Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Papaki2024 είπε:

      @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

      Στην βρήκε τελικά κάποιος γιατρός? Ποιον έχεις? 

      Καλησπέρα σε όλες! Εδώ και 1 χρόνο πηγαίνω στο Έλενα για τις προσπάθειες εξωσωματικής. Ενώ είμαι ευχαριστημένη με τη γιατρό μου, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω κάποιον άλλον. Έχετε άποψη για καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο? 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου καλα τι κανετε??? πως περασατε σημερα???

Εμεις καλα, ο καιρος βελτιωμενος γιαυτο το μεσημερι φαγαμε κατω στον κηπο με τους γονεις μου, επειτα καναμε μια μικρη βολτιτσα γιατι η φμ δεν κρατιοταν και μετα ανεβηκαμε επανω για νανι. Το απογευμα εβρεξε λιγο οποτε μειναμε μεσα, εγω μολις εκανα μπανακι και χαλαρωσα, ενω η φμ ηδη κοιμαται!!!

Για ακομα μια φορα ευχομαι ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας, τι κανετε??? ολες καλα??? ακομα τρωτε αρνι??? χαχαχα :mrgreen: !!!

Εμεις καλα ειμαστε, πηγαμε το πρωι στην πεθερα μου και γυρισαμε πριν απο 1 ωρα, εφαγε η φμ και μολις κοιμηθηκε. Ο καιρος και σημερα χαλια, εβρεξε το απογευμα και παλι κατσαμε μεσα, ευτυχως ηρθαν οι νονοι μας να μας δουν και ετσι περασε λιγο ευχαριστα η ωρα. Πηραν οι θειες του ανδρα μου δωρα τη φμ και το εξ' αυτων ειναι μια καφετιερα με ολα τα αξεσουαρ, παιζει μουσικουλα κλπ...και η φμ ξετρελαθηκε, με αυτο κοιμηθηκε :mrgreen: !!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κοριτσαρες μου!! Χρονια πολλα με υγεια γι εσάς και τις οικογένειες σας!

Τους ψησατε τους οβελιες σας; Περάσετε όμορφα;τσουγκρισατε τα αυγουλακια σας;

Εμεις εχουμε κολλήσει ίωση. Αναρωτιέμαι απο που μιας και δεν υπήρξε καμια επαφή την τελευταία εβδομαδα και κανένας στον καθημερινό μας κύκλο δεν ειναι άρρωστος. Ευτυχώς την περνάει ελαφριά!

Εμεις Πάσχα πήγαμε στα πεθερικά μου. Εγω δεν εφαγα γιατι καθησανε για φαγητο την ωρα που ηταν να ξυπνήσει το μωρο. Οπότε εκείνοι τρωγανε κι εγω Ταιζα το μωρο. Χαζολογουσαν και περνούσε η ωρα... Δεν ξέρω γιατι αλλα μου κακοφανηκε πολυ. Γύρισα Σπιτι κουρασμένη και νηστικη.

Τον τελευταίο καιρο λειτουργω αρκετα ανταγωνιστικά και εγωιστικα κατι που δεν έκανα ποτε. Με ενοχλούν πολλα και δεν μπορω να διακρίνω αν ορθά με ενοχλούν η ειμαι υπερβολική.

Μάλλον οι όρμονες της εγκυμοσυνης δεν έχουν καταλαγιάσει ακομη...

Θα με βοηθούσε αν μου λέγατε ποσο καιρο μετα εσείς ηρεμησατε.

Η ακομη δεν ηρεμησα η η κούραση με εχει καταβάλει κΙ τα νεύρα μου ειναι πολυ τεντωμένα. Ισως η κλεισουρα να μεγαλοποιει τα πάντα...


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστός Ανέστη κοριτσαρες μου!! Χρονια πολλα με υγεια γι εσάς και τις οικογένειες σας!

Τους ψησατε τους οβελιες σας; Περάσετε όμορφα;τσουγκρισατε τα αυγουλακια σας;

Εμεις εχουμε κολλήσει ίωση. Αναρωτιέμαι απο που μιας και δεν υπήρξε καμια επαφή την τελευταία εβδομαδα και κανένας στον καθημερινό μας κύκλο δεν ειναι άρρωστος. Ευτυχώς την περνάει ελαφριά!

Εμεις Πάσχα πήγαμε στα πεθερικά μου. Εγω δεν εφαγα γιατι καθησανε για φαγητο την ωρα που ηταν να ξυπνήσει το μωρο. Οπότε εκείνοι τρωγανε κι εγω Ταιζα το μωρο. Χαζολογουσαν και περνούσε η ωρα... Δεν ξέρω γιατι αλλα μου κακοφανηκε πολυ. Γύρισα Σπιτι κουρασμένη και νηστικη.

