Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Papaki2024 είπε:

      @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

      Στην βρήκε τελικά κάποιος γιατρός? Ποιον έχεις? 

      Καλησπέρα σε όλες! Εδώ και 1 χρόνο πηγαίνω στο Έλενα για τις προσπάθειες εξωσωματικής. Ενώ είμαι ευχαριστημένη με τη γιατρό μου, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω κάποιον άλλον. Έχετε άποψη για καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο? 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλαα!! Χριστός Ανεστη! Να μπω και γω στην παρέα σας μιας κ λογικα τα νινακια μας πρεπει να ειναι κοντά ηλικιακά! Ειμαι η Έλενα και εχω μια υπέροχη μπεμπα που σε λίγες μερες θα γίνει 5 μηνών!!

Ελενα μου καλως ορισες στο τρελοπαρεακι μας!!!!!Χρονια πολλα!

Να σου ζησει το μπεμπακι σου να το χαιρεσαι να ειναι καλοτυχο και γερο πανω απ'ολα!Εχω εχω εναν μπεμπακο αφρατουλη και ζωηρουλη κι εχθες καναμε το 4ο εμβολιο και ειμαστε λιγο στην γκρηνια!!!

Οσον αφορα τις ορμονες μας στην αρχη ειναι δυσκολα τα πραγματα ειναι αποτομη η αλλαγη ειδικα για μας που ειμαστε πρωτομανουλες,αλλα θα τα ξεπερασουμε ολα αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!!!Γι αυτο ειμαστε εδω κι εχουμε η μια την αλλη για να αλληλοστηριζομαστε μιας και ειμαστε ολες στον ιδιο δρομο!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελενα μου καλως ορισες στο τρελοπαρεακι μας!!!!!Χρονια πολλα!

Να σου ζησει το μπεμπακι σου να το χαιρεσαι να ειναι καλοτυχο και γερο πανω απ'ολα!Εχω εχω εναν μπεμπακο αφρατουλη και ζωηρουλη κι εχθες καναμε το 4ο εμβολιο και ειμαστε λιγο στην γκρηνια!!!

Οσον αφορα τις ορμονες μας στην αρχη ειναι δυσκολα τα πραγματα ειναι αποτομη η αλλαγη ειδικα για μας που ειμαστε πρωτομανουλες,αλλα θα τα ξεπερασουμε ολα αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!!!Γι αυτο ειμαστε εδω κι εχουμε η μια την αλλη για να αλληλοστηριζομαστε μιας και ειμαστε ολες στον ιδιο δρομο!!!!!!!

Μποτσακι σ ευχαριστω για το καλωσόρισμα !! Να σου ζήσει ο μπεμπακος σου και υπομονουλα με το εμβολιακι!! Αγκαλίτσα κ υπομονουλα! Ποσο ειναι 6 μηνών; Ποσο τα φοβάμαι τα εμβόλια μωρε!! Καθε φορα σκέφτομαι αν θα πονέσει, ποσο θα κρατήσει η ανησυχία και αν πρεπει να τα κανουμε ολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Περάσαμε πολύ ωραία τις γιορτές, αν και δεν κάναμε κάτι ιδιαίτερο!!! Αλλά και μόνο που είχα την μικρή μου ήταν ιδιαίτερο Πάσχα :-)

Κάναμε και εμείς εχθές εμβόλιο (μποτσάκι μαζί τα κάνουμε). Ευτυχώς δεν φαίνεται να την πείραξε αυτή την φορά... μόνο το ποδαράκι έχει ερεθιστεί λίγο.

Αγχωμένη, αν και αρκετές φορές ένιωσα να πιέζομαι αυτούς τους μήνες.... προσπαθούσα να σκέφτομαι ότι είναι ορμονικό για να ηρεμώ...και ότι δεν θα έπρεπε θέλω να περάσει ο καιρός, αλλά το αντίθετο να νιώθω και να ζω την κάθε στιγμή με το μωράκι μου.... γιατί τελικά δεν θέλω να χάσω αυτήν την ευτυχία... λόγω ότι οι ορμόνες χτυπάνε κόκκινο....!!!

Πάντως από τότε που άρχισα να βγαίνω, νιώθω πολύ καλύτερα!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μουυυυυυυυ γεια σας, τι κανετε???

