Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και σύντομα να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

      Εγώ έχω δίδυμα με δωρεά, έβαλα κι εγώ δύο για να αυξήσω τις πιθανότητες και έπιασαν και τα δύο.. βέβαια εγώ δεν ήμουν εντελώς αρνητική στα δίδυμα, αλλά θεωρούσα κι εγώ ότι είναι χαμηλά τα ποσοστά και δεν ήθελα να ρισκάρω! Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν τα αλλάζω με τίποτα τα διδυμακια μου και δεν μπορώ να φανταστώ καν ποιο δε θα είχα αν είχαμε βάλει ένα. Είναι και η ηλικία μου τέτοια, γέννησα στα 43, που ξέρω ότι δε θα έμπαινα δε διαδικασία δεύτερης εγκυμοσύνης για να κάνω κι άλλο παιδί, οπότε είμαι πολύ χαρούμενη που εξελίχθηκε έτσι η κατάσταση. Δε θα σου πω ψέματα, είναι πολύ δύσκολα τα δίδυμα κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. Είμαστε μόνο εγώ και ο άντρας μου δλδ. Βέβαια βγαίνει και όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και πιο βατό, αλλά έχει πολλές δυσκολίες. Και πολλές χαρές όμως. 

      Είναι τελείως προσωπικη σου όμως η απόφαση.. 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου!!! Είχα καιρό να μπω και έχουμε αφίξεις βλέπω!!! ΕΛΕΝΑ καλωσόρισες στο παρεάκι μας!! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!! Εγώ έχω δύο τσούπρες!! Με το καλό το εγχείρημά σου για το δευτερο πτυχίο!!

Τι παλιόκαιρος βρε κορίτσια σήμερα... Και ειχα τη φαινή ιδέα να φτιάξω τα καλοκαιρινά... Χαχαχα!!!

Εμείς εχουμε ένα ωραίο μπανιεράκι που στηρίζεται πάνω στη μπανιέρα, υπέροχο,,πολύ βολικό και την κάνω μόνη μου μπάνιο μιας και έχω και τα δυο μου χέρια ελεύθερα.

ΑΓΧΩΜΕΝΗ τί κάνει ο μικρός σου;;

Πολλά φιλιά σε όλα τα παιδάκια!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γιουχουυυυ!! Τι κανετε μανουλες; Τα παιδάκια σας;;

Εδω εχει παλιόκαιρο!!ηταν να πάμε επίσκεψη αλλα δεν πιστεύω πως θα μπορέσουμε να πάμε!

Χριστίνα τι κανετε; Προσαρμοστηκες στη δουλεια; Μπράβο στην μικρούλα που τρώει!! Χαρα στο κουράγιο σου να αντλησεις γάλα! Δεν μπορω δε μπορω! Με τιποτα!

Μποτσακι σας σκεφτόμουν...που θα παει καλε ο μικρουλης;;μάλλον τα περνάτε κάπως δύσκολα... Βαστα γερα! Που θ παει σε είκοσι χρονια θα χαλαρώσουμε! Τελικα εμεις δεν εχουμε ακομη δοντακια!

Κοαλακι τι κανετε; Η φμ;;τον δικο μου τον λέω καπετάν-φασαρία!! Φαντάζομαι τι θα μου κανει στην ηλικία της φμ!!

Ελενα σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορία! Ο δικός μου γεννήθηκε στις 19/12 και μας πέφτουν επίσης τα μαλλια!! Τρίχες παβτου! Ελενα ο δικός μου αν ξυπνήσει λιγότερες απο πεντε φορες το βράδυ ειναι αιτία για πάρτυ στο σπίτι!!!

Χθες σε μια ωρα ξύπνησε τρεις φορες για αγκαλια! Μαμοζομπι ειμαι!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εψησε ο αντρουλης κρέατακια και εκανε πολλα για να φάμε και αυριο! Λιγο ρύζι και πατατουλες και περάσαμε φινα!!! Ο μπεμπης έφαγε αστακο σημερα!χαχα!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερααα, τι κανετε???

Εμεις καλα, παλιοκαιρος και σημερα οποτε κατσαμε μεσα, μονο το απογευμα εβγαλε ηλιο αλλα παιζαμε buzz οι τρεις μας :mrgreen: και το διασκεδασαμε εξισου!!!

Κοριτσια δεν ξερω αλλα αυτες τις μερες βαριεμαι πολυυυ!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

May μου τι κανετε; Τα κορίτσια;

Εμεις ειμαστε πολυ καλα πλέον!!συνηθισαμε και μάθαμε καλα ο ένας τον αλλο και ειμαστε χαρούμενοι!!

