Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και σύντομα να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

      Εγώ έχω δίδυμα με δωρεά, έβαλα κι εγώ δύο για να αυξήσω τις πιθανότητες και έπιασαν και τα δύο.. βέβαια εγώ δεν ήμουν εντελώς αρνητική στα δίδυμα, αλλά θεωρούσα κι εγώ ότι είναι χαμηλά τα ποσοστά και δεν ήθελα να ρισκάρω! Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν τα αλλάζω με τίποτα τα διδυμακια μου και δεν μπορώ να φανταστώ καν ποιο δε θα είχα αν είχαμε βάλει ένα. Είναι και η ηλικία μου τέτοια, γέννησα στα 43, που ξέρω ότι δε θα έμπαινα δε διαδικασία δεύτερης εγκυμοσύνης για να κάνω κι άλλο παιδί, οπότε είμαι πολύ χαρούμενη που εξελίχθηκε έτσι η κατάσταση. Δε θα σου πω ψέματα, είναι πολύ δύσκολα τα δίδυμα κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. Είμαστε μόνο εγώ και ο άντρας μου δλδ. Βέβαια βγαίνει και όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και πιο βατό, αλλά έχει πολλές δυσκολίες. Και πολλές χαρές όμως. 

      Είναι τελείως προσωπικη σου όμως η απόφαση.. 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Κοριτσακια μου αγαπημενα τι κανετε???

Εμεις καλα, το πρωι πεταχτηκα στη πολη για να κανω κατι δουλειες και η φμ εμεινε με τον μπαμπα της. Ολη μερα παλι σπιτι γιατι ο καιρος ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ :evil: !!!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ μαρηηηηηηηηηηηηη προσπαθει να φαει τα ποδια του :mrgreen::tongue: ο μικρος??? χαχαχαχαχαχαχχαχαχχχα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!

Χάθηκα γιατι ήμουν Μονή με την μπεμπουλα! Ο Μπαμπας μας πήγε ταξίδι!! Είχα πολυ διάβασμα , έκανα κ γενική στο υπνοδωμάτιο και το βραδυ ήμουν κομμάτια!! η μπεμπα εχει αρχίσει να τραβάει τα μαλλιά της και να ξυνεται!!!

Μποτσακι μου το τσαχπινιά κι σου τρώει τα πατουσακια του μωρε!!! Χαχαχα πεθαίνω!!koalaki μου η φμ η γλυκουλα τι κανει;; agxomenh,may, christinaki τι κάνουν τα μπεμπακια σας;; Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα γεια σας και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!! Πως ειστε??? ο καιρος χαααλια :twisted::twisted::twisted: να δουμε ως ποτε...!!! Φυσικα και δεν πηγαμε πουθενα, αλλα δεν μας χαλασε (τουλαχιστον οχι πολυ!!!).

Εμεις καλα ειμαστε, παλι ολη μερα σπιτι κλεισμενοι παιζαμε με τη φμ, δεν εκανα σημερα τιποτα σχεδον απο δουλειες (παρα μονο το καθημερινα) και τωρα καθομαι παρακολουθω τηλεοραση, ο ανδρας μου πηγε σε προγλεντι γαμου.

ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ καλα ειναι η φμ μου, ευχαριστω!!! Καλο ταξιδι στον ανδρουλη σου, κατσε να ξεκουραστεις τωρα, αφου τελειωσες τη γενικη.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!!

Οπως καταλαβαίνετε απο την ωρα του μνμ ξενυχταω. Παλι. Δεν ξέρω τι να πω... Τόσο δύσκολο παιδι στον ύπνο... Ολη την ημερα το μάτι γαριδα και το βράδυ συνεχώς να ξυπνάει για αγκαλια και δυο γουλιες γάλα. Δεν ξέρω τι να κανω!!! Μέση και γόνατα διαλυμενα!!

Ελενα μου τι κανετε; Το αστερακι σου; Το διάβασμα;; Μπράβο καταφέρνεις και το μωρο και διάβασμα και δουλειές!!! Εύγε!!

Κοαλακι η φμ τι κανει; Ελπίζω να φτιάξει ο καιρος για τα καλα και να βγαινετε πλέον καθε μερα έξω!!

