Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Εγω εχω πάλι μικρή "διαρροή", ροζέ...

Μιλάμε δεν υπαρχει αυτό που μου συμβαίνει και είμαι σχεδόν τελείως ακίνητη!

Έβαλα δύο ουτροτζεστάν τώρα και περιμένω πάλι να σταματήσει...

παλι ροζε εσυ!τι αν σου πω εισαι τελειως ακινητη?

ποτε θα ξαναπας στο γιατρο?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ κοριτσάκι μου τι περνάμε??????? Μας έχει γονατίσει αυτή η εγκυμοσύνη. Εύχομαι να είναι για όλες μας κάτι περαστικό και να πάνε όλα καλά!!!!

Και είμαι ακόμα στη 15η εβδομάδα!!!!

Κορίτσια έχω χάσει την ψυχολογία μου, τι θα γίνει αν αυτό το πραγμα δε σταματαει ουτε με την ακινησία; Ας είναι η λύση μου αυτες οι αντιθρομβωτικές...

Και ο χρόνος, όταν είσαι ξάπλα, κοκκαλώνει!!!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οπότε με νιώθεις!!!!!! Όλα τα είχα αυτό μου έλειπε! Σε αυτήν την εγκυμοσύνη όλο υπομονή κάνω για τα πάντα. Γι'αυτό μετράω τις μέρες και δεν περνάνε με τίποτα. Παναγιά μου να γεννήσω με το καλό και θα φάω σαν ζώο. Όλα τα κιλά τότε θα τα πάρω!!!!

χαχα!τι να σε κανω σε καταλαβαινω και εγω τρελαινομαι με τα γλυκα!

ευτυχως δεν με εχει βρει και αυτο!

προς το παρον οι συσπασεις ,οι καουρες και το τσουξιμο στο σστομαχι φτανουν!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

παλι ροζε εσυ!τι αν σου πω εισαι τελειως ακινητη?

ποτε θα ξαναπας στο γιατρο?

Τουαλετα πάω και το πρωί μεχρι την κουζιπνα να φαμε με την κορη μου κ τον άντρα μου πρωινό γιατί ήταν Σάββατο...

Ασε που πια καταλαβαινω ποτε εχω διαρροή και ας μην κοιταξω. Με πιανει ενας ηπιος πόνος περιόδου που κραταει κανα τεταρτο.

Συσπαται η μήτρα κοριτσια και δεν εχουμρ βρει την αιτια!

Ας ειναι αυτη η μικρή θρομβοφιλια, τι να πω!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

οποτε δ3εν ξερεις γιατι συνεβη?

προσεχε γενικα και αφοπυ εχεις βοηθεια καλα εισαι!με τα χαπια σταματησε η αιμοραγια?

Ευτυχώς μόνο στο σκούπισμα είχα δει αίμα και μόνο για μια φορά. Αλλά μέχρι να πάω στον γιατρό, την Δευτέρα, θα είμαι στο κρεβάτι.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα κάνει την μικρή καμπύλη ζαχαρου λίγο πριν μπω στον τέταρτο. Νόμιζα ότι με έβαλε να την κάνω λόγο των κιλών μου. Μετά όμως που μίλησα με καναδυο γυναίκες που πάνε και αυτές σ'αυτόν κατάλαβα ότι απλά είναι ψιρας σε όλα. Τώρα θα ξανακάνω λίγο πριν μπω στον 7ο άλλη μια γιατί λέει οι περισσότερες έγκυες αποκταν στο τελευταίο τρίμηνο. Αλλά έτσι κι αλλιώς αποφεύγω τα γλυκά.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα πάλι όχι όμως για πολύ! Εμένα τα utrogestan δεν μου έφερναν υπνηλία. Αλλά ίσως φταιει που τα έπαιρνα σε χαπια και όχι υποθετα. Ξεκίνησα τα μικρά και πολλά γεύματα όπως ειπε ο γιατρός. Ήπια το μαγνησιο, μετά από μισή ώρα λίγο φαγητό, μετά ήπια το ασβέστιο, μετά από μια ώρα ήπια το σιδηρο, κατά τις 5:30 μμ έφαγα μια ντομάτα με μια φέτα ψωμί και σε λίγο θα πιω και το άλλο Σίδερο. Μου είπε να μην κάθομαι πολύ μετά το σίδηρο (θέλει μια ώρα κανονικά) γιατι με πειράζει.

εμενα ο σιδηρος μου κανει διαρροια εχω αλλαξει ποσα σκευασματα!!

Εν τω μεταξυ μιας και το εθιξες απο την αρχη της εγυμοσυνης παιρνω

1 χαπι θυροειδη δευτερα -παρασκευη και 2 χαπια σαββατο -κυριακη(θυροειδη ειχα παντα )

επαιρνα 3 μαγνησια απο την 8η εβδ τωρα εχουν γινει 8 μαγνησια την ημερα

παιρνω 2 σιδηρους

2 φιλισιν(φιλικο οξυ)

2 ασβεστια

4 γιουτοπαρ (1/2 ανα 3 ωρες)

2 ultra prenatal

1 ιχθυελαιο

πως με βρισκεται εγω νοιωθω σαν φαρμακειο ,εμ μετα πως να μην τσουζει το στομαχι μου?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Koριτσακια μου,ομορφουλες μου ειμαι ας πουμε και καπως καλυτερα!!!Μαλλον μεχρι αυρθο δεν ξανατρωω η μαυρη με αυτο που επαθα!!!!

