Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Εγώ πάντως κάτω των 40 έκανα φυσικούς κύκλους και μάζευα κανονικά έμβρυα, δεν είχα περιορισμό. Περιορισμό είχα στο πόσα μπορώ να μεταφέρω σε κάθε κύκλο. Μήπως η κοπέλα αναφέρεται στο να πάρει έγκριση για φάρμακα; 

      Αν εννοείς αν έχω παει στην επιτροπή εξωσωματικής για να πάρω τα φάρμακα δωρεάν, δεν εννοώ αυτό. Αναφέρομαι στα έμβρυα που μπορείς να διατηρείς σε κατάψυξη. Έδωσε μια αναλυτική εξήγηση η @Kiddoπαραπανω σχετικά με το νομικό πλαίσιο.

      • Μου αρέσει 1

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Μαύρη πέτρα η φιλενάδα σας έριξε... Καλημέρα κ καλή βδομάδα.. Αφού εχω γλιτώσει την υπερκόπωση κ την καταθλιψη αυτή τη βδομάδα, ειμαι σε καλό δρόμο... Κουράστηκα πολύ κ αγχωπθηκα με την ίωση που περνάει το μωρό, που ευτυχως παει καλυτερα, αλλά ακόμα δεν ειναι τελείως καλά! Χτες κυριακή εφερα πάλι τον ντοκ να την ακροαστεί κ ευτυχώς δεν εχει κανει ακροαστικά, αλλά ο βήχας της προδιαθετει για μια ήπια βρογχιολίτιδα κ εχω μάσκα αερολιν σε ετοιμότητα άμα χρειαστεί να της κάνω. Κατα τα άλλα εχω αδειασει ενα μισόλιτρο ορό σε 5 μερες για ρινόπλύσεις κ ενα κουτί ανταλλακτικά να τραβάω μύξες. Επιπλέον της εχει κοπεί τρελά η όρεξη, με το ζόρι πινει 100 μλ κ αυτη τη βδομαδα έχασε κ 60 γραμμαρια τρομάρα της!!! Αντε να δούμε..

Εσεις κοριτσια μου καλά σε γενικες γραμμες ε; Σημερα συνεχίζεται η απεργία κ περιμένουμε νεο για το τι θα κάνουμε απο αυριο- αν και στην επαρχία τα φαρμακεία ανοίξαν..

Για τα αναπτυξιακά που γράφετε, εγω ειμαι της γνώμης οτι περα απο τα αυτονόητα- να μιλας στο μωρό κτλ- ειναι λαθος να το πιέζεις να κάνει πράγματα που δεν ειναι το ιδιο ετοιμο να κανει. Καθε παιδί εχει το δικό του ρυθμό. Και εκεί που δεν το περιμένεις, κάνει απο μόνο του καινουρια πράγματα. Η μικρή, εδω κ μια βδομαδα πιάνει πράγματα- μόνο με το δεξι χερι για την ωρα- κ τα βαζει στο στόμα της. Πριν μια βδομαδα σκεφτόμουν- ποτε θα πιασει κατι κ τσουπ το έκανε- Το ερεθισμα το εχει, πχ κρεμαστα πραγματα στην κούνια, στο ριλάξ, αλλά αν το παιδί δεν ειναι ετοιμο, δε θα το κάνει από μόνο του. Όλα θα τα κάνουν τα παιδακια μας, άλλο πιο αργά, άλλο πιο γρήγορα!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου καλησπερα, τι κανετε??? εδω εχει λιακαδα με λιιιγο αερακι ομως!!!

Εμεις ειμαστε καλα, δεν πηγα τελικα στη πολη γιατι σημερα ειχε πληρωμες συνταξεων (ευτυχως το θυμηθηκα πριν παω για υπνο) και δεν θα τελειωνα παλι τη δουλεια μου, οποτε κοιμηθηκαμε μεχρι τις 11. Σηκωθηκαμε, ηπιαμε γαλα, φαγαμε φρουτο, παιξαμε, φαγαμα μακαρονια για μεσημερινο και τωρα η φμ κοιμαται. Εγω θα κανω δουλειες σπιτιου το απογευμα και θα τα πουμε το βραδυ.

ΜΑΥ ΜΟΥ ολα θα περασουν, εφοσον δεν εχει ακροαστικα ειναι υπερ σας!!! Οσο για την κατασταση που επικρατει στο κλαδο σας, τι να πω...υπομονη να κανουμε ολοι μας!!!

Παω κοριτσια μου!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι τωρα που μπορώ! Κοαλάκι μου, καλά που τπ θυμήθηκες για τις συντάξεις. Δε θα τελείωνες ποτέ....

Ξεχασα να σας πω, πως ο γιατρός θα μας ξεκινούσε στερεές, αλλά λόγω της ιωσης είπαμε να το αφήσουμε για τον άλλο μηνα. Επίσης μας έκοψε την αποστείρωση, αλλά εγώ θα την κόψω τελικά μετά το Πάσχα...