Εμεις καλα ειμαστε, η φμ μολις κοιμηθηκε. Ολη μερα σημερα παλι κλεισμενες στο σπιτι γιατι ο καιρος δεν ηταν καθολου ευνοικος :twisted: !!!

ΕΛΕΝΑ καλως ορισες στο παρεακι μας και να σου ζησει η μπουμπουκα σου!!! Εγω εχω μια τρελαρα μικρουλα 21 μηνων και την λεμε χαιδευτικα φμ (φουρτουνα-μαριαννα).


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τι κανετε!

Γεια σου Ελενα, καλώς ήρθες! Να σου ζήσει η κορούλα σου. Γερη και καλοτυχη να ειναι!

Ποσο σύμφωνη με βρίσκεις για τα εμβόλια δεν ξέρεις!

Τελικα χρειάζονται ολα βρε κορίτσια;; Εμεις που μεγαλώσαμε με ελάχιστα εμβόλια μια χαρα δεν ειμαστε; Κι εμένα με αγχωνουν ιδίως τα πολλαπλά. Πεντε ιοί στο σώμα ενός διμήνου μωρου μου μοιάζουν εφιάλτης.

Για πείτε εσείς τι σκεφτοσαστε.

Εμεις τα κανουμε με μιση καρδια και αυτο γιατι σκεφτήκαμε πως ολοι εμβόλια ζουν τα παιδια τους και σε ολη του τη ζωη( σχολείο, στρατός, δουλεια) θα ηταν ο πιο απροστάτευτος.

Εγω εχω έναν μπομπιρα τεσσάρων μηνων.

Χριστινακι χρονια πολλα!! Γεροι να είστε να χαιροσαστε την κορούλα σας.

Το ομορφότερο Πάσχα κάνατε! Οπως ολες οι πρωτομαμαδες!

Κι εμεις χθες ηταν να το κανουμε το εμβολιο αλλα το αφήσαμε για την παρασκευη λόγω της ιωσουλας.

Χριστίνα μου παίρνω κουράγιο και απο την δική σου ιστορία. Ισως να βοηθήσουν οι βολτιτσες γιατι ακομη δεν κάναμε.

Σημερα έπιασα τον εαυτό μου να εχει ολη την μερα αγκαλια το μωρο. Δεν ήθελα με τιποτα να τον αποχωριστω. Ολη μου η προσοχή στράφηκε επάνω τιυ. Επεσα με τα μούτρα οπως λένε!

Μακάρι να μπορούσα να ανοίξω την καρδια μου αλλα ποτε δεν ξέρεις πιος διαβάζει....:(


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koalaki μαρηηηηη τι κανετε;;; ( εγω επιτρεπετάι να λέω το μαρη που μ αρέσει);;

Κάντε υπομονη. Νομίζω πως αυριο θα ειναι καλύτερος ο καιρος... Αν και για σημερα είχανε πει πως θα έφτανε στους 30....

Πως την περνάτε τη μερα σας οταν είστε σπίτι; Ειναι ήσυχη η οχι; Παίζει μονη της η απαιτεί την προσοχή σου;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Koalaki μαρηηηηη τι κανετε;;; ( εγω επιτρεπετάι να λέω το μαρη που μ αρέσει);;

Κάντε υπομονη. Νομίζω πως αυριο θα ειναι καλύτερος ο καιρος... Αν και για σημερα είχανε πει πως θα έφτανε στους 30....

Πως την περνάτε τη μερα σας οταν είστε σπίτι; Ειναι ήσυχη η οχι; Παίζει μονη της η απαιτεί την προσοχή σου;

Ναι μαρη γιατι να μην επιτρεπεται να το λες???

Στις αρχες που διαμορφωσα το δωματιο με τα παιχνιδια της ηθελε μονιμως εμενα μαζι της η ηταν συνεχεια απο πισω μου, αφου δεν μπορουσα να ανοιξω πορτα αλλου δωματιου, την ακουγε και σφαιιιιιιρα ερχοταν να δει τι κανω, εχει ομως λιγο καιρο που παει και ερχεται στο δωματιο της και καθεται και παιζει κυριως στο χωρο της, ερχεται ομως και στο σαλονι η στη κουζινα που ειμαι. Οτι της ερθει κανει με λιγα λογια, αλλα οφειλω να ομολογησω οτι ειναι πιο συνεργασιμη και κατανοει πιο ευκολα ορισμενες σημαντικες υποδειξεις που της κανω εν καιρω...