χαχαχχαχαχαχαααααααααα!!!!!!!!!

Επειδη εχει ρεπω ο αντρουλης σε καμια ωρα θα βγουμε βολτιτσα και κατα τις 11 θα παμε στα γεννεθλια ενος φιλου!!!

Οποτε θα σας δω αυριο!!!Καλο βραδακι να εχετε!!!

Σας φιλωωωωωωωωωωωωω!!!!

Σας αγαπωωωωωωωωωωωω!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς μόνο στο σκούπισμα είχα δει αίμα και μόνο για μια φορά. Αλλά μέχρι να πάω στον γιατρό, την Δευτέρα, θα είμαι στο κρεβάτι.

κρεβατωσου να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο αν και αφου ειχες μονο στο σκουπισμα οκ!

μαρη εισαι σιγουρη οτι ηταν αιμα απο τον κολπο θα σου πω γιατι το λεω αλλα μη με πεις ηλιθια!

οταν ημουν εγγυος στο γιο μου σκουπιστηκα και ειδα αιμα ,παιρνω τηλ την γιατρο μου μου λεει ελα αμεσως στο ιατρειο παω μου λεει δεν ειναι τιποτα εγω μου λεει δεν βλεπω κατι και ξαφνικα κανει αναλαμπη το μυαλο μου εκεινη την ημερα ξυριστηκα και μαλλοιν ειχα ψιλοκοπει και δεν το πηρα χαμπαρι και οπως σκουπιοστηκα εβγαλε λιγο αιμα!οταν τους το ειπα με μουτζωναν γιατρος μαια και ο αντρας νμου!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koριτσακια μου,ομορφουλες μου ειμαι ας πουμε και καπως καλυτερα!!!Μαλλον μεχρι αυρθο δεν ξανατρωω η μαυρη με αυτο που επαθα!!!!

χαχαχχαχαχαχαααααααααα!!!!!!!!!

Επειδη εχει ρεπω ο αντρουλης σε καμια ωρα θα βγουμε βολτιτσα και κατα τις 11 θα παμε στα γεννεθλια ενος φιλου!!!

Οποτε θα σας δω αυριο!!!Καλο βραδακι να εχετε!!!

Σας φιλωωωωωωωωωωωωω!!!!

Σας αγαπωωωωωωωωωωωω!!!!!

καλα να περρασετεεεεε!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο σιδηρος μου κανει διαρροια εχω αλλαξει ποσα σκευασματα!!

Εν τω μεταξυ μιας και το εθιξες απο την αρχη της εγυμοσυνης παιρνω

1 χαπι θυροειδη δευτερα -παρασκευη και 2 χαπια σαββατο -κυριακη(θυροειδη ειχα παντα )

επαιρνα 3 μαγνησια απο την 8η εβδ τωρα εχουν γινει 8 μαγνησια την ημερα

παιρνω 2 σιδηρους

2 φιλισιν(φιλικο οξυ)

2 ασβεστια

4 γιουτοπαρ (1/2 ανα 3 ωρες)

2 ultra prenatal

1 ιχθυελαιο

πως με βρισκεται εγω νοιωθω σαν φαρμακειο ,εμ μετα πως να μην τσουζει το στομαχι μου?

Δεν εχω να πω τίποτα. Ο φαρμακοποιός σου πλούτισε και οι γιατροί σου επίσης. Μια μόνο ερώτηση: τι είναι το Ιχθυέλαιο;


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τουαλετα πάω και το πρωί μεχρι την κουζιπνα να φαμε με την κορη μου κ τον άντρα μου πρωινό γιατί ήταν Σάββατο...

Ασε που πια καταλαβαινω ποτε εχω διαρροή και ας μην κοιταξω. Με πιανει ενας ηπιος πόνος περιόδου που κραταει κανα τεταρτο.

Συσπαται η μήτρα κοριτσια και δεν εχουμρ βρει την αιτια!

Ας ειναι αυτη η μικρή θρομβοφιλια, τι να πω!

φαρμακα για τις συσπασεις δεν σου εχει δωσει?

εγω τις κανω τις παρασπονδιες μου παω τουαλετα και μαγειρευω γιατι δεν μπορει να μαγειρεψει κανεις αλλος απλα μαγειρευω ανα 2 ημερες!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Koριτσακια μου,ομορφουλες μου ειμαι ας πουμε και καπως καλυτερα!!!Μαλλον μεχρι αυρθο δεν ξανατρωω η μαυρη με αυτο που επαθα!!!!

χαχαχχαχαχαχαααααααααα!!!!!!!!!

Επειδη εχει ρεπω ο αντρουλης σε καμια ωρα θα βγουμε βολτιτσα και κατα τις 11 θα παμε στα γεννεθλια ενος φιλου!!!

Οποτε θα σας δω αυριο!!!Καλο βραδακι να εχετε!!!

Σας φιλωωωωωωωωωωωωω!!!!

Σας αγαπωωωωωωωωωωωω!!!!!

Καλα να περασετε μποτσακι μου....!!!!!!!!

Κοριτσια εγω με τον σιδηρο που λαμβανα δεν ειχε κανενα θεμα με δυσκιλιοτητα.

Σοτσαφι ποτε εχεις πητ...????

Η ngn λογω καισαρικης δεν εχει πητ ε....??????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...