Εμεις κορίτσια κανουμε μπάνιο σε μια μπανιέρα που πηρε ο μπαμπάς μας. Εχει ταπα. Τη βάζουμε μεσα στην δική μας μπανιέρα βάζουμε το νεράκι τον πλενουμε καλα καλα και εχουμε έτοιμη τη βρύση με το νερο σε κατάλληλη θερμοκρασία και με ενα ποτηράκι τον ξεπλενουμε ενώ εχουμε βγάλει την ταπα και φεύγει το "βρωμικο" νερο!

Τι θερμοκρασία εχει το δωμάτιο που κανει μπάνιο το μωρο σς; Εμεις μαλωνουμε συνεχεια γι αυτο το θεμα. Εγω φοβάμαι πς κρυωνει ο μικρός. Εχει 22 βαθμούς και το νερο 38 θεωρώ πως ειναι μεγάλη η διάφορα και κρυωνει γιατι κλαίει οταν τον ντυνω.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

May μου τι κανετε; Τα κορίτσια;

Εμεις ειμαστε πολυ καλα πλέον!!συνηθισαμε και μάθαμε καλα ο ένας τον αλλο και ειμαστε χαρούμενοι!!

Εμεις κορίτσια κανουμε μπάνιο σε μια μπανιέρα που πηρε ο μπαμπάς μας. Εχει ταπα. Τη βάζουμε μεσα στην δική μας μπανιέρα βάζουμε το νεράκι τον πλενουμε καλα καλα και εχουμε έτοιμη τη βρύση με το νερο σε κατάλληλη θερμοκρασία και με ενα ποτηράκι τον ξεπλενουμε ενώ εχουμε βγάλει την ταπα και φεύγει το "βρωμικο" νερο!

Τι θερμοκρασία εχει το δωμάτιο που κανει μπάνιο το μωρο σς; Εμεις μαλωνουμε συνεχεια γι αυτο το θεμα. Εγω φοβάμαι πς κρυωνει ο μικρός. Εχει 22 βαθμούς και το νερο 38 θεωρώ πως ειναι μεγάλη η διάφορα και κρυωνει γιατι κλαίει οταν τον ντυνω.

ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ αρχικα να πω πως τα μωρακια εχουν υψηλοτερη θερμοκρασια σωματος απο αυτην των ενηλικων, οποτε κρυωνουν δυσκολοτερα. Μια καλη θερμοκρασια δωματου ειναι 19-22 βαθμους, οσον αφορα το νερο δεν θα σου πω νουμερο γιατι εγω προσωπικα παντα το ελεγχω με τον αγκωνα μου (ειναι ενας σιγουρος τροπος να καταλαβω αν το αντεχει η οχι το μωρο) και ποτε με θερμομετρο.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσάκια δε θερμομετρησα επίσης ποτέ το νερό. Όσο το αντέχουμε εμείς, τόσο το αντέχουν κ τα παιδιά.. Παλιά βαζαμε κ ένα κινητό καλοριφερ οταν καναμε μπάνιο τη μεγάλη, μεγάλο λαθος, γινόταν μεσα στο μπάνιο χαμάμ, και οταν βγαιναμε σε άλλο δωματιο, υπηρχε μεγαλος κινδυνος να κρυώσει. Ευτυχως καλοκαιριάζει κ δε θα εχουμε τετοια θέματα σπο δω κ περα.


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια και καλη εβδομαδα!!!

May ευχαριστω για το καλωσόρισμα και να χαίρεσαι τις κορακλες σου!! Koalaki τι τελειο που ειναι το buzz !! Δυστυχώς εχει αποσυρθεί και δεν μπορω να το βρω πουθενά αν κ μας αρέσουν τρέλα τα παιχνίδια γνώσεων!!ωραια πάντως που έχετε αρχίσει και το διασκεδάζετε οι τρεις σας !! Όμορφες στιγμές!!! Φιλια στην φμ!! Agxomenh τυχερουλα μαγείρεψε οι αντρουλης κ ξενοιασες!! Ποσο σε καταλαβαίνω για το οτι έχετε αρχίσει κ μαθαίνετε με τον μπέμπη ο ένας την άλλον κ καταλαβαινοσαστε!! Ακριβώς το ίδιο με το μπεμπακι μου! Μπορω να καταλάβω στο λεπτό την ανάγκη της και να την ικανοποίηση για να έχουμε ενα χαρούμενο μωρακι, φτιάχνει σιγα σιγα το προγραμματακι της και μπαίνουμε σιγα σιγα σε μια σειρά! Christinaki καλη επιστροφή στην δουλεια κ καλη δύναμη με τις αντλήσεις!! Ελπίζω η επιστροφή σου να ήταν ομαλή!! Εγω κορίτσια δεν ξερω αν θα ξαναγυρίσω στην συγκεκριμένη δουλεια! Δούλευα στην Vodafone και 3 φορες την εβδομαδα έφευγα πρωί για να γυρίσω 10 το βραδυ, ωράριο που πλέον με το μωρο δεν μπορω να υποστήριξη! Προς το παρόν εχω το εξαμηνο κ μετα αν γίνεται μπορεί να μπω ΟΑΕΔ!