Οσο για τα εμβολια εγω ειμαι υπερ για πολλους και ευνοητους λογους... Αν δεν υπηρχαν τα εμβολια νομιζω θα κινδυνευαμε απο πολλες ασθενειες...αν μι τι αλλο τα περισσοτερα εξ' αυτων ειναι τελειως ακινδυνα και χωρις παρενεργειες!!! Οποτε γιατι να ρισκαρουμε τη στιγμη που εχουμε τοσους "εισβολεις" να μας περιτριγυριζουν???


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου και σας ευχαριστω όλες πολυ για το καλωσόρισμα!! Όπως ειπε κ το μποτσακι ειναι ωραίο να μιλάς για μια φάση της ζωής σου με κάποιον που τη ζει κ αυτός κ μπορεί να σε καταλάβει και να αλληλουποστηριζεστε!! Εγω ειμαι 25 και ειμαι η πρώτη κ απο τις φίλες μου που έκανα παιδάκι οπότε τωρα ειναι λιγο κάπως τα πράγματα γιατι κ να μιλήσω για θηλασμο παλινδρομησεις πάνες κλπ δεν θα καταλάβουν εκατό τα εκατό κ δεν θελω να γίνομαι κ κουραστική ασε που μετα την μετακόμιση (το πατρικό μου ειναι νεο ηρακλειο κ τωρα μένουμε Καισαριανη με τον άντρα μου) ούτως η αλλιώς ψιλοχαθηκαμε!! Anyway!! Εμεις όσον αφορά τα εμβόλια το ψάχναμε στην αρχή κ με ομοιπαθητικους παιδίατρους κλπ αλλα τελικά είπαμε να εμπιστευτούμε την επιστήμη κ να ακολουθήσουμε την πεπατημένη!ρωτησαμε κ την παιδίατρο κ μας ειπε οτι ουσιαστικά τα παιδάκι που δεν κάνουν εμβόλια προστατεύονται απο τα δικά μας που κάνουν αλλα για ποσο !! Τελοσπαντων !! Koalaki φτιάχνει ο καιρός !! Τελευταίες κακοκαιριες!! Μετα θα παρακαλάμε για κανενα αεράκι ! Εμεις βγήκαμε με τον μαρσιπο μεχρι το super market! Τον πήραμε τον αέρα μας!! Χαχα! Αγχωμένη μην τα κρατάς μέσα σου ! Υπάρχουν κ τα πμ ! Να τα βγάζεις απο μέσα σου για να ξαλαφρωνεις κ που ξέρεις μπορεί να πάρεις κ καμια καλη συμβουλή!! :-) christinaki κ γω αυτό σκεφτόμουν το πρώτο Πάσχα με το θαύματα κι μας κ τρελαινονουμα! Σκεφτομουνα οτι έρχονται πρώτα λογάκια, πρώτα βηματακια κλπ κ έλεγα πόσες όμορφες στιγμές μας περιμένουν !! Koalaki to χαϊδευτικο φμ ειναι ολα τα λέφτα , εχει πολυ πλάκα!!

Αντε καλη μερες κ να δούμε τι θα μεγειρεψουμε παλι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιααα!!!!Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη,να χαιρεστε τα μωρακια σας και της οικογενειες σας!!!Πως τα περασατε στις γιορτες???

εμεις καλα μεχρι το Πασχα!

Μετα αρρωστησε η Δεσποινα μου,φαρυγγητιδα ηπια μορφης αλλα

και με πυρετο 38,7!

Ηρθε η παιδιατρος προχθες,μας εδωσε σταγονουλες και ειναι κλυτερα!

Ο συζηγος σημερα ειχε πονολαιμο...αμυγδαλιτιδα!συναχη κατροη!

ΣΚΑΤΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!

Τι θελαμε και ερχομασταν???????

ΟΗΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν εχω διαβσει νεακια σας καθολου!!!!Δεν προκαμω η μαυρη!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου τι κανετε??? ολες καλα??? τα μπεμπακια σας???

Εμεις καλα, ολη την ημερα φυσαει ανελεητα :twisted: οποτε παλι μεσα κατσαμε, αυριο ομως εχουμε εμβολιο και θελει δε θελει ο καιρος εμεις θα βγουμε (χαχα!!!). Μολις κοιμησα τη φμ και καθομαι βλεπω τηλεοραση, αυτες τις μερες βαριεμαι φριχτα, δεν θελω να κανω τιποτα απο δουλειες :oops: !!!

ΠΑΤΟΥΣΑ ΜΟΥ περαστικα σας, γρηγορα να γινετε καλααα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κορίτσια !! Τι κανετε;; Εγω μολις θηλασαν την πριγκίπισσα κ κανει παλι νανακια μεχρι τις 9-10 λογικα πάντα!! Οπότε αυτή ειναι η ωρα της μαμάς!! :-))! Απο αυριο βέβαια ξεκινάω ιδιαίτερα για κατατακτηριες νομικης οπότε τέτοια ωρα απο δώ κ πέρα θα διαβάζω !! Και Ο Θεός βοηθός!!

Τα μπεμπακια σας τι κάνουν;; Πατουσα περαστικά σας!! Να γίνεται γρήγορα καλα!!

Α κορίτσια δεν ξερω απο που παιρνετε πάνες κ ποιες αλλα βρήκα ενα site όπου παραγγέλνω πχ 128 πάνες και τις πΑιρνω 25 ευρω περίπου συν το οτι μου στέλνουν καθε φορα 1 αφρολουτρο καλο κ μωρομαντιλα δωρο! Απλα εχει ελάχιστη παραγγελία 35 ευρω ! Εγω της πηρα κ κρεμουλα αλλαγής πάνας κ κατι κρικακια οδοντοφυιας κ μια χαρά!! Αλλα ειναι τρελή οικονομία αν σκεφτείς οτι στην αγορά το ενα πακέτο με 30 περίπου πάνες κανει 10-12 ευρω! Οποία θέλει ας μου πει να στείλω πμ!!

Καλημερα κ φιλακια :-))

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κανετε;;

Κοαλακι μου τι καλα που η φμ σε ακούει! Οσο γινεται! Σε ρώτησα γιατι τα ανηψια μου στην ηλικία της ήτανε ασπροι σιφουνες! Ελπίζω σημερα να σας εκανε καλο καιρο και να κανετε τις βολτιτσες σας!

Πατουσα περαστικά σας. Εύχομαι ήδη να ειναι και οι δυο τους πολυ καλυτερα!

Ελενα καλη δύναμη! Μπράβο σου! Με μικρο παιδάκι και θηλασμο και μπαίνεις σε αυτη τη διαδικασία;;; Χίλια μπράβο! Καλη ευκολία να έχεις! Εγω ουτε να χτένιστω δεν προλαβαίνω με τον θηλασμο! Την θηλαζεις αποκλειστικά;

Το σάιτ που λες αν μπορείς να νου το στείλεις. Κι εγω απο Ίντερνετ πάντα αγοράζω την μεγάλη συσκευασία αλλα απο εκει που τις αγοράζω τωρα δεν έχουν καλη τιμή. Τα παμπερς χρησιμοποιείς; Αν ναι ποιο νούμερο; Εμεις ειμαστε στο Νίου μπειμπι 3 αλλα στα κιλα βλέπω πως μας κανει και το μπειμπι ντραι και εχει σαφώς καλύτερη τιμή αλλα δεν ξέρω αν θα πρεπει να συνεχίσω για τα νεογεννητα λόγω ποιότητας. Ειναι πιο απαλά; Δεν ξέρω... Κι ο μικρός τις γεμίζει στο αψε σβησε! Ολη τη μερα αυτο κανουμε!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε κι εμεις το εμβολιο χθες! Μεχρι στιγμής ολα καλα. Φαντάζομαι πως απο εδω και πέρα δεν εχω μα περιμένω παρενέργειες.

Ποιο εμβολιο εχει και πόσιμο;; Εμεις κάναμε το hexalen στο ποδάρακι του.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...