Τον τελευταίο καιρο λειτουργω αρκετα ανταγωνιστικά και εγωιστικα κατι που δεν έκανα ποτε. Με ενοχλούν πολλα και δεν μπορω να διακρίνω αν ορθά με ενοχλούν η ειμαι υπερβολική.

Μάλλον οι όρμονες της εγκυμοσυνης δεν έχουν καταλαγιάσει ακομη...

Θα με βοηθούσε αν μου λέγατε ποσο καιρο μετα εσείς ηρεμησατε.

Η ακομη δεν ηρεμησα η η κούραση με εχει καταβάλει κΙ τα νεύρα μου ειναι πολυ τεντωμένα. Ισως η κλεισουρα να μεγαλοποιει τα πάντα...

ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ αληθως ανεστη!!! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και παντα να ειναι γερο!!!

Αν ζητας τη γνωμη μου οι ορμονες ειδικα μετα την εγκυμοσυνη ειναι μεγαλο προβλημα, εχω την εντυπωση (αν κρινω απο το εαυτο μου και καποιες ιατρικες ερευνες που ετυχε να διαβασω) πως δεν επανερχονται ΠΟΤΕ στη φαση προ εγκυμοσυνης!!! Αν σε ολο αυτο προσθεσεις την αλλαγη που επεφερε η μητροτητα στη ζωη σου, τις αυξημενες αναγκες που εχετε πλεον ολοι σας συγκριτικα παντα με το διαστημα πριν τον ερχομο του μωρου, η αναγκη για πιο ουσιαστικη και αμεση επικοινωνια με τον "εξω κοσμο" και πολλα αλλα που μας κατακλυζουν, δεν θελει και πολυ το πραγμα να γινει αφορητο και να βγει εκτος ελεγχου, ακομα και με τα πιο ασημαντα γεγονοτα...!!!

Παντα και ΜΟΝΟ αναφερομαι στα προσωπικα μου βιωματα και συγκρινω το προ εγκυμοσυνης διαστημα με το μετα...!!! Μακαρι να αποτελω την μειοψηφια!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα καλησπερα!!!Τι κάνετε???Εμείς καλα είμαστε δεν έχουμε ησυχία,πολύ υπερκινητικοτητα έχουμε!!!!Αφού για να τον αλαξω υδρωνω!!!χαχαχαχαχα!!!Αύριο έχουμε το ρημαδοεμβολιο το πόσιμο και το άλλο.Αντε να δούμε.Θα μου δώσει και οδηγιες γιατί στις 12 του μήνα ξεκινάμε κρεμουλαααα!!!Δεν το πιστεύω!!

Αυτές τις μέρες κωλο δεν βάλαμε κατω μιας κι έχει κι ο άντρας μου άδεια.Βαζαμε και το αντιανεμικο στο καρότσι γιατί έκανε κάτι περίεργα ο καιρός και μην τον ειδατε!!!!Σημερα πάντως πολύ συννεφιά και αερα αλλά η θερμοκρασία ήταν σχετικά καλή!!!

Εσείς τι κάνετε???

ΚΟΑΛΑΚΙ μουυυυυυυ!!!!Που σαι μαρηηηηηη???

Ήσυχα κι εσείς ε??Φαντάζομαι χαρά η φμ με την καφετιέρα.Ελπιζω να την αφήσει να ζήσει λίγο!!!

Χαχαχαχαχαχα!!!!

ΑΓΧΩΜΕΝΗ μου χρόνια πολλά και σε σένα και περαστικουλια μαναρακι μου!!!Καλα βρε μολις ταιζες το μωρό γιατί δεν πήγαινες να φάς κι εσύ κάτι???Καλα εγώ ακομα δεν έχω ηρεμήσει από τα ορμονικά και πιστεύω ότι είναι αυτό που λέει το κοαλακι απλώς εγώ τον τελευταίο καιρο μου επιβάλλω να το πάρω αλλιώς και πιάνει και νιώθω αρκετά καλύτερα!!!Υπομονή κοριτσάκι μου!!!!

ΧΡΗΣΤΙΝΑΚΙ μου τι κάνετε???Χρόνια πολλά!!!Η μπεμπουλα πως πάει με το βάρος της???

ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ????ΑΝΤΕ ΓΙΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΤΩΡΑ!!!ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΩΝΙΣΑΤΕ!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑ!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Koalaki Μου κι εσείς να χαίρεστε τη φμ πάντα γερη και δυνατή. Τι κανει;

Με αγχωσες μπορω να πω. Πίστευα πως καποια στιγμη θα επανέλθω... Κάπου στην άκρη του μυαλού μου το φοβόμουν πως δεν θα ειναι πια ποτε κατι ιδιο. Νόμιζα ομως πως ολοι θ αλλάξουν. Θα καταλάβουν τις απαιτήσεις που εχει το μεγαλωμα ενός παιδιού και δεν αρκεί μονο το γουτσου και το αγκου. Κι εγω αισθάνομαι οπως κι εσυ οπως τα περιγραφεις άρα δεν αποτελουμε την μειοψηφια- μεσα στο θεμα/φόρουμ.