Το απόγευμα θα πάμε στην καφερφη μου που εχει κορη δυο ετών να παίξει η Β και αύριο επιστρέφω δουλειά..... Πολύ καθήσαμε...

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ μεγειά το μαλλί κ το μποτέ!!! Ανανεώθηκες για τα καλά!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσιαααααα μου!!!!!!!!!!!

καλα εισαστε?????????

Εμεις μια χατουλα!!!!προλαβαμε σημερα να παμε καροτσαδαααα!!!!

2 ωρες εξω ημασταν!!!!μετα ηρθαμε σπιτι μαγειρεψα το μενου μακαρονια με κυμα!

Μαυ μουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!περαστικουλια σας!!!!!!!!!!!!!

αμαν αυτες οι ιωσεις......πππφφφφ!!!!

θα τα παρει τα κιλακια της η Μ.!

Μη σκας!τωρα ου θα ξεκινησετε και της στερεες τροφες θα γινει

μπουρδουνακι!!!!!!!!

Κοαλακι μου!!!!καλα ειναι η φμ μας???πως τα περασατε????

Συμπεθερααααααααα!!!!!που σαι μαρη???????βγηκατε σημερα??????

Αγχωμενη μου,καλα εισαι???τι κανει ο μπεμπακος σας?????

μμμμμμμμμμμμ ωραιο φαγακι ειχατε σημερα!

σσσσσλλλλουουουουρρρρπππππ!!!!!!!!!!

Η αδερφη μου τρεχει κοοορες!!!δεν προκαμει η μαυρη!!!!

θηρια οι ανηψιες μου!!!!

μου ειπε να σας δωσω χαιρετησματα!οταν μπορεσει

θα μπει!

Αστερωωωωωωω!!!!!!!που σαι μαρηηηηηη????????

Χρηστινακι μου!!!!!!!!καλα εισαι μαναρααα???τι κανει η κορακλα σου???


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλεεεεεεες μου!!!Τι κάνετε???

Εμείς καλα είμαστε!!!Όλη μέρα στον δρόμο.Τον έχω κάνει αλοιφή σημερα τον μικρό!!!Τερτελοοοο!!!

Σηκώθηκα ε στις 9 φάγαμε και μετά στη μια ξυπνήσαμε φάγαμε και πήραμε τους δρόμους!!!Μετά ήρθε ο μπαμπάς μας πήγαμε μαρξετ και κρεοπωλείο και μετά σπίτι πάλι,παίξαμε και ξεραθηκε.Τωρα είναι να φάει στις 11.Το μενού μας σημερα μπριζολικο στον φούρνο!!!Ευκολοφορετο!!!χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Α κορίτσια τα μπειμπιλινο τα πήρα στον Γαλαξία 3.86 τη μικρή συσκευασία.Μια χαρά!!Πήρα 5,6 να έχουμε!!!χαχαχαχα!!!

ΜΑΥ μουυυυ περαστικουλια!!!Τουλάχιστον να είναι ως εδω και δεν πηραζει ας ξεκινήσετε τον άλλο μήνα τροφουλες!!!Πάντως μην ανησυχείς,λογικό είναι άμα είναι αδιαθετουλι το μικρακι μας να μην έχει όρεξη.Θα περάσει γρήγορα!!!Κι εμάς εδω τα φαρμακεία άνοιξαν σημερα!!!

ΚΟΑΛΑΚΙ μουυυυυυ!!!Πάλι δουλειες μαρηηηη???

Πως πανε τα χέρια σου???

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑΑΑΑ κι εσείς βολτίτσα μαρηηηη???Πως τα περάσατε???Ευχαριστήθηκε το Δεσποινιω μου???Δώσε κι εσύ μαρη χαιρετίσματα στην δόλια την αδερφη σου!!!Απαπαπα!!!Τι μας περιμενει!!!

ΑΓΧΩΜΕΝΗ μουυυυ είδες που το μωράκι σου σιγά σιγά ηρεμεί!!!Θα τα κάνει όλα μόνο του όπως ακριβως είπε η Μαυ μας!!!!

Άσε χαλια μετά το Πάσχα οξωωωωω!!!Δεν άντε χω άλλο την σκομη τους.Ελεος!!!

Ξεκινήστε βολτιτσες μανάρι.Θα έχει πολύ καλές μέρες.Απο Σάββατο είπε χαλάει πάλι!!!

ΧΡΗΣΤΙΝΙΩ μουυυυυ!!!Ξεκίνησες δουλεια μανάρι?Πως σου φάνηκε???


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου ηρθα και εγω!!! Ειστε καλα???

Εμεις καλα, το απογευμα εκανα δουλειες (χοντρες) της εβδομαδας για να ειμαι ελευθερη απο αυριο. Το πρωι θα παω λαικη, επειτα θα καθαρισω μπανιο και μπαλκονια που δεν προλαβα σημερα και τελος, μετα θα εχω τα καθημερινα-κλασικα (πλυντηρια, πιατα, ξεσκονισμα κλπ...), αλλα αυτα δεν με αγχωνουν καθολου!!!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ τι κανετε??? σουρτουκεψατε για τα καλα ε??? καλα κανατε!!!

