτογραφία την πάνα της για να την δείξω στην παιδιατρο! Τελοσπαντων την δεύτερη φορα που το είδα πηρα τηλ την γιατρο κ μου ειπε να περιορίζω το γαλα κ να μην τρώω πορτοκαλί κ ξηρούς καρπούς! Εντωμεταξύ η μπεμπα σε 2-3 σημεία εχει βγάλει 2-3 κόκκινα σημαδακια σκληρά εξωτερικά τα οποία η γιατρος τα είδε κ μου ειπε οτι ειναι κατι σαν εκζεματακια κ ατοπικη δερματιτιδα το οποίο σε συνδιαμορφώνουν με τις κενώσεις συναγουν οτι το μπισκότακι μάλλον εχει αλεργια! Οπότε μας έδωσε αλοιφές η μια κορτιζονουχα την οποία κ δεν θελω να βαλω κ επίσης κρεμα υποαλλεργικη ανίατη όπως την χαρακτήρισε! Και αν δεν την φάει ρυζαλευρο στο οποίο θα βάζω δικό μου η υποαλλεργικο χωρίς λακτοζη γαλατακι!το περίεργο ειναι οτι οταν την ρώτησα αν πρεπει να κοψω τελείως το γαλα μου ειπε οχι κανονικά κ γαλακτοκομικά γενικότερα !μονο ξηρούς καρπούς κ πορτοκαλί! Δεν ειναι κουλό όμως; Απο την μια να μου δίνεις υποαλλεργικη χωρίς λάκτοζη κρεμα και απο την άλλη να μου λες οτι δεν πρεπει να κοψω το γαλα; Ακομα κ αν το λες για να μην μου δυσκολέψεις το θηλασμο! Δεν βγάζει νόημα! Δεν ξερω τι να κανω! Πείτε κ δεις αν σας εχει συμβεί κατι αντίστοιχο! Επίσης κορτιζονουχα αλοιφη έχετε βάλει στα μωρακια σας; Την ψιλό φοβάμαι μωρε!!

Καλημερα κ φιλακια σε ολα τα μικρά πατούσακια της παρέας!

Link to comment
Share on other sites

Αγχωμένη μου και γω την κρεμουλα την περίμενα πως και πως! Για τον ίδιο λόγο βέβαια! Κουράστηκα να ειναι με ενα με με έξω ολη την ωρα και δεν ξερω γιατι αλλα πιστεύω οτι με τις στέρεες στρώνει κ το ωράριο ύπνου! Εμεις χθεις πήγαμε στην παιδίατρο κ η αλήθεια εινΑι οτι ειμαι λιγο προβληματισμένη ! Πείτε μου κ εσεις αν σας εχει συμβεί κατι παρόμοιο!η μπεμπουλα μου είχε σε 2-3 κενώσεις 2 κουκιδιτσες αίμα!Με διάστημα ημερών η μια απο την άλλη κ τόσο μικρές που αν δεν ήμουν τόσο Μουρλη με το θέμα των κενώσεων μπορεί κ να μην της είχα προσέξει! Ο Αντρας μου με πειράζει γιατι εχει τύχει να βγάλω μεχρι κ φωτογραφία την πάνα της για να την δείξω στην παιδιατρο! Τελοσπαντων την δεύτερη φορα που το είδα πηρα τηλ την γιατρο κ μου ειπε να περιορίζω το γαλα κ να μην τρώω πορτοκαλί κ ξηρούς καρπούς! Εντωμεταξύ η μπεμπα σε 2-3 σημεία εχει βγάλει 2-3 κόκκινα σημαδακια σκληρά εξωτερικά τα οποία η γιατρος τα είδε κ μου ειπε οτι ειναι κατι σαν εκζεματακια κ ατοπικη δερματιτιδα το οποίο σε συνδιαμορφώνουν με τις κενώσεις συναγουν οτι το μπισκότακι μάλλον εχει αλεργια! Οπότε μας έδωσε αλοιφές η μια κορτιζονουχα την οποία κ δεν θελω να βαλω κ επίσης κρεμα υποαλλεργικη ανίατη όπως την χαρακτήρισε! Και αν δεν την φάει ρυζαλευρο στο οποίο θα βάζω δικό μου η υποαλλεργικο χωρίς λακτοζη γαλατακι!το περίεργο ειναι οτι οταν την ρώτησα αν πρεπει να κοψω τελείως το γαλα μου ειπε οχι κανονικά κ γαλακτοκομικά γενικότερα !μονο ξηρούς καρπούς κ πορτοκαλί! Δεν ειναι κουλό όμως; Απο την μια να μου δίνεις υποαλλεργικη χωρίς λάκτοζη κρεμα και απο την άλλη να μου λες οτι δεν πρεπει να κοψω το γαλα; Ακομα κ αν το λες για να μην μου δυσκολέψεις το θηλασμο! Δεν βγάζει νόημα! Δεν ξερω τι να κανω! Πείτε κ δεις αν σας εχει συμβεί κατι αντίστοιχο! Επίσης κορτιζονουχα αλοιφη έχετε βάλει στα μωρακια σας; Την ψιλό φοβάμαι μωρε!!