Μπότσακι μου τι κανετε; Να χαιροσαστε τον παιδαρο! Μεγαλωσατε μωλε και γίνατε αντρακια και θα φάτε κρεμες!! Με το καλο, καλη ευκολία και στους δυο σας! Τι ωραία που τον χαρηκες με τον άντρα σου! Τέλεια!!

Δεν εκατσα μαζι τους γιατι μεχρι να θηλασω τον μικρο αυτοί είχαν ήδη τελειώσει το φαγητο και ο αντρας μου θέλησε να φύγουμε.

Οσο κι αν πιεσα τον εαυτό μου να το δει αλλιώς δεν τα κατάφερα. Κατάλαβα πως και παλι μονο εγω θα κανω την προσπάθεια. Ισως ν ειναι πολλα μαζεμένα και τωρα τα βλέπω. Ισως ειναι ολα στο μυαλο. Τελικα μάλλον το καλύτερο ειναι η συμβουλή σου. Υπομονη!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Χαθηκατε και ελπίζω να μην φταίω εγω.

Μποτσακι πως ειναι ο γιος σου μετα το εμβολιο; Εμεις δεν το κάναμε.

Κοαλακι;που είσαι; Χριστίνα; Μαυ; Πατουσιτσα;;; Καλεεεεεεε!!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσιαααααααα μουυυυυυυυ τι κανετε καλε????? ολες καλα???

Εμεις καλαααα, μια δυσκολη μερα φτανει επιτελους στο τελος της!!! Ολη μερα με τη φμ γυρναμε (μαρκετ κλπ...) και μου εβγαλε το λαδι, τωρα κοιμαται και ησυχασε το κεφαλακι μου!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιααααααααααα!!!!!!!!!

Τι κανετε?Εμεις καλα ειμαστε.Καναμε το εμβολιο εχθες ειμαστε 8300 και 68 ποντους!Μου ειπε να του αλαξω και ο γαλα λογω των γουλιων μου εδωσε ενα πιο πηχτο,το ξεκινησαμε απο χθες το απογευμα.Στα πρωτα δυο γευματα καναμε αρκετες γουλιες.Σημερα απο το πρωι δεν εχουμε κανει.

Επισης με το εμβολιο δεν καναμε πυρετο μεχρι τωρα μονο δεκατακια σημερα το πρωι και εχθες το βραδυ εκανε υποθερμια και θορυβηθηκα λιγο αλλα ηταν απο 35.5 και πανω οποτε δεν ηταν ανησυχητικο.Α επισης μας εδωσε και λιγο σιδηρο γιατι τον ειδε λιγο ασπρουλη και φυσικα οδηγιες για τις 12 Μαιου που ξεκιναμε τροφες!

Εσεις τι κανετε?Οοοοοοοοοοοοοοολες καλα?Αντε λεω μαζευτειτεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρονια πολλαα!! Χριστός Ανεστη! Να μπω και γω στην παρέα σας μιας κ λογικα τα νινακια μας πρεπει να ειναι κοντά ηλικιακά! Ειμαι η Έλενα και εχω μια υπέροχη μπεμπα που σε λίγες μερες θα γίνει 5 μηνών!!

Link to comment
Share on other sites

Koalaki πιστεύω οτι ειναι και οι ορμόνες αλλα και η καθημερινή κούραση!! Εγω κάποιες φορες εκνευρίζομαι κ αναρωτιέμαι αν εχω δίκιο η αν γίνομαι υπερβολική! Απλα όσο κ αν βοηθάνε οι σύζυγοι όσο καλοπροαίρετος κ να ειναι η αλήθεια ειναι οτι η ζωή της μαμάς αλλάζει 360 μοίρες κ εχει την ευθύνη για τα πάντα χωρίς να το λεω κακοπροαίρετα! Ο Αντρας μου με βοηθάει πολυ δεν λεω αλλα οταν δουλεύει ολη μέρα και μετα κανει εξωτερικές δουλειες κ καθυστερεί εγω εκνευρίζομαι! Ειδικά οταν εχω δύσκολη μέρα και ειδικά οταν ξερω οτι θα ακολουθήσει άλλη μια ωρα απουσίας για να βγάλει τον σκύλο βόλτα!!και γίνομαι και γω γκρίνιαρα!!αλλα τι να κανουμε βρε κορίτσια θελουμε κάποιον χρονο προσαρμογής κ μεις για να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρουλα και να χαρούμε το θαύματακι που μας δόθηκε! Το μπεμπακι μας :-))))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...