ΜΑΥ ΜΟΥ ισως καλυτερα που θα παρει μια μικρη παραταση η εναρξη των στερεων, ο ντοκ κατι παραπανω θα ξερει!!! Ισως επειδη της κοπηκε η ορεξη και εκ των πραγματων θα τρωει λιγο απο τις στερεες στις αρχες γιαυτο να ειπε και ο ντοκ για τον αλλο μηνα!!!

ΠΑΤΟΥΣΑ ΜΟΥ ολα καλα??? πηζει η αδερφουλα σου??? δωσε χαιρερισματα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσουυυυυυυυυυυπ ηρθα!!!!!!!Γιαλιγο βεβαια γιατι θα παω να κανω μαζεματα και μετα υπνο γιατι κουραστηκαμε και σημερα!!!!!!!1

Εσεις τι κανετε κοπελες μου???

ΚΟΑΛΑΚΙ μουυυυυυυυυυ κι εσεις απο αυριο ξεκινατε τις βολτες?


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τσουυυυυυυυυυυπ ηρθα!!!!!!!Γιαλιγο βεβαια γιατι θα παω να κανω μαζεματα και μετα υπνο γιατι κουραστηκαμε και σημερα!!!!!!!1

Εσεις τι κανετε κοπελες μου???

ΚΟΑΛΑΚΙ μουυυυυυυυυυ κι εσεις απο αυριο ξεκινατε τις βολτες?

Ναι μαρηηηηηηη βολτες πολλεεεεεες, δεν χορταινω λεμεεεεεεεε!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαρηηηηηηη βολτες πολλεεεεεες, δεν χορταινω λεμεεεεεεεε!!!!!!!!!!

Καλα κανετε μαναρι!!!!Ουτε κι εμεις χορταινουμε αν κι απο Σαββατο απ οτι ειδα εδω κατω περιμενουμε καταιγιδες!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα φιλεναδες μου!!!!καλα εισαστε???

βολταρετεεεεε ω,ρε????????

εμεις σημερα προς το παρον μεσα!εκανα πολλες δουλειες κ δεν προκαμα!!!

ισως σε καμια ωριτσα να την κανουμε!!!

το μενου σημερα εχει αερα κοπανιστο!!!!!!!!!

χθες πηγα την Δεσποινα στην παιδιατρο!

μυριζε κοριτσια λιγο εντονα το αριστερο της αυτκακι...

μια δυσαρεστη οσμη...!

την ειδε τα τυμπανακια της καθαρα μου ειπε ειναι!αλλα η μικρη πιανε το αυτακι της!

μου εδωσε κατι σταγονες να της βαζω 3 φορες τη μερα για μια βδομαδα!

οι σταγονιτσες λεγονται synalar otic!

της ξερετε κοριτσια??????


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρα σας και αέρα στα πανιά σας!!! Κοριτσαρες αν πήρα καμια στον λαιμό μου με την πρόβλεψη του καιρού ζητώ ταπεινά μπαρδον!! Δεν θα δω ξανα τη συγκεκριμένη εκπομπή.

Μαυ μου περαστικά στη μπουμπουκα σου! Να γινει γρήγορα γρήγορα καλα! Καλυτερα που τ αφήσατε τις κρεμουλες για τον αλλο μηνα. Τωρα και δυσκολεύεται να φάει ποσο μάλλον να ξεκινήσει κρεμουλες. Για την αναπτυξη ρώτησα γιατι ανυπομονω τρελα να αρχίσει να γελάει με ήχο! Και επειδη μιας και ειμαι μονη ολη την ημερα δεν του μιλάω συνεχώς και φοβάμαι μηπως επηρεάζεται. Κατα τ αλλα δεν τον ζόρι ζω καθολου. Λίγα παιχνιδακια αλλα μεχρι εκει. Τον ακουω να ρουθούνιζει! Σας αφήνω παω να ετοιμασω μεμε!!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυ γεια σας, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!! Τι κανετε???

Εμεις ειμαστε καλα, τελειωσα οοολες τις δουλειες σημερα και το απογευμα μπηκα για μπανιο με την ησυχια μου και βγηκα μετα απο 1 ωρα, το επαιξα λιγο κλεοπατρα :mrgreen: !!! Προλιγο κοιμησα τη φμ και καααθησα παρεα με τον ανδρουλη μου!!!

ΠΑΤΟΥΣΑ ΜΟΥ γιατι σου εδωσε σταγονες για το αυτακι απο τη στιγμη που ειναι καθαρο??? δεν τις ξερω σταγονες εγω!!!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ που εισαι μαρηηη???

ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ εδωσες μεμε :tongue::mrgreen: ???


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...