Μποτσακιιιιιι μου!!ευτυχως βρήκατε τον λογο για τις υποθερμιεα και θα νιώσει καλυτερα ο μικρουλης! Αν και ποσο καλυτερα να νιώσει;; Το παιδι ειναι έτοιμο για να περπατήσει χαχα!!ποσο χαριτωμένα ειναι οτάν βάζουν το πόδι στο στόμα! Ακροβατικα κανουν! Καθε μερα κι ενα κόλπο! Αχ ειναι πολυ κοντα με τον δικο μου αλλα ο δικός μου μου μοιάζει πολυ μικρουλης για τέτοια πραγματα! Πλησιάζουν και οι μερες για τις κρεμες!

Ελενα εσείς ποτε ξεκινατε κρεμουλες;

Εμένα γυρνάει σβουρεσ απο 3,5 μηνων και θελει να κάθετες στον ποπο του αλλα μεχρι εκει! Εχει δυο μερες που με αγκαλιάζει και λιωνω! Εχω την εντύπωση πως ειμαστε λιγο πισω σε καποια πραγματα αλλα πλέον δεν με αγχωνει. Γερό να ειναι κι ας τα κανει οπότε θελει! Γερό και να κοιμάται!!!

Κορίτσια εσείς πως κοιμηζετε τα μωρά σας;

Πατουσα, μαυ, τι κανετε;;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε καλε??? ειστε καλα???

Εμεις καλα, επιτελους σημερα οοολη μερα ειχε καλο καιρο αλλα δεν βγηκαμε εξω, θελαμε να παιξουμε στο σπιτι μας (ετσι για να μαθει ο καιρος να μας κανει χουνερια :mrgreen: του καναμε και εμεις!!!). Η φμ κοιμηθηκε, ο ανδρας μου τρωει και εγω επιτελους καθομαι!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυυυυυυ!!!!!!Καλησπερα κι απο μας!τι κανετε?Εμεις καλα ειμαστε!Μιλησα με την γιατρο για τις πολλες γουλιες που κανει το μωρο κι αποφασισαμε το γευμα του που ειναι 180αρι να το σπαμε σε δυο 90αρια και ηδη βλεπω βελτιωση.Δεν ειναι κατι ανησυχητικο γιατι παιρνει κανονικα βαρος.Απλα τρωει λαιμαργα και βαρυστομαχιαζει και μετα κινειται πολυ γι αυτο βγαζει γαλα.εμ αφου με το που τρωει θελει να φαει και το ποδι που να μεινει γαλα!:tongue::tongue::tongue::tongue:

εσεις κοριτσακια μου τι κανετε?

ΑΓΧΩΜΕΝΗ μου πως τα πατε?εγω δεν θηλαζω κι ετσι το μωρο απο νεογεννητο δεν το ξυπνησα ποτε νυχτα για να φαει.Οποτε ξυπνουσε μονο του.Καμια δεκαρια μερες ξυπνησε το βραδυ για γαλα κι εκτοτε κοιμαται πανω απο 9 ωρες.Απλα τωρα τον ξυπναω κατα τις 8 να φαει και μετα ξανακοιμαται γιατι πρεπει να μπει στις κρεμουλες σε λιγο καιρο.Μην ανησυχεις θα στρωσετε.Τωρα οσον αφορα τα αλλα το καθε παιδι ειναι διαφορετικο.Καθε μερα ομως θα βλεπεις κι απο κατι να εισαι σιγουρη!

ΚΟΑΛΑΚΙ μουυυυυυυυυυυ!!!!!!!Τι κανετε μαρηηηηηη?

Κι εμεις μονο εχθες βγηκαμε βολτιτσα.Ειχε καλοκαιρινη μερα.Σημερα ο καιρος παλι σκατα!Φυσαει και ειναι ετοιμος για βροχη.

ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΟΟΟΟΛΕΣ???????


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσουδιααα μουυυ τι κανετε???

Εμεις καλα, ο καιρος φυσαει απο το πρωι και εμεις κλεισμενες μεσα. Ο ανδρας μου πηγε στο γαμο και εμεινε μονη με το μωρο το οποιο κοιμαται!!!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ μια χαρα θα τα πατε αφου βρηκατε λυση και επιπλεον βλεπεις βελτιωση!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημεραααα κοριτσιααααααα!!!!!!!καλα εισαστε???

εγω αρρωστη!με κολλησε ο συζηγος και φοβουμε μην

κολλησω κααι τη Δεσποινα!!

κατα τα αλλα καλα ειμαστε,ξεκινησαμε εδω και 4 μερες ρυζαλευρο

και σε 2 μερες ξεκιναμε και φρουτοκρεμα!σε 15 μερες μπαννουνε και

τα λαχανικα!

προς το παρον τρωει με ορεξη η μικρη....

τωρα θα δειξει........καλα εισαστε εσεις????