Καλημερα κ φιλακια σε ολα τα μικρά πατούσακια της παρέας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Έλενα μου! Τι κανει η κουκλιτσα σου;

Στο θεμα μας. Εμένα εσπεριδοειδή και ξηρούς καρπούς μου τους έκοψε έξω αρχής. Ειναι πολυ συχνές οι αλλεργίες σε αυτα. Ισως να θελει να τσεκάρει πρωτα αυτα μιας και το αιματακι δεν ηταν πολυ. Θελει δυο εβδομαδες για να φανεί. Το να κοψεις τα γαλακτοκομικά ειναι μεγαλη δυσκολία. Ισως στο γάλα της κρεμας να σου το παρουσίασε. Αλοιφη του εχω βάλει αλλα με προσοχη γιατι ειχε βγάλει σε όλο του το σώμα σπυρακια. Πρωτα έκανα δυο μερες ενταντικες επαλειψεις με την κρέμα για ατοπικη δέρματιτιδα και αφου δεν πέρασαν τοτε δυο μερες αλοιφη. Ποσότητα ίση με ενα στραγαλι για όλο το σώμα. Μας ειπε ο γιατρός πως η κορτιζονη απορροφάται κατα 0,1% και καθάριζει ο οργανισμός σε τρεις μηνες.

Ελπίζω να βοήθησαν έστω και λιγο.

Ελενα μου να σε ρωτήσω. Οταν δίνεις γεύμα με κρέμα θηλαζεις κιόλας; Η χάνεται το γεύμα απο το στήθος; Νερο της δίνεις; Αν ναι σου πηρε εύκολα το μπιμπερο;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Agxomenh μου ναι βοηθήσεις πολυ!!! Τωρα όσον αφορά στην κρεμα σημερα θα δωσω για πρώτη φορα!! Σύμφωνα και με το χαρτι που μου έδωσε η Παιδιατρος την πρώτη μέρη δίνεις μικρη ποσότητα και καθε μέρα την αυξανεις! Οπότε μετα απο την κρεμα δίνεις κ στήθος για να ολοκληρωθεί το γευμα! Αυτό μεχρι την πρώτη εβδομαδα 10 μερες οπότε κ πλέον δίνεις ολόκληρο το μπολακι στο μωρο και για αυτό το γεύμα δεν δίνεις στήθος!! Μετα μου ειπε να αρχίσω σιγα σιγα φρούτα, ενα καθε φορα για τυχόν αλλεργίες! Και τέλος χόρτο σούπες κ κρέατοσουπες! Την ρώτησα για νεράκι και μου ειπε ναι οτι πλέον μπορω να δωσω! Αλλα μην νομίζεις κ να μην πιουν επειδή θηλαζουν παίρνουν νεράκι απο εκει! Αυτό που δεν ρώτησα ειναι για το αν πρεπει να βράζω το νερό και να το αφήνω να κρυώσει για να της το δωσω και αν πρεπει να ειναι βρύσης η εμφιαλωμενο! Θα την ρωτήσω κ θα σου πω! Ας μας πούνε και τα κορίτσια που ήδη εχουν ξεκινήσει νερακι! Όσο για το μπιμπερο ειδομεν! Βέβαια εμένα τον πρώτο μήνα έπινε το δικό μου μονο με μπιμπερο αλλα τωρα ούτε να το φτυσει!! Θα δούμε! Υπάρχουν κ τα εκπαιδευτικά ποτηρακια και μπορούμε να τους δίνουμε κ με το κουταλάκι που τρώνε κ την κρεμουλα τους! Αχ αντε να δώ αν θα την φάει την κρεμα το απόγευμα! Με εχει φοβίζει η Παιδιατρος που λέει οτι ειναι ανοστη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσακια!εμεις τρεχουμε με τις ετοιμασιες της βαπτισης γι'αυτο χαθηκα.

ανχωμενη μου η ζωουλα μου εχει αλλεργια στην πρωτεινη γαλακτος επομενως ειμαι σε διατροφη εδω και 4 1/2 μηνες.ο γιατρος μου εχει κοψει τα γαλακτοκομικα οπως επισης και οτιδηποτε μπορει να περιεχει γαλα σε οποιαδηποτε μορφη,ακομα και το ψωμι.μου εχει κοψει επισης ολο αυτο το διαστημα τους ξηρους καρπους ,το κακαο και καποια φρουτα και λαχανικα γιατι παρουσιαζει ενοχλησεις.μεχρι και με το μηλο εχουμε προβλημα.οσο για την διεκδικηση ,απ'οταν γεννηθηκε ειμαι κυριολεκτικα 24ωρες το 24ωρο μαζι της,δεν εχω βοηθεια απο πουθενα μονο απο τον αντρα μου οταν γυρναει το απογευμα απο τη δουλεια.

elenababis και εγω το φαγακι της περιμενα για να στρωσει ο υπνος της αλλα το μονο που καταφεραμε ειναι να κοιμαται λιγο το μεσημερι.ελπιζω οσο μεγαλωνει να στρωσουν και τα βραδια.

