Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και σύντομα να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

      Εγώ έχω δίδυμα με δωρεά, έβαλα κι εγώ δύο για να αυξήσω τις πιθανότητες και έπιασαν και τα δύο.. βέβαια εγώ δεν ήμουν εντελώς αρνητική στα δίδυμα, αλλά θεωρούσα κι εγώ ότι είναι χαμηλά τα ποσοστά και δεν ήθελα να ρισκάρω! Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν τα αλλάζω με τίποτα τα διδυμακια μου και δεν μπορώ να φανταστώ καν ποιο δε θα είχα αν είχαμε βάλει ένα. Είναι και η ηλικία μου τέτοια, γέννησα στα 43, που ξέρω ότι δε θα έμπαινα δε διαδικασία δεύτερης εγκυμοσύνης για να κάνω κι άλλο παιδί, οπότε είμαι πολύ χαρούμενη που εξελίχθηκε έτσι η κατάσταση. Δε θα σου πω ψέματα, είναι πολύ δύσκολα τα δίδυμα κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. Είμαστε μόνο εγώ και ο άντρας μου δλδ. Βέβαια βγαίνει και όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και πιο βατό, αλλά έχει πολλές δυσκολίες. Και πολλές χαρές όμως. 

      Είναι τελείως προσωπικη σου όμως η απόφαση.. 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια!συγνωμη που μπαινω σφινα στην παρεα σας.ειμαι μανουλα μιας υπεροχης κορης η οποια γεννηθηκε στις 23/10/2013.ηθελα να ρωτησω εχετε χωρο στο ομορφο παρεακι για μια καινουργια μανουλα ?φιλια σε ολες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα σας κορίτσια μου τι κανετε;

Ζωη θα πάρω εγω τη πρωτοβουλία και θα σου πω πως φυσικά και εχουμε χώρο στην παρέα μας! Καλώς μας ήρθες! Να σου ζήσει η κορούλα σου! Γερη και καλοτυχη να ειναι. Κι εσείς γέροι να την μεγάλωσετε κσλα! Πως τα περνάτε;

Εγω εχω έναν καπετάν-φασαρία!εναν μπεμπη σχεδον πεντε μηνων. Ξεκινήσανε να πονάνε τα ουλακια του και γι αυτόν το λογο καποιες μερες δεν εμφανιζομαι!

Το υπόλοιπο παρεακι μας που ειναι;

Μαρεεεες που είστε καλα;; Αχχχχ είδατε ήλιο και βγηκατε τσαρκες;;; Καλα κάνατε! Εγω τον δικο μου σημερα τον έβγαλα για καμια ωρα στην αυλή, την υπόλοιπη μερα σιδερωνα.. Ηταν ήρεμος σημερα...

Αχ κορίτσια ξεκίνησε να με αγκαλιάζει και τρελαινομαι... Λιωνωωωωωω!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ερώτηση για συζήτηση. Ποσο χρόνων είστε; Αν σας δινόταν η δυνατότητα να αλλάξετε ηλικία που γίνατε μαμάδες θα το κάνατε νωρίτερα η αργοτερα;;;

Εγω ειμαι 33 και σκέφτομαι ποσα χρονια πήγαν χαμένα χωρις τον πριγκηπα μου. Θα επρεπε πριν χρονια να το προσπαθήσω. Θα ηταν και οι αντοχές διαφορετικές και το μυαλο διαφορετικό. Τωρα ειμαι μεσα στα αγχη. Αχ έφαγε; Αχ μη πέσει. Αχ μη αρρωστησει... Αφήστε που παντού βλέπω μικρόβια!!!! Αυτο το άγχος δεν παλευεται με τιποτα!!! Μικροβιολογο θα τον κανω τον μικρο! Το αποφάσισα!!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας, τι κανετε???

Εμεις καλα, απο το πρωι ειμαστε στην πεθερα μου και γυρισαμε πριν καμια ωρα, ειχε ωραιο καιρο αλλα το απογευμα εβγαλε αερα και ετσι κατσαμε μεσα!!! Μολις κοιμηθηκε η φμ και εγω ασχολουμαι λιγο με τη δουλεια μου!!!

ΖΩΗ ΜΟΥ καλως ηρθες στη παρεα μας!!! Φυσικα και υπαρχει χωρος στο παρεακι μας οπως ειπε και η ΑΓΧΩΜΕΝΗ φιλη μας :tongue:, αλλωστε το λεει και το ρητο: χιλιοι καλοι χωρανε!!! Να σου ζησει το μπεμπακι σου!!! Εγω εχω μια μικρουλα σχεδον 22 μηνων, τη μαριαννα!!!

ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ τι κανετε??? εγω εγινα μανουλα στα 28 και δεν θα αλλαζα την ηλικια μου εντος φυσιολογικων συνθηκων, αν ομως μου δινοταν η ευκαρια θα εκανα μωρο πιο μεγαλη!!! Οσο για τα μικροβια να πεις στο γιο σου να συνεργαστουμε γιατι και εγω εχω γινει πλεον υστερικη αλλα οφειλω να ομολογησω οτι γλυτωσα απο πολλα...αλλωστε οι σωστοι κανονες υγιεινης μαθαινονται απο μικρη ηλικια και οπως λεει και εδω το ρητο: προσεχουμε για να εχουμε!!!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ μαρηηη με το καλο και τα υπολοιπα δοντακια σας, πηρατε φορα βλεπω, μπραβο μια χαρα ολα λοιπον!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για την υποδοχη!λοιπον εγω οταν εκανα τη μικρη ειχα 3μηνες που εκλεισα τα 29.η αληθεια ειναι οτι ηθελα παιδι πολυ πιο νωρις απο το 2011 αλλα μας εκατσαν ολα στραβα.αξιζε ομως γιατι οταν κοιτω τα ματια της ζωης(η κορη μου θα βαπτιστει ετσι σε ενα μηνα)φωτιζει τη ψυχη μου τοσο που ξεχνω τα παντα!λοιπον σιγα σιγα θα σας τα πω για να με γνωρισετε!α!εμεις εχουμε δυο δοντακια εδω και δυο εβδομαδες:D!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας κορίτσια μου τι κανετε;

Ζωη θα πάρω εγω τη πρωτοβουλία και θα σου πω πως φυσικά και εχουμε χώρο στην παρέα μας! Καλώς μας ήρθες! Να σου ζήσει η κορούλα σου! Γερη και καλοτυχη να ειναι. Κι εσείς γέροι να την μεγάλωσετε κσλα! Πως τα περνάτε;

Εγω εχω έναν καπετάν-φασαρία!εναν μπεμπη σχεδον πεντε μηνων. Ξεκινήσανε να πονάνε τα ουλακια του και γι αυτόν το λογο καποιες μερες δεν εμφανιζομαι!

Το υπόλοιπο παρεακι μας που ειναι;

Μαρεεεες που είστε καλα;; Αχχχχ είδατε ήλιο και βγηκατε τσαρκες;;; Καλα κάνατε! Εγω τον δικο μου σημερα τον έβγαλα για καμια ωρα στην αυλή, την υπόλοιπη μερα σιδερωνα.. Ηταν ήρεμος σημερα...

Αχ κορίτσια ξεκίνησε να με αγκαλιάζει και τρελαινομαι... Λιωνωωωωωω!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια γιατι ειμαι λιγο σκραπας.πως διορθωνω την ωρα δημοσιευσης του μηνυματος;

ΖΩΗ ΜΟΥ δεν διορθωνεται η ωρα!!! Και γιατι να την διορθωσεις??? δεν ειναι πραγματικη??? συγνωμη αλλα δυσκολευομαι να καταλαβω την ερωτηση σου :oops: !!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε!εμεις σηκωθηκαμε μες στα μαυρα σκοταδια να φαμε!(αχ!αυτα τα βραδινα ξυπνηματα).συγνωμη αλλα μαλλον κατι εχω κανει,οταν ειχα στειλει το μηνυμα ηταν 22 και μου εγραφε οτι ηταν 19 .μετα που εκανα αποσυνδεση και το ξαναδιαβασα εγραφε τη σωστη ωρα που το ειχα στειλει.τελος παντων πρωταρα τι να πει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου!!!!!!Τι κανετε καλεεεεεεεε????εμεις καλα ειμαστε εχουμε πολυ πλακα ηδη ανεβαινει το ενα δοντακι και το αλλο εχει σκασει κι ερχεται απο κοντα!!Εχουμε γκρηνιτσα αλλα παλευεται!την Δυετερα ξεκιναμε και κρεμουλα!αντε να δουμε!!Σπο το πρωι βολτες κοβουμε και τωρα το απογευμα θα ξαναβγουμε.Ο καιρος εδω ειναι τελειος!Καλοκαιρι!!!

Να κωλοσωρισω κι εγω με τη σειρα μου την ΖΩΗ στο παρεακι μας.Να σου ζησει η μπεμπουλα σου ζωη μου!εγω εχω εναν μπεμπη 5,5 μηνων και ειναι σαν γαλακτομπουρεκο και αρραβωνιασμενος με το Δεσποινιω της πατουσιτσας!!!!!!:P:p:p:p:p

ΑΓΧΩΜΕΝΗ μου καλε εγω τι να πω που ειμαι 39????????????