εχω χαθει..........τρεχω η μαυρη να προλαβω!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια μου

Καλή Κυριακή να έχουμε!! Τι τέλειος καιρός ! Μου έφτιαξε το κεφι!! Εχθές ήμουνα να με κλαίνε οι ρεγγες! Πολυ κούραση ένεκα του προχθεσινού ξενυχτιου! Πρεπει να ξύπνησε το μπισκότακι πάνω απο δέκα φορες ! Με τέντωσε! Ολη μετα μέρα ήμουνα σαν το χόμπι απο την κούραση! Ακύρωσα κ το μαθημα γιατι η μπεμπα είχε πολυ ανησυχία και δεν ήθελα να ξαναγίνει το μέσο βδομαδιάτικο σκηνικό όπου ενώ είχα μαθημα με παίρνει η πεθερά μου κ μου λέει ανέβα η μπεμπα κλαίει πολυ! Δεν μπορούμε να την κανουμε καλα! Και ανεβαίνω κ βλέπω ενα μωρακι με κατακόκκινα πρησμένα ματάκια κ τρελάθηκα! Και λεω πόση ωρα κλαίει το παιδι κ μου λένε αρκετή αλλα δεν θέλαμε να διακόψει στο μαθημα! Ε και τρελάθηκα! Τους είπα οτι επι τουτου κανω τα μαθηματα δίπλα για να μην έχουμε τέτοια θέματα και οτι στο πρώτο 5 λεπτό θελω να με παίρνουν τηλεφωνο! Η μπεμπα με το που την έβαλα στήθος ηρεμήσε και κοιμήθηκε! Προφανώς εκεί που το μπεμπακι ήταν γλαρωμενο πριν φύγω το παίξανε γιατι είχανε να το δουν μερουλα κ το καταλαβαίνω αλλα του έφυγε ο ύπνος κ του βγήκε υπερένταση!τελοσπαντων εχθές σκεφτομουνα μεχρι κ να σταματήσω τα μαθηματα αλλα σημερα άλλαξα γνώμη παλι! Ίσως γιατι χθες ξύπνησε μονο 3 φορες κ ειμαι πιο ξεκουραστη! Και λεω οτι δεν πρεπει να το βάζουμε κατω! Δεν ειναι όλες οι μερες ίδιες!

Αγχωμένη μου ποσο σε καταλαβαίνω! Ειλικρινά! Όπως διαβάσες κ παραπάνω συμπάσχω ασε που ποναει απίστευτα η πλάτη μου κ φοβάμαι οτι θα καταλήξω σαν καμια γριούλα με καμπούρα! Ξεκινάω κανενα ραχιαιο κ λένε πουσαπς να στρώσω! Να δωσω ξένο δεν παίζει γιατι δεν το παίρνει! Εχω δοκιμάσει 2-3 οπότε υπομονή μεχρι την άλλη εβδομαδα που ξεκινάμε κρεμουλες μεχρι να αντικατασταθεί κάποιος θηλασμος με κρεμουλα να ίςιωςουμε λιγάκι!

Μποτσακι μου ευτυχώς που βρέθηκε λύση για να μην ταλαιπωρείται το μωρακι σου!! Ολα καλα θα πανε! Εμεις πίνουμε ακομα σιροπακι επαντορεν για δυσφαγιες κ γουλιες!

Πατουσα περαστικουλια σας! Να γίνεις γρήγορα καλα και το ΔΕσποινακι δεν θα κολλήσει !!

Koalaki καλα του κανετε του βρωμοκαιρου να μάθει να μην σας κανει τσαλιμια!!! Χαχαχ

Κορίτσια fb έχετε;; Να τα λέμε κ απο εκεί!!

Φιλακιααααα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερααααααααα!!!!!!!!!!Εχω νεα!!!!!!

ΕΣΚΑΣΕ ΜΥΤΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΔΟΝΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!!1

ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!1

ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΚΟΨΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε??? ειστε καλα???

Εμεις καλα, πηγαμε βολτα και το πρωι και το απογευμα και τωρα κοιμαται η φμ και εγω παλι μονη, καθως ο ανδρας μου πηγε να δει τη μπαλα!!!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ αντε καλοριζικο το πρωτο σας δοντακι, με το μαλακο τα κοψιδια ε!!!

ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ υπομονη και με την κουραση και την αυπνια, ολα θα στρωσουν!!!

ΠΑΤΟΥΣΑ ΜΟΥ περαστικα σου!!! Γρηγορα να γινεις καλα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...