οσο για το νερακι εμενα μου εχει πει βρυσης το οποιο να εχει βρασει απο 7 λεπτα και πανω(εγω το αφηνω περιπου1 10-12 λεπτα)και μετα το αφηνεις να κρυωσει σε θερμοκρασια δωματιου.και εγω μπιμπερο ζητημα ειναι απο δυο μηνων μεχρι τωρα να της εχω δωσει 10 φορες με πολυ μικρη ποσοτητα 10-20ml ισα- ισα για να το μαθει,αλλα δε το πολυ γουσταρει ουτε εκεινη και ακομα περισσοτερο εγω.το νερακι της το δινω με εκπαιδευτικο ποτηρακι της nuk που εχει πιο μαλακη θηλη.στην αρχη το δαγκωνε και επαιζε μονο αλλα τωρα που εχει αρχισει και ζεσταινεται πινει περισσοτερο.της αρεσει πολυ να το κραταει μονη της,κανει σα μεγαλο παιδακι.

εμενα επειδη δε τρωει μεγαλες ποσοτητες στα γευματα της υπαρχουν ακομα φορες που της συμπληρωνω με θηλασμο.διαφορετικα αντλω και της εχω φτιαξει τραπεζα γαλακτος για ωρα αναγκης και για τις κρεμες της οταν τρωει το απογευμα.

ουφ!! τα ειπα ολα μαζεμενα.αν μπορω να βοηθησω καπου για να λυσω αποριες για την εισαγωγη τροφων (οσο ξερω βεβαια γιατι και εγω τωρα μαθαινω)εδω ειμαι να ανταλξουμε αποψεις...φιλακια σε ολες.

Link to comment
Share on other sites

elenababis ρυζαλευρο θα δωσεις σωστα?αν ναι μην ανησυχεις γιατι οταν εχει το γαλατακι σου γινετε πιο γλυκο και τους αρεσει(εμενα στην αρχη το εξαφανιζε,μετα το βαρεθηκε και ετσι αλλαζουμε το απογευματινο αναλογα με τη διαθεση)προσεξε μονο γιατι το ρυζαλευρο με το μητρικο γαλα δεν πηζει ευκολα,εγω ακομα της το φτιαχνω με το ματι.

Link to comment
Share on other sites

κοριστια μου να ανοιξω μια πονεμενη κουβεντα?τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχετε χασει?εγω η μοσχαρω πηρα 7 τα 3670 ηταν η μπουμπου και παρολα αυτα μου εχουν κατσικοθει απο εκεινη τη στιγμη τα αλλα 3,5(αυτο παιζει βεβαια αλλες φορες γινοντε και 5)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστω για τη πολύτιμη βοήθεια σας! Δεν μίλησα ακομη με τον γιατρο για τις κρεμες αλλα με ενδιαφέρει το νερο γιατι θέλω να πηγαίνω στη Μαμα μου που ειναι μιση ωρα με το καρότσι και θα αδυνάτω να τον θηλαζω στο δρομο. Γι αυτο περιμένω! Λιγο να βγούμε έξω χωρις άγχος. Θα ειναι και καλοκαίρι...

Ζωη το θεμα που ανοίξει ειναι το πιο πονεμένο μετα την κούραση!! Στην εγκυμοσυνη η αγελαδιτσα έβαλα είκοσι κιλα!!! Ναι είκοσι! Βγήκα απο την κλινικη -9 και απο τοτε εχω χάσει εκατό γραμμάρια!! Ναι εκατό. Η κοιλια ξεφουσκωσε και ξαναφουσκωσε με πάχος! Οτι κι αν εχω κανει η ζυγαρια ειναι κολλημένη. Μου κακοφαινεται παρα πολυ γιατι μονο στα ρουχα της εγκυμοσυνης χώραω αλλα απο το να χάσω το γαλατακι μου κανω υπομονη. Λενε πως ο θηλασμος δεν επιτρέπει να χαθούν τα κιλα απαγορεύεται και η δίαιτα οπότε απελπισία....

Με τόση κούραση κανονικά θα επρεπε να είχα ρεψει!!

Γι αυτο ζωη μου μη στεναχωριεσαι είσαι μια χαρα!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΗΛΑΣΜΟ ΧΑΝΕΙΣ 80 ΘΕΡΜΙΔΕΣ.ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΟΝΤΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΠΕΤΣΙ ΚΑΙ ΚΟΚΚΑΛΟ ΑΝΤ ΑΥΤΟΥ ΤΑ ΔΙΑΤΗΡΩ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΑΣΤΟ ΜΕ ΦΟΡΜΕς ΤΗ ΒΓΑΖΩ ΓΙΑ ΤΖΗΝ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΙΑ ΛΙΝΗ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ,ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΥΝΕ ΒΑΛΕ ΕΛΙΩΣΕ.ΑΣΤΑ ΔΡΑΜΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΤΣΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...