Μποτςακι τι κανει το νινακι σου;;;;

Εμεις χθες πήγαμε στους δικούς μου!! Η μαμα μου είχε φτιάξει όπως πάντα 850 καλούδια οπότε επιστρέψαμε σκασμενοι και με τρία τάπερ!! Δεν μαγειρευω σημερα!!!!!ασε που έκανα να αλλάξω την μπεμπα 6 ωρες ! Είχαν αναλάβει η γιαγιά κ η Θεια!! Πολυ θα ήθελα να μένουμε σε κοντινές περιοχές με τους δικούς μου!! Θα είχα τρελή βοήθεια!! Anyway, ξεκίνησα διάβασμα και έπαθα ενα σοκ γιατι είχα ξεσυνηθισει αλλα απο την άλλη μου αρέσει πολυ!!!

Αντε καλη μας εβδομαδα με πολλα χαμόγελα και να φτιάξει επιτέλους κ αυτός ο καιρός γιατι αααααα!!! Φιλιαα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιααα!!!!!!Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη!!!

χαθηκα επειδη ημουν στο χωριο!!!επιστρεψαμε προχθες και τωρα προκαμα να

μπωωωω!!!

καλα εισαστε???πως τα περασατε??

Εμεις καλα ειμαστε!

τα περασαμε ομορφ ξεσκασαμε και επιστρεψαμε!!!!

Η Δεσποινα μου,καλα ειναι τωρα ξυπνησε και ειναι να φαμε σε λιγο!

Μετα θα παω λιγακι το Θεμακο στον κτηνιατρο....τι σκατα εφαγε απ εξω δεν ξερω!!!

ειναι αδιαθετο το ζωντανο!!!

Καλως ορισατε κοριτσια στην παρεα μας!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μουυυυυυυυυυ τι κανετε???

Εμεις καλα, το πρωι πηγα στη πολη και αργησα να επιστρεψω, η φμ ηταν με τον μπαμπα της και τα περασαν μια χαρα!!! Το απογευμα ηρθαν η πεθερα μου με την μαμα της και τον κουνιαδο μου, μας εφεραν αυγουλακι και τυροπιτακιααα (συνταγη της πεθερας μου, πενταμοστιμα!!!). Η φμ τωρα κοιμαται και εμεις καθομαστε, ο ανδρας μου διαβαζει βιβλιο και εγω διαβαζω ipad :mrgreen: !!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε??? εγω καληνυχτω, εγω καλησπερω (χαχα!!!), χαθηκατε ολες σημερα!!!

Εμεις καλα, επιτελους βγηκαμε απο το καβουκι μας :mrgreen: τοσο το πρωι οσο και το απογευμα που πηγαμε jumbo να χαζεψουμε λιγο!!! Μολις κοιμησα τη φμ και καθομαι μονη, ο ανδρας μου πηγε να δει αγωνα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μουυυυυυυ!!!!!!!τι κανετε?Χαθηκα κι εγω μια τα εμβολια μια κατι δουλειες επεφτα ξερη το βραδυ.Κι απο χθες ανοιξα δουλειες παλι.Ξεστρωσα και τωρα ξεκιναω ενα ενα δωματιο καθαριοτητα σιγα σιγα δηλαδη,οσο μας αφηνει.Κατα τα αλλα καλα ειμαστε ξεκινησαμε παλι το παλιο μας γαλα και δεν κανουμε υποθερμιες,δηλδη δεν ιδρωνουμε τοσο πολυ για να κανουμε.Οποτε το γαλα εφταιγε μαλλον.Οι γουλιες συνεχιζονται αλλα μαλλον ειναι το φυσικο μας να τρωμε λαιμαργα!χαχαχααχαχαχα!Πηραμε περπατουρα και το παρκο αλλα καθομαστε λιγο λιγο ακομα.Προς το παρον μας την εχει βιδωσει και προσπαθουμε να πιασουμε το πατουσακι μας να το βαλουμε στο στομα μας!χαχαχααχαχαχααχ!!!!!!!!Ψιλομπουσουλαμε πανω στο κρεβατι γυριζουμε μπρουμυτα κανονικα και γενικα εχουμε αρχισει τις τρελες!!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εσεις κοριτσακια μου τι κανετε?

ΜΑΥ μουυυυυυυυ τι κανετε?Οι ζουζουνες σου?

ΑΓΧΩΜΕΝΗ μου τι καλα!μπαινετε σε σειρα σιγα σιγα ε?

ΕΛΕΝΑΚΙ μου πολυ καλο αυτο που κανεις.Θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη!Το μπεμπακι σου καλα?

ΚΟΑΛΑΚΙ μουυυυυυυυυ τι κανετε μαρηηηηηηηηηη????

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ που σαι μαρηηηηηηηηηηη?Καλως ορισατε~!!!!!!!Τι κανει το Δεσποινιω μουυυυυυυυ???????


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...