Η αληθεια ειναι οτι το εχω σκεφτει γι αυτα τα χρονια που λες αλλα δεν μετανιωνω με τιποτα για το τωρα επειδη νιωθω πληρης κι ετοιμη να μεγαλωσω παιδακι κι εχω ζησει μεχρι τωρα πολλες εμπειριες που με κανουν πιο ωριμη!Ολα γινονται για καποιο λογο.Εχω συμμαθητριες που τα παιδια τους σπουδαζουν και τις ζηλευω κι αυτες ζηλευουν εμενα γιατι τα χρονια που μπορουσαν να ειναι ξενοιαστες δεν ηταν.Γι αυτο σου λεω ειναι τρυπακι αυτο μην μπαινεις!Παιζουν πολλα ρολο απο τον συντροφο μεχρι το ποσο ετοιμες ειμαστε!Παντως αυτο με τα μικροβια δεν το εχω καθολου,ειμαι πολυ χαλαρη σε λογικα πλαισια παντα!Εγω μεσα στον χρονο μαλιστα θα ξεκινησω προσπαθειες και για το δευτερο!!!!!Πηρα φορα!χαχαχαχαχαχα!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλεεεεεεεεεεεεε οι αλλες που ειστεεεεεεεε?Βολταρετε?


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας, τι κανετε???

Εμεις καλααα, ο καιρος αν και ζεστος βροχερος οπο το μεσημερι και μετα, οποτε κατσαμε σπιτι μας σημερα!!! Σε λιγο τρωμε πιτσα σπιτικη (οριστε να σας κερασω !!!).

ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ μαρηηη πηρες φορα ε??? καλα θα κανεις, αυτο θελεις αυτο θα κανεις!!!

ΖΩΗ ΜΟΥ τρωει κατι φλασιες το καφε απο μερια της διαχειρησης αλλα δεν ειναι τιποτα σπουδαιο, εσυ γραφε κανονικα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα! Τι κανετε; Το απογευμα έγραψα ενα κατεβατο αλλα το έχασα και δεν είχα χρονο να το ξανα γράψω!

Μολις κοιμήθηκε το παιδάκι μου και χαλαρωνω λιγο πριν παω να κανω τις δουλειές μου.

Ζωη τα μνμ σου βγάζουν νόημα ετσι οπως τα στέλνεις οπότε μην ανησυχείς για την ωρα και τα νούμερα. Η ζωουλα σου τι κανει;

Κοαλακι μου τι κανετε; Η φμ πως ειναι;

Για εμένα έχεις την ιδανική ηλικία για δημιουργία οικογένειας. Πολλα μπορούν να συμβούν ( κι εγω τοτε ήθελα να κανω παιδάκι αλλα ο τοτε φίλος-νυν σύζυγος δεβ ήθελε.

Ήθελα να σε ρωτήσω απο χθες αν κοιμάσαι με τη φμ. Εγω κοιμάμαι απο την αρχή με τον μπεμπη και σκεφτόμουν σε κανενα μηνα να κανω μια προσπάθεια να τον αφήσω να κοιμηθει μονος. Ειναι νωρις λέτε; Μήπως πρεπει να μείνω παραπανω;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Μποτσακι μου δεν σε ξέχασα αλλα δεν ήθελα να ειμαι τεράστιο το μνμ μου.

Ο μπεμπης φαντάζομαι πως θα ειναι σκέτη γλυκα με τα δοντακια! Κρεμουλες θα φτιάξεις μονη σου;πως τα πάτε με την ζωηραδα του; Το πόδι στο στόμα το έβαλε;;;;μια χαρα ειναι η ηλικία σου! Ιδίως οπως λες αν έχεις ζήσει σημαντικές εμπειρίες. Εμεις το καθυστερουσαμε για βλακείες. Ποτά ξενύχτια και αλλες ανούσιες εξόδους. Χαρα στο κουράγιο σου που θα πας άμεσα για δεύτερο!!!!!! Ειναι ωραιο να μην εδουν μεγαλη διαφορα ηλικιασ τα παιδια. Απαπαππαπα ουτε μου περνάει απο το μυαλο! Δεν υπαρχει ίχνος ενέργειας για κατι αλλο αυτη τη στιγμη! Αν και θα ήθελα να ειναι ηλικιακά κοντα πρωτα θα σταματήσω τον θηλασμο -οπότε γινει- κανενα εξάμηνο ηρεμία να γεμίσει ο οργανισμός και μετα βλέπουμε.

Τα κορίτσια μαυ, Χριστίνα, πατουσα, Ελενα που είστε καλεεεεε;;;; Γιουχου!!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοαλακι αν δεν έβαλες μπαχαρικά στείλε μου σε παρακαλω ενα κομμάτι!! Μου ανοίξεις την όρεξη! Δεν εχω χρονο να ζυμωσω! Ισως παραγγειλω αν κοιμηθει ο μικρός. Εχει και Γιουροβίζιον!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...